Σελίδες:
  • #1 από Dimitris dt-555 στις 05 Mar 2013
  • Γεια σας και απο εμενα.
    Ειμαι νεο μελος, με λενε Δημητρη και καλως σας βρηκα ολους παιδια.
    Εχω μια ibanez destroyer 2 dt-555 του 84' (phil collen destroyer model οπως την ονομαζουν πολλοι).
    Το προβλημα μου ειναι οτι εχουν ψιλοσκουριασει οι βιδες που συγκρατουν τις χορδες (εχει pro rock'r tremolo system), πιστευετε οτι μπορω να βρω τετοιες βιδες? Και που?
    Καλως σας βρηκα και παλι και καλες κουβεντες να εχουμε.
  • #2 από noe13 στις 05 Mar 2013
  • βαλε μια φωτο να δουμε ποιες βιδες...Γενικα παντως στο ebay υπαρχουν τα παντα!
  • #3 από Dimitris dt-555 στις 06 Mar 2013
  • Δυστυχως φιλε μου δεν ξερω πως να βαλω φωτογραφια, το παλευω ομως.
    Κοιταξα το σχετικο θεμα αλλα δεν πολυκαταλαβα πως.
    Καμια βοηθεια με πιο απλα λογια? Γιατι ειμαι ψιλοασχετος με τους υπολογιστες.
    Θα το προσπαθησω παντος.
    Ευχαριστω για την απαντηση.
  • #4 από hot_sauce (φλουτσ) στις 06 Mar 2013
  • Δυστυχως φιλε μου δεν ξερω πως να βαλω φωτογραφια, το παλευω ομως.
    Κοιταξα το σχετικο θεμα αλλα δεν πολυκαταλαβα πως.
    Καμια βοηθεια με πιο απλα λογια? Γιατι ειμαι ψιλοασχετος με τους υπολογιστες.
    Θα το προσπαθησω παντος.
    Ευχαριστω για την απαντηση.
    την ανεβάζεις σε κάποιο σχετικό site (πχ rapidshare)
    και μετά παίρνεις το Direct Link, ανοίγεις την εικονίτσα της Μόνα Λίζα κατά τη σύνταξη μηνύματος (του kithara.gr) και το πετάς εκεί
  • #5 από Dimitris dt-555 στις 07 Mar 2013
  • Ok. παιδια το βρηκα.
    Εδω ειναι οι βιδες, αν και εχω βαλει λιγο λαδακι και δεν φαινεται πολυ η σκουρια.

  • #6 από Dimitris dt-555 στις 07 Mar 2013
  • Και με την ευκαιρια μια φωτο απο τη κιθαρουλα.



  • #7 από vegos στις 07 Mar 2013
  • Το προβλημα μου ειναι οτι εχουν ψιλοσκουριασει οι βιδες που συγκρατουν τις χορδες (εχει pro rock'r tremolo system), πιστευετε οτι μπορω να βρω τετοιες βιδες? Και που?


    Συνήθως βρίσκω ότι βίδες θέλω στον Ρέππα (http://www.reppas.gr) ή στην Βιδεμπορική (πίσω από την Ερμού, Ήβης 10).

    Άλλαξε τες με ανοξείδωτες και καθάρισες.
  • #8 από Dimitris dt-555 στις 07 Mar 2013
  • Οκ. φιλε, ευχαριστω.
    Μολις κατεβω Αθηνα (μενω Κερκυρα) θα παω να ριξω μια ματια, προς το παρων δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα, οποτε μπορω να περιμενω.
  • #9 από hot_sauce (φλουτσ) στις 07 Mar 2013
  • ωραία κιθαρούλα....

    αλλά για τις βίδες...μου φαίνεται αρκετά απλό το ζήτημα...

    βγάλε μία...και πήγαινε σε ένα αντίστοιχο μαγαζί στην Κέρκυρα και πάρε 6....
    αποκλείεται να μην έχετε ένα....Είδη Κιγκαλερίας....εργαλεία γενικότερα...κάτι....
  • #10 από zepfan στις 08 Mar 2013
  • Μπορείς να βρείς βίδες πολλών διαμετρημάτων και μαλιστα ανοξείδωτες σε καταστήματα με είδη αλιείας
  • #11 από Dimitris dt-555 στις 08 Mar 2013
  • Ευχαριστω παιδια θα το ψαξω, αλλα ειναι λιγο περιεργες βιδες γιατι ειναι λεπτες και μακριες και δεν εχει τυχει να δω παρομοιες καπου, ουτε σε μαγαζια με ειδη σιδηρικων, εργαλειων κ.τ.λ.
    Αλλα βιδες ειναι, πιστευω καπου θα βρω.
Σελίδες: