Σελίδες:
  • #1 από Baphomet (Πέτρος) στις 30 Dec 2005
  • ...και το έκανα για κάτι λιγότερο από 4 λεπτά...live ηχογράφηση στο μάθημα φωνητικής. Τραγούδησα αυτό που μου αρέσει και ιδού...χλευάστε με, το πολύ πολύ να κρεμαστώ ;D ;D ;D
    Heaven on their minds από την rock opera του Andrew Lloyd Webber "Jesus christ superstar"... ;)

    http://rapidshare.de/files/10096673/Heaven_on_their_minds_by_Baphomet.mp3.html 256kb/s

    http://rapidshare.de/files/10166390/Heaven_on_their_minds_by_Baphomet.mp3.html 128kb/s
  • #2 από Σιδηρόπουλος στις 30 Dec 2005
  • Πολύ Πολύ καλό..
    μπράβο.. δεν έχω αλλα να πώ..
  • #3 από Baphomet (Πέτρος) στις 30 Dec 2005
  • σ'ευχαριστώ φίλε μου  :)

    το κομμάτι αυτό είχε ερμηνεύσει στα πλαίσια της κινηματογραφικής μεταφοράς του μιούζικαλ ο εκπληκτικός Carl Anderson ο οποιος πέθανε πριν 1,5 χρόνο... οι φίλοι της jazz ας τσεκάρουν αυτή την μεγάλη φωνή... RIP Carl
  • #4 από Βραζίλης στις 30 Dec 2005
  • Μπραβο! σχεδον τελεια εκτελεση και προφορα... θα σε εχω στα υποψη ;)
    Σε μερικα σημεια ξεφυγε ο τονος, αλλα δε πειραζει, σχεδον δεν φαινεται :)
  • #5 από Baphomet (Πέτρος) στις 31 Dec 2005
  • Μπραβο! σχεδον τελεια εκτελεση και προφορα... θα σε εχω στα υποψη ;)
    Σε μερικα σημεια ξεφυγε ο τονος, αλλα δε πειραζει, σχεδον δεν φαινεται :)

    να'σαι καλά βασίλη  ;) ναι όντως ξέφυγε κάπου αλλα όπως είπα live ηχογράφηση ήταν μια κι έξω οπότε δικαιολογείται ως ένα σημείο. Ίσως φταίει και το οτι δεν εχω σταντάρει ακόμα τον τρόπο που θέλω να πω το κομμάτι εγώ και σε αρκετά σημεία αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα στις δεκάδες εκδοχές που έχω ακούσει. :-\ Σ'ευχαριστώ που εκανες τον κόπο να το κατεβάσεις πάντως!  :-*
  • #6 από Baphomet (Πέτρος) στις 31 Dec 2005
  • http://rapidshare.de/files/10166390/Heaven_on_their_minds_by_Baphomet.mp3.html σε ποιότητα 128kb/s γιατί κάποιοι παραπονέθηκαν οτι ήταν μεγάλο το αρχείο  ;D ;D ;D ;D
  • #7 από parlats στις 01 Jan 2005
  • Μπράβο baphιάρη πολύ καλό  ;D

    Επίσης πολύ καλό και το καραόκε  ;)
  • #8 από Baphomet (Πέτρος) στις 01 Jan 2005
  • Μπράβο baphιάρη πολύ καλό  ;D

    Επίσης πολύ καλό και το καραόκε  ;)

    Ευχαριστώ συνάδελφε! Το καραοκε όντως είναι πολύ καλό! Αν και κάνει fade out νωρίς και χάνεται το ωραίο τελειωμα του τραγουδιού. :-\
  • #9 από Baphomet (Πέτρος) στις 02 Jan 2006
  • 14 downloads ως τώρα και μόνο 3 γραψαν σχόλια...?? ελάτε βρε παιδιά...γι'αυτό τα ανεβάζουμε για να ακούσουμε γνώμες, καλές και κακές!! don't be shy ;)
  • #10 από parlats στις 03 Jan 2006
  • Να γράψω και την αλήθεια τώρα???  ;D ;D ;D
  • #11 από Baphomet (Πέτρος) στις 03 Jan 2006
  • Να γράψω και την αλήθεια τώρα???  ;D ;D ;D

    παντα την αληθεια θειο ;D
  • #12 από Highway_Star στις 03 Jan 2006
  • Πάρα πολύ καλή προσπάθεια,το ύφος φαίνεται πως σου ταιριάζει και τα λάθη που κάνεις δεν ενοχλούν,μην ξεχνάμε ότι η ηχογράφηση είναι live...Το μόνο κακό που παρατήρησα είναι ότι οι αναπνοές σου ακούγονται πολύ στην ηχογράφηση,ειδικά 1-2 μου θύμισαν Καρρά και Απορώ αν αισθάνεσαι τύψεις ;D ;D ;D.Θα ήθελα να ακούσω και κάτι άλλο στο ίδιο στυλ.Keep Up The Good Work! ;)
  • #13 από Baphomet (Πέτρος) στις 04 Jan 2006
  • Πάρα πολύ καλή προσπάθεια,το ύφος φαίνεται πως σου ταιριάζει και τα λάθη που κάνεις δεν ενοχλούν,μην ξεχνάμε ότι η ηχογράφηση είναι live...Το μόνο κακό που παρατήρησα είναι ότι οι αναπνοές σου ακούγονται πολύ στην ηχογράφηση,ειδικά 1-2 μου θύμισαν Καρρά και Απορώ αν αισθάνεσαι τύψεις ;D ;D ;D.Θα ήθελα να ακούσω και κάτι άλλο στο ίδιο στυλ.Keep Up The Good Work! ;)

    είπα κι εγώ! κανείς δε θα το πει! πολύ σωστή παρατήρηση! σ'αυτο παίζει ρόλο το τραγούδι το οποίο χρειάζεται πολλές "κλεφτές" ανάσες τις οποιες αναγκαστικα επαιρνα με το στομα στο μικροφωνο καθώς και το οτι η ηχογραφηση εγινε με δυναμικό μικρόφωνο και φυσικά χωρις αυτο το μαραφετι που βαζουν μπροστα για τον αερα ;D παρα πολυ σωστη παρατηρηση πάντως, κι εμενα με χαλασε οταν το ακουσα. Thanx for the feedback. ;)
  • #14 από gzarog στις 10 Jan 2006
  • poly kali prospa8eia petro

    ontos oi anases akougontai kapws
    alla ayto dior8onetai
    pisteyw to an to ixografouses alli mia fora 8a to eleges akoma kalytera
  • #15 από D@ve Murray στις 12 Jan 2006
  • Μονο για τις ανασες εχω να πω και εγω...κατα τα αλλα μου αρεσε... Δεν θυμαμαι και το πρωτοτυπο για να εχω ολοκληρη αποψη...αλλα μου αρεσε...
  • #16 από hello_earth στις 16 Jan 2006
  • :) ωραιος. βασικα διαλεξες πολυ τοπ κομματι, - ειμαι και γω λατρης ας πουμε του jesus christ superstar. κανονικα δεν εχω τις γνωσεις για να κανω παρατηρησεις κλπ, αλλα απο προσωπικη αποψη, περα απο το οτι ηταν πολυ καλη, η ερμηνεια σου μου θυμισε λιγο power metal, επειδη ακουγόταν ίσως καπως επικη, ιδιως στις υψιλες νοτες - που ομως τις ειπες ωραια.
    το πιο καλο ειναι πως βαζεις το ειναι σου στην φωνη και ακουγιεται πολυ εκφραστικη!
    η αληθεια ειναι πως μου αρεσε πιο πολυ το πως ειπες το "i only want to say, if there is a way" και λοιπα, το gethsemane garden (παντα με μπερδευε αυτο το ονομα) - οποτε μαζι με αυτο το κομματι, επαιξες και τον ρολο του Ιουδα, και του Χρηστου, well, ισως να ηταν και το πραγμα που ηθελε να πει η οπερα - πως και οι δυο καπου συναντιουνται και καπου μοιαζουν -> αλλα ξεφυγα!!!
    καλη επιτυχια!!!

    try not to get worried
    try not to turn on to
    problems that upset you ah
    don't you know
    everything's alright now
    everything's fine
    let the world sleep without you tonight
  • #17 από Baphomet (Πέτρος) στις 16 Jan 2006
  • ευχαριστώ πάρα πολύ για τα σχολια σου!! η αλήθεια είναι οτι διαπιστώνω κι εγώ πως η ρετσινιά του μεταλλά (με την καλή ή την κακή έννοια) μόλις τώρα αρχίζει να ξεκολλάει από την φωνή μου. Το έχω δει και εγώ ο ίδιος οτι αρκετές φορές οι ψηλές μου νότες "μεταλλίζουν". Βέβαια δεν με χαλάει πάντα αλλά μερικές φορές θα προτιμούσα να μπορώ να διαλέγω άλλη τεχνοτροπία. Φυσικά από τους 2 ρόλους ο Ιούδας προσφέρεται πιο πολύ για "μεταλ" πειραματισμούς ειδικά σε άλλα κομμάτια του όπως το Blood Money ή το Judas Death. To I Only Want to Say πιστεύω πως δε το είπα καλύτερα με τεχνικούς όρους, απλά είναι κομμάτι που μιλάει πιο πολύ στην ψυχή μου οπότε και μου βγήκε περισσότερο συναίσθημα. Βασικά ο ρόλος του Χριστού μου βγάζει το απόλυτο συναίσθημα και ο ρόλος του Ιούδα την απόλυτη θεατρικότητα... Δύσκολα θα μπορούσα να διαλέξω!
  • #18 από vangelis στις 17 Jan 2006
  • para polu kalo, me liga lathakia men, alla se genikes to les wraia, an kai den mporwn krino kala tragoudi ktl......
  • #19 από Baphomet (Πέτρος) στις 17 Jan 2006
  • para polu kalo, me liga lathakia men, alla se genikes to les wraia, an kai den mporwn krino kala tragoudi ktl......

    δεν νομίζω πως χρειάζεται κανεις να είναι ειδικός για να κρίνει κάτι... οι απόψεις όλων είναι ευπρόσδεκτες είτε αφορούν απλά την προσωπική τους αισθητική είτε τεχνικά θέματα τα οποία φυσικά και θέλω να συζητήσω!
    ευχαριστώ που το άκουσες Βαγγέλη! ;)
  • #20 από Ρηνιώ-kouzoulotetia στις 16 Feb 2006
  • εντυπωσιαστηκα με την εκταση και την ενταση..συγχαρητηρια!  ;)

    παντως,μεχρι το 0.37 δεν μου καθεται κατι καλα στο αυτί,δηλ στις χαμηλες..ισως καποια τονικη ασταθεια..
    αλλα γενικα πολυ καλη προσπαθεια!
  • #21 από Baphomet (Πέτρος) στις 18 Feb 2006
  • ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια σου!!  :) :) :)
    λάθη υπάρχουν σίγουρα, άλλωστε δεν είναι κανονική ηχογράφηση, είναι πρόβα!  ;) ;)
  • #22 από parlats στις 18 Feb 2006
  • ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια σου!!  :) :) :)
    λάθη υπάρχουν σίγουρα, άλλωστε δεν είναι κανονική ηχογράφηση, είναι πρόβα!  ;) ;)

    Μη ξεχνάς ότι κοιτάει και ο θείος Μάικ και τα πράγματα δυσκολευουν ακόμα πιο πολύ, το είπες και συ αυτό  ;D ;D ;D
  • #23 από Baphomet (Πέτρος) στις 19 Feb 2006
  • ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια σου!!  :) :) :)
    λάθη υπάρχουν σίγουρα, άλλωστε δεν είναι κανονική ηχογράφηση, είναι πρόβα!  ;) ;)

    Μη ξεχνάς ότι κοιτάει και ο θείος Μάικ και τα πράγματα δυσκολευουν ακόμα πιο πολύ, το είπες και συ αυτό  ;D ;D ;D

     ;D ;D ;D ;D ;D
    Ο θείος Μάικ και οι θείτσες στις κορνίζες  ;D ;D ;D ;D
  • #24 από FSL στις 19 Feb 2006
  • Υπό κανονικές συνθήκες δε θα επέλεγα να το ακούσω,απέχει αρκετά από τα ακούσματά μου όμως μπορώ να πω ότι μ άρεσε.
    Και η φωνή σου και η ερμηνεία σου, είχε κάτι που μ έκανε να θέλω ν' ακούσω και παρακάτω.
  • #25 από Baphomet (Πέτρος) στις 20 Feb 2006
  • παρακάτω εμένα ή παρακάτω musicals??? οτι απο τα 2 κι αν εννοείς καλό είναι πάντως :P :P :P
    ευχαριστώ που το άκουσες και κατέθεσες την άποψη σου ;) ;) ;)
Σελίδες: