Αποστολέας Θέμα: Τι προτεινεται ηλεκτοακουστικη ή ηλεκτρικη?  (Αναγνώστηκε 13891 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pureanalog

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Λοιπον ολα εξαρτωνται απο τι την θες την κιθαρα. Αν θες παραμορφωση, ξεχνα την ακουστικη. Αν θες να συνοδευεις τα τραγουδια σου παρε ακουστικη.

Αποσυνδεδεμένος Rokaki

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
  • "..κι αν ειμαι ροκ μη με φοβασαι.."
    • Προφίλ
Φιλαρακι καλημερα!! Εγω στα χω πει κι απο κοντα αλλα δεν πειραζει τα λεμε κ απ το φορουμ!! Λοιπον!! Εγω ειμαι της αποψης οτι πρεπει να διαλεξεις την κιθαρα που θα παρεις αναλογα με τν μουσικη που παιζεις.. Οσον αφορα αυτο που λες, οτι την ηλεκτρακουστικη την παιρνεις οπου γουσταρεις κ παραλληλα σου προσφερει κ τη δυνατοτητα να τη συνδεσεις σε ενισχητη για καποια προβα ή για καποιο live, συμφωνω!! Κ εγω αυτης της αποψης ειμαι!! Ειναι πιο χρειστικη απ την ηλεκτρικη σε τετοια θεματα!!
Υ.Γ. Ζητω συγγνωμη απ ολους οσους θα διαβασουν την αποψη μου γιατι υπαρχει η περιπτωση να ερθουν αντιμετωποι με μια λεγεονα ορθογραφικων!
..γεννηθηκα χωρις να θελω, θα πεθανω χωρις να θελω, γι αυτο αφηστεμε να ζησω οπως θελω..!!

Αποσυνδεδεμένος θανος_7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Οχι απλα poll Στο λεω γιατι ειδα οτι εισαι απο καλαματα και θελω να μαθω απο που ακριβως.Εγω ειμαι σε ενα χωριο εξω απο καλαματα που λεγεται καλο  νερο.Ναι.....βασικα τις ποιο πολλες φορες κομμενο ειναι αλλα δεν πειραζει... αυτος που το ονομασε τρελος θα ηταν.! :)Λοιπον Ροκακι..1 η ωρα εσυ που ησουν απο την βιβλιοθηκη το εστειλες??υμ!κυφαλα!αααα!και αυτο που ειπε ο Gabriel αστο εινα λιγο παραξενο. Μου λες οτι  μια  κιθαρα των 700 ευρο μπορει να ειναι μουφα τοτε με την ιδια λογικη μπορεις να βρεις μια των 200 που μπορει να ειναι τελεια.μπραβο.........χαχαχα.Τοτε εσυ που τα καταλαβαινεις βρες μου μια ηλεκτροακουστικη που να ειναι φθηνη και ταυτοχρονα τελεια!!και κατι αλλο αμα δεν σκευτομασταν την τιμη τοτε εγω θα ειχα αγορασει και ηλεκτροακουστικη και ηλεκτρικη.επισεις πιστευω πως ο ποιο πολυς κοσμος αγοραζει με βαση την τιμη δηλ αυτο που λες "Καλό είναι αυτοί που το μόνο που ξέρουν για ένα όργανο είναι "πόσο κανει" να μην χαλάνε πολλά χρήματα για όργανα γιατί προφανώς δεν μπορούν ούτε να τα εκτιμήσουν αλλα ούτε και να τα αξιοποιήσουν"δεν μου στεκει!!!

Αποσυνδεδεμένος poll_18

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Οχι απλα poll Στο λεω γιατι ειδα οτι εισαι απο καλαματα και θελω να μαθω απο που ακριβως.Εγω ειμαι σε ενα χωριο εξω απο καλαματα που λεγεται καλο νερο.


την ξερω την περιοχη,για να σε ρωτησω κατι αλλο πας στο πολυκλαδικο?σχολειο ειναι αν δεν τι ξερεις...ποσο εισαι?
Έλα ρε ΑΛΑΝΙ!!!

Αποσυνδεδεμένος θανος_7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Ρε συ η καταγωγη μου ειναι απο εκει εγω Αθηνα μενω , το καλοκαιρι παω εκει.

Αποσυνδεδεμένος poll_18

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Α.πες το ετσι ντε...αν κατεβεις καμια φορα στειλε pm να τα πουμε
Έλα ρε ΑΛΑΝΙ!!!

Αποσυνδεδεμένος loudness

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
  • let there be ROCK !!!!
    • Προφίλ
Κοιτα εγω δεν σε ειπα στοκο ειπα στοκους εκεινους που εχουν δωσει 700 ευρο για κιθαρα που να το ξερω εγω οτι εσυ εχεις δωσει τοσα λεφτα απλά λεω οτι δεν πιστευω να εχει ρε παιδια διαφορα κιθαρα που κανει 500 ευρο με κιθαρα που κανει 700 στον ηχο!!!δηλαδη που καταντησαμε γαμοτο!!δηλαδη να μαζεψω και αλλα λεφτα???sorry Αν σε πειραξε poll απλα δεν ηξερα οτι υπαρχει διαφορα αλλα για να το λετε ολοι θα υπαρχει διαφορα μεγαλη αναμεσα στην τιμη !!!χεσε μεσα!!!


καλησπερα στοκος εδω

αγαπητε φιλε πρωτα απο ολα καλοπροαιρετα σου προτεινα μια κιθαρα τωρα αν την θεωρεις ακριβη ειναι θεμα προσωπικο σου και ειναι σεβαστο , αλλα να σου τονισω πως ναι μεν εχει 700 αλλα με παζαρι την αγοραζεις 550 απο τον μουσικο οικο που τις φερνει . πραγμα που σημαινει πως πρεπει να κανεις ερευνα αγορας . επισης η προταση μου εχει να κανει με την δοκιμη εστο της κιθαρας ουτος ωστε να εχεις καποια αποψη και οχι απαραιτητα με αγορα αυτης . στο  κατω κατω ολοι μοιραζομαστε τις εμπειριες μας εδω με στοχο την αμοιβαια ανταλλαγη γνωσεων . επισης να σου πω πως υπαρχουν διαφορες εκδοσεις της εν λογο κιθαρας οπως η Line6 Variax 300 BK η οποια στοιχιζει στον θωμα 439.00 EUR  συν τα μεταφορικα οποτε καταλαβαινεις τι θελω να πω  ;) http://www.thomann.de/iw_smb_suche.html?sn=fe8bc809b921ce599e566a01e067b7d8&FOLLOW=1&SUCHBEGRIFF=variax&HERSTELLER=&PREIS1=&PREIS2=&ABTEILUNG=&iwid=2&PAGE=2
επισης να σε πληροφορησω πως ναι μια διαφορα της ταξεως των 200 ευρω μπορει να ειναι πολυ σημαντικη καθως αν μεσα σε αυτην περιλαμβανονται καλυτερα ηλεκτρικα (μαγνητες ποτεσιομετρα κτλ κτλ ) η καλυτερα parts οπως γεφυρα νατ κλειδια η καλυτερη ποιοτητα ξυλου αλλο αγκαθις σωμα και αλλο αλντερ πχ . ε τοτε ναι πιστεψε με η διαφορα ειναι μερα με την νυχτα . και ναι ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΚΟΣ και θα τα σκαγα για να εχω το κατι παραπανω στον ηχο μου αλλα και στην αισθηση που σου δινει ενα τετοιο οργανο  ;D και να σου πω και κατι φιλτατε δεν χρειαζεται καποιος να ειναι επαγγελματιας για να παρει ενα ακριβο οργανο αν εχει την τρελλα και του αρεσει τοτε μαγκια του δηλαδη αλλος μπορει να τα τρωει με τις κοκοτες αλλος στα ναρκωτικα αλλος σε αμαξια υπαρχει και η κατηγορια ανθρωπων οι οποιοι την βρησκουν ετσι . στο κατω κατω και μεταπωληση μπορει καποιος να κανει και ειναι και κατι το οποιο ασκει το πνευμα και την τεχνη  :D

πολυ φιλικα
 
ξυλοστοκος βασιλης  ;D

Αποσυνδεδεμένος Heatseeker

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Ακούμπα Κούλα Τα Μπαούλα Αλλού
    • Προφίλ
Παράθεση
Κοιτα εγω δεν σε ειπα στοκο ειπα στοκους εκεινους που εχουν δωσει 700 ευρο για κιθαρα που να το ξερω εγω οτι εσυ εχεις δωσει τοσα λεφτα απλά λεω οτι δεν πιστευω να εχει ρε παιδια διαφορα κιθαρα που κανει 500 ευρο με κιθαρα που κανει 700 στον ηχο!!!δηλαδη που καταντησαμε γαμοτο!!δηλαδη να μαζεψω και αλλα λεφτα???sorry Αν σε πειραξε poll απλα δεν ηξερα οτι υπαρχει διαφορα αλλα για να το λετε ολοι θα υπαρχει διαφορα μεγαλη αναμεσα στην τιμη !!!χεσε μεσα!!!

Στόκος 2 talking.
Ποτέ, μα ποτέ, η επένδυση χρημάτων στο hobby και στο μεράκι του κάθε ανθρώπου δεν τον κάνουν στόκο.
Η μουσική είναι το ομορφότερο hobby που υπάρχει και μας κάνει καλύτερους ανθρώπους.
Δεν έχω λυπηθεί να δώσω τα (πολλές) χιλιάδες ευρώ που έχω δώσει ως τώρα, και δε θα λυπηθώ να δώσω και άλλα τόσα, κι άλλα τόσα.
Και δεν μου περισσεύουν πάντα.
Και 200 ευρώ, όχι πάντα, άλλα μπορούν να κάνουν ΤΗΝ διαφορά σε ένα όργανο.
Άλλος δίνει 500 ευρώ για ένα βράδυ στον Μαζωνάκη.
Και το συγκρίνεις με το να δώσεις 700 (ή όποιο άλλο ποσό) για την αγορά ενός μουσικού οργάνου;
Believe nothing of what you hear, and only half of what you see
1845 E.A. Poe

Αποσυνδεδεμένος freeboy

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
έχεις να μου στειλεις τισ συγχορδιες?

Αποσυνδεδεμένος θανος_7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Ρε freeboy sorry αλλα δεν καταλαβα τη συνχορδιες θελεις??.μηπως μπερδευτικες και ηθελες να στειλεις πουθενα αλλου???

Αποσυνδεδεμένος Winmmisterakias

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Εκει που τελειωνει η λογικη αρχιζει ο Winmmister
    • Προφίλ
λοιπον ακου αν εχεις χρημα να χωσεις σου προτεινω να παρεις TAKAMINE... αν παλι θελεις ενταση παρε μια ovasion oxi απαπαιτητα original σε καμια περιπτωση μην παρεις YAMAHA megisti m***kia.... τελος να θες ενα τοξο παρε την vester του ερεβου!!!! χαχα ;D ::)
Winmmisterakias ή αλλιως Winstonerakias

Αποσυνδεδεμένος θανος_7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
thanks Men θα το ψαξω αλλα γιατι λες οτι ειναι μαλακιες οι yamaha??Μηλαμε παντα για ηλεκτροακουστικη πιστευω!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
17 Απαντήσεις
5840 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/06, 16:05
από schizm
14 Απαντήσεις
8191 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/07, 04:50
από dellas
30 Απαντήσεις
12011 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/06/08, 19:59
από Littlejohn
16 Απαντήσεις
7644 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/01/08, 01:31
από Mistral
3 Απαντήσεις
6921 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/08, 23:49
από RORY GALLAGHER
3 Απαντήσεις
3739 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/12/08, 15:03
από Baroness
4 Απαντήσεις
2519 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/03/09, 01:27
από Dark_kronos
18 Απαντήσεις
6663 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/09, 12:43
από adr1anos
6 Απαντήσεις
4879 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/09, 21:08
από Eagle Of Kamelot
11 Απαντήσεις
5561 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/10, 00:12
από Dr Wolf