Αποστολέας Θέμα: vox vt15 ή vox ad-15v?  (Αναγνώστηκε 6624 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
vox vt15 ή vox ad-15v?
« στις: 29/03/10, 05:37 »
Ειναι διαφορετικοι ή μιλαω για τον ιδιο?Αν ειναι διαφορετικοι ποιος ειναι καλυτερος?ο δευτερος παντως εχει λαμπαΓια δειτε τον λιγο: http://www.musica.gr/pegasus/h002/showproduct.php?code=6000301&pcode=H002_I006000301
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: vox vt15 ή vox ad-15v?
« Απάντηση #1 στις: 29/03/10, 07:49 »
Ο AD 15VT που βρηκες ειναι το παλιο μοντελο που εχει "μονο" 11 προσομοιωσεις ενισχυτων. Ο VT15 ειναι το καινουριο μοντελο με 22 προσομοιωσεις...

Πανως μπορεις να βρεις το καινουριο μοντελο (VT15) σε πολυ καλυτερη τιμη (εγω πηρα το 30Watt μοντελο -VT30- σε καλυτερη τιμη απο αυτη που ποσταρεις  :))
« Τελευταία τροποποίηση: 29/03/10, 10:29 από Kosthrash »
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: vox vt15 ή vox ad-15v?
« Απάντηση #2 στις: 30/03/10, 03:53 »
δλαδη προτεινεις vt μοντελο ε?που μπορω να τον βρω φθηνοτερα?Ελλαδα γυρω στα 200 το βρισκω
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: vox vt15 ή vox ad-15v?
« Απάντηση #3 στις: 30/03/10, 07:43 »
VT30:
http://www.dv247.com/guitars/vox-vt30-valvetronix-30w-guitar-amp-combo--57458     (+18 euro μεταφορικα)

VT15:
http://www.dv247.com/guitars/vox-vt15-valvetronix-15w-guitar-amp-combo--57457     (+18 euro μεταφορικα)
http://www.thomann.de/gr/vox_vt15.htm?sid=4f6c22e335af6ee1e16f838209c7c4e3        (+20 euro μεταφορικα)

Παντως αν θες πιο high gain ηχους/ πιο οικονομικο, δες και αυτον τον modeling (χωρις λαμπα 12AX7) (oxi οτι ο VT δεν εχει γκαζια - εχω πετυχει ηχους απο Satriani εως Metallica & Slayer 80s...χωρις να χρησιμοποιησω κανενα αλλο εξοπλισμο, απλα κιθαρα καρφι στον ενισχυτη):

Peavey Vypyr 15:
http://www.dv247.com/guitars/peavey-vypyr-15-guitar-amp-combo--53192

Διαβασε και τις κριτικες εδω μεσα για να σχηματισεις μια καλυτερη αποψη. Σε καθε περιπτωση προσπαθησε πρωτα να τους ακουσεις σε καποιο ελληνικο μαγαζι και -γιατι οχι- να παζαρεψεις την τιμη για να τον αγορασεις απο εδω. Υπαρχουν μερικοι σωστοι μαγαζατορες που προσαρμοζουν τις τιμες τους στα ευρωπαικα επιπεδα. Αν δεν το καταφερεις, τοτε τωρα ξερεις τον δρομο...
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: vox vt15 ή vox ad-15v?
« Απάντηση #4 στις: 30/03/10, 16:56 »
σ ευχαριστω παααααααααρα πολυ
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: vox vt15 ή vox ad-15v?
« Απάντηση #5 στις: 31/03/10, 07:53 »
Να'σαι καλα φιλε μου  ;)
Α, και πες μας τι πηρες τελικα και τις εντυπωσεις σου (και αν τελικα παρεις VT, εδω θα βρεις διαφορα patches :))

http://www.valvetronix.net/valvetronix/vt15,30,50,100/model_5_date_1.html

http://www.voxamps.com/toneroom/#viewRatedTones

Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: vox vt15 ή vox ad-15v?
« Απάντηση #6 στις: 01/04/10, 00:15 »
Εισαι κορυφη!Για vox πηγαινα καρφι αλλα με δελεασε η τιμη του peavey vypyr.Και μου ακουγεται και καλος σε κατι βιντεακια.
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: vox vt15 ή vox ad-15v?
« Απάντηση #7 στις: 12/04/10, 22:48 »
το online καταστημα dv247 ειναι αξιοπιστο?να τον παραγγειλω απο κει δηλαδη με κλειστα ματια?
« Τελευταία τροποποίηση: 12/04/10, 23:26 από kirk_hammet »
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: vox vt15 ή vox ad-15v?
« Απάντηση #8 στις: 13/04/10, 07:41 »
Εχω παρει απο εκει και ολα καλα. Αν τους στειλεις email σου απανταει Ελληνας.
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: vox vt15 ή vox ad-15v?
« Απάντηση #9 στις: 30/04/10, 21:21 »
εκανα παραγγελια τον vt15.προχτες.χτες μου στειλανε ενα mail οτι δεν ειναι στις αποθηκες το προιον και δινοθν μια εκτιμωμενη ημερομηνια στις 17/5.Ξερουμε αν θα σταλει τοτε 'η θα παρει παραπανω?Και δευτερον αν παθει κατι ο ενισχυτης πρεπει να το στειλω αγγλια?
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος Lifer

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: vox vt15 ή vox ad-15v?
« Απάντηση #10 στις: 26/05/10, 16:57 »
Να πω και την γνωμη αν και δεν ειμαι ειδικος.Εγω εχω τον vypyr 15 .Τον προτιμησα σαν πιο φτηνω και με περισσοτερες επιλογες στο μεταλ (οι 6/12 μεταλιαρικοι) παρολαυτα ομως αν και αρκετοι υπερμεταλιαρικοι δεν με ενθουσιαζουν .Ο rec μου αρεσαι απο την αρχη πιο πολυ και απ΄τη εμαθα ειναι ο mesa dual rectifier  (γενιμενος για mesa boogie  ;D )
Επισης με ενθουσιασαν το classic(  της peavey) kai o bad kat που του βρισκω παρα πολυ καλους,Και ο dzl kaloutsikos .Αυτος ο 6505 ελπιζω να μην ειναι ετσι ο κανονικος , τριζει απο την βαβουρα ο ενισχυτης!!

Κατασκευαστικα ο peavey εχει μικρο προβληματα σε εμενα .Ο υποδοχεας για το καλωδιο εχει ειδη μισο χαλασει, το πανελ μπροστα απο την αρχη που μου το εφεραν δεν ειναι καλα κολλημενο και κουνιεται μπροστα πισω ...
Αντιθετα πιο προσφατα που επαιξα με τον vox οι ηχοι μου φανηκαν πιο καλοι και ζωντανοι

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: vox vt15 ή vox ad-15v?
« Απάντηση #11 στις: 28/05/10, 09:32 »
εκανα παραγγελια τον vt15.προχτες.χτες μου στειλανε ενα mail οτι δεν ειναι στις αποθηκες το προιον και δινοθν μια εκτιμωμενη ημερομηνια στις 17/5.Ξερουμε αν θα σταλει τοτε 'η θα παρει παραπανω?Και δευτερον αν παθει κατι ο ενισχυτης πρεπει να το στειλω αγγλια?

Τον παρελαβες τελικα? Ποιες οι εντυπωσεις σου?
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: vox vt15 ή vox ad-15v?
« Απάντηση #12 στις: 08/06/10, 21:44 »
Ειναι φοβερος!Ηξερα βεβαια τι θα παρω γιατι το εψαχνα μηνες το θεμα.Απειρες δυνατοτητες και ακομα τον ψαχνω  να φανταστεις στους ηχους.Ο καλυτερος του ειδους
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: vox vt15 ή vox ad-15v?
« Απάντηση #13 στις: 09/06/10, 15:40 »
αυτη η κιθαρα τι σου λεει?μπορεις να μου πεις τη γνωμη σου?    http://www.thomann.de/gr/ibanez_grg170dx_bkn_egitarre.htm
παιζω 2 χρονια περιπου κιθαρα,6 μηνες σε ωδειο και παιζω στυλ metallica scorpions και ελληνικα ροκακια παπακωσταντινου αλλα και πυξ λαξ ξυλινα σπαθια κλπ
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: vox vt15 ή vox ad-15v?
« Απάντηση #14 στις: 10/06/10, 08:00 »
Δεν την εχω δοκιμασει, αλλα φαινεται τιμια κιθαρα και σε καλη τιμη (ειμαι σιγουρος πως ολο και καποιος απο το φορουμ την εχει και μπορει να μας πει τη γνωμη του). Παντως ειναι μοντελο που μπορεις να βρεις σχετικα ευκολα στα ελληνικα μαγαζια για δοκιμη.

Παντως εαν σου αρεσουν τα sharkfin inlays, δες και αυτη (σε παραπλησια τιμη):
http://www.dv247.com/guitars/jackson-js23-dinky-electric-guitar-black--70670

Αληθεια, ποια κιθαρα εχεις τωρα? Εχεις σκεφτει αλλαγη μαγνητη? Γιατι αν σε βολευει στο παιξιμο και σου αρεσει μπορει με μια αλλαγη μαγνητη να "μεταμορφωθει"...
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: vox vt15 ή vox ad-15v?
« Απάντηση #15 στις: 10/06/10, 13:24 »
Οι διπλοί της GRG170, ειδικά ο bridge, βγάζουν πολύ λάσπη. Εγώ τους άλλαξα.

Κατά τα λοιπά, η κιθαρούλα είναι αξιπρεπέστατη. Αν πάντως δε θέλεις τρέμολο, τότε απέφυγέ την (εγώ δεν ήξερα και την αγόρασα, και μάλλον θα βάλω ένα τρέμολο στοπ στη γέφυρα για να λειτουργεί σαν σταθερή) και κοίτα την GRGR121 (http://www.thomann.de/gr/ibanez_grgr121ex_ca.htm).
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: vox vt15 ή vox ad-15v?
« Απάντηση #16 στις: 10/06/10, 15:48 »
Εχω μια yamaha eg 012.αρον αρον την ειχα παρει οταν ημουν παντελως ασχετος.Να σου πω την αληθεια δεν ξερω αν με βολευει 'η οχι γιατι δεν εχω δει αλλες στο χερι μου.Πιανοντας μια σε μαγαζι πως θα την κρινω?και κατι αλλο...Θα μπω π.χ στον Νακα,θα δω μια κρεμασμενη και θα μου την δωσει να την δοκιμασω?Επειδη δεν μπορω λογω χρηματων να παρω μια original Gibson, οι ibanez και jackson ειναι αυτες που μου αρεσουν περισσοτερο,αλλα ειναι τοσα πολλα μοντελα που μπερδευομαι και μου αρεσουν οι περισσοτερες.Ευχαριστω για τον χρονο που αφιερωνετε και για τις γνωμες σας
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: vox vt15 ή vox ad-15v?
« Απάντηση #17 στις: 11/06/10, 07:58 »
Εχω μια yamaha eg 012.αρον αρον την ειχα παρει οταν ημουν παντελως ασχετος.Να σου πω την αληθεια δεν ξερω αν με βολευει 'η οχι γιατι δεν εχω δει αλλες στο χερι μου.Πιανοντας μια σε μαγαζι πως θα την κρινω?και κατι αλλο...Θα μπω π.χ στον Νακα,θα δω μια κρεμασμενη και θα μου την δωσει να την δοκιμασω?Επειδη δεν μπορω λογω χρηματων να παρω μια original Gibson, οι ibanez και jackson ειναι αυτες που μου αρεσουν περισσοτερο,αλλα ειναι τοσα πολλα μοντελα που μπερδευομαι και μου αρεσουν οι περισσοτερες.Ευχαριστω για τον χρονο που αφιερωνετε και για τις γνωμες σας

Φιλε μου, επειδη το θεμα επιλογη κιθαρας ειναι εντελως υποκειμενικο (μονο προτασεις μπορουν να κανουν αλλοι για σενα), θα σου προτεινα -και επειδη Μονο εσυ ξερεις εαν σε βολευει ή οχι τελικα μια κιθαρα- να κανεις μια γυρα στα κιθαρομαγαζα και να δοκιμασεις, χωρις να διστασεις να το ζητησεις, οποια κιθαρα σου αρεσει και σε κανει να την πιασεις και να αρχιζεις να παιζεις (ναι, ετσι απλα...). Αν δεις στη συνεχεια οτι πχ ο λαιμος ειναι πολυ φαρδυς ή πολυ στενος ή πολυ χοντρος κτλ ή πχ δεν σε βολευει στο κρατημα ή το βαρος της, τοτε συνεχισε στην επομενη. Μην κολλας στις μαρκες, ολες σχεδον οι εταιρειες εχουν τα οικονομικα μοντελα (ακομα και η Gibson με τις Επιφον), τα μεσαια και τα "ακριβα"- συνηθως made in USA- μοντελα. Ετσι κι' αλλιως (προσωπικη αποψη) το 85% του τελικου σου ηχου βγαινει απο τον ενισχυτη/πεταλιερα/πεταλακια και τα χερια σου, οποτε βρες μια κιθαρα που να σου αρεσει και να σε βολευει  και keep walking... ;D
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: vox vt15 ή vox ad-15v?
« Απάντηση #18 στις: 11/06/10, 12:01 »
Παντως, σε συνεχεια του παραπανω, εαν ημουνα στη θεση σου και ηθελα οπωσδηποτε να αγορασω νεα κιθαρα, δεν θα κοιτουσα στην κατηγορια εως 300 ευρω, γιατι μιλαμε για κιθαρες παραπλησιων δυνατοτητων (αντε να ειναι λιγο καλυτερες) απο αυτη που ηδη εχεις (εκτος απο την περιπτωση των μεταχειρισμενων στις αγγελιες που σχεδον παντα παιζουν πολυ καλες περιπτωσεις ), αλλα θα κοιτουσα στην πιο πανω κατηγορια (ας πουμε 300 - 600 ευρω), οπου μπορεις να βρεις πολυ αξιολογες κιθαρες απο Κορεα και Ιαπωνια. 2 προτασεις απο εμενα ειναι οι ακολουθες:

http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Guitars/Heavy-metal-guitars/Jackson-DK-2-Dinky-HRF-Update-Hot-Rod-Flames/art-GIT0008792-011      (νομιζω Japan - διορθωστε με αν κανω λαθος)

http://www.dv247.com/guitars/prs-se-custom-electric-guitar-cherry-sunburst-stoptail--39879 

Μια ακομα συμβουλη απο εμενα: Μη δωσεις την 1η σου κιθαρα (ποτέ...)
                                         

Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: vox vt15 ή vox ad-15v?
« Απάντηση #19 στις: 11/06/10, 14:34 »
Εσυ μετα απο ποσο καιρο αφου ξεκινησες, αλλαξες κιθαρα?Το τι μαγνητες πρεπει να ''φοραει'' επανω με τι κριτηρια πρεπει να ληφθει υποψην?Δηλαδη μονους?Διπλους?Εν τω μεταξυ εχω ''φυγει'' εντελως απ το θεμα...
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: vox vt15 ή vox ad-15v?
« Απάντηση #20 στις: 11/06/10, 14:52 »
Φιλε μου βασικα μην αγχωνεσαι  ;) ;D
Δεν υπαρχουν κανονες και πρεπει σ'αυτα... το κανεις για τη δικη σου ικανοποιηση & ευχαριστηση (και των γυρω σου ελπιζω  ;) :D )

Μπορεις να αγορασεις (αν εχεις λεφτα και γουσταρεις φυσικα) με το καλημερα μια κιθαρα των 3000 ευρω (οχι τοσο σοφη επιλογη κατ'εμε), μπορεις και να παιζεις για χρονια με την ιδια κιθαρα των 300 ευρω.
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: vox vt15 ή vox ad-15v?
« Απάντηση #21 στις: 11/06/10, 15:10 »
Παντως, εαν θες να παιζεις οτιδηποτε πανω απο rock (Metallica κτλ), θα χρειαστεις ενα καλο διπλο μαγνητη. Στο εμποριο (αλλα και στις αγγελιες) θα βρεις και οικονομικες προτασεις αλλα θα πρεπει να υπολογισεις και (τυχον) εξοδα για την τοποθετηση του, ιδιαιτερα αν δε θες να "μπλεξεις" με κολλησεις στα ηλεκτρικα της κιθαρας σου. Παντως υπαρχουν και οι EMG (active μαγνητες που λειτουργουν με μπαταρια 9V σαν προενισχυση σηματος) που χρησιμοποιουν πολλα απο τα συγχρονα συγκροτηματα και για ηχογραφησεις και για live, και ειναι πολυ ευκολοι στην εγκατασταση, μιας και δεν χρειαζονται καμια κολληση για την τοποθετηση τους. Για την κιθαρα σου θα προτεινα αυτο το σετακι (HSS):

http://www.dv247.com/guitars/emg-s-s-81-electric-guitar-pickup-set--64174

που θα την μεταμορφωσει κυριολεκτικα... αλλα πρωτα ακου τον μαγνητη σε μια κιθαρα που να τον εχει και μετα προχωρα. Για μεταλ ειναι οτι πρεπει, αλλα για πιο soft ακουσματα δεν "καθαριζει" ευκολα... Ολα αυτα με την προυποθεση οτι η κιθαρα που εχεις σε βολευει σαν playability και θες να την κρατησεις και να την βελτιωσεις. Επισης εχε στο νου σου οτι η αλλαγη των μαγνητων ειναι fine tuning στον τελικο ηχο και στο feeling στο παιξιμο... ο τελικος σου ηχος πηγαζει κατα 85% απο τα υπολοιπα οπως ειπα παραπανω.
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: vox vt15 ή vox ad-15v?
« Απάντηση #22 στις: 11/06/10, 17:02 »
Δε χρείαζεσαι H-S-S σετ ντε και καλά για ποικιλομορφία στον ήχο όταν παίζεις heavy rock/metal και πιο βαριά ακόμη πράγματα. Με H-H και coil split πάλι μια χαρά είσαι κι έχεις και πιο πλούσιο-βαθύ τόνο στα σόλο με το διπλό στο neck.

Εγώ πιστεύω πως μπορείς να βάλεις έναν καλό bridge μαγνήτη, όπως τον http://www.thomann.de/gr/seymour_duncan_stb_5_wh_2.htm στην κιθάρα που έχεις τώρα και θα έχεις ένα πολύ αξιόλογο ηχητικό αποτέλεσμα. Είναι ένας σχετικά οικονομικός πειραματισμός, πριν περάσεις στο επόμενο στάδιο, που είναι η αγορά νέας κιθάρας.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: vox vt15 ή vox ad-15v?
« Απάντηση #23 στις: 12/06/10, 20:23 »
Προσανατολιζομαι, για να πω την αληθεια, να παρω κιθαρα 600-700 ευρω γιατι φθηνη εχω την yamaha.To θεμα ειναι να γινει ενα μεγαλο αλμα.Ετσι δεν ειναι?Και κατι αλλο.Για hard rock και metal πρεπει να ειναι οι δυο ακραιοι(λες και ειναι μπακ στο ποδοσφαιρο) διπλοι?εν παση περιπτωση πως πρεπει να ειναι οι μαγνητες σε μια κιθαρα για hard rock, metal και πως για ποιο σοφτ ροκ για ξενα αλλα κ για ελληνικα?thanks
See our Mother put to death, see our Mother die...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Vox VT15

Ξεκίνησε από guitarcrazy Ενισχυτές

4 Απαντήσεις
2628 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/02/11, 15:55
από Kosthrash
6 Απαντήσεις
2727 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/11, 11:19
από kirk (IBANEZ RG370) hammet
4 Απαντήσεις
3671 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/09/11, 20:54
από Jezus