Σελίδες:
  • #1 από yiannakis στις 15 Oct 2014
  • Καλησπέρα!
    Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος τρόπος να κατοχυρώσω ένα καλλιτεχνικό ψευδώνυμο. Είναι απαραίτητο να γίνει ή όχι;
    Ευχαριστώ!
  • #2 από Καθόδιος (φλουτσ) στις 16 Oct 2014
  • Φαντάζομαι θα γίνεται σε συμβολαιογράφο. Επίσης αν υπάρχει επίσημη κυκλοφορία με το συγκεκριμένο όνομα πιθανώς να κατοχυρώνεσαι βάσει αναφερόμενης χρονολογίας. Εκτός και αν κάποιος άλλος έχει ανάλογη κυκλοφορία με το ίδιο όνομα σε προγενέστερη ημερομηνία.
  • #3 από noe13 στις 16 Oct 2014
  • Καλησπέρα!
    Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος τρόπος να κατοχυρώσω ένα καλλιτεχνικό ψευδώνυμο. Είναι απαραίτητο να γίνει ή όχι;
    Ευχαριστώ!
    τι ψευδωνυμο θες να κατοχυρωσεις?
  • #4 από yiannakis στις 16 Oct 2014
  • @ kathodios: Σε ευχαριστω πολυ!

    @ noe13: Για να πω την αληθεια δεν εχω αποφασισει ακομα ποιο θα ειναι ακριβως αυτο το ψευδωνυμο, ειμαι αναμεσα σε 2. Και τα 2 αυτα ειναι παραλλαγες του πραγματικου μου ονοματος, και απ'οσο εχω δει δεν τα εχει καποιος αλλος (τραγουδοποιος κλπ)
  • #5 από noe13 στις 16 Oct 2014
  • χρησιμοποιησε το εσυ κ αν γινεις τοσο γνωστος,δε θα μπορει να το χρησιμοποιησει αλλος εκ των πραγματων!
  • #6 από adr1anos στις 16 Oct 2014
  • Σε πρώτη φάση, φτιάξε και δημοσίευσε ένα Δελτίο Τύπου για μία εκδήλωση σου, αναφέροντας όλες τις λεπτομέρειες που θέλεις να κατοχυρώσεις.
    Έτσι θα έχεις ένα δημοσιευμένο κείμενο με ημερομηνία που θα το αποδεικνύει.
    Υπάρχουν δωρεάν υπηρεσίες online δημοσίευσης δελτίων τύπου, όπως το: http://www.epr.gr/
    Μετά, η σαφώς ενδεδειγμένη λύση, όπως αναφέρθηκε είναι ο συμβολαιογράφος.
  • #7 από yiannakis στις 16 Oct 2014
  • οκ, ευχαριστω πολυ παιδια!!
Σελίδες: