Σελίδες:
  • #1 από iRoN mAiDeN στις 21 Dec 2003
  •      Γεια σας!Τι νεα?Σαν καινουργια μελος σε ολες τις κατηγοριες του
    kithara.gr (σχεδον),θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το chat, την προσβαση σε αυτο σε σχεση με τον κωδικο.(οχι ακριβως)
    Λοιπον προσπαθησα να μπω στο chat.Κανονικα εγγραφηκα αλλα mail με τον κωδικο προσβασης δεν εχω παρει.Γιατι?Να πω οτι δεν βιαζομαι,καταλαβαινω το εργο σας,αλλα μηπως για το γεγονος αυτο,το οτι, δεν το εχω λαβει ακομα ,φταιει το οτι εχω webmail,παρχει πιθανοτητα να φταιει το email μου?δηλαδη να μην ειναι εγκυρο,τιποτα??
       ευχαριστω εκ των προτερων!

    Υ.Γ.εκθετω την απορια σε λαθος κατηγορια του forum,ελπιζω να μην πειραζει........
  • #2 από bluewind στις 21 Dec 2003
  • Πιθανολογώ πως σου συμβαίνει το εξής...είχες ήδη δημιουργήσει στο παρελθόν ένα λογαριασμό με το συγκεκριμένο email και προσπάθησες να φτιάξεις ένα νέο με το ίδιο ακριβώς email...κάτι το οποίο η βάση δεν επιτρέπει γι'αυτό και δε λαμβάνεις confirmation email.

    Αν είναι έτσι, πρέπει να δημιουργήσεις ένα καινούριο email Λογαριασμό.
  • #3 από Βραζίλης στις 08 Jan 2004
  • Αν δεν βρηκες ακρη ακομα, στειλε μου ενα προσωπικο μηνυμα και θα προσπαθησω να λυσω το προβλημα σου με αλλον τροπο, πιο δυσκολο...
  • #4 από iRoN mAiDeN στις 08 Jan 2004
  •     ουφ!ενταξει,ευχαριστω ,αλλα ενταξει το βρηκα!καμια χαζομαρα -σε σχεση με το email μου-θα ηταν...τωρα θα επισκευτω και το chat!(εντος ημερων)...
  • #5 από Καρχαρίας στις 09 Mar 2004
  • Λοιπόν πάω να μπω στο chat όπως πάντα και μου βγάζει μύνημα

    "Εκδιώχθηκες από το δωμάτιο ή τη συζήτηση!"

    Γιατί?? Εώς τώρα δεν είχα το πρόβλημα αυτό και δεν θυμάμε να προκάλεσα κάποιον ώστα να δημιουργηθεί το πρόβλημα. Ξαφνικά μου απαγορεύτηκε η πρόσβαση.

    Παρακαλώ μεριμνήστε της περίπτωσης μου...
    Ευχαριστώ!!
  • #6 από christin στις 13 Jul 2004
  • προσπαθω να μπω στο chat αλλα τιποτα!!
    υποτιθεται εχω κωδικο!!!δεν καταλαβαινω!!
    υπαρχει καποιος να μου πει τι να κανω?
  • #7 από Witchking στις 13 Jul 2004
  • προσπαθω να μπω στο chat αλλα τιποτα!!
    υποτιθεται εχω κωδικο!!!δεν καταλαβαινω!!
    υπαρχει καποιος να μου πει τι να κανω?

    Αυτό που γράφεις είναι πολύ γενικό...Δώσε μερικές λεπτομέρειες για το ποια διαδικασία ακολούθησες. Έκανες εγγραφή , σου ήρθε ο κωδικός με e-mail?
    Πληκτρολογείς σωστά το user name σου που δήλωσες κατά την εγγραφή και το password που σου ήρθε? Να έχεις υπόψιν σου ότι υπάρχει διαφορά μεταξύ μικρών και κεφαλαίων....
  • #8 από Witchking στις 17 Jul 2004
  • Να κάνω μια επισύμανση....Το να κάνει κάποιος εγγραφή στο forum δεν σημαίνει ότι αυτή η εγγραφή ισχύει και για το chat...Για το chat χρειάζεται ξεχωριστή εγγραφή.
    Το αναφέρω αυτό διότι κάμποσες φορές με νέα μέλη , το πρόβλημα ήταν αυτό.
    Θεώρησαν ότι με την εγγραφή στο forum έχουν αυτομάτως εγγραφεί και στο chat κάτι το οποίο δεν ισχύει....
  • #9 από Constantino$ στις 05 Sep 2004
  • Πιθανολογώ πως σου συμβαίνει το εξής...είχες ήδη δημιουργήσει στο παρελθόν ένα λογαριασμό με το συγκεκριμένο email και προσπάθησες να φτιάξεις ένα νέο με το ίδιο ακριβώς email...κάτι το οποίο η βάση δεν επιτρέπει γι'αυτό και δε λαμβάνεις confirmation email.

    Αν είναι έτσι, πρέπει να δημιουργήσεις ένα καινούριο email Λογαριασμό.


    Προσπαθώ να γραφτώ στο chat και μου βγάζει το εξής μήνυμα: Πρέπει να δώσετε ένα σωστό e-mail.  
    Για την εγγραφή στο chat θα πρέπει να χρησιμοποιήσω διαφορετικό e-mail από αυτό που γράφτηκα στο forum?
  • #10 από Witchking στις 06 Sep 2004
  • Πιθανολογώ πως σου συμβαίνει το εξής...είχες ήδη δημιουργήσει στο παρελθόν ένα λογαριασμό με το συγκεκριμένο email και προσπάθησες να φτιάξεις ένα νέο με το ίδιο ακριβώς email...κάτι το οποίο η βάση δεν επιτρέπει γι'αυτό και δε λαμβάνεις confirmation email.

    Αν είναι έτσι, πρέπει να δημιουργήσεις ένα καινούριο email Λογαριασμό.


    Προσπαθώ να γραφτώ στο chat και μου βγάζει το εξής μήνυμα: Πρέπει να δώσετε ένα σωστό e-mail.  
    Για την εγγραφή στο chat θα πρέπει να χρησιμοποιήσω διαφορετικό e-mail από αυτό που γράφτηκα στο forum?

    Όχι , μπορεί να είναι το ίδιο , όμως πρέπει να είναι υπαρκτό διότι θα σου αποσταλούν οι κωδικοί στην διεύθυνση που δηλώνεις...
  • #11 από Constantino$ στις 06 Sep 2004

  • Όχι , μπορεί να είναι το ίδιο , όμως πρέπει να είναι υπαρκτό διότι θα σου αποσταλούν οι κωδικοί στην διεύθυνση που δηλώνεις...


    Είναι υπαρκτό.. Το ίδιο χρησιμοποίησα και κατά την εγγραφή μου στο forum και τότε έπιασε..
  • #12 από Βραζίλης στις 13 Sep 2004
  • Μηπως ειχες ξαναγραφτει παλια με το ιδιο email; Δεν γινεται να γραφτουν 2 χρηστες με την ιδια διευθυνση.
  • #13 από Constantino$ στις 14 Sep 2004
  • Είναι πολύ πιθανόν..  Δεν βρίσκω όμως κάτι για υπενθύμιση κωδικού.. Υπάρχει τρόπος Βασίλη να το ελέγξεις και να μου πεις τι μπορώ να κάνω?  ???
  • #14 από Βραζίλης στις 15 Sep 2004
  • Δεν βρισκω χρηστη με το email που εχεις δηλωσει και στο φορουμ. Δωσε μου ονομα, email, και ισως καποιο αλλο στοιχειο που πιθανον να ειχες δηλωσει οταν πιθανον γραφτηκες παλια, σε Προσωπικο Μηνυμα.
  • #15 από varvarah στις 23 Jan 2005
  • Tο ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ όπως τα παραπάνω παιδιά.

    Aνοιξα λογαριασμό στο chat περιμένοντας να μου έρθει η απάντηση για τον κωδικό μου. Πέρασαν 3 μέρες και δεν μου ήρθε. Eίπα ότι θα φταίει το e-mail μου. Tότε άνοιξα λογαριασμό στο chat με άλλη διεύθυνση μου. Kαι πάλι δεν μου ήρθε κωδικός.

    Nα μην τα πολυλογώ άνοιξα με τρία διαφορετικά e-mail που έχω και καμία απάντηση δεν πήρα.

    Tι μπορείτε να κάνετε γι' αυτό;

    Eυχαριστώ πολύ
  • #16 από Witchking στις 23 Jan 2005
  • Tο ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ όπως τα παραπάνω παιδιά.

    Aνοιξα λογαριασμό στο chat περιμένοντας να μου έρθει η απάντηση για τον κωδικό μου. Πέρασαν 3 μέρες και δεν μου ήρθε. Eίπα ότι θα φταίει το e-mail μου. Tότε άνοιξα λογαριασμό στο chat με άλλη διεύθυνση μου. Kαι πάλι δεν μου ήρθε κωδικός.

    Nα μην τα πολυλογώ άνοιξα με τρία διαφορετικά e-mail που έχω και καμία απάντηση δεν πήρα.

    Tι μπορείτε να κάνετε γι' αυτό;

    Eυχαριστώ πολύ


    Ναι υπάρχουν κάποια προβλήματα τελευταία..( δες και εδώ http://forum.kithara.gr/index.php?topic=13422.0 )
    Θα δοθεί λύση...
  • #17 από varvarah στις 23 Jan 2005
  • Tο ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ όπως τα παραπάνω παιδιά.

    Aνοιξα λογαριασμό στο chat περιμένοντας να μου έρθει η απάντηση για τον κωδικό μου. Πέρασαν 3 μέρες και δεν μου ήρθε. Eίπα ότι θα φταίει το e-mail μου. Tότε άνοιξα λογαριασμό στο chat με άλλη διεύθυνση μου. Kαι πάλι δεν μου ήρθε κωδικός.

    Nα μην τα πολυλογώ άνοιξα με τρία διαφορετικά e-mail που έχω και καμία απάντηση δεν πήρα.

    Tι μπορείτε να κάνετε γι' αυτό;

    Eυχαριστώ πολύ


    Ναι υπάρχουν κάποια προβλήματα τελευταία..( δες και εδώ http://forum.kithara.gr/index.php?topic=13422.0 )
    Θα δοθεί λύση...




    Θα σε παρακαλούσα να μου θέσεις ένα περιθώριο χρόνου για τη λύση γιατί το βρίσκω λιγάκι γενικό αυτό.

    Σε ευχαριστώ και πάλι
  • #18 από Witchking στις 24 Jan 2005
  • Δεν μπορώ να κάνω κάτι εγώ...Φαντάζομαι ότι οι Admins θα κάνουν ότι μπορούν...Τους ενημέρωσα και εγώ σχετικά...
  • #19 από Βραζίλης στις 24 Jan 2005
  • Οπως λεει ο Νεος Κιθαρωδος εδω: http://forum.kithara.gr/index.php?topic=13422.msg142101#msg142101 , μαλλον ολα πρεπει να ειναι ενταξει τωρα.
  • #20 από Witchking στις 24 Jan 2005
  • Οπως λεει ο Νεος Κιθαρωδος εδω: http://forum.kithara.gr/index.php?topic=13422.msg142101#msg142101 , μαλλον ολα πρεπει να ειναι ενταξει τωρα.


    Ναι αλλά μήπως πρέπει η Varvarah να σας πει τι user name χρησιμοποίησε ώστε να κάνετε διαγραφή , γιατί δεν θα μπορέσει να ξαναδώσει τις ίδιες e-mail διευθύνσεις?
  • #21 από varvarah στις 25 Jan 2005
  • Eχει απόλυτο δίκιο ο Bασίλης. Eχω ανοίξει τρία username με τρία διαφορετικά e-mail. Aρα πρέπει να με διαγράψετε για να μπορέσω να κάνω ξανά εγγραφή. Eτσι δεν είναι.

    Mία απάντηση παρακαλώ.

    Eυχαριστώ.
  • #22 από varvarah στις 25 Jan 2005
  • Eκανα λάθος, όχι ο Bασίλης ο parpen το έθεσε το ερώτημα. Eυχαριστώ και ζητώ συγγνώμη
  • #23 από Βραζίλης στις 26 Jan 2005
  • ΟΚ varvarah, σε τακτοποιησα.
    Για τους υπολοιπους που εχουν προβλημα: http://forum.kithara.gr/index.php?topic=13422.msg143205#msg143205
  • #24 από Devil Driver στις 05 Feb 2005
  • δεν γίνεται να αλλάξουμε το password?
  • #25 από Witchking στις 06 Feb 2005
  • δεν γίνεται να αλλάξουμε το password?

    Φυσικά και γίνεται..Πάτα εκεί που λέει μετατροπή του προφιλ..
Σελίδες: