Σελίδες:
  • #26 από kkmspm (φλουτσ) στις 01 Feb 2016
  • Αυτά είναι
    https://m.thomann.de/gr/hicon_flunderklinkenstecker_winkel.htm?o=0&ref=mrl_a_0&search=1454329019
    Εμένα με είχαν πιάσει οι βαρεμάρες μου τότε και τα πήρα έτοιμα τα patchάκια, μόνο τα τρίμετρα κόλλησα, με neutrik  ;D

    αυτα τα ειχα δουλεψει οταν εφτιαξα μακρυ καλωδιο για το footswitch του ενισχυτη. Πολυ κακη ποιοτητα. Εχει τζογους και εχω βαλει καλάι σε πολλα σημεια για να διατηρει την επαφη.
  • #27 από modfori στις 01 Feb 2016
  • ΥΓ:modfori σιγουρα κατι πηγε στραβα στην περιπτωση σου αλλα δεν ξερω τι...


    kkmspm , σήμερα ξανατσέκαρα το καλώδιο και βρήκα ένα τσάκισμα κοντά στη μία άκρη .Δεν παίζει να δημιουργεί θέμα (δε θα λειτουργούσε ή θα δημιουργούσε θόρυβο) αλλά λέω δε βαριέσαι , το κόβω λίγο πριν το τσάκισμα, ξανακάνω τις κολλήσεις .
    αποσυνδέω καλώδια απο τη λούπα του vht , βάζω κιθάρα καρφί στον ενισχυτή ,παίζω λιγάκι . βγάζω το sommer , βάζω το klotz. ξαναπαιζω και ξανακαταλήγω στο συμπέρασμα οτι χάνει σε πρίμα. για επιβεβαίωση φωνάζω τον αδερφό μου ('ελα μισο λεπτό ρε μλ#κα  ;D ), ξανακάνω τη διαδικασία , τον ρωτάω , μου απαντάει το ίδιο με αυτό που και εγώ πίστευα.
    για να τα λέμε όλα το klotz ειναι 2.8m , το sommer 3.2 .στο klotz έχω neutrik επίχρυσα ,στο sommer έχω amphenol.
    οι κολλήσεις είναι οκ και στα 2






    Χριστόφορε κανόνισε να πιούμε καμιά μπύρα και να τσεκάρουμε τα καλώδια δίπλα δίπλα γιατί όντως κάτι πρέπει να στράβωσε..


    όποτε θες φίλε Αντρέα μου στέλνεις pm και κανονίζουμε.να τζαμάρουμε και λιγάκι  :)
  • #28 από atav (φλουτσ) στις 01 Feb 2016
  • Αυτά είναι
    https://m.thomann.de/gr/hicon_flunderklinkenstecker_winkel.htm?o=0&ref=mrl_a_0&search=1454329019
    Εμένα με είχαν πιάσει οι βαρεμάρες μου τότε και τα πήρα έτοιμα τα patchάκια, μόνο τα τρίμετρα κόλλησα, με neutrik  ;D

    αυτα τα ειχα δουλεψει οταν εφτιαξα μακρυ καλωδιο για το footswitch του ενισχυτη. Πολυ κακη ποιοτητα. Εχει τζογους και εχω βαλει καλάι σε πολλα σημεια για να διατηρει την επαφη.
    Αλήθεια;; Εμένα κοντεύουν 2,5-3 χρόνια και δεν έχουν κάνει κιχ. Βέβαια στο board δεν ταλαιπωρούνται..
  • #29 από kkmspm (φλουτσ) στις 07 Mar 2017
  • ειπα να ενημερωσω οτι τα καλωδια μετα απο 1 χρονο με πολλα live και προβες, δουλευουν ακομα ΑΨΟΓΑ!
    Ειμαι πολυ χαρουμενος με την επιλογη :p
  • #30 από kkmspm (φλουτσ) στις 27 Jan 2020
  • ηθελα να πω οτι τα καλωδια 4 χρονια μετα, ακομα ειναι αψογα :p
    συνεχιστε οτι κανετε.....
  • #31 από hot_sauce (φλουτσ) στις 27 Jan 2020
  • ηθελα να πω οτι τα καλωδια 4 χρονια μετα, ακομα ειναι αψογα :p
    συνεχιστε οτι κανετε.....
    ;D ;D ;D
Σελίδες: