Σελίδες:
  • #1 από m@ster k@frer στις 15 Feb 2011
  • Ένα cover σε λίγο διαφορετικό ύφος απ ότι συνήθως....
    ένα κομμάτι το οποίο λατρεύω, όπως και τον καραφλούλη κύριο άλλωστε... ;D

    Εξοπλισμός: LTD m-102 (w. EMτζιζ) -> Lexicon Lambda -> cubase 5 -> guitar rig 4

    το link: http://www.box.net/shared/f5lqj3oa2m

    Κλασικά γνώμες, κριτικές, σχόλία κτλ επιβάλλονται....
    Κοινώς ΚΡΑΧΤΕ ΑΝΕΛΛΕΗΤΑ!!!
  • #2 από Υπνοβάτης... στις 15 Feb 2011
  • Αν και τα είπαμε ας κάνω την αρχή...

    Θεός! ;D
  • #3 από Ibanezos στις 15 Feb 2011
  • Wow!!Δυσκολο κομματι,οχι τοσο παικτικα αλλα λογο του ησυχου κλιματος απο πισω,το παραμικρο λαθος γκαριζει.Εμενα μου αρεσε πολυ η διασκευη και παικτικα και ο φοβερος ηχος!!!!


    Τωρα αφου ζητας ντε και καλα κραξιμο(και καλα κανεις εννοειται) πιστευω οτι λιγο δουλεια χρειαζεται με το timing σε μερικα σημεια που εχω την εντυπωση οτι φευγεις μπροστα,οπως επισης το λιγο νευρικο βιμπρατο που (δεν ξερω) μπορει να οφειλεται στο αγχος,ενω θα ηθελε ενα πιο smooth βιμπρατο..


    Λεπτομερειες ομως,σαν αποτελεσμα ειναι πολυ καλο  :)
  • #4 από m@ster k@frer στις 16 Feb 2011
  • Σ'ευχαριστώ για το χρόνο σου φίλε μου....

    Το timing πιστεύω είναι θέμα feeling (wow ακούστηκε πολύ κάπως αυτό  ;D ) και εξαρτάται από το πως αισθάνεσαι κάθε φορά....Βέβαια πολύ καλά έκανες και το ανέφερες....

    Το vibrato έχεις απόλυτο δίκιο. αρχικά μου έβγαινε και πιο νευρικό και προσπάθησα αρκετά για να το μαζέψω, στα αργά κομμάτια τουλάχιστον και θέλει κι άλλο, αλλά μ'αρέσει το wide vibrato γμτ  :P...

    Thanks for your time :up
  • #5 από master of puppets στις 16 Feb 2011
  • έβαλες το συναισθηματ-izer?  :P ωραίος boy....πολύ καλός ο ήχος και παικτικά σου βγήκε άψογο......πήραμε την καρτούλα και λιώσαμε... :P
  • #6 από m@ster k@frer στις 16 Feb 2011
  • πήραμε την καρτούλα και λιώσαμε... :P
    you bet!!!!
  • #7 από gkou στις 16 Feb 2011
  • Πολύ πολύ ωραίο!!! (διαλέγεις και όμορφα κομμάτια ;) )
  • #8 από Eddie~Maiden στις 16 Feb 2011
  • Μεγαλε πλ ωραιος ηχος... στην αρχη νομιζα οτι δν επαιζες εσυ το intro!  ;)
    Επισης οι δυναμικες σου ηταν πλ καλες κ προσεγμενες μπραβο!

  • #9 από Fourier στις 16 Feb 2011
  • Ότι είπαν οι προηγούμενοι! Πραγματικά φοβερές οι δυναμικές. Έπαιζες με το volume της κιθάρας για να τις βγάλεις?

    Μπράβο! ;D
  • #10 από m@ster k@frer στις 16 Feb 2011
  • Πολύ πολύ ωραίο!!! (διαλέγεις και όμορφα κομμάτια ;) )
    Ευχαριστώ πολύ Γεωργία  :up

    Μεγαλε πλ ωραιος ηχος... στην αρχη νομιζα οτι δν επαιζες εσυ το intro!  ;)
    Επισης οι δυναμικες σου ηταν πλ καλες κ προσεγμενες μπραβο!


    Thanks eddie....

    Ότι είπαν οι προηγούμενοι! Πραγματικά φοβερές οι δυναμικές. Έπαιζες με το volume της κιθάρας για να τις βγάλεις?

    Μπράβο! ;D
    Thanks for listening Fourier...
    έπαιζα και με το volume και χαλάρωνα η δυνάμωνα το picking hand, άλλαζα θέση όπου χτυπούσα τη χορδή κτλ... :beer
  • #11 από Spyros Delta στις 24 Feb 2011
  • Εγω να πω ενα σχολιο χρησιμο προς βελτιωση, παντα φιλικα.
    Απο αποψης εκτελεσης του κομματιου, χρειαζεται διορθωση χρονικα που θα πεσουν οι φρασεις και στα tapping η αρμονια θελει συγκεκριμενες αλλαγες στις νοτες για να ειναι σωστη και  ευακουστη. Αυτο ειναι το ευκολο.
    Τεχνικα ομως και για βελτιωση, χρειαζεται επανειλημμενη εξασκηση επισταμενα σε συγκεκριμενες τεχνικες,  για να ειναι τα λεγκατα πιο καθαρα, και οι γρηγορες φρασεις πιο καθαρες.
    Σαν συμπερασμα πιστευω οτι ηταν ενα λεβελ πιο πανω το κομματι απο το επιπεδο σου, αλλα συντομα με τη δουλεια θα ερθει.
    Μπραβο για το θαρρος παντως.
Σελίδες: