Αποστολέας Θέμα: Oswald Guitar  (Αναγνώστηκε 27317 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #25 στις: 05/03/18, 13:41 »
ο David Simpson είναι και γ**ώ τα παιδιά , τρελάρας (με την καλή έννοια) και ωραιος παίχτης . Μ'αρέσει που σε πολλές φάσεις τον συνεπαίρνει η μουσική και ξεχνάει ότι κάνει review . Φαίνεται ιδιαίτερα τίμιος οπότε είμαι σίγουρος και η άποψή του για τον Oswald ως οργανοποιό θα είναι δίκαιη.
απο την άλλη μεριά σε βλέπω κάπως επιφυλακτικό , γιατί;
αν είναι έτσι και εφόσον έχεις τη δυνατότητα να προτιμήσεις κάποιον πιο "σίγουρο" αλλά πιο ακριβό οργανοποιό γιατί δεν το έκανες;


Πολύ ωραία ερώτηση! Καταρχήν ο Dave είναι όπως ακριβώς τον περιγράφεις, ένας τυπάκος χαρά θεού να τον παρακολουθείς. Βέβαια, το ότι ποτέ μα ποτέ δεν έχω δει να λέει κάτι αρνητικό για κάτι (κιθάρα, ενισχυτή κτλ), με κάνει να πιστεύω ότι κυρίως εκθειάζει, από ότι πιάνει στα χέρια του, την καλή του πλευρά, με ότι σημαίνει αυτό.


Επιφυλακτικό με βλέπεις ακριβώς γιατί δεν έχω δείγμα δουλειάς του κατασκευαστή. Αυτό και μόνο. Πχ αν πήγαινα σε κάποιο Luthier στην Ελλάδα, θα μπορούσα να πάω από το μαγαζί του, να δω όργανα, να τα πιάσω, να δω το επίπεδο δουλειάς και να έχω τουλάχιστον μία πρώτη εικόνα. Το βήμα αυτό στην παρούσα περίπτωση δεν υπάρχει, βασίζομαι στο ότι διάβασα στο Site, ότι μου μετέφερε στα mails, και τη θετική διάθεση που έχω. Αλλιώς ρεαλιστικά, δεν έχω ιδέα για το τι μπορεί ή όχι να κάνει ο συγκεκριμένος. Οι φωτογραφίες, τα βίντεο, ο τρόπος επικοινωνίας, όλα αυτά συμβάλλουν θετικά στην δημιουργία εικόνας, αλλά σίγουρα δεν είναι το ίδιο με το να πιάσει δουλειά του κατασκευαστή στα χέρια σου.


Πάμε στο καλό τώρα. Γιατί δεν επέλεξα κάποιον Έλληνα ή άλλο κατασκευαστή. Σίγουρα είχα την επιλογή να διαλέξω κάποιο πιο "σίγουρο" όπως λες κατασκευαστή, και όταν το λέω αυτό εννοώ κάποιον Έλληνα κυρίως λόγω των προαναφερόμενων λόγων. Δεν το έκανα γιατί το κόστος δεν μου επέτρεπε. Θέλω να πω, το φθηνότερο όργανο στα specs που ήθελα, το έπαιρνα στα 2000 + το κόστος του hardware, δλδ πάμε κοντά στα 2.500 ευρώ. Χωρίς να κρίνω την ποιότητα του οργάνου, απλά δεν ήταν μέσα στο χρηματικό range μου.


Όταν είδα λοιπόν ότι δεν βγαίνει custom όργανο στο budget μου (1000-1300 ευρώ), και εφόσον δεν έβρισκα κάτι στο εμπόριο το οποίο είναι είναι αυτό που ήθελα, σκέφτηκα τη λύση της partcaster, να αγοράσω από Warmoth ή κάποιον άλλο κατασκευαστή τα parts όπως τα θέλω και να τη δέσω εγώ. Δυστυχώς αν και αυτή η λύση έχει μεγάλο ενδιαφέρον, δεν με συνέφερε καθόλου η αγορά από Αμερική (Warmoth). Τα parts έβγαιναν 700 euro (σώμα, λαιμός), χωρίς μεταφορικά και δασμούς/εκτελωνισμούς κτλ. Για το hardware ήθελα κανά 400 πολύ βαριά, και μόνο αν έκανα υπερβολές, οπότε την υπολόγιζα να βγαίνει τουλάχιστον 1500 ευρώ ίσως και παραπάνω, με τη δουλειά της συναρμολόγησης κτλ να την κάνω εγώ.


Ομολογώ ότι ήταν ένα σενάριο το οποίο με έψηνε, και δεν το συζητώ ότι αν η Warmoth είχε κατάστημα στην Ευρώπη θα το είχα κάνει ήδη. Οπότε πάνω σε όλη αυτή την αναζήτηση, για επιλογές, και αφού έψαχνα παράλληλα και για καινούργια σε αυτά τα χρήματα, θυμήθηκα τον Dave, είδα τον Oswald και μόλις είδα την τιμή λέω "εδώ έχουμε θέμα". Τα υπόλοιπα τα περιέγραψα παραπάνω.


Οπότε καταλαβαίνεις ότι οι επιλογές έγιναν με βάση συγκεκριμένο budget. Ξαναλέω ότι είμαι αισιόδοξος, περιμένω να δω καλή δουλειά, αλλά από την άλλη, και από εκεί πηγάζει αυτό που λες για επιφυλακτικότητα, δεν τον ξέρω, μπορεί να είναι ένα υπέροχος απατεώνας, που απλά να έχει στήσει ένα πολύ καλοδουλεμένο ψέμα. Ακραίο, αλλά όλα παίζουν. Όπως και να έχει, περιμένω με ανυπομονησία να ολοκληρωθεί η κατασκευή.

White noise

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #26 στις: 06/03/18, 14:24 »
Το είδα χθες και το ανεβάζω για τους DIY τύπους του forum, ένα πολύ ενδιαφέρον excel που ανέβασε ο Nick στο site του.
Στο παρακάτω link μπορείτε να κατεβάσετε το συγκεκριμένο excel στο οποίο αναφέρει το κόστος και τους προμηθευτές όλων των πραγμάτων που χρειάστηκε για να φτιάξει μία telecaster από το 0. Και όταν λέω όλα, όπως θα δείτε στο excel ξεκινάει από τα μηχανήματα, λίμες, ξύλα, hardware κτλ. Το τελικό κόστος του είναι 1.292 ευρώ για μία κατασκευή τύπου tele.


Το βρήκα αρκετά ενδιαφέρον
White noise

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #27 στις: 06/03/18, 17:27 »
Το είδα χθες και το ανεβάζω για τους DIY τύπους του forum, ένα πολύ ενδιαφέρον excel που ανέβασε ο Nick στο site του.
Στο παρακάτω link μπορείτε να κατεβάσετε το συγκεκριμένο excel στο οποίο αναφέρει το κόστος και τους προμηθευτές όλων των πραγμάτων που χρειάστηκε για να φτιάξει μία telecaster από το 0. Και όταν λέω όλα, όπως θα δείτε στο excel ξεκινάει από τα μηχανήματα, λίμες, ξύλα, hardware κτλ. Το τελικό κόστος του είναι 1.292 ευρώ για μία κατασκευή τύπου tele.


Το βρήκα αρκετά ενδιαφέρον


μέσα λέει για body wood που παραπέμπει εδώ : https://guitarsandwoods.com/guitar-bodies
και για neck wood που εννοεί εδώ : https://guitarsandwoods.com/guitar-necks
και για ταστιέρα που εννοεί εδώ : https://www.guitarsupplies.nl/en/hals-onderdelen

είμαστε σίγουροι οτι δεν πρόκειται για partscaster? ή έστω partscaster με κάποια σχηματοποίηση  σε headstock, body, κάποιες κολήσεις, κτλ αλλά βασικά για έτοιμα κομμάτια ξύλο, με έτοιμες τρύπες για τάστα, κτλ κτλ?

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #28 στις: 06/03/18, 17:36 »
Το είδα χθες και το ανεβάζω για τους DIY τύπους του forum, ένα πολύ ενδιαφέρον excel που ανέβασε ο Nick στο site του.
Στο παρακάτω link μπορείτε να κατεβάσετε το συγκεκριμένο excel στο οποίο αναφέρει το κόστος και τους προμηθευτές όλων των πραγμάτων που χρειάστηκε για να φτιάξει μία telecaster από το 0. Και όταν λέω όλα, όπως θα δείτε στο excel ξεκινάει από τα μηχανήματα, λίμες, ξύλα, hardware κτλ. Το τελικό κόστος του είναι 1.292 ευρώ για μία κατασκευή τύπου tele.


Το βρήκα αρκετά ενδιαφέρον


μέσα λέει για body wood που παραπέμπει εδώ : https://guitarsandwoods.com/guitar-bodies
και για neck wood που εννοεί εδώ : https://guitarsandwoods.com/guitar-necks
και για ταστιέρα που εννοεί εδώ : https://www.guitarsupplies.nl/en/hals-onderdelen

είμαστε σίγουροι οτι δεν πρόκειται για partscaster? ή έστω partscaster με κάποια σχηματοποίηση  σε headstock, body, κάποιες κολήσεις, κτλ αλλά βασικά για έτοιμα κομμάτια ξύλο, με έτοιμες τρύπες για τάστα, κτλ κτλ?



@panixgr δεν βλέπω τα συγκεκριμένα link στο excel, αλλά το link του καταστήματος. Tα έχει κάπου και δεν τα βρίσκω; Το μόνο που καταλαβαίνω ότι έχει κάποια σχηματοποίηση είναι η ταστιέρα που λέει στο excel ότι είναι preslotted. Φαντάζομαι την κάνει όλη από την αρχή γιατί το έχει σαν σειρά video στο you tube channel του με τον τίτλο building in budget, έχει ανεβάσει μέχρι τώρα 6 μέρη. Αν σου αρέσουν αυτά τα κατασκευαστικά, έχει ενδιαφέρον. 
White noise

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #29 στις: 06/03/18, 18:10 »
Δεν ανοιξα το λινκ γιατι μπαινω απο το τηλεφωνο.Τη μηχανιματα ρε παιδια;για καθε οργανο που φτιαχνει αγοραζει ξανα ολα τα μηχανηματα;
Αυτα τα παιρνεις μια φορα (και λιμες κτλ) και σε πανε χρονια
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #30 στις: 06/03/18, 18:13 »
Δεν ανοιξα το λινκ γιατι μπαινω απο το τηλεφωνο.Τη μηχανιματα ρε παιδια;για καθε οργανο που φτιαχνει αγοραζει ξανα ολα τα μηχανηματα;
Αυτα τα παιρνεις μια φορα (και λιμες κτλ) και σε πανε χρονια

και αυτό...

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #31 στις: 06/03/18, 18:15 »
Δεν ανοιξα το λινκ γιατι μπαινω απο το τηλεφωνο.Τη μηχανιματα ρε παιδια;για καθε οργανο που φτιαχνει αγοραζει ξανα ολα τα μηχανηματα;
Αυτα τα παιρνεις μια φορα (και λιμες κτλ) και σε πανε χρονια


Ρε Μήτσο :P Ο τύπος απλά έκατσε και σχεδίασε το μικρότερο budget που θα χρειαζόταν αν καθόταν από την αρχή χωρίς κανένα εργαλείο κτλ, να φτιάξει μια κιθάρα. Το έκανε σαν tutorial κάτι, για όσους ασχολούνται. Προφανώς και δεν το κάνει σε κάθε build αυτό.
White noise

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #32 στις: 06/03/18, 18:15 »
δεν βλέπω τα συγκεκριμένα link στο excel, αλλά το link του καταστήματος. Tα έχει κάπου και δεν τα βρίσκω; Το μόνο που καταλαβαίνω ότι έχει κάποια σχηματοποίηση είναι η ταστιέρα που λέει στο excel ότι είναι preslotted. Φαντάζομαι την κάνει όλη από την αρχή γιατί το έχει σαν σειρά video στο you tube channel του με τον τίτλο building in budget, έχει ανεβάσει μέχρι τώρα 6 μέρη. Αν σου αρέσουν αυτά τα κατασκευαστικά, έχει ενδιαφέρον. 


αμα πάς δια της ατόπου απαγωγής και απο τις περιγραφές για τα προϊόντα που δίνει εκεί παραπέμπει, αλλά εν πάσει περιπτώση, ο τυπάκος φαίνεται να έχει μεράκι, οπότε ελπίζω να κάνει καλή δουλιά.

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #33 στις: 06/03/18, 18:41 »
Οκ.Παντος Σταυρο,με ολη μου την καρδια,μακαρι να βγει κιθαραρα και να την σκιζεις καθε μερα ολη μερα
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #34 στις: 06/03/18, 18:44 »
Οκ.Παντος Σταυρο,με ολη μου την καρδια,μακαρι να βγει κιθαραρα και να την σκιζεις καθε μερα ολη μερα


Man thanks, δεν το συζητώ μακάρι να πάνε όλα καλά! Το άλλο πιο πάνω, επειδή ασχολούνται κάποιοι εδώ με DIY και πιάνουν τα χέρια σας με τα ξύλα, για αυτό το έβαλα, άσχετα με την κιθάρα μου. Και νομίζω ότι έχει ενδιαφέρον, τσέκαρε τα βίντεο της συγκεκριμένης κατασκευής κάποια στιγμή Δημήτρη, ειδικά εσύ θα το βρεις πολύ ενδιαφέρον που έχεις φτιάξει όργανο.
White noise

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #35 στις: 06/03/18, 19:28 »
Εννοητε πως θα τα δω.
Αν και τοσα που εχω δει,και διαβασει,απο τυπους που ειτε ζουν απο αυτο ειτε περναν την ωρα τους,εχω δει τοσα ωραια τρικ και ιδεες που εχει γινει το μυαλο μου αχταρμας  :P
Αληθεια πιστευω πως τετοια οργανα,ειναι κατασκευαστικα απειρως καλυτερα απο τα πανακριβα διασημα

Συγχώνευση μηνυμάτων: 09/03/18, 15:49
Εαν εγω καθομουν να κανω τετοια λιστα πριν ξεκηνισω να φτιαξω το πρεσιζιο,
1)θα ξεχνουσα να γραψω τα μισα πραγματα
2)θα εβλεπα ποσο θα κοστισει,και θα τα παρατουσα
 :yeah :yeah :roll :roll
« Τελευταία τροποποίηση: 09/03/18, 15:49 από Korgy »
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #36 στις: 06/03/18, 21:48 »
Εαν εγω καθομουν να κανω τετοια λιστα πριν ξεκηνισω να φτιαξω το πρεσιζιο,
1)θα ξεχνουσα να γραψω τα μισα πραγματα
2)θα εβλεπα ποσο θα κοστισει,και θα τα παρατουσα
 :yeah :yeah :roll :roll

3) θα έπιανες το μπασο  ;D

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #37 στις: 24/04/18, 20:48 »
@sfanfan κανα νεο απο τον ετσι,εχουμε;
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #38 στις: 24/04/18, 20:56 »
Μήτσο ναι έχουμε συχνή επικοινωνία, μου στέλνει φωτογραφίες από την κατασκευή κτλ. Είχα δοκιμάσει κάποια στιγμή να ανεβάσω photos εδώ από την πορεία μέχρι στιγμής, μέχρι που δεν τα κατάφερα και το παράτησα. Φαντάζομαι μέσα στο Μάιο λογικά θα είναι έτοιμη.
White noise

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #39 στις: 24/04/18, 21:33 »
τις ανεβάζεις εδώ ή σε οποιοδήποτε άλλο host και μετά copy-paste τo link
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #40 στις: 24/04/18, 21:45 »
Ααααα Σταυρο..δεν ειναι πραγματα σωστα αυτα..
Σε μας τους μπασιστες,μας αρεσουν οι φωτογραφιες..
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #41 στις: 24/04/18, 22:21 »
απορώ τι έχει ο κόσμος και δεν χρησιμοποιεί flickr ?

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #42 στις: 24/04/18, 22:30 »
Ε δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το θέμα της φωτογραφίας, οπότε δεν τα ξέρω αυτά. Θα κάτσω αύριο να ενημερώσω το θέμα παιδιά. Ευχαριστώ @modfori
White noise

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #43 στις: 25/04/18, 12:13 »

Λοιπόν πετάω σε τυχαία σειρά (εννοώ χρονολογικά) μερικές φωτογραφίες που μου έχει στείλει κατά την επικοινωνία μας ο Nick.






















Μίας και υπήρχαν κάποια λεπτομέρειες και κατά τις διάρκεια της κατασκευής, αναφορικά κυρίως με το finish (vintage tinting στο λαιμό, journeyman relic γενικά) οπότε κυριολεκτικά είναι ένα work in progress.



White noise

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #44 στις: 25/04/18, 12:28 »
όχι 22 τάστα?

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #45 στις: 25/04/18, 12:35 »
όχι 22 τάστα?


21 είναι αρκετά, για κάποιο περίεργο λόγο με βολεύει. Άλλωστε δεν φημίζομαι για τα τελειώματα των σόλο μου με bend τόνου στο 22ο τάστο..  ;D
White noise

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #46 στις: 26/04/18, 14:57 »
φαντάζομαι πως αν πήγαινα ποτέ σε κάστομ όργανο, θα διάλεγα κάποιο πιο "τρελό" χρωματάκι ή τεχνοτροπία . Εσύ προτίμησες τη δοκιμασμένη και σίγουρη λύση του φιέστα ρεντ παρεά με maple .. ωραίος συνδιασμός.
για το λούστρο θα διάλεγα νίτρο τόσο στο σώμα όσο και στο μπράτσο ώστε να έρθει το ρέλικ με φυσικό τρόπο.
κράτα μας ενήμερους με φωτογραφίες
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #47 στις: 26/04/18, 15:16 »
Πέρασα από τη φάση της υπερβολής (Maple καπάκια με ωραία νερά, εξωτικά ξύλα κτλ), πραγματικά πλέον όλα αυτά δεν μου λένε τίποτα. Θέλω gloss χρώματα (το CAR είναι το αγαπημένο μου), απλές τεχνοτροπίες και γήινες επιλογές. Το CAR ειδικά με το vintage tinting που θα γίνει στο λαιμό θα φαίνεται κούκλα imho (έχουμε σαν πρότυπο την κόκκινη του Gilmour).

White noise

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #48 στις: 04/05/18, 18:04 »
Μικρό update.
O Nick με ειδοποίησε ότι η κιθάρα είναι έτοιμη. Θέλει μερικές ημέρες για να κάτσει, έχει κάνει το βασικό σετάπ, και αφού περάσουν μερικές ημέρες, και είναι όλα οκ, θα κανονίσει την αποστολή της. Φαντάζομαι να την έχω σε καμιά 20αριά μέρες στα χέρια μου με αποστολές κτλ κτλ.











White noise

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Oswald Guitar
« Απάντηση #49 στις: 04/05/18, 18:49 »
Αντε μπραβω.θαλουμει βιντγιου.
Σκης την
The μπασό is the law

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
5290 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/02, 19:33
από Απόλλων
13 Απαντήσεις
19623 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/04, 13:27
από Καρχαρίας
8 Απαντήσεις
7460 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/10/07, 20:20
από Jezus
14 Απαντήσεις
9084 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/12/08, 06:42
από Ioannis Anastassakis
18 Απαντήσεις
8171 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/09, 21:16
από Baroness
29 Απαντήσεις
10994 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/06/09, 12:16
από tasos__
16 Απαντήσεις
9905 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/04/10, 13:43
από dimitriendri
4 Απαντήσεις
3358 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/09/10, 01:41
από Wise_One
1 Απαντήσεις
3422 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/11, 19:15
από studio54
4 Απαντήσεις
4147 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/11, 18:11
από mackay