Αποστολέας Θέμα: Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync  (Αναγνώστηκε 13641 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Παραξενος λιγο ο τιτλος,ετσι? Αλλα νομιζω οτι αμα τον εξηγησω, θα δειτε οτι μας αφορα ολους...ιδιαιτερα τους φαν ( και δημιουργους ) της heavy metal μουσικης ( πιο συγκεκριμενα θα ελεγα της black metal )....
Την δεακετια του 80, αναπτυχθηκε στην Αμερικη ενας οργανισμος με την επωνυμια IBAR...Ο οργανισμος αυτος ηταν ενα συνολο απο φυσικους, μαθηματικους και μουσικους που ειχαν ειδικευση στην ακουστικη φυσικα και στην αναλυση συχνοτητων μεγαλυτερων ή μικροτερων απο τα ορια του ανθρωπινου αυτιου... Σκοπος του οργανισμου ηταν η μελετη της επιδρασης της μουσικης πανω στην ψυχολογικη συνθεση ενος ατομου, και ιδιαιτερα των νεων...
Το πιο εκπληκτικο λοιπον ηταν οτι ο IBAR κατεληξε να κατηγορησει πολλους συνθετες της Rock και της Heavy metal , οτι με εμμεσους τροπους προσπαθουσαν να χαλιναγωγησουν τους νεους που τους ακουγαν... Και οταν λεμε εμμεσους τροπους εννοουμε τις υψηλες συχνοτητες ( ELF ) και τους "πειραγμενους" χρονικα ηχους ( Hemissybc )  που δινανε την εντυπωση πως ηταν οργανα, ενω στην πραγματικοτητα ηταν μικρες φρασεις που λεγανε διαφορα πραγματα....οχι και τοσο καλα...
Και για να μην μεινω μονο στη θεωρια μπορω να πω καποια παραδειγματα...
Πρωτος φιγουραρει ο OZZY ( ναι ναι ο γνωστος Osbourne ) για πολλα τραγουδια του, και ιδιαιτερα του τραγουδιου "Λυση Αυτοκτονια" ( στα ελληνικα.... ). Συμφωνα με τις μελετες του IBAR ανακαλυφθηκε οτι το κομματι ειχε μια ορχηστρικη ηχογραφηση 28 sec που συμφωνα με το φυλλαδιο ηταν απλα οργανικο μερος....ενω αυτο που ακουγοταν ως κιθαρα δεν ηταν τιποτα αλλο παρα μια χορωδια που ειχε υποστει ενα χοντρο distortion και ενα εξαιρετικο pitch control ( για να ακουγεται πιο γρηγορα ) και λεει συνεχως  Kill yourself...Αποτελεσμα?? Ενας 18χρονος αυτοκτονησε στην Ατλαντα, ενω ο τραγουδιστης μηνυθηκε για αλλες 3 περιπτωσεις... Η πλακα ειναι πως το δικαστηριο ζητησε την μητρικη πλακα ηχογραφησης 22 καναλιων απο την εταιρια Compact, αλλα εκεινη του παρουσιασε μια των 26 καναλιων!!!! Μπορειτε να φανταστειτε τι ηταν τα 4 παραπανω καναλια....
Αλλο παραδειγμα ειναι και οι Pink Floyd ( ειπαμε φανατικος...αλλα οχι και να την πατησω ).. Συγκεκριμενα στο κομματι The Wall ( το ηχογραφημενο οχι το live... ) οταν κανει σολο η κιθαρα, παρουσιαζονται καποιες αρμονικες οι οποιες δεν προερχονται απο το σολο...Συμφωνα παλι με τις μελετες του IBAR οι αρμονικες αυτες δεν ειναι τιποτα αλλο απο μια συνεχομενη φωνη η οποια λεει "No goverments" ( σε αυτο δεν εχω προβλημα...δεν λενε και κατι κακο ) σε μεγαλη ταχυτητα....Επισης στο κομματι ΤΙΜΕ , υπαρχει στην εισαγωγη ( μετα τα κουδουνια ) μια ελαφρα αισθηση ταχυπαλμιας σε οσους το ακουνε...Αυτο οφειλεται στον εξυπνο καλυμενο ηχο ενος χτυπου καρδιας, ο οποιος κατα την διαρκεια του κομματιου αυξανει τους ρυθμους....Αυτο παλι ειναι μια παλια τεχνικη που χρησιμοποιειται απο τους relaxαδες ( βαζουν ενα ρυθμο καρδιας μαζι με ηχους απο τη φυση...μονο που μειωνουν τους παλμους...και δε τους αυξανουν )
Τελος οι υψηλες συχνοτητες επηρεαζουν αρνητικα το ατομο...Για να αναφερω και ενα παραδειγμα απο αλλα ειδη μουσικης, ο Jean Michel Jarre ( new age/electronic ) ειχε πει σε μια συνεντευξη του, οτι κατα την διαρκεια της ηχογραφησης του OXYGENE 1-6 δημιουργησε μεσω του συνθετητη εναν ηχο υψηλης μεταβαλλομενης συχνοτητας...το αποτελεσμα ηταν αυτος και ο ηλεκτρονικος του ( που ηταν και συγχρονως ηχοληπτης του .. Michel Gueiss. ) για 3 μερες να εχουν ισχυρο πονοκεφαλο και στομαχικο πονο...
Τωρα γιατι τα αναφερω αυτα?? Επειδη ολο και καποιοι ειναι οπαδοι του στυλ της Heavy metal, θα ηθελα την αποψη τους γι'αυτο...Δηλαδη τα συγκροτηματα αυτα διαθετουν οντως τις δυνατοτητες να επιταχυνουν την "αποροφηση" των στιχων τους ( που δεν ειναι και οι πιο καλοι.ετσι? ) μεσω παραπλευρων μεσων??
Freemind
www.websamba.com/freemindmusic

Αντε για να μην φανω οτι ολα τα εβγαλα απο το νιονιο μου...αναφερω ενδεικτικα
IBAR ( Acoustic Physics )
ΣΤα διχτυα του Σατανα ( Pat Pulling , και μη πειτε οτι ειμαι προληπτικος, απλα ηταν ενδιαφερον βιβλιο )
ELF ( Michael A. Aquino )
και αλλα πολλα.....
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #1 στις: 06/04/03, 20:55 »
Λοιπόν, ας απαντήσουμε στο φίλο μας το Freemind...

Θα ξεκινήσω από μια κουβέντα σου που με ενόχλησε:
"των στοίχων τους ( που δεν είναι και οι πιο καλοι.ετσι? ) ".

Που ξέρεις εσύ ότι δεν είναι καλοί? Που ξέρεις ότι εγώ δεν αρέσκομαι στο να ακούω στίχους με θέματα δράκους, πλανήτες, σεξ, βία, αναρχία, χουλιγκανισμός, έθνος, τιμή, χρυσή αυγή (άσχετο), διαλυμένοι κόσμοι ,σατανάδες, εωσφώροι, αντίχριστοι, 666 κτλ. Γι' αυτό σε παρακαλώ την επόμενη φορά που θα μιλήσεις για στίχους ή μουσική ενός παρακλαδιού της μουσική που δεν ακούς ή έχεις ακούσει ποτέ θα μιλάς ώς εξης :  "Σύφνωνα με τη (ταπεινή) μου, προσωπική και υποκειμενική γνώμη οι στίχοι "της" Heavy Metal δεν είναι και οι πιό καλοί έτσι?"  Ωραία το λήξαμε και αυτό το θέμα γιατί μας έχει ξαναενοχλήσει..

Επίσης κάτι άσχετο, και αναφέρομαι και σε εσένα Freemind αλλά και σε κάτι άλλους εδώ μέσα, καλοπροαίρετα πάντα, ότι όταν μιλάτε για έναν τύπο μουσικής που έχει ώς δεύτερο "συνθετικό" τη λέξη metal, είτε αυτό είναι death metal είτε thrash metal, είτε black metal, είτε heavy metal, είτε doom metal, είτε grind metal, είτε hardcore κτλ. , να μην ξεστομίζετε μεγάλα λόγια, γιατί δεν έχετε ιδέα τι εστί heavy metal ή τι εστί black metal. Επομένως όσοι δε γνωρίζετε ή δεν έχετε ακούσει metal παρα μόνον όπως ξαναλέω το Fear Of the Dark και το Enter Sandman, να αναφέρεστε επιγραμματικά στη λέξη metal και μόνο, και όχι να της βάζετε παραθετικά όπως heavy και black γιατί δεν ταιριάζουν με αυτό που θέλετε να πείτε. Επομένως φίλε Freemind μη μιλάς για την Heavy Metal αν δεν ξέρεις τι σημαίνει. Πέσε απλά metal.

Λοιπόν στο θέμα μας τώρα.

Νομίζω ότι διαφωνώ με την οργάνωση αυτή. Αφού τα δείγματα που πήρανε με μητρικη πλακα ηχογραφησης 22 καναλιων και ένα σωρό επιστημονικά μηχανήματα και ύστερα από προσπάθεια, φανταστείτε πόσο θέλει ο ακροατής για να καταλάβει ότι αυτό που ακούει δεν είναι κιθάρα, ή ότι λέει kill yourself κτλ. Όσο για τον τύπο που αυτοκτόνησε. ΣΥΜΠΤΩΣΗ…………    Που ξέρουν ότι άκουγε το συγκεκριμένο τραγούδι. Που ξέρουν ότι δεν είχε καπνίσει το τσιγαριλίκι του ή είχε πάρει πιο βαριά πράγματα, που ξέρουν ότι δεν είναι τρελός που που που…..  Μπορεί να είχε προσωπικά προβλήματα το παιδι. Λίγοι τρελοί υπάρχουν (ένας και εγώ). Εδώ εγώ βάζω Thou Art Lord  κοπανάω το γραφείο μου, μέχρι σημείου να μου φωνάζει όλη η οικογένεια.  Μια μέρα θυμάμαι είχα κόψει λιγάκι και τη παλάμη μου. 1 άτομο…  Σιγά τα λάχανα. Να ήταν 20 να έλεγα εντάξει.

Εξάλλου είναι δύσκολο να καταλάβει κανείς τα υποσυνείδητα μηνύματα. Θέλει προσπάθεια επίπονη.

Στους pink floyd…. Μια φράση που παίζεται πολύ γρήγορα, με αρμονικές της κιθάρας οι οποίες είναι φωνές…  π**άρια μέντολες που λέει και ο Γεωργίου. Βρείτε μου έναν που να το έχει προσέξει αυτό.
Εγώ προσωπικά αφού άκουσα το TIME έτρεξα στο νοσοκομείο από ταχυπαλμία. ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!

Όσον αφορά τη μουσική NEW AGE. Εδώ ναι. Συμφωνώ. Οι άνθρωποι όντως παρουσιάζουν «πειραγμένη» μουσική. Θέλουν ένα ενωμένο κόσμο, μια θρησκεία για όλους, ένα κράτος, μια γλωσσα, ένα νόμισμα, ενώ έχει αποδειχτεί και η σχέση τους με το σατανά.  Απλά διαβάστε τα πιστεύω των υποστηρικτών της Νέας Εποχής.

Αυτούς που παραδέχομαι πάντως είναι τους μουσικούς της Black Metal κυρίως αλλά και πολλών άλλων ιδιωμάτων του metal ( Ο θεός ο King Diamond, οι Rotting Christ, Septic Flesh, Necromantia, Thou art Lord, Mayhem, Burzum, Arkon Infaustus, Antaeus και πάρα πολλά άλλα συγκροτήματα) οι οποίο το δηλώνουν ότι είναι Σατανιστές, Παγανιστές και μπράβο τους. Σου λένε εμείς είμαστε σατανιστες παίζουμε αυτό, έχουμε τη τρέλα μας, αν θες άκουσε μας αν θες γράψε μας στα αρχ»»ια σου. Χαρακτηριστικά είναι πολλά κομμάτια των King Diamond και Mercyful Fate, 2 αξιοθαύμαστων συγκροτημάτων, με καθαρά αντιχριστιανικό – σατανικό στίχο, οι οποίες ακούγονται πολύ. Διαβάστε και συνεντεύξεις του King. Το δηλώνουν, και κάνουν αυτό που θέλουν. Αυτους μάλιστα τους παραδέχομαι.

Τώρα ο OZZY που ενώ έχει βγάλει πάρα πάρα πολλά καλά κομμάτια μόνος και με τους sabbath το παίζει ή μάλλον το έπαιζε σατανιστής για να πουλήσει ρε παιδιά. Εδώ τώρα γαμ@ει τη κόρη του σε ένα reality...

Άλλοι βλάκες αυτοί που χρησιμοποιούν το σατανισμό για να πουλήσω. Αυτούς δεν τους παραδέχομαι, αν και τυχαίνει να ακούσω κανένα κομμάτι τους (τώρα δε θυμάμαι τέτοιους να σας δώσω παράδειγμα.)

Αυτά.
Ελπίζω να σας κούρασα. Χεχε.


Αποσυνδεδεμένος grankerII

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
  • Grank 'em all
    • Προφίλ
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #2 στις: 06/04/03, 21:46 »
Ο Halford, αν δεν κάνω λάθος, όταν έσερναν τους Priest στα δικαστήρια για τέτοιες υποθέσεις,είχε πει το εξής αφοπλιστικό:

 "Αν είχαμε τη δυνατότητα να καθοδηγούμε τους νέους μέσω κρυφών μηνυμάτων,θα τους λέγαμε να αγοράσουν πιο πολλούς δίσκους και μπλουζάκια,όχι να αυτοκτονήσουν. Εξάλλου,έτσι θα τους χάναμε και τελείως από αγοραστές".

Ήμαρτον ρε παιδιά. Ακούστε λίγο metal πρώτα,όπως σωστά είπε ο Γιώργος. Προσωπικά, θεωρώ αστείους,αν όχι γραφικούς, αυτούς τους τύπους που δηλώνουν μεταλλοπαγανιστοσατανιστές. Άλλος μπορεί να τους λατρεύει. Αλλά τους ακούσαμε πριν σχηματίσoυμε γνώμη. Το metal κακώς έχει συνδεθεί τόσο με το σατανισμό από εκείνους που είναι απ'έξω. Είναι λίγο τρομακτικό για τους 15ρηδες να βλέπουν π.χ. τους Cradle of Filth βαμμένους έτσι,αλλά κι εγώ να βαφτώ άσπρος και ν'αφήσω το μαλλί κάτω,τρομακτικός θα φαίνομαι. Κι όσο για τον Οzzy,απορώ:όσοι τον ονόμαζαν κάποτε "Αντίχριστο",επειδή έκανε τ'απίστευτα καραγκιοζιλίκια επί σκηνής, τι λένε μετά το "Dreamer" και το "Mama,I'm coming home"; Αμάν πια! 8)
« Τελευταία τροποποίηση: 06/04/03, 21:50 από grankerII »
Fight fire with fire,ending is near...

Αποσυνδεδεμένος grankerII

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
  • Grank 'em all
    • Προφίλ
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #3 στις: 06/04/03, 21:53 »
Κι όπως έχει ειπωθεί πολλές φορές,το Metal είναι στίχοι ποιητών μελοποιημένοι σε κλασσικό ήχο παιγμένο με ηλεκτρικά όργανα. Metal up ur @ss ρεεεε!!!  ;D
Fight fire with fire,ending is near...

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #4 στις: 06/04/03, 22:23 »

Κι όπως έχει ειπωθεί πολλές φορές,το Metal είναι στίχοι ποιητών μελοποιημένοι σε κλασσικό ήχο παιγμένο με ηλεκτρικά όργανα.


Dyskoleyomai na pistepsw pws ena mousiko eidos, opoio ki an einai ayto, mporei eksoloklhrou na exei tetoia xarakthristika. Sigoura tha yparxoun kai tetoia paradeigmata, alla de nomizw pws h pleionothta twn metal sygkrothmatwn (me ta opoia proswpika den exw tipota), otan mpainei ston kopo na dhmiourghsei thetei ws kyriarxh apaithsh thn poihtikothta twn stixwn kai thn klassikotroph hxhtikh...oxi toulaxiston perissotero apo ena opoiodhpote allo sygkrothma pou anhkei ston rock, gothic, indie klp xwro.

Παράθεση
Είναι λίγο τρομακτικό για τους 15ρηδες να βλέπουν π.χ. τους Cradle of Filth βαμμένους έτσι,αλλά κι εγώ να βαφτώ άσπρος και ν'αφήσω το μαλλί κάτω,τρομακτικός θα φαίνομαι.


An oi 15arhdes eixan petyxei pio prin (h akoma kalytera, eixan megalwsei mazi tous...ara den tha einai pleon 15arhdes :D) tous Kiss, tote oi Cradle Of Filth, ws parousiastiko, de tha tous elegan kai polla ;)

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #5 στις: 06/04/03, 22:52 »
 Γιναμε πολυ φανατικοι ε? Τι λετε?  :-\Γιατι να τα βαζετε με τον freemind , το παιδι ειναι αυτο ακριβως που λεει το nick-name του ενα παιδι με ανοιχτο μυαλο που ζητησε τις αποψεις μας, αν ηταν προκατηλειμενος δεν θα το εκανε. ;D
 Αντι να τα βαζετε μαζι του απλως πειτε την γνωμη σας. Αλλωστε γι'αυτο ειμαστε εδω για να πουμε την γνωμη μας.
 Και αν νομιζετε πως ειναι κατι που δεν το ξερει ή δεν το εχει αντιλειφθει ακομα, διαφωτιστε τον, (και ολους εμας επεισης).

 Αληθεια δεν ηξερα πως ο Ozzi ειχε υποτονικα μηνυματα μεσα στα τραγουδια του, και ειμαι φανατικη.
 Ουτε ειχα αντιληφθει κατι μεσα στο "the wall". Αυτο δεν με κανει χαζη.

 Δεν ξερω αν κανουν κακο αυτα τα μηνυματα αλλα σιγουρα δεν γινανε και με τις ποιο αγνες προθεσεις. Αν θελεις να μοιραστεις μηνυματα με τον κοσμο εισαι ελευθερος και αν καποιος θελει να σε ακουσει ειναι δικαιωμα του, αλλα δεν εχεις δικαιωμα να κανεις προπαγανδα με οποιονδηποτε τροπο και να μεταφερεις σε καποιον τα πιστευω σου κρυφα, χωρις αυτος να το επιλεξει, γιατι παραβιαζεις τα δικαιωματα του και την ελευθερια βουλησης.  

 Εγω απο αυτην την προοπτικη θα παρω το μερος του freemind. ;)
Nick the best.- Κάθε βράδυ με νανουρίζει ο ρυθμός των αναπνοών σου.

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #6 στις: 06/04/03, 22:54 »
Bluewind ένας είναι ο βαμμένος τρόπος, οι Mayhem!!

Και όσο για τους Kiss νομίζω ότι αυτά που παίζουνε λίγο ταιριάζουνε με τη βαφή τους. Εξάλλου λίγους βαμμένους ροκάδες γνωρίζω.

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #7 στις: 06/04/03, 23:10 »
Τeri ο freemind δεν εξέφρασε καμμία άποψη!!!!
Απλά είπε γεγονότα και ζήτησε τις απόψεις μας.
Όπως και τις έλαβε.
Απλά εμένα με ενόχλησαν κάποια σημεία του λόγου του.
Δεν έχω τίποτα με το παιδί.

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #8 στις: 06/04/03, 23:15 »

Bluewind ένας είναι ο βαμμένος τρόπος, οι Mayhem!!

Και όσο για τους Kiss νομίζω ότι αυτά που παίζουνε λίγο ταιριάζουνε με τη βαφή τους. Εξάλλου λίγους βαμμένους ροκάδες γνωρίζω.


Oi Mayhem dhmiourghthikan to 1984, enw oi Kiss to 1973...pithanws oi prwtoi ephreasthkan apo tis aisthitikes anafores twn deyterwn.

An milame pantws gia vammena proswpa, tote oi mousikoi ekproswpoi ths fylhs Ougka-Mpougka, kapou sthn Afrikh, exoun ta prwteia ;)

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #9 στις: 06/04/03, 23:19 »
ΧΑΧΑΧΑ

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #10 στις: 07/04/03, 01:18 »
Ωπα ρε παιδια...ηρεμα...κρατατε τον γαϊδαρο στην κατηφορα πριν πεσει!!!
Ας αρχισω αμεσως...
1ον. Οπως εγω δεν εχω ιδεα τι ειναι metal, γιατι πολυ απλα η μονη metal που ακουσα ηταν για αναλυση και οχι για προσωπικη ευχαριστηση, ετσι και καποιοι δεν ξερουν τι ειναι ακριβως new age...Δεν ειμαι ουτε scientολογος, ουτε Σατανιστης, ουτε υπερ της πολιτιστικης παγκοσμιοποιησης...Παρολαυτα ασχολουμαι με την new age...Οπως φανταζομαι οτι και οι περισσοτεροι απο εσας που απαντησατε ειστε της metal, ομως δεν ειστε ουτε σατανιστες, ουτε εχετε αυτοκτονησει ( λογικο βεβαια, αφου απαντησατε.... )
2ον. Μην ξεχνατε κατι σημαντικο...οι στιχοι δεν ειναι καλοι ΠΡΙΝ ερμηνευθουν....Το τραγουδι που ο OZZY κατηγορηθηκε αφορουσε εναν φιλο του κιθαριστα που αυτοκτονησε και ετσι το ονομασε "Λυση Αυτοκτονιας"...Ωραια?? Απο εκει και περα τα παιδια αυτα ειχαν ακουσει συνεχομενα το δισκο για 6 ωρες, ειχαν καταστρεψει το μισο δωματιο...και μετα πηγαν στο προαυλιο της εκκλησιας της περιοχης και αυτοπυροβοληθηκαν στο κεφαλι!!! Δεν νομιζω να ειναι και τοσο μικρη συμπτωση...Αλλα να πω τι γνωμη μου..? Δεν φταιει ο OZZY , ουτε οι κατεξοχην συνθετες...Φταινε πολλα πραγματα για να καταληξει καποιο παιδακι να εφαρμοζει κατα γραμμα αυτα που λενε οι στιχουργοι....
3ον. Κατι πιο σημαντικο ακομα...οι περισσοτερες κατηγοριες προερχονταν απο αμερικανους...θα μου πειτε τι σχεση εχει...Μα νομιζω οτι εχει σχεση γιατι οι αμερικανοι δεν ειναι και οι πλεον καλυτεροι γονεις..Ουτε και οι καλυτεροι εφηβοι βρισκονται στην Αμερικη...Εκει αν δεν καπνιζεις τσιγαριλικι εισαι out και πολυ κλασσικουρας!!! Οποτε ειναι λογικο αφου αυτα τα παιδια ΔΕΝ εχουν πρωτυπα να ακολουθησουν, ακολουθουν τις εκαστοτε μαλακιες ( και θεατρινισμους οπως ειπε καποιος παραπανω και συμφωνω και με αυτο ) του καθε τραγουδιστη....
4ον. Επειδη πολλοι που απαντησαν ασχολουνται με το metal, θα ηθελα να μου πουνε αν η μορφη της metal που υπαρχει στην Ελλαδα εχει καμια σχεση με την μορφη της στην Αμερικη...Αυτο το λεω, γιατι γενικα αν παρατηρησουμε ο Ελληνας παιρνει μουσικα ειδη απο το εξωτερικο, και τα μετατρεπει στην μορφη που ταιριαζει στην ιδιοσυγκρασια του... ;) Αυτο ειναι τιμη για μας....
5ον. Το υποσυνειδητο εχει καποιες δικλειδες ασφαλειας...Αμα τις εκπαιδευσεις ( = εχεις δημιουργησει μια δικη σου προσωπικοτητα ) τοτε εισαι ασφαλης απο καθε υποσυνειδητο μηνυμα...Αλλα βλεπετε σε καποιες χωρες η μ$#@$@ παει συννεφο....Οποτε οταν βλεπεις μια αγορα απο παιδακια ΠΟΥ δεν ξερουν τι ειναι, τοτε εφαρμοζεις κολπα για να πουλησεις...
6ον. Επισης , αν και δεν ειναι το θεμα αυτο αλλα θα ηθελα να πω μια προσωπικη αποψη που προηλθε απο μελετη...ο σατανισμος δεν ειναι ουτε οι θυσιες που κανουν , ουτε τα οργια ουτε οι παρωδιες της Θειας λειτουργιας...Οι πραγματικοι σατανιστες ειναι κατι σαν τους δικους μας μοναχους...Δηλαδη μυστικιστες που οι γνωσεις τους ειναι αυτες που τους κανουν σατανιστες και οχι οι ιεροτελεστιες...Οι ιεροτολεστιες αφορουν τους μικρους πιστους....που νομιζουν οτι ο Σατανας θα τους εχει υπο την επιβλεψη του..Προσωπικη αποοψη παλι..
7ον. Αυτος που βγαινει πρωτος και φωναζει ΕΙΜΑΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΗΣ ειναι ενας πολυ καλος showman....
Ελπιζω να καλυψα πολλα θεματα....Και προς Θεου δεν ειμαι αντιθετως ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ...οπως επισης αν προσεξατε δεν αναφερθηκα μονο στη metal, αλλα και στην "καθαρη" rock, αλλα ακομα και στη new age ( που δεν ειναι παντως σιγουρα ολα αυτα που καποιος ειπε... )
Αυτα....
Freemind
www.websamba.com/freemindmusic
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #11 στις: 07/04/03, 10:27 »
Εγώ έχω ένα βιβλιαράκι της εκκλησίας της ελλάδος (νομίζω) που λέει για τη μουσική ροκ... και τι δε λέει εκει μέσα... τους "θάβει" όλους... μερικούς δικαιολογημένα (κατά την ταπεινή μου γνώμη), γιατί ακόμα κι αν δεν είναι πραγματικοί σατανιστές (όπως αναφέρεται), για μένα είναι καραγκιόζηδες που προσπαθούν με μασκαρέματα, φωτογραφήσεις και σόου να δείξουν "κακοί" και να κάνουν εντύπωση στα πιτσιρίκια που βρίσκονται στην εφηβική (άντε και μετεφηβική) περίοδο.

Αποσυνδεδεμένος savarel

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay Heavy!!!
    • Προφίλ
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #12 στις: 07/04/03, 15:02 »
Polles fores h eklhsiia exei kanei xontres m***kies...Se ena tetoio vivliaraki eixa diavasei pos o bruce dikinson eixe faei ena peristerei zwntano.Hmarton re paidia.Auto to ekane o ozzy kai einai pangnwsto .Telospantwn.H mousikh einai mia ekfrash twn eswterikwn pepoithisewn.Kathws eimai kai metallas (heavy an thelete) pisteuw pos kati bandes tupou mayhem, cof , king diamond den mporoun na ekfrastoun mesw ths mousikhs kai gia na poulhsoun kanun m***kies..Den nomizw pos oi pragmatikoi satanistes theloun na fainontai......
Oταν κοιτω κατω βλεπω το παρον , οταν κοιτω πισω βλεπω παρελθον οταν κοιτω μπροστα βλεπω μονο χαμενα ονειρα και καμενες ελπιδες

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #13 στις: 07/04/03, 15:08 »
1oν είναι απόλυτα φυσικό να συμβαίνουν αυτά στην america όπου τα περισσότερα σπίτια είναι "μπουρδέλα".

2ον Με μια σύντομη ματιά στην παρακάτω σελίδα :http://www.religioustolerance.org/newage.htm
διαπίστωσα ότι η New Age αφορά άτομα που έχουν ορισμένα πιστεύω όπως: Αστρολογία, Πρόβλεψη του μέλλοντος, κάρτε Ταρώ, ενώ 3% believe that each person is God, ενώ οι ρίζες του είναι Astrology, Channeling, Hinduism, Gnostic traditions, , Spiritualism, Taosim, Theosophy, Wicca and other Neo-pagan traditions, etc (τώρα βαριέμαι να τα λέω). Εγώ κάτι για Neo-Pagan είδα..

Χαρακτηριστικά παρακάμπτω κάποια πιστέυω όποιος θέλει τα προσπερνάει:






A number of fundamental beliefs are held my many New Age followers; individuals are encouraged to "shop" for the beliefs and practices that they feel most comfortable with:

Monism: All that exists is derived from a single source of divine energy.
Pantheism: All that exists is God; God is all that exists. This leads naturally to the concept of the divinity of the individual, that we are all Gods. They do not seek God as revealed in a sacred text or as exists in a remote heaven; they seek God within the self and throughout the entire universe.
Panentheism:
Karma:
An Aura
Personal Transformation
Ecological Responsibility:
Universal Religion
New World Order As the Age of Aquarius unfolds, a New Age will develop.

Κάτι για New World Order λέει και πανθεϊσμούς και τέτοια..
Το συμπέρασμα είναι ότι αυτοί που αντιπροσωπεύουν την New Age μουσική και πιστέυω, σίγουρα δεν είναι χριστιανοί ορθόδοξοι, ενώ κάτι έλεγε μέσα για νέα τάξη, νέο κόσμο, πανθεϊσμό και τέτοια. Χωρίς βέβαια να θέλω να θίξω κανένα, αλλά γιατί έγινε θέμα η New Age.

3ον) Και εγώ συμφωνώ ότι τα Αμερικανάκια πάνε κατά διαόλου αλλά τί να κάνουμε. Δε μπορούμε να κατηγορήσουμε κάθε καλλιτέχνη για επιρροή ενώ πεθαίνει ένας!

"4ον. Επειδη πολλοι που απαντησαν ασχολουνται με το metal, θα ηθελα να μου πουνε αν η μορφη της metal που υπαρχει στην Ελλαδα εχει καμια σχεση με την μορφη της στην Αμερικη...Αυτο το λεω, γιατι γενικα αν παρατηρησουμε ο Ελληνας παιρνει μουσικα ειδη απο το εξωτερικο, και τα μετατρεπει στην μορφη που ταιριαζει στην ιδιοσυγκρασια του...  Αυτο ειναι τιμη για μας...."

Αυτό είναι μεγάλο θέμα που έθιξες και θέλει πολύ συζήτηση. Αν και το εξέφρασες λάθος. Δεν υπάρχει μορφή τoυ metal ευρωπαϊκή αμερικανική και ελληνική. Υπάρχουν μορφές metal. Τώρα το που εδρέυει το κάθε συγκρότημα, δικό του θέμα.Και εγώ ακούω metal από αμερική και οι αμερικάνοι ακούνε ελληνικό μεταλ, που στη περίπτωσή μας είναι το Black Metal κυρίως. Θα μπορούσες επίσης να πείς ότι ναι, τα ελληνικά συγκροτήματα έχουν επηρρεαστεί από τους ξένους (αλίμονο το metal δεν δημιουργήθηκε είτε καν αναπτύχθηκε στην Ελλάδα!), αλλά δεν αντιγράφουν. Υπάρχουν και κάποιοι που αντιγράφουν αλλα μένουν στην αφάνεια, γιατί μόνο το πρωτότυπο ακούγεται. Ενδεικτικά σου αναφέρω ότι οι Rotting Christ κυρίως αλλά και οι Septic Flesh είναι από τα πιό γνωστά black metal σχήματα σε όλο το κόσμο. Επίσης σου αναφέρω ότι το metal γεννήθηκε και αναπτύχθηκε και ακόμα εξελίσεται στη Ευρώπη και κυρίως στη Βόρεια Ευρώπη (Νορβηγία, Σουηδία, Φιλανδία, Ολλανδία, Δανία). Από εκεί το πήρανε οι Αμερικάνοι και οι Έλληνες και και και...  Επίσης σου αναφέρω ότι τα album  Τhe Mighty Contract - Rotting Christ (Ελλάδα), το Der Mysteriys dom Sathanas - Mayhem (Νορβηγία) και έναν άλλον των Immortal θεωρούνται από τα καλύτερα black metal album όλων των αιώνων, θέλοντας να σου δείξω ότι η ελληνική σκηνή αν και υποανάπτυκτη πάει μπροστά.

Ένα άλλον που αναφέρεις..
Και εγώ σου λέω ότι ο πρώτος που βγαίνει και φωνάζει είμαι ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ είναι ο μεγαλύτερος showman. Και το πιστεύω αυτό. Γιατί κανένας Χριστιανός δε κάνει αυτά που λέει η θρησκεία του (όπως πχ.  η συνουσία πριν από το γάμο) ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ Ω ΘΕΕ....


Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #14 στις: 07/04/03, 15:33 »
Κατι τετοια ακουω....
Νομιζω οτι μπερδεψες τους οπαδους μιας ιδεολογιας με τους οπαδους της new age μουσικης...Δεν πειραζει ειναι ενα θεμα που πολλοι μπερδευουν και που καποια στιγμη πρεπει να ξεκαθαριστει για να μην γινονται και παρεξηγησεις...
ΑΛΛΟ η new age μουσικη και ΑΛΛΟ η new age αντιληψη...Δεν μπορω να καταλαβω πως μπερδευτηκες...Δηλαδη ο Kitaro, ο Vangelis ( Παπαθανασιου ), o Philip Glass, ο Sakamoto, ο Mike Oldfield, ο Volledweir ειναι οτι περιγραφει μια ταση?? Διαβασε πρωτα την ιστορια τους ( την μουσικη ) δες τις αποψεις τους και μετα θα καταλαβεις την διαφορα που επισημαινω πιο πανω..
Συμφωνουμε τελικα στο οτι οι Ελληνες αναπτυσουν τα μουσικα ειδη που ερχονται απο το εξωτερικο με μια δικη τους μορφη....:) Και αυτο λεω οτι ειναι τιμη μας ;)
Επισης συμφωνουμε οτι οποιος βροντοφωναζει το τι ειναι , ειναι σιγουρα ο πρωτος που δεν ειναι αυτο που λεει....( λιγο μπερδεμενο..μια δευτερη αναγνωση θα το κανει πιο ευκολο )..
Ελπιζω να ξεκαθαρισες τωρα την new age μουσικη, απο την new age pagan...:) Αλλο το ενα, αλλο το αλλο...
Τελικα χασαμε το βασικο θεμα...Και ξαναρωτω...Πιστευετε οτι καποιοι συνθετες χρησιμοποιουνε παραπλευρα μεσα για να μεταδωσουν αυτο που θελουν??? ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΔΗ!!!
Freemind
www.websamba.com/freemindmusic
ΕDIT: Η ελληνικη σκηνη δεν εινα υποαναπτυκτη..απλα..εχει την δικη της φιλοσοφια...
« Τελευταία τροποποίηση: 07/04/03, 16:03 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #15 στις: 07/04/03, 16:45 »
Ωραία να έρθουμε στο θέμα μας..

Να όλοι προσπαθούν να περάσουν μυνήματα. Όλοι μα όλοι.
Μέχρι και η κυρία Άννα Βίσση. Θέλω να πεθάνω και δεν έχω τάσεις αυτοκτονίας σε συνδιασμό με τα κωλοvideoclip της. Αλίμονο.

Οι Sex Pistols - Αnarchy in the UK. Άλλο μύνημα. Αναρχία ολε.

Οι Eagle με το Hotel California

Ο Michael Jackson με κάτι τραγούδια του.

Θυμάμαι ότι κάπου είχα βρει 10-15 τραγούδια σε reverse playback με υποσυνήδειτα μυνήματα, αλλά τώρα τα έχω χάσει.

Αυτό πάντως με το new age δε το καταλαβαίνω. Γιατί η μουσική αυτή έχει το ίδιο όνομα με την θρησκευτική αυτή και όχι μόνο αντίληψη? Κάποια σχέση πρέπει να έχουνε σίγουρα. Όπως και στο metal. Υπάρχουνε άτομα που θεωρούν όλους τους εκπροσώπους του metal σατανιστοπαγανιστές.. Είναι αλήθεια αυτό? Επειδή είδαν τους Burzun και τους Necrophagia βαμμένους, πρέπει όλοι να είναι σατανιστές σαν και αυτούς. Λάθος αντίληψη.

Όταν λέω υποανάπτυκτη, δεν εννοώ ότι είναι σκατά, απλά ότι δεν της έχει δωθεί όση σημασία πρέπει, δεν είναι αναγνωρισμένη.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #16 στις: 07/04/03, 17:03 »
Γιατι τα γλειφυτζουρια POP UP εχουν την ιδια ονομασια με την POP μουσικη?? Αν το θεσεις ετσι θα εισαι μεσα στην ερωτηση σου γιατι η new age δεν ειναι ιδια με την φιλοσοφια της new age κοινοτητας...
Αυτα...στα αλλα συμφωνουμε.. ( αρκει οι ελληνικες εταιριες να μειωσουν τις τιμες )
Freemind
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #17 στις: 07/04/03, 18:17 »
Δε το κατάλαβα αλλά δε πειράζει.

Όσο για αυτό που μου είπες να κατεβάσω.
Πιο πολύ μου φάνηκε για μουσική από ταινία, παρά για τραγούδι. Anyway εγώ δε θα άκουγα μουσική χωρίς λόγια και κατασκευασκένη από το computer. Και νομίζω ότι είναι μουσική η οποία μπορεί να παραλαχθεί εύκολα για να περάσει μυνήματα..

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #18 στις: 07/04/03, 18:44 »
Palia istoria alla kalh...telika o Aphex Twin den prwtoporei mono sthn idm/electronic skhnh ;D:

http://www.tp.spt.fi/~cleth/projects/aphexface/index.htm

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #19 στις: 07/04/03, 19:22 »
Καλά ρε παιδιά, ακόμα ασχολείστε με τα "υποσυνείδητα μηνύματα" στη μουσική;  Δεν πάλιωσε λίγο αυτή η ιστορία;  Αν είναι δυνατόν...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #20 στις: 07/04/03, 19:57 »
Μα νομιζω οτι ειναι σημαντικο να μιλαμε για κατι τετοιο τωρα...Φανταστειτε πως ολες αυτες οι μελετες εγιναν την δεκαετια του 80....Τωρα που η τεχνολογια εχει προχωρησει, τα πραγματα ισως να ειναι ακομα πιο επικινδυνα!!
Επειδη ηθελα να το πω πολυ καιρο αλλα το ξεχασα, για να δειτε ποσο υποβολη μπορει να εχουν αυτα τα υπο-μηνυματα, θα σας πω το εξης πειραμα που κανανε σε μια αλυσιδα κινηματογραφων στην Β.Αγγλια. Την ωρα του διαλλειματος μαζι με τη μουσικη που συνηθως βαζουνε, παιζανε σε πολυ χαμηλες συχνοτητες και ανα 5sec το μηνυμα "Παρτε Κοκα Κολα, Παρτε Ποπ Κορν"...Το διαστημα που γινοταν το πειραμα οι πωλησεις κοκα κολας και ποπ κορν πεταχτηκαν στα υψη ( δε λεω νουμερο γιατι δεν το θυμαμαι ). Επειδη λοιπον θελανε να δουνε οι επιστημονες αν ειναι μια απλη συμπτωση, δοκιμασαν το αντιθετο...Αντι λοιπον το μηνυμα να προτρεπει τους θεατες να παρουν καποια προιοντα, τους απετρεπε...Το αποτελεσμα ηταν το αναμενομενο..Οι πωλησεις επεσαν...
Φανταστειτε οτι αυτο εγινε μονο σαν ΠΕΙΡΑΜΑ...Ποιος ξερει τι αλλο εκτος απο μουσικη παιζουν τα Σουπερ Μαρκετ...
Το παραπανω παραδειγμα νομιζω οτι ειναι συμβολικο για το ποσο μπορει καποιο μυαλο υποσεινηδητα και μονο να επηρεαστει!! Οποτε σημερα δεν ειναι σωστο ( κατα την γνωμη μου ) να αφηνουμε αυτες τις θεωριες απ'εξω γιατι ιδιαιτερα σημερα που η τεχνολογια κανει θαυματα, μπορει να εχουμε εναν μεγαλο βομβαρδισμο απο μηνυματα απο οποιοδηποτε ειδος μουσικης! Καλυτερα να μην ειμαστε παντα με τη λογικη "ελα μωρε που ειναι αυτα αληθεια"....γιατι τα περισσοτερα απο αυτα που καποτε δεν ηταν αληθεια, σημερα αποδεικνυονται!!
Τωρα φιλε Γιωργο, για το αν ειναι επικινδυνες οι μουσικες που προερχονται απο ηλεκτρονικο υπολογιστη δεν μπορω να το αντικρουσω..Αλλα αμα ειναι να το δεχτω θα πρεπει να σου υπενθυμισω πως σημερα ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα στουντιο εχουν εξοπλιστει με ηλεκτρονικο υπολογιστη, και υπαρχουν πολλα συγκροτηματα που προσθετουν ηχους μεσω αυτων ( ιδιαιτερα στο εξωτερικο ειναι μια διαδεδομενη τεχνικη )...Οποτε αν η ιδια η computer music δεν ειναι αθωα, τοτε και ολα τα ειδη που απαιτουν υπολογιστη για την παραγωγη τους δεν ειναι...Ενας φαυλος κυκλος που απαιτει μελετη και πανω απ'ολα αμεροληψια...για να μπορεις να κρινεις ακομα και το ειδος που ακουει ο καθενας....
Freemind
www.websamba.com/freemindmusic
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #21 στις: 10/04/03, 14:16 »
Και επειδη μπερδευτηκαν λιγο τα πραγματα με την new age music και την φιλοσοφια των Νεων Πεφωτισμενων ( New era ή New age philosophy ) Θα προτεινα να δειτε το εξης link

http://freehost06.websamba.com/freemindmusic/new.html

Οπου γινεται μια πληρης αναφορα για το τι ειναι new age μουσικη...και ποια η διαφοροποιηση της απο την φιλοσοφια του αρχιερεα των σατανιστων ( πεθαμενο πλεον αλλα η οργανωση του παραμενει ακομα ) Crowely...ετσι για να μην μπερδευομαστε....

Freemind
www.websamba.com/freemindmusic
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος sourwtiri

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Trobet.gr
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #22 στις: 15/04/03, 14:16 »
ki alli sinomosia enantion mas...pali mas pianoun koroido..pali mas elegxoun..telika einai oloi aftoi oi eksipnoi pou vriskoun sinexws tropo na mas epireasoun kai na mas vlapsoun xwris na to katalavoume i emeis pou panta vriskoume tis sinomosies tous?
Με μια τρατα ολοχρυση, με  sourwtiri  πατο
στο σκοτος πλεει αβυθιστη με πληρωμα φευγατο

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #23 στις: 15/04/03, 14:46 »
Δε νομιζω οτι ειναι προπαγανδα..Ολα ανηκουν πια στο εννομο κερδος...Απλα, ειναι ενα θεμα για το οποιο γινονται ολοκληρες αναλυσεις...Και αφου εδω ολοι ειναι μουσικοι, καποια προσωπικη αποψη θα εχουν
Freemind
www.websamba.com/freemindmusic
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος PANIC!<zent>

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • no tzatziki?NO PARTY
    • Προφίλ
Re:Υποσυνειδητα μυνηματα-ELF,Hemissync
« Απάντηση #24 στις: 24/04/03, 12:57 »
διαβασα λιγα απο τα μυνηματα σας γιατι ειναι παρα πολλα...θα πω απλα.....οταν ακουω το Disfigured των cannibal corpse παιρνω μια χατζαρα και  και χασαπωνω τις γριες απο κατω που χορευουν τσαμικο ακουγοντας παρατραγουδα στην τv......Ρε παιδια!Οτι κρυφο μηνυμα εχει μπει σε κομματι εγινε καθαρα για εμπορικους λογους αλλιως θα εμενε κρυφο,πιστεψτε με,ειδικα με την σημερινη τεχνολογια.......απειλουμαστε απο χιλια-δυο σκατα ας μην τα βαζουμε και με την μουσικη....ακομα το θεμα σατανισμος, εχουμε δει τοσες ταινιες ,εχουμε ακουσει/διαβασει τοσα πολλα που οτι ηταν να μαθουμε το μαθαμε..αν καποιος θελει να "δαιμονιστει"( ???) δεν χρειαζεται να ακουει Satanic Diavolator...αρκει να πεταχτει σε ενα βιβλιοπωλειο και να αγορασει ενα βιβλιαρακι για τελετες που κυκλοφορουν αβερτα!...Θα διαβασω καποια στιγμη αυτα που λετε και θα απαντησω και πανω στις αποψεις σας....προς στιγμην, αυτα! :)
« Τελευταία τροποποίηση: 24/04/03, 13:01 από Panic Zent »
Tyler Durden says : "use soap"