Σελίδες:
  • #1 από Eagle Of Kamelot στις 08 Jan 2011
  • Λοιπον, μιας και τον τελευταιο καιρο ψαχνομαι με τα DAW και τα VST και τα ρεστα, λεω να κανουμε ενα ομαδικο jam, αρχικα για το χαβαλε του πραγματος και κατα δευτερο λογο, για να εξοικειωθω περισσοτερο με αυτα τα διολια  ;D
     
    Εχω ενα song στα σκαρια, οχι τιποτα ιδιαιτερο, αλλα θα χαιρομουν αν μου στελνατε μερικοι τα solos σας. Σας δινω το mp3 παρακατω, εσεις απλα ηχογραφηστε το σολακι σας (ξεχωριστα, παρακαλω, οχι μαζι με το ρυθμικο) και στειλτε το μου. Κοψε-ραψε κλπ, θα τα κανω εγω, αρκει να ειστε στα μετρα. Το κλιπ εχει δυο μετρα, παρακαλω πολυ να σολαρετε τοσο ο καθενας, μη βγει Dream Theater το κομματι. Ελπιζω να εχετε εμπνευση και ορεξη να συμμετασχετε...
     
    http://www.megaupload.com/?d=3ZFZFWC0
  • #2 από Υπνοβάτης... στις 09 Jan 2011
  • Δώσε δευτερόλεπτα ρε συ για να μαστε μέσα! Πές ξερώ γώ από το 0:08 εώς το 0:12

    Μια χαρά ήχο έχεις πάντως.
  • #3 από groovymood στις 09 Jan 2011
  • Αυτά τα crash που επαναλαμβάνονται κάθε μέτρο στο addictive είναι λίγο σπαστικά... ::)


    Μια χαρά κατά τ'άλλα... 8)
  • #4 από Eagle Of Kamelot στις 09 Jan 2011
  • Δώσε δευτερόλεπτα ρε συ για να μαστε μέσα! Πές ξερώ γώ από το 0:08 εώς το 0:12

    Μια χαρά ήχο έχεις πάντως.

    Στο clip που εδωσα, μπορειτε να σολαρετε σε ολη τη διαρκεια...αυτο που θελω να αποφυγω εινα να μου στειλει ενας 1 λεπτο σολο. στα 20 δευτερα που εχω πασαρει, αυτοσχεδιαστε ελευθερα.
  • #5 από Eagle Of Kamelot στις 09 Jan 2011
  • Αυτά τα crash που επαναλαμβάνονται κάθε μέτρο στο addictive είναι λίγο σπαστικά... ::)


    Μια χαρά κατά τ'άλλα... 8)

    Χαχα, εμενα μου αρεσουν, τουλαχιστον γι' αυτο το στυλ που θελω σε αυτο το Jam, να εχει μια Live αισθηση.

    Οταν εχετε κατι, στειλτε μου pm.
  • #6 από groovymood στις 09 Jan 2011
  • Αυτά τα crash που επαναλαμβάνονται κάθε μέτρο στο addictive είναι λίγο σπαστικά... ::)


    Μια χαρά κατά τ'άλλα... 8)

    Χαχα, εμενα μου αρεσουν, τουλαχιστον γι' αυτο το στυλ που θελω σε αυτο το Jam, να εχει μια Live αισθηση.

    Οταν εχετε κατι, στειλτε μου pm.


    Μα ακριβώς αυτό δεν έχει... :)
    Κανένας πραγματικός drummer δεν θα έπαιζε έτσι με τα crash, να τα σκάει 2 φορές ακριβώς με τον ίδιο τρόπο και συνέχεια σε κάθε μέτρο.  ;)




    Όταν και εφόσον βρω την όρεξη θα σου στείλω κανένα σόλο.. ;)
  • #7 από Eagle Of Kamelot στις 09 Jan 2011
  • Αυτά τα crash που επαναλαμβάνονται κάθε μέτρο στο addictive είναι λίγο σπαστικά... ::)


    Μια χαρά κατά τ'άλλα... 8)

    Χαχα, εμενα μου αρεσουν, τουλαχιστον γι' αυτο το στυλ που θελω σε αυτο το Jam, να εχει μια Live αισθηση.

    Οταν εχετε κατι, στειλτε μου pm.


    Μα ακριβώς αυτό δεν έχει... :)
    Κανένας πραγματικός drummer δεν θα έπαιζε έτσι με τα crash, να τα σκάει 2 φορές ακριβώς με τον ίδιο τρόπο και συνέχεια σε κάθε μέτρο.  ;)




    Όταν και εφόσον βρω την όρεξη θα σου στείλω κανένα σόλο.. ;)

    Τεσπα, αυτα διορθωνονται...αντε να βλεπω συμμετοχες.

    Ηδη ο Fourier εκανε την αρχη. Περιμενω και τους υπολοιπους.
  • #8 από Sound of Rock στις 09 Jan 2011
  • Δεν δουλευει το λινκ!
  • #9 από Eagle Of Kamelot στις 09 Jan 2011
  • Δεν δουλευει το λινκ!

    Προστεθηκε νεο link.
  • #10 από let me know 796 στις 09 Jan 2011
  • νομιζω οτι εχει δικιο ο groovymood στην παρατηρηση του  :-\

    στο σημειο που πεφτουν τα crash θα αναγκαζεται αυτος που θα πρεπει να σολαρει να κοβει την ροη του.
  • #11 από Eagle Of Kamelot στις 09 Jan 2011
  • νομιζω οτι εχει δικιο ο groovymood στην παρατηρηση του  :-\

    στο σημειο που πεφτουν τα crash θα αναγκαζεται αυτος που θα πρεπει να σολαρει να κοβει την ροη του.

    Σορρυ, αλλα αυτο δεν ειναι απολυτο. Εξαλλου, το riff δεν κοβει οποτε ειναι συνεχης η ροη του backing track. Αλλα ακομα κι ετσι, καποιος μπορει να γραψει ενα σολο αποτελουμενο απο 3 ή 4 μικρα, διαφορετικα licks.
  • #12 από kostas80 στις 10 Jan 2011
  • νταουνλόουντ νοτ αβαλιαμπλ   :-\
  • #13 από Eagle Of Kamelot στις 10 Jan 2011
  • Εβαλα megaupload link, μπας και βρουμε την ησυχια μας.
  • #14 από Eagle Of Kamelot στις 10 Jan 2011
  • MONO SOLO ΣΤΕΛΝΕΤΕ, οχι ολο το jam μιξαρισμενο...
  • #15 από Eagle Of Kamelot στις 25 Jan 2011
  • Τι εγινε ρε παιδια, μονο ο Fourier εχει στειλει σολο...αν σκοπευει να στειλει κατι καποιο αλλο μελος, ας ποσταρει για να περιμενω λιγο ακομα...
  • #16 από truepiece στις 25 Jan 2011
  • Ετοιμάζω κι εγώ κάτι, ελπίζω να το χω έτοιμο απόψε.
  • #17 από Eagle Of Kamelot στις 26 Jan 2011
  • Μετα τον Fourier κι ο truepiece προσεθεσε το δικο του σολο...θελουμε 2-3 ακομα, αντε, ανασκουμπωθειτε!! ;D ;D ;D
  • #18 από kostas80 στις 27 Jan 2011
  • Γιατί νόμιζα ότι είπες 10'' ο καθένας ?? μια στροφή δλδ  ::) 


    έτοιμος .
  • #19 από dio21 στις 12 Feb 2011
  • τι εγινε ρε παιδες μαυτο το τζαμ?

    θα σας ακουσουμε καποια στιγμη???
Σελίδες: