Αποστολέας Θέμα: Stadium Arcadium  (Αναγνώστηκε 5186 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Stadium Arcadium
« στις: 10/08/06, 19:33 »
Ακουω!!! Γνωμες για τον νεο δισκο των Peppers!
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Stadium Arcadium
« Απάντηση #1 στις: 10/08/06, 22:52 »
Καλος... μου αρεσει πιο πολυ απο το Bye the Way, αλλα θα ειμαι πολυ γκρινιαρης αν πω οτι δε φτανει το Blood Sugar Sex Magic?

Αποσυνδεδεμένος Zakk

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Stadium Arcadium
« Απάντηση #2 στις: 11/08/06, 03:39 »
Δισκάρα όλο το διπλό cd από τις λίγες..

Γενικώς πολλά καλά δισκάκια τώρα τελευταία
.

GarvinFromBlackout

  • Επισκέπτης
Απ: Stadium Arcadium
« Απάντηση #3 στις: 11/08/06, 04:05 »
27 τραγούδια,και μόνο τα 6-7 να ξεχωρίζουν. Από το Californication οι Peppers χάλασαν...Και αν βγάζανε δίσκους με 10-11 κομμάτια ο καθένας και όχι με 17-18 που το συνηθίζουν οι Peppers,θα μπορούσαν να είχαν συνεχή παρουσία στο χώρο (1 Album το χρόνο),και όχι να βγάζουν ένα album και μετά από 4 χρόνια να βγάζουν ξανά γιατί ο κόσμος τους ψιλοξεχνάει.

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Stadium Arcadium
« Απάντηση #4 στις: 11/08/06, 15:20 »
Προτιμω να αργει να βγαλει album ενα συγκροτημα και να ειναι καλο παρα να βγαζει καθε λιγο και λιγακι και να ειναι πατατα.. Και δε νομιζω οτι ο κοσμος ξεχναει συγκροτηματα σαν τους Peppers. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 11/08/06, 15:22 από panos4657 »

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Stadium Arcadium
« Απάντηση #5 στις: 11/08/06, 15:46 »
Μπορει να εκανα και λαθος....παρακαλω καποιον συντονιστη να το μεταφερει, αν δεν πρεπει να ειναι εδω
Ρε παιδια....εγω εχω πολλες αντικρουομενες γνωμες. Δεν μπορω να πω οτι δεν μου αρεσε. Βασικα ειναι πολυ διαφορετικος απο τα προηγουμενα. Τα funky με, ας πουμε, rap φωνητικα εχουν σχεδον εξαφανιστει.... και υπαρχουν κομματια, με πρωτο το Dani California, που ειναι τραγουδαρα, που δεν θυμιζουν Peppers...το συγκεκριμενο το ακουγα περιπου 2 μηνες στο ραδιοφωνο και δεν ειχα παρει πρεφα οτι ειναι Peppers. Επισης ειναι αρκετα ποιο ηρεμος δισκος. Γενικα, δεν εχει κανενα κομματι που να το ακουσω και να πω "τι λαλακια ειναι αυτη", αλλα ελαχιστα κομματια ξεχωριζουν. Δεν υπαρχουν κομματια με το βαρος ενος Bythe way, Californication, Give it away κτλ. Δεν το εχω ακουσει παρα παρα πολυ αλλα μου αρεσε γενικα. Θεωρω ομως οτι ειναι κατωτερο του By the Way, σαφως κατωτερο του Californication και πολυ πολυ κατωρερο του Blood Sugar Sex Magik....
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Stadium Arcadium
« Απάντηση #6 στις: 11/08/06, 16:02 »
E όχι και χάλασαν μετά το Californication... μη χέσω!!! Τo By The Way είναι δισκάρα.
Το Stadium Arcadium, όπως είπα και σε ένα άλλο θέμα, ξεχυλίζει από red hot chili peppers στιγμές μόνο που είναι πολύ χαλαρό και του λείπουν οι επιτυχίες, όπως μας είχαν συνηθίσει...

Το Dany California το βρήσκω πολύ μέτριο... λυπάμαι.. :-\
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

GarvinFromBlackout

  • Επισκέπτης
Απ: Stadium Arcadium
« Απάντηση #7 στις: 12/08/06, 01:01 »
Προτιμω να αργει να βγαλει album ενα συγκροτημα και να ειναι καλο παρα να βγαζει καθε λιγο και λιγακι και να ειναι πατατα.. Και δε νομιζω οτι ο κοσμος ξεχναει συγκροτηματα σαν τους Peppers. ;)

Το θέμα είναι ότι για τα 3 χρόνια που έκαναν να βγάλουν album οι peppers το stadium arcadium δεν ήταν και ό,τι το καλύτερο... Και όντως ο κόσμος δεν ξεχνάει συγκροτήματα σαν τους peppers. Απλώς πρέπει να κάνουν κάτι για να μένουν πάντα στο προσκήνιο και να αφορά τη μουσική τους εννοείται.

Αποσυνδεδεμένος Zakk

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Stadium Arcadium
« Απάντηση #8 στις: 12/08/06, 15:25 »
Έλεος με τη φλωρία το Californication!
Έλεος με τις μπάντες που θέλουν να ξεφτιλίζονται για τα fuckin' money!
Και το μεγαλύτερο έλεος, που δε μπορούν οι περισσότεροι να καταλάβουν ότι η μουσική είναι θέμα προσωπικό και όχι αντικειμενικό!
.

Αποσυνδεδεμένος kotsos_ee

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Ηρεμία, τίποτα δε μπορεί να με χαλάσει!
    • Προφίλ
Απ: Stadium Arcadium
« Απάντηση #9 στις: 12/08/06, 16:20 »
Προτιμω να αργει να βγαλει album ενα συγκροτημα και να ειναι καλο παρα να βγαζει καθε λιγο και λιγακι και να ειναι πατατα.. Και δε νομιζω οτι ο κοσμος ξεχναει συγκροτηματα σαν τους Peppers. ;)
+1 αλλιώς θα καταντούσαν σαν τα δικά μας εγχώρια τυπάκια (Φοιβοειδή και τα συναφή) που έχουν κάθε χρόνο νέο δίσκο για να προοθούνται, ο οποίος μοιάζει απελπιστικά με τον προηγούμενο. Ένας χρόνος είναι πολύ λίγο για ένα δίσκο που σέβεται τον εαυτό του (ίσως να υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια).
Η ζωή είναι μεγάλη να την κάνεις καρναβάλι!

GarvinFromBlackout

  • Επισκέπτης
Απ: Stadium Arcadium
« Απάντηση #10 στις: 12/08/06, 21:51 »
Προτιμω να αργει να βγαλει album ενα συγκροτημα και να ειναι καλο παρα να βγαζει καθε λιγο και λιγακι και να ειναι πατατα.. Και δε νομιζω οτι ο κοσμος ξεχναει συγκροτηματα σαν τους Peppers. ;)
+1 αλλιώς θα καταντούσαν σαν τα δικά μας εγχώρια τυπάκια (Φοιβοειδή και τα συναφή) που έχουν κάθε χρόνο νέο δίσκο για να προοθούνται, ο οποίος μοιάζει απελπιστικά με τον προηγούμενο. Ένας χρόνος είναι πολύ λίγο για ένα δίσκο που σέβεται τον εαυτό του (ίσως να υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια).

οι πεπερς είναι εξαίρεση... ;D

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Stadium Arcadium
« Απάντηση #11 στις: 19/08/06, 19:36 »
Μετριοτης μετριτητων κατ εμε σε σχεση με οτι εχουν βγαλει
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

GarvinFromBlackout

  • Επισκέπτης
Απ: Stadium Arcadium
« Απάντηση #12 στις: 20/08/06, 01:07 »
Μετριοτης μετριτητων κατ εμε σε σχεση με οτι εχουν βγαλει

+1

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Stadium Arcadium
« Απάντηση #13 στις: 20/08/06, 01:12 »
Αυτο το παθαινουν ολα τα μεγαλα συγκροτηματα ρε γμτ!! Γιατι ετσι? (Μη μου πειτε τπτ για τους Maiden γιατι θα κανω μπαντζι τζαμπιγκ απο την ταρατσα)

Αποσυνδεδεμένος om

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • [...]
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Stadium Arcadium
« Απάντηση #14 στις: 20/08/06, 15:51 »
Λοιπον αφου ελιωσα το δισκο πλεον μπορω να πω τι γνωμη μου. Σιγουρα δεν προκειται για ενα Blood Sugar αλλα ειναι καλο αλμπουμ. Δεν εχει μεσα χιτακια και τις πρωτες φορες που το ακους δεν σου κανει κανενα τραγουδι μεγαλη εντυπωση. Ενταξει μουσικα τα ατομα ακομα φαινεται οτι μπορουν να παιξουν τρομερα πραγματα αλλα μαλλον εχουν μεγαλωσει και η τρελα εχει ψιλοτελειωσει. Ο Flea διαλεξε ενα jazz bass παιξιμο με ελαχιστα slap, και ρε παιδι μου απο ολο το αλμπουμ μου αρεσουν πολυ λιγα ρεφραιν! Πως καταφεραν και τα εκαναν τοσο αθλια δεν ξερω, ειναι ολα σχεδον pop! Αnyway εχουν γραψει και μερικα πολυ καλα κομματια Storm in a teacup, Hump De Bump, Death of a martian, Hey, Turn It again κ.α. Στην τελικη νομιζω οτι αν το ακουσεις πολυ γουσταρεις!  8)

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Stadium Arcadium
« Απάντηση #15 στις: 20/08/06, 17:01 »
Δεν ειμαι και μεγαλος φαν αλλα ακουσα και τα δυο σιντι τρεις τεσσερις φορες.Ωραια τραγουδια αλλα ρε γμτ ομοια ολα μεταξυ τους.Καλυτερα δεν θα ηταν να ειχαν βγαλει ενα σιντι με τα καλυτερα απο αυτα? ::)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Satyr

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Stadium Arcadium
« Απάντηση #16 στις: 20/08/06, 21:18 »
Πολύ καλό
Hold my hand and I'll take you there Somehow... Someday, Somewhere...

Αποσυνδεδεμένος skipper37

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Stadium Arcadium
« Απάντηση #17 στις: 08/10/06, 19:11 »
πολυ καλος αλλα δυστυχως ειναι αυτο που ειπε ο garvin στην αρχη

κατι πρεπει να αλλαξει

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
52 Απαντήσεις
20224 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/07, 06:44
από Χάρης(DJ Ha)
17 Απαντήσεις
5628 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/04/07, 12:11
από founio
Pokemon stadium

Ξεκίνησε από s.s. Διασκέδαση

9 Απαντήσεις
3896 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/11/10, 19:35
από parantox