Αποστολέας Θέμα: To πρωτο μου video clip as a running actor :P (anthimos mantis song)  (Αναγνώστηκε 6501 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jim_Gkountonas(Arpeggiator)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • !! GUTHRIEEEE GOVANNNN !!
    • Προφίλ
......δυστυχως οχι με δικο μου κομματι..... :P

λοιπον....το κομματι που 8α δειτε ειναι του φιλου μου tou ANTHIMOY( http://www.myspace.com/anthimosmantis )

ειναι ενα shreddd κομματι με τρελες ταχυτητες κ ωραια 8εματαααα!!!!

οι πιστοι του ειδους 8α γουσταρουν σιγουραα!! ;) ;)

εγω ειμαι ενας απο τους πρωταγωνιστες του video..... :P :P
run...run....run....



enjoyyy!!!


« Τελευταία τροποποίηση: 23/05/09, 00:12 από Jim_Gkountonas(Arpeggiator) »
.........17-4-2010......LELE.....

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: To πρωτο μου video clip!!
« Απάντηση #1 στις: 22/05/09, 14:11 »
Ωραιο το κλιπ...
Το τραγουδι το ειχα ακουσει και οκ τι να πει κανεις...

εσυ εισαι ο Βεγγος της υποθεσης..??... :P :P

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: To πρωτο μου video clip!!
« Απάντηση #2 στις: 22/05/09, 14:25 »
Πολύ χαίρομαι που το ανέβασες εσύ κι έτσι μπορώ ,επιτέλους, να σχολιάσω τον Anthimo...Δεν είχε ποστάρει δουλειά του εδώ ,βλέπεις...Έχω να πω ότι μου έχει κάνει απίστευτη εντύπωση, τόσο ο επαγγελματισμός του, όσο και η μετριοφροσύνη του.Πιστεύω ότι πρόκειται για ένα πολύ μεγάλο ταλέντο, που έχει όλες τις προδιαγραφές να πάει πολύ μπροστά (έχει το λεγόμενο "πακέτο") ;) Όσο για σένα, run baby, run... μια χαρά το υποστήριξες!!! :)

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
 " This video has been removed by the user. "

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
" This video has been removed by the user. "

Oντως. Και ηθελα να το ξαναδω!

Αποσυνδεδεμένος Jim_Gkountonas(Arpeggiator)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • !! GUTHRIEEEE GOVANNNN !!
    • Προφίλ
" This video has been removed by the user. "

Oντως. Και ηθελα να το ξαναδω!

mpeeeeesss!!!
.........17-4-2010......LELE.....

Αποσυνδεδεμένος Jim_Gkountonas(Arpeggiator)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • !! GUTHRIEEEE GOVANNNN !!
    • Προφίλ
Απ: To πρωτο μου video clip!!
« Απάντηση #6 στις: 23/05/09, 00:06 »
Ωραιο το κλιπ...
Το τραγουδι το ειχα ακουσει και οκ τι να πει κανεις...

εσυ εισαι ο Βεγγος της υποθεσης..??... :P :P

axaxaxa...μαλλον ναι.....μονο εγω εργαστικα σκληρα... ;D ;D

.........17-4-2010......LELE.....

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Τι ειχε παθει ρε το μεσημερι...???
και το βιντεο σου απο το guitar idol και αυτο ελεγαν removed by user... ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος Jim_Gkountonas(Arpeggiator)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • !! GUTHRIEEEE GOVANNNN !!
    • Προφίλ
Τι ειχε παθει ρε το μεσημερι...???
και το βιντεο σου απο το guitar idol και αυτο ελεγαν removed by user... ::) ::)

το κατεβασε ο αν8ιμος για να το ξαναβαλει με πιο καλη ποιοτητα.....το video apo to guitar idol το εσβησα...... :(
« Τελευταία τροποποίηση: 23/05/09, 02:02 από Jim_Gkountonas(Arpeggiator) »
.........17-4-2010......LELE.....

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Καλά ρε όλοι με το μοσχίδη έχετε μπλέξει ?

Μπράβο πολύ καλή δουλειά γενικώς...!
;D
A ρε Θεσσαλλλονίκη τι καρντάσια βγάζεις! :P

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: To πρωτο μου video clip as a running actor :P (anthimos mantis song)
« Απάντηση #10 στις: 30/05/09, 16:37 »
Καλά ρε όλοι με το μοσχίδη έχετε μπλέξει ?

Μπράβο πολύ καλή δουλειά γενικώς...!
;D
A ρε Θεσσαλλλονίκη τι καρντάσια βγάζεις! :P

Χεχε, μέσα σ' όλα ο Συνοδινός. ;D

Όντως πολύ καλή δουλειά, όμορφο βίντεο κλιπ και γνωστός shredder ο Άνθιμος. Το κομμάτι βέβαια πολύ... "μπουρμπουληθρέ" για τα γούστα μου  :P αλλά ταιριάζει με το βίντεο.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος ΕΛΛΙΑΝΙΟΣ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • ΓΝΩΘΙ ΣΑΥΤΟΝ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ
    • Προφίλ
Απ: To πρωτο μου video clip as a running actor :P (anthimos mantis song)
« Απάντηση #11 στις: 03/08/09, 16:24 »
παικτικα ΑΨΟΓΟ. Να κανω ομως και το δικηγορο του σατανα, το θεμα ηταν μια ''μεση''. Δεν ειχε ή δε παρατηρησα ριφακια-μελωδιες, ενα αρχη μεση τελος. Μονο ΜΕΣΗ........και ενταξει ρε παιδια ποια με αυτες τις μπουρμπουλιθρες. Μαθεται οτι το δυσκολο ειναι να παιζεις αργα. ετσι? Δηλ αν κατσεις μια δυο θα παιξεις και 128μετρα(χεχε) αλλα εκφραση? ΡΕ ΝΕΩΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΑΨΟΓΑ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ.............FEELING WHERE IS THE FEELING?
Παντως το ξαναλεω για τζαμαρισμα,  τεστ ηχου ξεκα>>>>>>>>τος κλπ ηταν ΤΡΟΜΕΡΟ.
Και για να μη το παιζω και αρχοντας εγω δε τα παιζω αυτα. Ξερω πως γινονται και τα διδασκω αλλα το θεωρω χασιμο χρονου ΓΙΑ ΜΕΝΑ!!ειμαι τις παλιας και αλλης βεβαια σχολης χωρις να σημαινει οτι δεν ειμαι και κιθαριστας.

Α!! και ενα ανεκδοτο
Ενας μεταλας και ενα μπλουζιστας πανε κοντρα με τις κιθαρες.
Ο μεν του ωδειου τελειος φτασμενος και ο αλλος του δρομου.
Ξεκιναει ο μεταλ με αρπετζια σουιπ λεγκατα κ.α. Η ταστιερα εχει αναψει και η πενα εχει λιωσει.
Ο κακομοιρος ο μπλουζιστας πα να παιξει το κατι του και τραβαει ενα μπεντ-μια νοτα στη λα πεντατονικη απλο ΑΛΛΑ!!!!!
Ο μεταλ τον κοιταει με υφος υπεροπτικο και ειρωνικο λεγοντας του χεχε τι ειν αυτο ρε φιλε?
 μας δουλευεις? Ο μπλουζ του απανταει :  Η ΝΟΤΑ ΠΟΥ ΕΨΑΧΝΕΣ!!!!!!!!!!!!!!(πιανει και σε ατομα ασχετα απο μουσικη)
Αυτο το λεω οχι για να υποτιμισω αλλα για να διορθωσω(εχω και καποια χρονια στο σκαλι της κιθαρας και της ζωης) ΧΩΡΙΣ ΚΑΚΙΑ!!!!!!!!!   Παντως μπραβο ρε παιδια, ειστε ποιο ξυπνοι απο μας τα πουρα!!!!!!!!!!!!!
«Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.»

Αποσυνδεδεμένος corpse_bride

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 95
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: To πρωτο μου video clip as a running actor :P (anthimos mantis song)
« Απάντηση #12 στις: 12/08/09, 11:39 »
ωραιο σκουφι ;D ;D
ευωδιαζουν αγριοκερασα οι σιωπες....

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: To πρωτο μου video clip as a running actor :P (anthimos mantis song)
« Απάντηση #13 στις: 12/08/09, 12:28 »
παικτικα ΑΨΟΓΟ. Να κανω ομως και το δικηγορο του σατανα, το θεμα ηταν μια ''μεση''. Δεν ειχε ή δε παρατηρησα ριφακια-μελωδιες, ενα αρχη μεση τελος. Μονο ΜΕΣΗ........και ενταξει ρε παιδια ποια με αυτες τις μπουρμπουλιθρες. Μαθεται οτι το δυσκολο ειναι να παιζεις αργα. ετσι? Δηλ αν κατσεις μια δυο θα παιξεις και 128μετρα(χεχε) αλλα εκφραση? ΡΕ ΝΕΩΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΑΨΟΓΑ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ.............FEELING WHERE IS THE FEELING?
Παντως το ξαναλεω για τζαμαρισμα,  τεστ ηχου ξεκα>>>>>>>>τος κλπ ηταν ΤΡΟΜΕΡΟ.
Και για να μη το παιζω και αρχοντας εγω δε τα παιζω αυτα. Ξερω πως γινονται και τα διδασκω αλλα το θεωρω χασιμο χρονου ΓΙΑ ΜΕΝΑ!!ειμαι τις παλιας και αλλης βεβαια σχολης χωρις να σημαινει οτι δεν ειμαι και κιθαριστας.

Α!! και ενα ανεκδοτο
Ενας μεταλας και ενα μπλουζιστας πανε κοντρα με τις κιθαρες.
Ο μεν του ωδειου τελειος φτασμενος και ο αλλος του δρομου.
Ξεκιναει ο μεταλ με αρπετζια σουιπ λεγκατα κ.α. Η ταστιερα εχει αναψει και η πενα εχει λιωσει.
Ο κακομοιρος ο μπλουζιστας πα να παιξει το κατι του και τραβαει ενα μπεντ-μια νοτα στη λα πεντατονικη απλο ΑΛΛΑ!!!!!
Ο μεταλ τον κοιταει με υφος υπεροπτικο και ειρωνικο λεγοντας του χεχε τι ειν αυτο ρε φιλε?
 μας δουλευεις? Ο μπλουζ του απανταει :  Η ΝΟΤΑ ΠΟΥ ΕΨΑΧΝΕΣ!!!!!!!!!!!!!!(πιανει και σε ατομα ασχετα απο μουσικη)
Αυτο το λεω οχι για να υποτιμισω αλλα για να διορθωσω(εχω και καποια χρονια στο σκαλι της κιθαρας και της ζωης) ΧΩΡΙΣ ΚΑΚΙΑ!!!!!!!!!   Παντως μπραβο ρε παιδια, ειστε ποιο ξυπνοι απο μας τα πουρα!!!!!!!!!!!!!

Χωρις καμια διαθεση χλευασμου προς το προσωπο σου θεωρω οτι απο τη στιγμη που δεν μπορεις να τα παιξεις αυτα, τοτε ουτε ξερεις πως γινονται ουτε μπορεις να τα διδαξεις...

Και εγω βαριεμαι να κατσω να ακουσω ενα 10λεπτο κομματι shred αλλα δε σημαινει οτι feeling βγαζουμε παιζοντας μονο αργα.
Κατα τη γνωμη μου ο Malmsteen εχει απο το πιο εντονο feeling.
« Τελευταία τροποποίηση: 12/08/09, 12:35 από G.K. the Greek »


Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: To πρωτο μου video clip as a running actor :P (anthimos mantis song)
« Απάντηση #14 στις: 12/08/09, 12:50 »
To debate Shred Vs. Melody το έχουμε συζητήσει άπειρες φορές εδώ, οπότε η κριτική μου δεν βασίζεται στο αν γουστάρω το shred ή όχι (που προσωπικά μου αρέσει) αλλά στο πως άκουσα το κομμάτι σαν ουδέτερος ακροατής.. Λοιπόν, χωρίς να θέλω να στεναχωρήσω τον Άνθιμο, αν δεν υπήρχε το σημείο από το 2:25 μέχρι το 2:53 όπου ακούγεται ένα αρκετά ενδιαφέρον solo, όλο το άλλο κομμάτι επαναλαμβάνεται χωρίς λόγο (για μένα).. Είναι σαν να ακούω ένα κιθαρίστα ο οποίος βρήκε κατά τύχη ένα lick και προσπαθεί να το μάθει παίζοντας το άπειρες φορές, μέχρι του σημείου όπου βαρέθηκε τις πολλές επαναλήψεις και παίζει κάτι άλλο για χαλάρωμα.. Ακριβώς αυτό μου ήρθε στο μυαλό ακούγοντας τη δομή του κομματιού.. Αν δηλαδή ήταν εφικτό το κομμάτι να γίνει πιο πλούσιο σε ιδέες θα ήταν μια εξαίρετη προσπάθεια..

Και επειδή δεν θέλω να στεναχωρώ κανέναν θα το θέσω κάπως αλλιώς.. Ας πούμε ότι ο Άνθιμος ήταν χαρακτήρας RPG :D.. Τα στατιστικά του θα ήταν:
Technique: 9
Composition: 4
Hairdo: 10

Keep it up!!
« Τελευταία τροποποίηση: 12/08/09, 15:34 από faser »

Αποσυνδεδεμένος ΕΛΛΙΑΝΙΟΣ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • ΓΝΩΘΙ ΣΑΥΤΟΝ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ
    • Προφίλ
Απ: To πρωτο μου video clip as a running actor :P (anthimos mantis song)
« Απάντηση #15 στις: 13/08/09, 16:08 »
παικτικα ΑΨΟΓΟ. Να κανω ομως και το δικηγορο του σατανα, το θεμα ηταν μια ''μεση''. Δεν ειχε ή δε παρατηρησα ριφακια-μελωδιες, ενα αρχη μεση τελος. Μονο ΜΕΣΗ........και ενταξει ρε παιδια ποια με αυτες τις μπουρμπουλιθρες. Μαθεται οτι το δυσκολο ειναι να παιζεις αργα. ετσι? Δηλ αν κατσεις μια δυο θα παιξεις και 128μετρα(χεχε) αλλα εκφραση? ΡΕ ΝΕΩΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΑΨΟΓΑ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ.............FEELING WHERE IS THE FEELING?
Παντως το ξαναλεω για τζαμαρισμα,  τεστ ηχου ξεκα>>>>>>>>τος κλπ ηταν ΤΡΟΜΕΡΟ.
Και για να μη το παιζω και αρχοντας εγω δε τα παιζω αυτα. Ξερω πως γινονται και τα διδασκω αλλα το θεωρω χασιμο χρονου ΓΙΑ ΜΕΝΑ!!ειμαι τις παλιας και αλλης βεβαια σχολης χωρις να σημαινει οτι δεν ειμαι και κιθαριστας.

Α!! και ενα ανεκδοτο
Ενας μεταλας και ενα μπλουζιστας πανε κοντρα με τις κιθαρες.
Ο μεν του ωδειου τελειος φτασμενος και ο αλλος του δρομου.
Ξεκιναει ο μεταλ με αρπετζια σουιπ λεγκατα κ.α. Η ταστιερα εχει αναψει και η πενα εχει λιωσει.
Ο κακομοιρος ο μπλουζιστας πα να παιξει το κατι του και τραβαει ενα μπεντ-μια νοτα στη λα πεντατονικη απλο ΑΛΛΑ!!!!!
Ο μεταλ τον κοιταει με υφος υπεροπτικο και ειρωνικο λεγοντας του χεχε τι ειν αυτο ρε φιλε?
 μας δουλευεις? Ο μπλουζ του απανταει :  Η ΝΟΤΑ ΠΟΥ ΕΨΑΧΝΕΣ!!!!!!!!!!!!!!(πιανει και σε ατομα ασχετα απο μουσικη)
Αυτο το λεω οχι για να υποτιμισω αλλα για να διορθωσω(εχω και καποια χρονια στο σκαλι της κιθαρας και της ζωης) ΧΩΡΙΣ ΚΑΚΙΑ!!!!!!!!!   Παντως μπραβο ρε παιδια, ειστε ποιο ξυπνοι απο μας τα πουρα!!!!!!!!!!!!!

Χωρις καμια διαθεση χλευασμου προς το προσωπο σου θεωρω οτι απο τη στιγμη που δεν μπορεις να τα παιξεις αυτα, τοτε ουτε ξερεις πως γινονται ουτε μπορεις να τα διδαξεις...

Και εγω βαριεμαι να κατσω να ακουσω ενα 10λεπτο κομματι shred αλλα δε σημαινει οτι feeling βγαζουμε παιζοντας μονο αργα.
Κατα τη γνωμη μου ο Malmsteen εχει απο το πιο εντονο feeling.
...κοιτα φιλε μου μιλουσα για τον Ανθιμο και οχι για τον τρελοσουηδο που ειναι ΜΕΓΑΛΗ κιθαρα. Τωρα το γεγονος οτι μπλεκουμε τη μουσικη με την τεχνικη, πρεπει να ξεκαθαριστει.
Οτι δε παιζω αυτα δε σημαινει πως δεν εχω αντιληψη σε αυτα και σιγουρα τεχνικα δε τα εχω προπονησει,αλλα να κι εσυ σα και εμενα ειμαστε τις γενιας κασετοφωνο κασσετα μπρος-πισω κλπ και οχι video licks και τετοια μοντερνα. Που ακονιζεις τη παιδεια σου καλυτερα λοιπον? Και δε συζηταμε για ωδεια...και σπουδες χρονων που δοξα το Θεο ειχα  τη τυχη να γνωρισω. Δηλ στη μουσικη η εννοια της φυσης καταρριπτεται. Δες Django 0:)
«Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.»

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
46 Απαντήσεις
15945 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/08/07, 17:21
από KostasVap
14 Απαντήσεις
6055 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/07/06, 00:36
από nicktgr15
11 Απαντήσεις
6861 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/07, 22:15
από Μαργαρίτα Π.
13 Απαντήσεις
4690 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/07, 01:18
από Iroukos
14 Απαντήσεις
5381 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/05/09, 00:18
από Gus Drax
12 Απαντήσεις
4440 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/09, 12:06
από Stergios Kourou
4 Απαντήσεις
3817 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/11, 22:13
από Jim_Gkountonas
1 Απαντήσεις
2159 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/12/12, 21:02
από Βραζίλης
5 Απαντήσεις
3720 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/13, 21:44
από 314style
0 Απαντήσεις
2401 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/13, 10:37
από sotiroubas