Αποστολέας Θέμα: N(Acoustic)GD - Cort MR500E NT  (Αναγνώστηκε 12839 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Alex_Under

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Άντρας
  • Ενοχλώντας τους γείτονες από το 1997
    • Προφίλ
N(Acoustic)GD - Cort MR500E NT
« στις: 23/05/18, 10:30 »

Ήθελα από καιρό να "ξαναδοκιμάσω" να πάρω μια ακουστική. Πριν 8 χρόνια είχα πουλήσει μία Fender CD140SCE. Γενικά είμαι Fender Fan-boy (το παραδέχομαι) αλλά είχα φάει μεγάλη απογοήτευση από την συγκεκριμένη. Ήχος mehhh... action στον Θεό και τα ηλεκτρικά της, αν και Fishman, όχι ότι καλύτερο. Πχ οι λεπτότερες χορδές έβγαιναν πολύ πιο χαμηλές στον ενισχυτή σε σχέση με τις μπάσες.
Οπότε, το άφησα τότε το άθλημα.
Μου ξανάρθε όμως η όρεξη τελευταία και έψαχνα κάτι value for money. Μην πολυλογώ παρήγγειλα από e-shop Crazysundays μία Cort MR500E-NT στα 199€ (θεωρητικά από 299€) και παρέλαβα χτες.

http://www.cortguitars.com/en/product/product_view.asp?idx=149

Είμαι άνθρωπος που δεν ενθουσιάζομαι γενικά...αλλά μπορώ να πω ότι νιώθω πως πλήρωσα πολύ λιγότερα απ' όσα τελικά παρέλαβα.  :o
Η κιθάρα είναι Made In China, αν και πίστευα ότι οι Cort κατασκευάζονται τα τελευταία χρόνια, στην Ινδονησία. Αλλά τα "αρνητικά" σταματάνε εκεί.

1) Φινίρισμα. Flawless που λένε και στο χωριό μου. Η έλλειψη βερνικιού στα πλαινά, στην πλάτη αλλά ιδιαίτερα στο μπράτσο, το κάνει πιο εύκολο στο παίξιμο και αφήνει το όργανο να "αναπνέει". Όλες οι κολλήσεις είναι laser-cut (που λένε και στο Ancient Aliens :P )
2) Ήρθε με τις χορδές χαλαρές. Έκανα ένα κούρδισμα χτες. Έπαιξα. Έπαιξα και το πρωί και (σχεδόν) δεν χρειάστηκε καθόλου ξανά κούρδισμα
3) Το action δεν είναι χαμηλό, αλλά "λογικό" για ακουστική κιθάρα. Καμία σχέση με της Fender.
4) Ο ήχος είναι ότι ακριβώς ήθελα, και ίσως όχι αυτό που θα περίμενα από ακουστική κάτω των 500€. Όχι ότι έχω μεγάλη εμπειρία από ακουστικές, αλλά ένα ψιλο-μουσικό αυτί, όπως και να το κάνουμε, 22 χρόνια ερασιτεχνικής ενασχόλησης με την μουσική, εεε, κάτι σκαμπάζουμε. Καθαρά, "μεταλλικά" μπάσα, "ζωντανά" πρίμα... I'm drooling. Δεν έπαιξα πολύ με καρφί στον Blues Junior, αλλά αυτό που άκουσα ήταν άκρως ικανοποιητικό.

Για όποιον ψάχνει αντίστοιχη φάση, την προτείνω.



Όσοι έχουν Ferrari ΔΕΝ οδηγούν σαν τον Σουμάχερ
Όσοι ξέρουν από προγραμματισμό ΔΕΝ θα αποκτήσουν τα λεφτά του Bill Gates
Όσοι έχουν ακριβές κιθάρες, ενισχυτές και εφέ ΔΕΝ παίζουν σαν τον Steve Vai
...
Πειράζει όμως που περνάμε καλά;

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: N(Acoustic)GD - Cort MR500E NT
« Απάντηση #1 στις: 23/05/18, 11:01 »
Καλοπαιχτη! Ωραία φαίνεται!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: N(Acoustic)GD - Cort MR500E NT
« Απάντηση #2 στις: 23/05/18, 11:06 »
Kατ' αρχήν με γειά και καλόπαιχτη. Όπως έχουμε πεί πολλές φορές σε σχετικά θέματα, οι Cort (ακουστικές και ηλεκτρικές) είναι από τις καλύτερες κιθάρες χαμηλού κόστους που υπάρχουν εδώ και αρκετά χρόνια.

Μερικές παρατηρήσεις:

Η σειρά CD της Fender γενικά ήταν πράγματι μια ψιλοαπογοήτευση, ειδικά σε σχέση με την παλιότερη σειρά DG την οποία αν θυμαμαι καλά αντικατέστησε. Είχα για πολλά χρόνια μια Fender DG-5 και ένας φίλος μου είχε μια DG-14SCE, οι οποίες ήταν σαφώς ανώτερες κιθάρες. Και πολλά άλλα νεώτερα μοντέλα της Fender δεν ήταν ό,τι καλύτερο για τα λεφτά τους.

To action, όπως και στις ηλεκτρικές, είναι θέμα σεταρίσματος. Το υψηλό action δεν σημαίνει απαραίτητα ότι το όργανο έχει κάποιο κατασκευαστικό ελάττωμα, εκτός και αν δεν μπορείς να το φέρεις σε λογικά επίπεδα με ένα σετάρισμα.

Ίσως χρειάζεσαι έναν ενισχυτή ηλεκτροακουστικής κιθάρας για να εξερευνήσεις πλήρως την ηχητική ταυτότητα της καινούργιας σου κιθάρας. Ένας ενισχυτής για ηλεκτρική κιθάρα δεν θα αποδώσει βέλτιστα. Βέβαια για να παίζεις στο σπίτι μπορεί να είναι αρκετός, από την άλλη πλευρά όμως ως κιθαρίστες πάντα έχουμε λίγο (ή περισσότερο GAS) και ψαχνόμαστε για κάτι διαφορετικό. Και αν ακούσεις μια καλή ακουστική κιθάρα σε έναν καλό ακουστικό ενισχυτή, θα καταλάβεις πόσο φτωχός ήταν ο ήχος σου μέχρι εκείνη τη στιγμή.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Alex_Under

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Άντρας
  • Ενοχλώντας τους γείτονες από το 1997
    • Προφίλ
Απ: N(Acoustic)GD - Cort MR500E NT
« Απάντηση #3 στις: 23/05/18, 11:16 »
To action, όπως και στις ηλεκτρικές, είναι θέμα σεταρίσματος. Το υψηλό action δεν σημαίνει απαραίτητα ότι το όργανο έχει κάποιο κατασκευαστικό ελάττωμα, εκτός και αν δεν μπορείς να το φέρεις σε λογικά επίπεδα με ένα σετάρισμα.

Θυμάμαι ότι είχε πέσει αρκετό γυαλόχαρτο στο saddle για να το κατεβάσω αλλά και πάλι ήταν δυσκολόπαικτη.

Είμαι bedroom-player οπότε ο ενισχυτής ακουστικής είναι non-permitted luxury :)
Όσοι έχουν Ferrari ΔΕΝ οδηγούν σαν τον Σουμάχερ
Όσοι ξέρουν από προγραμματισμό ΔΕΝ θα αποκτήσουν τα λεφτά του Bill Gates
Όσοι έχουν ακριβές κιθάρες, ενισχυτές και εφέ ΔΕΝ παίζουν σαν τον Steve Vai
...
Πειράζει όμως που περνάμε καλά;

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: N(Acoustic)GD - Cort MR500E NT
« Απάντηση #4 στις: 23/05/18, 11:33 »
Πχ οι λεπτότερες χορδές έβγαιναν πολύ πιο χαμηλές στον ενισχυτή σε σχέση με τις μπάσες.

καθαρά θέμα piezo, όταν κατεβάζεις action και βγάζεις κάτι shims που έχει στον πάτο, τότε μπορεί το piezo να μην πατάει 100% το ίδιο σε όλες τις χορδές, και ίσως υπάρχει (λόγω γεωμετρίας) λιγότερη πίεση στις ψιλές χορδές. Οπότε το shim εξισοροπει την πίεση, (αλλά δυστυχώς ανεβάζει το action).

Αποσυνδεδεμένος Alex_Under

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Άντρας
  • Ενοχλώντας τους γείτονες από το 1997
    • Προφίλ
Απ: N(Acoustic)GD - Cort MR500E NT
« Απάντηση #5 στις: 23/05/18, 11:42 »
Να ρωτήσω και κάτι. Η προενίσχυση της Cort δεν χρησιμοποιεί piezo καλωδιάκι αλλά γράφει Ceramic pickup.
Τι εστί ceramic pickup στις ακουστικές; Γιατί φαντάζομαι δεν έχει καμία σχέση με της ηλεκτρικής.
Όσοι έχουν Ferrari ΔΕΝ οδηγούν σαν τον Σουμάχερ
Όσοι ξέρουν από προγραμματισμό ΔΕΝ θα αποκτήσουν τα λεφτά του Bill Gates
Όσοι έχουν ακριβές κιθάρες, ενισχυτές και εφέ ΔΕΝ παίζουν σαν τον Steve Vai
...
Πειράζει όμως που περνάμε καλά;

Αποσυνδεδεμένος Spyros Delta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1117
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • SpyrosDeltaVideos
Απ: N(Acoustic)GD - Cort MR500E NT
« Απάντηση #6 στις: 23/05/18, 13:07 »
Η κιθάρα είναι Made In China, αν και πίστευα ότι οι Cort κατασκευάζονται τα τελευταία χρόνια, στην Ινδονησία. Αλλά τα "αρνητικά" σταματάνε εκεί.
Εχω την εντυπωση οτι στην κινα ειχαν μαθει να φτιαχνουν οργανα πριν την ινδονησια.

Αποσυνδεδεμένος vegos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα μεγαλώσω, θα γίνω κιθαρίστας...
    • Skype - amagla
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • MoschatoWeather
Απ: N(Acoustic)GD - Cort MR500E NT
« Απάντηση #7 στις: 23/05/18, 16:44 »
Να ρωτήσω και κάτι. Η προενίσχυση της Cort δεν χρησιμοποιεί piezo καλωδιάκι αλλά γράφει Ceramic pickup.
Νομίζω ότι όλοι οι piezo κεραμικοί είναι, το υλικό που χρησιμοποιείται για την δημιουργία του σήματος δηλαδή...Δε πρέπει να συμφέρει τίποτα άλλο. Τα υπόλοιπα πρέπει να είναι κρύσταλλοι στυλ χαλαζία κλπ.

Αποσυνδεδεμένος Guitar Fan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 945
    • Προφίλ
Απ: N(Acoustic)GD - Cort MR500E NT
« Απάντηση #8 στις: 24/05/18, 08:09 »

Ήθελα από καιρό να "ξαναδοκιμάσω" να πάρω μια ακουστική. Πριν 8 χρόνια είχα πουλήσει μία Fender CD140SCE. Γενικά είμαι Fender Fan-boy (το παραδέχομαι) αλλά είχα φάει μεγάλη απογοήτευση από την συγκεκριμένη. Ήχος mehhh... action στον Θεό και τα ηλεκτρικά της, αν και Fishman, όχι ότι καλύτερο. Πχ οι λεπτότερες χορδές έβγαιναν πολύ πιο χαμηλές στον ενισχυτή σε σχέση με τις μπάσες.
Οπότε, το άφησα τότε το άθλημα.


όπως λέει και ο panixgr
αυτό μπορεί να είναι και πρόβλημα με το set up και να μπορεί ένας καλός μάστορας να στο έφτιαχνε.
Οταν η γέφυρα/καβαλάρης δεν πατάει καλά πάνω στο piezo τότε υπάρχει πρόβλημα με τον ήχο.
Κάποιες ακουστικές έχουν αυτό το πρόβλημα αλλά όπως είπα φτιάχνεται.





« Τελευταία τροποποίηση: 24/05/18, 08:12 από Guitar Fan »
I play the guitar because I like it not because I am good at it

Αποσυνδεδεμένος mouz

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 321
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: N(Acoustic)GD - Cort MR500E NT
« Απάντηση #9 στις: 24/05/18, 08:55 »
Καλόπαιχτη, κούκλα φάινεται. Με φτιάχνει πολύ και το άσπρο binding στο σκάφος. Και εγώ έχω σκεφτεί αρκετές φορές για ένα φτηνό ενισχυτή ακουστικής αλλά καθώς είμαι και εγώ computer room (ή γραφείο room) τεσπα player, θα τον αγόραζα σε μεγάλο βαθμό τσάμπα. Ζηλεύω πολύ αλλά τώρα είμαι σε project ψησίματος της γυναίκας μου για τη φτηνή gibson που είχα δει, η ακουστική θα πρέπει να περιμένει αρκετά χεχεχεχε, μω το GAS μας μέσα (εννοείται ότι την παραπάνω κιθάρα ποτέ δεν την αγοράζεις τσάμπα)!
...αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα εκνευρίζουν πολύ εμάς που τα ξέρουμε!

Αποσυνδεδεμένος Alex_Under

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Άντρας
  • Ενοχλώντας τους γείτονες από το 1997
    • Προφίλ
Απ: N(Acoustic)GD - Cort MR500E NT
« Απάντηση #10 στις: 25/05/18, 07:24 »
Σας ευχαριστώ παιδιά.
Είχα ξεχάσει πόσο πιο σκληρές είναι οι χορδές της ακουστικής και 4 μέρες που την παίζω, τα δάχτυλα μου περνούν.... εφηβεία.
Τι χορδές προτείνετε τόσο ως προς μάρκα και ως προς μέγεθος ώστε ναναι λίγο πιο ευκολόπαικτη;

Εννοείται ήδη έγιναν οι πρώτες upgrade παραγγελίες από a) Buffalo's bone nut και saddle και b) Brass pins c) Strap δερματίνης. Παρήγγειλα και ένα άλλο pickguard, μαύρο με λουλούδια, αλλά μάλλον δεν το βλέπω να το βάζω.... Ήταν impulse buy... όπως σχεδόν τα πάντα :)

Υ.Γ. Άσχετο, αλλά μου κάνει εντύπωση που το συγκεκριμένο μοντέλο δεν το βρίσκω ουτε Thomann ούτε στο Skroutz παρά μόνο στο e-shop. Παρόλο που είναι καινούργιο, παρουσιάστηκε στην NAMM 2016 και η δικιά μου εχει σειριακό που αρχίζει απο 17
« Τελευταία τροποποίηση: 25/05/18, 07:29 από Alex_Under »
Όσοι έχουν Ferrari ΔΕΝ οδηγούν σαν τον Σουμάχερ
Όσοι ξέρουν από προγραμματισμό ΔΕΝ θα αποκτήσουν τα λεφτά του Bill Gates
Όσοι έχουν ακριβές κιθάρες, ενισχυτές και εφέ ΔΕΝ παίζουν σαν τον Steve Vai
...
Πειράζει όμως που περνάμε καλά;

Αποσυνδεδεμένος Guitar Fan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 945
    • Προφίλ
Απ: N(Acoustic)GD - Cort MR500E NT
« Απάντηση #11 στις: 25/05/18, 07:38 »
αυτές είναι από τις πιο διαδεδομένες χορδές για ακουστική κιθάρα,


http://www.daddario.com/DADProductDetail.Page?ActiveID=3769&productid=87&productname=EXP16_Coated_Phosphor_Bronze_Acoustic_Guitar__Light__12_53&sid=bd2b42ee-5d71-4901-8d27-d5ffcedba252


μην σε αποθαρρύνει που τωρα οι χορδες είναι σκληρές μετά από μερικές εβδομάδες τα δάκτυλά σου θα δυναμώσουν
I play the guitar because I like it not because I am good at it

Αποσυνδεδεμένος Guitar Fan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 945
    • Προφίλ
Απ: N(Acoustic)GD - Cort MR500E NT
« Απάντηση #12 στις: 25/05/18, 07:50 »
από πιο online shop παρήγγειλες τα parts;
I play the guitar because I like it not because I am good at it

Αποσυνδεδεμένος Alex_Under

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Άντρας
  • Ενοχλώντας τους γείτονες από το 1997
    • Προφίλ
Απ: N(Acoustic)GD - Cort MR500E NT
« Απάντηση #13 στις: 25/05/18, 08:26 »
eBay...China rulez

Άμα βάλω 10άρες, θα χάσω πολύ στον ήχο; Ή η κιθάρα είναι σεταρισμένη για να παίρνει μόνο 12άρες και θα χάσω intonation, action κτλ;
« Τελευταία τροποποίηση: 25/05/18, 09:01 από Alex_Under »
Όσοι έχουν Ferrari ΔΕΝ οδηγούν σαν τον Σουμάχερ
Όσοι ξέρουν από προγραμματισμό ΔΕΝ θα αποκτήσουν τα λεφτά του Bill Gates
Όσοι έχουν ακριβές κιθάρες, ενισχυτές και εφέ ΔΕΝ παίζουν σαν τον Steve Vai
...
Πειράζει όμως που περνάμε καλά;

Αποσυνδεδεμένος mouz

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 321
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: N(Acoustic)GD - Cort MR500E NT
« Απάντηση #14 στις: 25/05/18, 08:57 »
Σχετικά με τις χορδές: Γενικά δεν μου αρέσουν οι πολύ χοντρές χορδές, παρότι όπως έχουν πει και τα παιδιά εδώ, και ακούγονται καλύτερα και φαλτσάρουν λιγότερο, ειδικά για τύπους σαν την αφεντομουτσουνάρα μου που βάζει πολύ πίεση στα δάχτυλα. Για αυτό αρχικά είχα 11άρες και όχι 12άρες που βλέπω πολύ συχνά σε ακουστικές. Κάποια στιγμή μου την έδωσε που η σολ λόγω των bends μου έκανε εξόγκωμα στο 5ο και στο 7ο τάστο (γιατί άραγε εκεί; ;D ) και τις έβγαλα και έβαλα 10αρες ηλεκτρικής. Προς στιγμή νόμισα ότι δεν είχα πρόβλημα στον ήχο. Στη συνέχεια βρήκα 10άρες για ακουστική αλλά και 11άρες με flat wound τη σολ (που έτσι δεν κάνει εξόγκωμα ελπίζω) και έχω βάλει στη μία τις 10 για ακουστική και στην άλλη τις 11άρες. Νομίζω ότι προτιμώ τις 11άρες τελικά. Τα λέω για να μοιραστώ την εμπειρία μου αλλά πραγματικά οι χορδές είναι εντελώς θέμα γούστου οπότε θα έλεγα απλά πειραματίσου.
...αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα εκνευρίζουν πολύ εμάς που τα ξέρουμε!

Αποσυνδεδεμένος Alex_Under

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Άντρας
  • Ενοχλώντας τους γείτονες από το 1997
    • Προφίλ
Απ: N(Acoustic)GD - Cort MR500E NT
« Απάντηση #15 στις: 25/05/18, 13:49 »
Πάντως, όποιος ενδιαφέρεται για Value for money ακουστική, αυτόν τον καιρό, καλό θα ήταν να εκμεταλλευτεί την προσφορά του CrazySundays στα 199€.
Το έψαξα παραπάνω. Η χαμηλότερη τιμή που βρήκα είναι στο Γερμανικό "Skroutz" 269€

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5388182_-mr500e-cort.html

Υ.Γ. Με ακούτε εκεί στο e-shop? Κάνω τζάμπα διαφήμιση... Μήπως να μου κάνατε κανα refund? :P
Όσοι έχουν Ferrari ΔΕΝ οδηγούν σαν τον Σουμάχερ
Όσοι ξέρουν από προγραμματισμό ΔΕΝ θα αποκτήσουν τα λεφτά του Bill Gates
Όσοι έχουν ακριβές κιθάρες, ενισχυτές και εφέ ΔΕΝ παίζουν σαν τον Steve Vai
...
Πειράζει όμως που περνάμε καλά;

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: N(Acoustic)GD - Cort MR500E NT
« Απάντηση #16 στις: 25/05/18, 16:37 »
και τις έβγαλα και έβαλα 10αρες ηλεκτρικής.

κοκοκο  ;D

Αποσυνδεδεμένος mouz

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 321
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: N(Acoustic)GD - Cort MR500E NT
« Απάντηση #17 στις: 25/05/18, 16:46 »
... μόντα, όχι αηδίες!  ;D ;D ;D

...αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα εκνευρίζουν πολύ εμάς που τα ξέρουμε!

Αποσυνδεδεμένος Alex_Under

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Άντρας
  • Ενοχλώντας τους γείτονες από το 1997
    • Προφίλ
Απ: N(Acoustic)GD - Cort MR500E NT
« Απάντηση #18 στις: 28/05/18, 18:44 »

Μία βδομάδα πέρασε.... Καιρός για μόντες >:D

Εμπνεύστηκα από αυτό ->

http://www.mitchelsplatemate.com/platemate

Το οποίο είναι ένα ορειχάλκινο λαμάκι με τρύπες που κολλάει με ταινία διπλής όψης από την πίσω μεριά της γέφυρας της ακουστική κιθάρας και ο σκοπός του είναι να εξαλείψει την φθορά του ξύλου από τα ball-ends των χορδών καθώς αυτές σφηνώνουν στο μέταλλο πλέον και όχι στο ξύλο της κιθάρας.
Ορείχαλκο (brass) δεν είχα αλλά είχα ένα κομματάκι αλλουμίνιο. Με προσεκτική μέτρηση και ταινία διπλής όψης τέλειωσε η δουλειά. Και όπως κάθε μόντα, προσπαθώ να επεμβαίνω με δυνατότητα 100% επαναφοράς στην αρχική κατάσταση.

Picture proof

 ;D









Υ.Γ. Οι φώτο από μέσα δείχνουν επίσης την καλή δουλειά που έχει γίνει στην κατασκευή της κιθάρας.
Υ.Γ.2 Δεν παρατήρησα ουδεμία αλλαγή στον ήχο της κιθάρας, είτε καλή είτε κακή

« Τελευταία τροποποίηση: 28/05/18, 18:46 από Alex_Under »
Όσοι έχουν Ferrari ΔΕΝ οδηγούν σαν τον Σουμάχερ
Όσοι ξέρουν από προγραμματισμό ΔΕΝ θα αποκτήσουν τα λεφτά του Bill Gates
Όσοι έχουν ακριβές κιθάρες, ενισχυτές και εφέ ΔΕΝ παίζουν σαν τον Steve Vai
...
Πειράζει όμως που περνάμε καλά;

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Cort Curbow 5

Ξεκίνησε από Como Esta Loco Μπάσο

3 Απαντήσεις
3182 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/01/09, 22:28
από Vaggelis...
5 Απαντήσεις
2724 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/03/09, 01:35
από Pandemonium
8 Απαντήσεις
3294 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/12/10, 01:05
από kirk (IBANEZ RG370) hammet
4 Απαντήσεις
2487 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/01/11, 13:28
από Edward The Great
4 Απαντήσεις
2351 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/11, 12:35
από Απόλλων
3 Απαντήσεις
1730 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/12, 22:38
από noe13
7 Απαντήσεις
2696 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/08/12, 00:29
από geopaok
49 Απαντήσεις
11957 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/13, 14:26
από Mpougatsas
18 Απαντήσεις
7010 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/13, 01:20
από Goofis
0 Απαντήσεις
3387 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/12/13, 01:21
από mhxanhma