Σελίδες:
  • #26 από Guitar Fan στις 05 Sep 2018

  • όπως πάντα πολλές ευχαριστίες σε όλους για τις απαντήσεις σας.


    Ενα "μπραβω ρε saved που δε μου ειπες να παρω μπασο γιατι δεν παιζουν συγχορδιες" δεν ειπες..
    Αχαρηστε.Τιποτενιε.Προδοτη.Εγω πιστεψα σε σενα.Εκανα ονειρα.. :'( :'( :'( :'(


    χαχαχα, πολύ καλό 


    δηλώνω ένοχος και ζητώ συγνώμη, χαχαχα



  • #27 από Guitar Fan στις 05 Sep 2018
  • ισως να mutάρω την 4η να είναι ανέφικτο και να χρειάζεται να χρησιμοποιώ το fretting hand για αυτό
    Όταν παίζεις τις 3 κάτω χορδές την 4η την κάνεις mute με το tip του δαχτύλου που βρίσκεται στην 3 (η την 5η με αυτό που βρίσκεται στην 4 κλπ). Όταν παίζεις τις μεσαίες mutαρεις την 1 με το μέσα μέρος του δαχτύλου  ;)


    την 5η την mutάρω άνετα με τον αντίχειρα,


    θέλω να δώσω έμφαση σε αυτήν την τεχνική και να κάνω όσο περισσότερο muting με το fretting hand, γιατί μου αρέσει να έχω το strumming hand ελεύθερο

  • #28 από panixgr στις 05 Sep 2018
  • ισως να mutάρω την 4η να είναι ανέφικτο και να χρειάζεται να χρησιμοποιώ το fretting hand για αυτό
    Όταν παίζεις τις 3 κάτω χορδές την 4η την κάνεις mute με το tip του δαχτύλου που βρίσκεται στην 3 (η την 5η με αυτό που βρίσκεται στην 4 κλπ). Όταν παίζεις τις μεσαίες mutαρεις την 1 με το μέσα μέρος του δαχτύλου  ;)


    την 5η την mutάρω άνετα με τον αντίχειρα,


    θέλω να δώσω έμφαση σε αυτήν την τεχνική και να κάνω όσο περισσότερο muting με το fretting hand, γιατί μου αρέσει να έχω το strumming hand ελεύθερο

    μιλάτε για διαφορετική τεχνική, ο ένας για μοντέρνα τεχνική (οκ δηλ απο 90ς και δώθε) ο άλλος για τεχνική παλιου ρόκ.
  • #29 από Guitar Fan στις 05 Sep 2018


  • μιλάτε για διαφορετική τεχνική, ο ένας για μοντέρνα τεχνική (οκ δηλ απο 90ς και δώθε) ο άλλος για τεχνική παλιου ρόκ.




    αυτό που λέω εγώ ποιο από τα δύο είναι;
    παλιό ή μοντέρνο;
  • #30 από panixgr στις 05 Sep 2018


  • μιλάτε για διαφορετική τεχνική, ο ένας για μοντέρνα τεχνική (οκ δηλ απο 90ς και δώθε) ο άλλος για τεχνική παλιου ρόκ.




    αυτό που λέω εγώ ποιο από τα δύο είναι;
    παλιό ή μοντέρνο;

    παλιό, βλέπε και χέντριξ.
Σελίδες: