Σελίδες:
  • #1 από Tini στις 13 Apr 2004
  • Κυκλοφόρησε το τελευταίο cd των Domenica στις 22/03/2004 με τίτλο "Ιστορίες για μικρούς και μεγάλους" με ήχους που έχουμε ήδη συνηθίσει απ'το συγκρότημα.Αξίζει να ακούσετε το "Λίγη ζωή ακόμη" καθώς και το "Τίποτα άλλο", μελοποιημένο ποίημα του Ναπολέων Λαπαθιώτη.Για περισσότερες πληροφορίες, επισκεφθείτε το www.domenica.gr, το site είναι ανανεωμένο αν και μερικά links είναι ακόμη υπό κατασκευή.Γενικώς κατά τη γνώμη μου και τα τρία cd του συγκροτήματος αποτελούν ευχάριστα ακούσματα...
  • #2 από Tini στις 20 Apr 2004
  • ΜΑΛΛΟΝ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ ΟΙ ΝΤΟΜΕΝΙΚΑ.ΔΕΝ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ!ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ???? :)
  • #3 από Witchking στις 12 May 2004
  • Με την συγκεκριμενη αυτή δουλειά...μάλλον επαναλαμβάνουν τον εαυτό τους .
    Υποδιέστερη από τις προηγούμενες.Δεν μου άφησε κάτι το ιδιαίτερο να έχω να θυμάμαι...
  • #4 από ερεβος στις 19 May 2004
  • Κι εγω συφωνω με τον Παρη...Τιποτα ρηξηκελευθο..Παραυτα παραμενει ενα ωραιο σιντι...Παντως το προηγουμενο τους παραμενει κατα τη γνωμη μου κορυφαιο και των τριων....
  • #5 από -=Ariadni=- στις 10 Jun 2004
  • Αν και έχω επιρροές ηλεκτρονικής μουσικής περισσότερο, νομίζω πως οι Ντομένικα είναι από τις καλύτερες μπάντες που έχει βγάλει η ελληνική μουσική σκηνή.Και στιχουργικά και μουσικά είναι πάρα πολύ αξιόλογοι. Καιρός είναι η Ελλάδα να αρχίζει να πηγαίνει μπροστά στη μουσική. Και σίγουρα αυτό δε θα γίνει με τα fame story και όλα αυτα τα απαράδεκτα, αρρωστημένα κι επιφανειακά σκουπίδια χωρίς καμία πινελιά τέχνης πάνω τους. Η μουσική δεν είναι εμπόρευμα..
     Μέχρι τώρα λάτρεψα και τα 3 cd που έχουν βγάλει οι Ντομένικα και το Ιστορίες Για Μικρούς και μεγάλους είναι άλλη μία ιδιαίτερη προσφορά στην ελληνική μουσική. Πάντως πιστεύω πως και με ξένO στίχο οι domenica θα ήταν SUPER! :)
  • #6 από Σιδηρόπουλος στις 10 Jun 2004
  • Αν και έχω επιρροές ηλεκτρονικής μουσικής περισσότερο, νομίζω πως οι Ντομένικα είναι από τις καλύτερες μπάντες που έχει βγάλει η ελληνική μουσική σκηνή.Και στιχουργικά και μουσικά είναι πάρα πολύ αξιόλογοι. Καιρός είναι η Ελλάδα να αρχίζει να πηγαίνει μπροστά στη μουσική. Και σίγουρα αυτό δε θα γίνει με τα fame story και όλα αυτα τα απαράδεκτα, αρρωστημένα κι επιφανειακά σκουπίδια χωρίς καμία πινελιά τέχνης πάνω τους. Η μουσική δεν είναι εμπόρευμα..
     Μέχρι τώρα λάτρεψα και τα 3 cd που έχουν βγάλει οι Ντομένικα και το Ιστορίες Για Μικρούς και μεγάλους είναι άλλη μία ιδιαίτερη προσφορά στην ελληνική μουσική. Πάντως πιστεύω πως και με ξένO στίχο οι domenica θα ήταν SUPER! :)
    :o :o :o
    ακουσες ποτε τρυπες, διαφανα, ξυλινα, σπυριδουλα?

    οι ντομενικα πιστευω πως ειναι ενα μετριο τιποτα
  • #7 από holliday στις 10 Jun 2004
  • ARIADNH μαλλον απολυτο αυτο που ειπες...
    υπαρχουν συγκροτηματα ελληνικα με ιστορια δεκαετιων και μεγαλη αναγνωριση ακομα και σε εκτος ελλαδας κυκλους....

    οι Domenica ειναι καλοι...αλλα μην υπερβάλουμε...
  • #8 από Arg0 στις 11 Jun 2004
  • νομίζω πως οι Ντομένικα είναι από τις καλύτερες μπάντες που έχει βγάλει η ελληνική μουσική σκηνή.

    Ακουσε το "Παραλογες 1995" των Υπογειων Ρευματων και μετα ξαναδες το post σου...  ;) ;D
  • #9 από Αθηνά στις 09 May 2005
  • Συνεχίζουν απλά την παράδοση των ελαφροροκ συγκροτημάτων γιατι το είδος είναι υπο εξαφάνιση στις μέρες μας! SOS! Ένα ένα τα σπουδαία ελληνικά συγκροτήματα διαλύονται. Νομίζω όμως ότι αξιόλογο ταλέντο και με πολύ καλή σκηνική παρουσία (γκουχ γκουχ) είναι ο Δημήτρης Κανελλόπουλος ο αρχηγός τους!
Σελίδες: