Σελίδες:
  • #1 από philip the great στις 28 Aug 2008
  • παιδια εχει αρχισει και σκουριαζει ο μοναδικος διπλος μαγνητης στην κιθαρα μου........εχω μια fender stratocaster USA......τι να κανω??θελει αλλαγη??υπαρχει καποιος αλλος τροπος για να σωθει??αν τον αφησω ετσι ο ηχος θα αρχισει να χανετε σιγα-σιγα????ΒΟΗΘΕΙΑ
  • #2 από Johnie Darko στις 28 Aug 2008
  • Προφανως εννοεις τα pole pieces εχουν αρχισει να εμφανιζουν σκουρια... Δεν νομιζω να εχεις κανενα ιδιατερο προβλημα... Εδω υπαρχουν vintage οργανα 40-50 χρονων που εχουν τους ιδιους μαγνητες και εκει κι αν εχουν σκουριασει...
  • #3 από philip the great στις 28 Aug 2008
  • Προφανως εννοεις τα pole pieces εχουν αρχισει να εμφανιζουν σκουρια... Δεν νομιζω να εχεις κανενα ιδιατερο προβλημα... Εδω υπαρχουν vintage οργανα 40-50 χρονων που εχουν τους ιδιους μαγνητες και εκει κι αν εχουν σκουριασει...
    αυτο ακριβως εννοω.....δεν θα εχει επιπτωσεις στον ηχο???
  • #4 από GreekDudeCovers στις 28 Aug 2008
  • Nope! Σε μια παλιά ibanez μου που φοράει ακόμα τους powersound (η καημένη  ;D) κι είναι τίγκα στη σκουριά δεν έχει κανένα πρόβλημα στον ήχο. Φαίνονται εντελώς σκ@τ@ βέβαια, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
  • #5 από Giorgos K. στις 28 Aug 2008
  • Nope! Σε μια παλιά ibanez μου που φοράει ακόμα τους powersound (η καημένη  ;D) κι είναι τίγκα στη σκουριά δεν έχει κανένα πρόβλημα στον ήχο. Φαίνονται εντελώς σκ@τ@ βέβαια, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
    κάτσε αν γουστάρεις grindcore φάσεις θα έλεγες οτι φαίνετε υπερβολικά cool :P ;)
    (wow νέα εμότικονς  ---> >:D 0:))
  • #6 από GreekDudeCovers στις 28 Aug 2008
  • Nope! Σε μια παλιά ibanez μου που φοράει ακόμα τους powersound (η καημένη  ;D) κι είναι τίγκα στη σκουριά δεν έχει κανένα πρόβλημα στον ήχο. Φαίνονται εντελώς σκ@τ@ βέβαια, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
    κάτσε αν γουστάρεις grindcore φάσεις θα έλεγες οτι φαίνετε υπερβολικά cool :P ;)
    (wow νέα εμότικονς  ---> >:D 0:))

    Να σου σκουριάσουν τα rails κι εσένα να σε δώ μετά πόσο θα γουστάρεις!  :P  :P  :P  ;)
  • #7 από Giorgos K. στις 28 Aug 2008
  • Nope! Σε μια παλιά ibanez μου που φοράει ακόμα τους powersound (η καημένη  ;D) κι είναι τίγκα στη σκουριά δεν έχει κανένα πρόβλημα στον ήχο. Φαίνονται εντελώς σκ@τ@ βέβαια, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
    κάτσε αν γουστάρεις grindcore φάσεις θα έλεγες οτι φαίνετε υπερβολικά cool :P ;)
    (wow νέα εμότικονς  ---> >:D 0:))

    Να σου σκουριάσουν τα rails κι εσένα να σε δώ μετά πόσο θα γουστάρεις!  :P  :P  :P  ;)
    δεν ακούω grindcore  ::)
     ;D
Σελίδες: