Αποστολέας Θέμα: Witchcraft-The Alchemist  (Αναγνώστηκε 1988 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Witchcraft-The Alchemist
« στις: 07/10/07, 15:54 »
Λοιπον τα παληκαρια οι Σουηδοι βγαζουν τον τριτο τους ολοκληρωμενο δισκο και εγω τον κατεβασα πριν βγει!Μιλαμε για αλλη μια φορα τα σπαει..Απο τις 2 πρωτες κομματαρες μεχρι και το τελειωτικο μελωδικο 14λεπτο(!) ομονυμο σε ταξιδευουν.Ειμαι σιγουρος οτι αυτοι και ειδικα ο κιθαριστας τργουδιστης τους magnus pelander πραγματικα πιστευουν αυτο που κανουν και τρεφουν αγαπη στα 70s και δεν εκμεταλευονται απλα μια μοδα και ολες τις τακτικες του μαρκετινγκ ωστε να βγουν προς τα εξω(βλεπε wolfmother..)..

Και μερικες ινφος:Η μπαντα ειναι απο to orebro της Σουηδιας.Δημιουργηθηκε πριν 4-5 χρονια και εχει κυκλοφορησει τρεις δισκους.Το ομονυμο με τον εντελως αναλογικο ηχο ;D και την doomila σε βαθος!Το firewood που εχει πιο ωραια κατα τη γνωμη μου παραγωγη και καποιες τραγουδαρες(δεν το εχω ακουσει ολοκληρο) και τωρα το alchemist.
Παιζουν 70s ροκ με doom επιρροες και θυμιζουν συγκροτηματα οπως Οι pentagram εκεινης της εποχης oi pagan altar αλλα και βεβαια οοι black sabbath.

Προσωπικα τους εμαθα απο τον Β.Ζαχαροπουλο του hammer και μετα μεσω myspace αναζητησα και αλλα συγκροτηματα τη ςσκηνης τοy orebro και βρηκα πολυ ωραια πραματακια ;D(dead man,troubled horse κλπ)

Eχει ακουσει κανεις?Γενικα ασχολειται κανεις με τετοια πραματα? ::)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: Witchcraft-The Alchemist
« Απάντηση #1 στις: 09/10/07, 02:46 »
εγω εμπιστευτηκα την κριση σου, και μπηκα να ακουσω στο myspace τους...
φοβεροι... ρεσπεκτ...
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
11 Απαντήσεις
4904 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/08/12, 14:37
από zeoy
21 Απαντήσεις
6562 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/12, 20:52
από noe13
1 Απαντήσεις
15567 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/13, 01:45
από happydreamer
4 Απαντήσεις
3986 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/15, 17:49
από katskon