Αποστολέας Θέμα: Stratovarius-Stratovarius!!  (Αναγνώστηκε 11299 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Stratovarius-Stratovarius!!
« στις: 16/09/05, 21:42 »
Νεο αλμπουμ για του Φιλανδους..Τι εχετε να πειτε? ετοιμαζομαι να το αγορασω..Το χαμερ του βαζει 9/10 και το θεωρει φοβερο στα χναρια των πρωτων αλμπουμ τους εσεις τι λετε?
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Black_Diamond

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I'll always remember your endless sacrifice....
    • Προφίλ
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #1 στις: 17/09/05, 14:35 »
ontws gamei to album!! apo ta kalytera toys.(gia na mhn pw to kalytero..) apo tis elaxistes fores poy symfwnw me kritikh apo hammer
TRY TO STAY ALIVE UNTIL I HEAR YOUR VOICE IM GONNA LOSE MY MIND SOMEONE TELL ME WHY I CHOSE THIS LIFE THIS SUPERFICIAL LIE CONSTANT COMPROMISE ENDLESS SACRIFICE!

Αποσυνδεδεμένος Stevethegreat

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #2 στις: 17/09/05, 15:15 »
Ας κάνω τότε τη διαφορα  :P : Το album δε με πολυενθουσίασε, εννοώ σε σχέση με δικά τους album του παρελθόντος όπως το Episode ή το Visions δε λέει και πολλά. Όχι ότι είναι βλακεία αλλά οι Stratovarius μπορούν να κάνουν καλύτερους δίσκους. Αυτό που με παραξένεψε περισσότερο είναι ότι αφήσαν τα power στοιχεία τους πίσω και το γύρισαν περισσότερο στο heavy, δηλαδή έγιναν πιο αργοί, λιγότερο μελωδικοί και πιο heavy. Α, και να μη ξεχάσω! Το τελευταίο κομμάτι πραγματικά μαμεί, τρομερό, πραγματικό Stratovarius-all-time-classic.

Γενικότερα παρατηρείται μια φαινομενική πτώση στην ποιότητα των έργων τους από το 2000 (Infinite) και μετά, αλλά σίγουρα δεν είμαι από αυτούς που λένε ότι ήταν να δώσουν το έδωσαν, έχουν ακόμα να δώσουν παραπάνω, βέβαια μόνο ο χρόνος μπορεί να το δείξει. Να μη ξεχνάμε, επίσης, ότι το "Stratovarius" προέρχεται μετά απο μία δύσκολη περίοδο για το group. Στα τέλη του 2003 ουσιαστικά διαλύθυκαν σαν μπάντα, αλλά στις αρχές του 2005 ξαναενώθηκαν, άσε που ο Timo Τolki (ο αρχηγός των Stratovarius), αποπειράθηκε να αυτοκτονήσει πέρυσι. Πάντως πρέπει να παραδεχτώ ότι δώθηκε πολύ βάρος στους στίχους σ' αυτό το δίσκο, παρατηρέιστε τους, κάπου αξίζουν.

Αποσυνδεδεμένος Samdreamth

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάνω απ' όλα Μηχανολόγοι....
    • Προφίλ
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #3 στις: 22/09/05, 03:15 »
Ρε παιδες γιατι δεν προσπαθητε πρωτα να ακουτε αυτο που θελετε να αγορασετε???? Δεν λεω να εχετε της που.... τα mp3 αλλα βρειτε πρωτα και ακουστε απο καπου αυτο που θελετε να αγορασετε και φυσικα ΜΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΕ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΣΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ.... Στο προκειμενο τωρα, το album θα το χαρακτηριζα ως μετριο προς καλο - οχι ομως αριστουργημα.... Σιγουρα το γυρίσαν προς πιο heavy φαση αλλα μαλλον θελουν δουλεια στο συγκεκριμενο ειδος - δεν λεω οτι το album ειναι για πεταμα προς θεου, απλα οχι και για τοσο εκθιασμα... Προσωπικα μου αρεσαν τα μεγαλα και επικα κομματια των δυο Elements και μου την εσπαγαν τα κλασικα Power - τραλαλι τραλαλο - κομματια που παρεμβαλοντουσαν και τα οποια τα εχουμε ακουσει πολλες φορες απο τους ιδιους. Φτανει, τα βαρεθηκαμε, ειδικα πια μ' αυτη την δικαση ΕΛΕΟΣ.... Sorry για το ξεσπασμα αλλα ωρες ωρες καποια πραγματα μου την δινουν πολυ.... Συμβουλη μου ειναι να ακουσεις πρωτα το album και αμα δεις οτι σου αρεσει - γιατι ειπαμε ειναι λιγο πιο heavy, λιγοτερο επικο, πιο προσωπικοι στιχοι. πιο "μοντερνος΄" ηχος σε σχεση με τα 2 elements- τοτε πανε και αγορασε τον.....
To those who understand I extend my hand, to the doubtful I demand take me AS I AM

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #4 στις: 27/09/05, 19:50 »
Δεν μπορω να κατεβασω κατι και δεν ξερω κανεναν που να το εχει...Εγω που γουσταρω τα πρωτα τους και μονο θα μου αρεσει?Γενικα το ηλιθιο χαρουμενο παουερ σαν των helloween σε μερικα αλμπουμς δεν μ αρεσει..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1767
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #5 στις: 27/09/05, 19:52 »
το αλμπουμ γαμαααει και δερνει..

με καταπληκτικη μπαλαντα.. το the land of ice and snow νομιζω..
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος Samdreamth

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάνω απ' όλα Μηχανολόγοι....
    • Προφίλ
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #6 στις: 01/10/05, 17:40 »
το αλμπουμ γ**αααει και δερνει..

με καταπληκτικη μπαλαντα.. το the land of ice and snow νομιζω..

Δικαιωμα σου να το λες αυτο, οπως και δικαιωμα μου ειναι να διαφωνισω...... Παντως οσοι γνωστοι μου το ακουσαν (και ειδικα ενας φιλος μου για τον οποιο οι Strats ειναι το αγαπημενο του συγκροτημα) συμφωνουν μαζι μου και τον θεωρουν απλα μετριο προς καλο δισκο......
To those who understand I extend my hand, to the doubtful I demand take me AS I AM

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1767
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #7 στις: 01/10/05, 17:45 »
γουστα ειπε ο πιθηκος και εφαγε το σαπουνι ;) (κλοπυραιτ αργ0)

Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #8 στις: 07/10/05, 18:12 »
Ρε σιδ εχεις την ελευθερια να συμφωνησεις μαζι του δεν το καταλαβες ακομα?
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Samdreamth

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάνω απ' όλα Μηχανολόγοι....
    • Προφίλ
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #9 στις: 08/10/05, 14:32 »
Ωπα ρε φιλε.... Sorry κιολας, που δεν συμφωνουμε με οτι μαλακια γραρει το Ηammer και εχουμε και δικη μας γνωμη, sorry δεν θα το ξανακανω... .Δε φταιει κανεις εγω φταιω που γραφω σε τετοια topic.....
To those who understand I extend my hand, to the doubtful I demand take me AS I AM

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #10 στις: 13/10/05, 00:28 »
Η μια και μοναδικη μπαντα που κλεβει τον εαυτο της... το ακουσα...δεν με ενθουσιασε... εχουν πολυ καλυτερες δουλειες...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #11 στις: 20/11/05, 01:37 »
Μολις το mp3οποιησα ( ωπα..και ελληνικια λεξικια... ) και απο τα πρωτα 3 τραγουδια, παλευω να βρω οτι ηξερα απο Stratovarius...Οντως αργο album..και να σημειωσω πως γενικα δεν εχω ακουσει πολλα απο Stratovarius, αλλα αυτος ο ηχος με ξενισε..Δεν θα ελεγα ομως οτι ειναι μετριο...Θα το ακουγα ευχαριστα ολοκληρο το δισκο, χωρις να με κουρασει...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Santa

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο μικρός τυμπανιστής
    • Προφίλ
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #12 στις: 12/12/05, 19:20 »
Έτυχε να πάρω το τελευταίο τους album (το self titled δηλαδή) και δεν μέχρι τότε δεν είχα ακούσει τίποτα από Stratovarius. Το μόνο που ήξερα ήταν ότι έπαιζαν σε στυλ progressive metal/rock και έτσι είχα μια αόριστη ιδέα περί τίνους πρόκειται. Όταν το πρωτοάκουσα έπαθα πλάκα και δεν μπορούσα να ξεκολλήσω!! Το βρίσκω ολοκληρωμένο album με αρκετά τραγούδια, μία όμορφη μπαλάντα ( The Land Of Ice And Snow), το rockumentary που είχε με συνεντεύξεις κλπ. Βέβαια μετά από κάποιο σημείο το βαρέθηκα, μιας και δεν έχει και τεράστια ποικιλία τραγουδιών... Πάντως στη συναυλία τους τον Φεβρουάριο θα πάω. Λέτε να πέφτει καθόλου ξύλο???? :)

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #13 στις: 14/12/05, 21:40 »
Έτυχε να πάρω το τελευταίο τους album (το self titled δηλαδή) και δεν μέχρι τότε δεν είχα ακούσει τίποτα από Stratovarius. Το μόνο που ήξερα ήταν ότι έπαιζαν σε στυλ progressive metal/rock και έτσι είχα μια αόριστη ιδέα περί τίνους πρόκειται. Όταν το πρωτοάκουσα έπαθα πλάκα και δεν μπορούσα να ξεκολλήσω!! Το βρίσκω ολοκληρωμένο album με αρκετά τραγούδια, μία όμορφη μπαλάντα ( The Land Of Ice And Snow), το rockumentary που είχε με συνεντεύξεις κλπ. Βέβαια μετά από κάποιο σημείο το βαρέθηκα, μιας και δεν έχει και τεράστια ποικιλία τραγουδιών... Πάντως στη συναυλία τους τον Φεβρουάριο θα πάω. Λέτε να πέφτει καθόλου ξύλο???? :)
Δεν παιζουν progressive οι στρατ..Γενικα εχουν τετοια στοιχεια και ιδιως στο τελευταιο(και πολλα μαλιστα)..Αλλλα ειναι power metal.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #14 στις: 14/12/05, 21:46 »
Λέτε να πέφτει καθόλου ξύλο???? :)
Δεν πας για το ξυλο σε συναυλια


Ωπα ρε φιλε.... Sorry κιολας, που δεν συμφωνουμε με οτι μαλ***α γραρει το Ηammer και εχουμε και δικη μας γνωμη, sorry δεν θα το ξανακανω... .Δε φταιει κανεις εγω φταιω που γραφω σε τετοια topic.....
Κατσε ρε. Επειδη του αρεσε το αλμπουμ παει να πει οτι συμφωνει με το χαμμερ η οτι λεει οτι λεει το χαμμερ? Και βεβαια προφανως εσυ φταις που γραφεις δεν σου ειπε κανεις να γραψεις :P
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Santa

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο μικρός τυμπανιστής
    • Προφίλ
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #15 στις: 15/12/05, 21:07 »
Χαλάρωσε Roufus για πλάκα το είπα! :) Πάντως τώρα που το ξανακούω δεν μου φαίνεται καθόλου κακό...(το album πάντα)

Αποσυνδεδεμένος Samdreamth

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάνω απ' όλα Μηχανολόγοι....
    • Προφίλ
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #16 στις: 17/12/05, 13:46 »
]Κατσε ρε. Επειδη του αρεσε το αλμπουμ παει να πει οτι συμφωνει με το χαμμερ η οτι λεει οτι λεει το χαμμερ? Και βεβαια προφανως εσυ φταις που γραφεις δεν σου ειπε κανεις να γραψεις :P

Μαλλον εσυ δεν καταλαβες.... Καποιος ζηταει μια γνωμη για album που δεν το εχει ακουσει και σκεφτεται να το αγορασει. Ολοι εδω του γραψαμε τη γνωμη μας, επειδη ετυχε να το εχουμε ακουσει.... Τωρα αν ο αλλος δεν σεβαιται τη γνωμη των αλλων, δεν ειναι προβλημα μου και αν το παρει η οχι το album ειναι δικο του προβλημα.... Στην τελικη αυτος μπορει να "κλαιει" τα λεφτα του... Και δεν λεω απαραιτητα γι αυτο το album αλλα γενικα για ολα τα παρομοια topic με τις δισκοκριτικες.... Γι αυτο εγραψα και παραπανω οτι φταιω εγω που γραφω σε τετοια topic, καταλαβες??
To those who understand I extend my hand, to the doubtful I demand take me AS I AM

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #17 στις: 17/12/05, 16:41 »
Ενω εσυ που καθεσαι και λες οτι κανουν οτι λεει το χαμμερ? Και σε τελικη μπορει να μην το διαβασε το χαμμερ.


ΜΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΕ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΣΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ
Κα γιατι οχι? Οτι γουσταρει ο καθενας εμπιστευεται και σε τελικα απο οσο γνωριζω ο σιδ δεν ειναι και κανας φαν του χαμμερ. Οποτε κρινεισ τη γνωμη του αδικα και προφανως δεν τη σεβεσαι αφου τη συγκρινεις με καποιου αλλου. Και ναι τελικα οντως φταις
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Son of the sun

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Therion Official Website
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #18 στις: 21/04/06, 04:08 »
Όλα τα τράγουδια που έχει είναι αρκετά καλά εκτός από το πρώτο που είναι αίσχος.
The burden is mine...
The burden is mine....Alone....

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #19 στις: 21/04/06, 12:19 »
Σκατα...
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Santa

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο μικρός τυμπανιστής
    • Προφίλ
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #20 στις: 05/05/06, 20:39 »
Σκατα...

Κάνα επιχείρημα?

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #21 στις: 07/05/06, 00:08 »
Σκατα...

Κάνα επιχείρημα?
+1 Δεν θυμαμαι να μπαινω σε θεματα μπαντων που δεν μα ρεσουν και να λεω τετοια(εκτος απο soad ;D)
Λεγε κατι ολοκληρωμενα η αστο.
Σορυ για το υφος ερεβε. ;) αλλα ετσι πρεπει οταν ειστε κακα παιδια ;)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #22 στις: 09/05/06, 01:08 »
Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να επειχηραματολογησω...Το θρεντ ζηταει την αποψη μας για τον δισκο αυτον κι η αποψη μου ειναι οτι ειναι σκατα....Δλδ τι θελετε να του κανω χημικη αναλυση? :P
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #23 στις: 09/05/06, 17:57 »
Δλδ να παω να λεω και γω σε ολους τους δισκους οτι ειναι μαλακιες χωρις να λεω το γιατι?Θα νομιζουν ολοι οτι δεν τους εχω ακουσει και το κανω απλα για να πω κατι και να παω κοντρα στους αλλους.Αυτο κανεις και συ μου φαινεται... ???
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Stratovarius-Stratovarius!!
« Απάντηση #24 στις: 11/05/06, 00:47 »
Δλδ να παω να λεω και γω σε ολους τους δισκους οτι ειναι μαλ***ες χωρις να λεω το γιατι?Θα νομιζουν ολοι οτι δεν τους εχω ακουσει και το κανω απλα για να πω κατι και να παω κοντρα στους αλλους.Αυτο κανεις και συ μου φαινεται... ???

Δεν ειχε γιατι ρε Γιαννη....Και αμα εσενα σε νοιαζει τι θα νομιζουν οι αλλοι, μαγκια σου, εμενα ομως δε μου καιγεται καρφι. Δλδ αμα με ρωτησεις γιατι δε μ αρεσουν οι μπαμιες θα πρεπει να σου πω καποιο επιχειρημα???? Οχι βεβαια...Απλα δε μ αρεσουν ρε φιλε...Ετσι κι ο δισκος αυτος...Δεν μου εκατσε καλα στο αυτι...Δεν μου εδωσε τπτ και τον θεωρω μαλακια. Αν εσυ τωρα θελεις να κατσω να σου αναλυσω τα ριφ λεπτο προς λεπτο και τις ενορχηστρωσεις κλπ, λυπαμαι αλλα εχω πολυ σοβαροτερα πραγματα να ασχοληθω.
Twitter @mcrosog

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
3995 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/01/05, 12:13
από drakoumel
5 Απαντήσεις
2708 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/03/07, 15:13
από LostHorizon
16 Απαντήσεις
5163 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/09/08, 20:23
από annezoo
0 Απαντήσεις
2088 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/12/10, 18:22
από freemind
6 Απαντήσεις
2601 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/03/11, 22:25
από Snowy
0 Απαντήσεις
1167 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/20, 11:19
από Stratos VR