Carvin DC127 με DiMarzio Breed b.

Περισσότερες φωτογραφίες
Τιμή:650.00 EUR 0 προσφορές
Κλειστή


Περιγραφή: Την παρηγγειλα το 2009 κατευθειαν απο την Καρβιν, πληρωσα τοτε ~1150 Ευρω + μεταφορικα.

Η κιθαρα ειναι απαιχτη απο το 2011 και στη θηκη της και καθεται με τις κιθαρες του αδερφου μου (κλασσικοκιθαριστας) καθοτι εγω βρισκομαι στο εξωτερικο απο τοτε.
Ισως θυμαστε οι παλιοτεροι, την ειχα ξαναανεβασει τοτε εδω αλλα δεν καταφερα να την πουλησω γιατι ειχα ηδη φυγει οταν προεκυψε η πρωτη ανταποκριση και δεν μπορουσα να την δειξω στους ενδιαφερομενους.

Την ακουτε εδω, αν και μεσα απο ελεεινο modelling amp:
https://www.youtube.com/watch?v=sGIqdWtn4fw

Εδω περισσοτερες φωτο: http://www.xe.gr/mousika-organa/kithares%7Cad-536095739.html

Ebony fretboard+ maple neck-through alder body. Locking tuners κλπ.
Εχω βαλει τον Dimarzio Breed στη γεφυρα, αν και φυσικα θα σας δωσω και τον αρχικο μαγνητη της Καρβιν μαζι, οπως και ολα τα αξεσουαρ και τη σκληρη θηκη του οργανου.

H κιθαρα ειναι σε αψογη κατασταση, ταστα, μπρατσο, βαφη ολα χωρις το παραμικρο προβλημα, αισθητικα σαν καινουρια και ειναι μια εξαιρετικη ευκαιρια για πρωτο καλο οργανο για εναν κιθαριστα η και σαν στουντιο workhorse για καποιον επαγγελματια.
Χρειαζεται μονο καινουριες χορδες και ενδεχομενως ενα setup αν και εγω με γυμνο ματι δε βλεπω το παραμικρο θεμα στην αποσταση χορδων κλπ.

Στην τιμη που εχω βαλει δε δεχομαι παζαρι. Ειναι για να φυγει το οργανο και να βρεθει καποιος να το αξιοποιησει αφου εγω πλεον δεν παιζω ηλεκτρικη.

Επικοινωνια μονο μεσω email παρακαλω!

Χαιρετω,
Δημητρης


Εμφανίσεις: 444
Ημερομηνία καταχώρησης: 18/09/18 17:36
Εναπομείναντας χρόνος: 0 ημέρες 0 ώρες 0 λεπτά 0 δευτερόλεπτα
Λέξεις-κλειδιά: carvin breed 6-string custom 

Κοινοποίηση

Όνομα μέλους: dss
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
Μέλος από: 18/09/18, 17:18

Στείλτε μήνυμα στον πωλητή
Εμφάνιση καταχωρήσεων του μέλους

Ποσοστό θετικών αξιολογήσεων: 0%
Θετική αξιολόγηση: positive
Ουδέτερη αξιολόγηση: 0 netural
Αρνητική αξιολόγηση: negative
Μέσος όρος αξιολόγησης: 0

Υποβολή αξιολόγησης για dss
0 Μέλη και 1 επισκέπτης βλέπουν αυτήν την καταχώρηση.

Σχόλια

Επιστροφή στις Αγγελίες