Σελίδες:
  • #1 από AderfiTouEleous στις 04 Sep 2015
  • Διασκευή στο ομώνυμο κομμάτι του Dj Palmer (1986), Instrumental, με 80s και πιο Electro στοιχεία.


    Software: Διάφορα freeware VST, κάποια Soundfonts (back Vocal strings), Oldscool 00's Voice Generator, WAV Sound Efects
    Hardware: Korg 50 Pa, PC

    ! Youtube Link

     ;D ;D


    Όσοι πιστοί προσέλθετε  8)
  • #2 από AderfiTouEleous στις 10 Sep 2015
  • up!  8) :key :key :key
  • #3 από Βραζίλης στις 11 Sep 2015
  • Δεν νομίζω ότι έχω ακούσει το αυθεντικό κομμάτι από τότε. Όμως μου άρεσε η διασκευή σου που φέρνει μια νοσταλγία στους παλιούς...

    Αναρωτιέμαι αν το σαξόφωνο ηθελημένα ακούγεται ψεύτικο για να προσομοιάζει τις τεχνικές δυνατότητες των παλιών synth, ή θα ήθελες να είναι σαν αληθινό αλλά δεν βρήκες καλά samples.
  • #4 από AderfiTouEleous στις 14 Sep 2015

  • Το σαξόφωνο είναι από το Korg PA 50. από εκεί μου ακουγόταν καλύτερα στο αυτί, δεν το σκέφτηκα πότε από που θα ακούγετε φυσικό ή όχι, άλλα ίσως αν είχα τι δυνατότητα για φυσικό ήχο να μου ακουγόταν καλύτερα. γενικά τα VST όλα που μπήκαν ήταν αρκετά 80s στον ήχο τους.

    Δεν νομίζω ότι έχω ακούσει το αυθεντικό κομμάτι από τότε. Όμως μου άρεσε η διασκευή σου που φέρνει μια νοσταλγία στους παλιούς...

    Αναρωτιέμαι αν το σαξόφωνο ηθελημένα ακούγεται ψεύτικο για να προσομοιάζει τις τεχνικές δυνατότητες των παλιών synth, ή θα ήθελες να είναι σαν αληθινό αλλά δεν βρήκες καλά samples.
Σελίδες: