Αποστολέας Θέμα: ΕΞΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ VOX σε νέους καλλιτέχνες!!!Μέρος 1ο  (Αναγνώστηκε 17982 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος @Morpheus@

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 287
  • Φύλο: Άντρας
  • real eyes realize real lies
    • Προφίλ
Χαλαρωσε λιγο kyklotron!
Προσπαθεις απο την αρχη να δικαιολογησεις το αφεντικο,αυτο δεν μπορω να το καταλαβω!Οπως ειπε και ο P.D.L. το συμβολαιο ειναι για να τηρηται και οχι για να σπαεi!Εδω μιλαμε για το ηθος αυτου που σπαει το συμβολαιο, δηλαδη οτι δεν ειναι σωστο αυτο που εκανe,αντιιδεολογικo!Το οτι γινονται αυτα το ξεραμε απο πριν δεν χρειαζεται να μας ανοιξεις τα ματια.Το θεμα ειναι τι κανουμε για αυτo?Το κατακρινουμε η απλα λεμε "ε ενταξει, ας προσεχαν"
θέμα Δίκης έγινε, το αν μου ανήκει η Ζωή μού,
...η απόφαση του δικαστηρίου αναμένεται...

Αποσυνδεδεμένος Jimi Pap

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 429
  • Make music,not priests!!
    • Προφίλ
Παντως οι εν λογω διωχθεντες καλλιτεχνες καποτε θεωρουνταν "εναλλακτικοι" μεχρι που σε γνωστο πρωιναδικο προωθουσαν τη συνεργασια αυτη παιζοντας ολοκληρο προγραμμα με τσιφτετελια και σκυλαδικα!!Τωρα για τα συμβολαια...ειναι γνωστο οτι ζουμε σε μια ευνομουμενη χωρα οπου οι νομοι...δεν τηρουνται ποτε!!

Αποσυνδεδεμένος kyklotron

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ήμουν πολύ χαλαρός αγαπητέ μην ανησυχείς.
Εάν διαβάσεις όλα τα post νομίζω αυτό θα διαπιστώσεις.

Δεν προσπαθώ να δικαιολογήσω κανένα αφεντικό.Τον έχω γραμμένο. Όπως και τον ΜΧ.
Το πιάσατε?

Όταν ένας υπάλληλος απολύεται δεν γίνεται διακοπή σύμβασης εργασίας?Γίνεται.Μία σύμβαση εργασίας υπογράφεται και από τον εργοδότη αλλά και από τον υπάλληλο.Ανά πάσα στιγμή όμως ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ.
Όταν προσλαμβάνεσαι ΕΣΥ στην θέση του απολυμένου αυτό είναι αντιδεολογικό?Είναι αντισυναδελφικό?
Φταις εσύ για την απόλυση του προηγούμενου?Μήπως δεν έχεις ήθος?

Κάθε μέρα απολύονται τόσοι εργαζόμενοι με οικογένειες και χρέη μέχρι το λαιμό.
Κλείνουν εργοστάσια και βιοτεχνίες η μία πίσω από την άλλη.Καταστρέφετε κοσμάκης.
Δεν σας είδα Morpheus,alikaki,PDL να ανοίξετε κανά θέμα και να εκδηλώσετε εκεί τις ευαισθησίες σας,αυτές που δεν έχουμε εμείς οι υπόλοιποι.
Ο πόνος σας έπιασε για τους καλλιτέχνες λες και έχουν ανάγκη αυτοί επειδή τους έδιωξε το VOX.

Τον ωχαδερφισμό τον κατακρίνω.Βιαστήκατε όμως να μου τον χρεώσετε.
Δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσω την κουβέντα μαζί σας.


Edit parlats: Παρακαλώ μη χρησιμοποιείτε άσχημο λεξιλόγιο και ύβρεις
« Τελευταία τροποποίηση: 29/11/06, 12:04 από parlats »
I hear a blues riff in the still of the night.
Is that you little boy blues?
Your cross was found on some faraway hill,
They say where wild flowers grow.
Are you up there somewhere playing your blues?
Oh Lord I think I know . . .

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Λοιπόν...

1. Εδώ δεν έχουμε περίπτωση: δεν μου κάνεις εσύ σε διώχνω, οπότε πρέπει να σε αντικαταστήσω...έχουμε να κάνουμε με περίπτωση όπου το "αφεντικό" διώχνει κάποιον γιατί πιστεύει ότι βρήκε κάποιον ο οποίος θα του κάνει την δουλειά του καλύτερα...η χρονική διαφορά έχει τεράστια σημασία στην περίπτωση αυτή...

2.
Κάθε μέρα απολύονται τόσοι εργαζόμενοι με οικογένειες και χρέη μέχρι το λαιμό.
Κλείνουν εργοστάσια και βιοτεχνίες η μία πίσω από την άλλη.Καταστρέφετε κοσμάκης.
Δεν σας είδα Morpheus,alikaki,PDL να ανοίξετε κανά θέμα και να εκδηλώσετε εκεί τις ευαισθησίες σας,αυτές που δεν έχουμε εμείς οι υπόλοιποι.
Ο πόνος σας έπιασε για τους καλλιτέχνες λες και έχουν ανάγκη αυτοί επειδή τους έδιωξε το VOX.

Που ακριβώς κολλάει αυτό με το παρόν θέμα που συζητάμε...;;; Γιατί ρωτάς εμάς για ποιον λόγο δεν έχουμε ανοίξει θέμα να εκδηλώσουμε τις ευαισθησίες που σας λείπουν, την ώρα που εσύ τρία ποστ νωρίτερα συμβιβάστηκες με το επικρατών σύστημα;;; Αν και μικρότερος σε ηλικία από εσένα...σε βρίσκω λίγο μικρό σε ηλικία για να συμβιβάζεσαι τόσο εύκολα...

Λογικό να μην βρίσκεις λόγο να συνεχίσεις την κουβέντα μαζί μας.....πολύ λογικό.....



Υ.Γ. Αλήθεια, ξέρεις για ποιο λόγο διώχτηκε ο ΜΧ από το προηγούμενο μαγαζί που ήταν, ή απλώς αραδιάζεις γραμμές σοφίας;;;;;
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος kyklotron

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Όταν ένας υπάλληλος απολύεται δεν γίνεται διακοπή σύμβασης εργασίας?Γίνεται.Μία σύμβαση εργασίας υπογράφεται και από τον εργοδότη αλλά και από τον υπάλληλο.Ανά πάσα στιγμή όμως ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ.
Όταν προσλαμβάνεσαι ΕΣΥ στην θέση του απολυμένου αυτό είναι αντιδεολογικό?Είναι αντισυναδελφικό?
Φταις εσύ για την απόλυση του προηγούμενου?Μήπως δεν έχεις ήθος?

Κάθε μέρα απολύονται τόσοι εργαζόμενοι με οικογένειες και χρέη μέχρι το λαιμό.
Κλείνουν εργοστάσια και βιοτεχνίες η μία πίσω από την άλλη.Καταστρέφετε κοσμάκης.
Δεν σας είδα Morpheus,alikaki,PDL ,εσείς που δεν συμβιβάζεστε τόσο εύκολα με το επικρατών σύστημα,να ανοίξετε κανά θέμα και να εκδηλώσετε εκεί τις ευαισθησίες σας,αυτές που δεν έχουμε εμείς οι υπόλοιποι.
Ο πόνος σας έπιασε για τους καλλιτέχνες λες και έχουν ανάγκη αυτοί επειδή τους έδιωξε το VOX.

Τον ωχαδερφισμό τον κατακρίνω.Βιαστήκατε όμως να μου τον χρεώσετε.
Δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσω την κουβέντα μαζί σας.


Υ.Γ Επαναστάτησε PDL για την ανύπαρκτη παιδεία,για την ψεύτικη διάσκεδαση που σου πλασάρουν τα ΜΜΕ με τα τηλεμπουζούκια,για το απαράδεκτο βιοτικό μας επίπεδο,για την κακογουστιά που επιβραβεύεται στις μέρες μας κλπ και άσε τις διαμάχες που έχουν οι φίρμες μεταξύ τους.


Αράδιασε τώρα εσύ τις δικές σου απόψεις  και άσε τις σοφίες σε εμένα.
« Τελευταία τροποποίηση: 29/11/06, 12:05 από parlats »
I hear a blues riff in the still of the night.
Is that you little boy blues?
Your cross was found on some faraway hill,
They say where wild flowers grow.
Are you up there somewhere playing your blues?
Oh Lord I think I know . . .

Αποσυνδεδεμένος @Morpheus@

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 287
  • Φύλο: Άντρας
  • real eyes realize real lies
    • Προφίλ
Ήμουν πολύ χαλαρός αγαπητέ μην ανησυχείς.
Εάν διαβάσεις όλα τα post νομίζω αυτό θα διαπιστώσεις.

Δεν προσπαθώ να δικαιολογήσω κανένα αφεντικό.Τον έχω γραμμένο στα @ρχ1δι@ μου.Όπως και τον ΜΧ.
Το πιάσατε?

Όταν ένας υπάλληλος απολύεται δεν γίνεται διακοπή σύμβασης εργασίας?Γίνεται.Μία σύμβαση εργασίας υπογράφεται και από τον εργοδότη αλλά και από τον υπάλληλο.Ανά πάσα στιγμή όμως ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ.
Όταν προσλαμβάνεσαι ΕΣΥ στην θέση του απολυμένου αυτό είναι αντιδεολογικό?Είναι αντισυναδελφικό?
Φταις εσύ για την απόλυση του προηγούμενου?Μήπως δεν έχεις ήθος?

Κάθε μέρα απολύονται τόσοι εργαζόμενοι με οικογένειες και χρέη μέχρι το λαιμό.
Κλείνουν εργοστάσια και βιοτεχνίες η μία πίσω από την άλλη.Καταστρέφετε κοσμάκης.
Δεν σας είδα Morpheus,alikaki,PDL να ανοίξετε κανά θέμα και να εκδηλώσετε εκεί τις ευαισθησίες σας,αυτές που δεν έχουμε εμείς οι υπόλοιποι.
Ο πόνος σας έπιασε για τους καλλιτέχνες λες και έχουν ανάγκη αυτοί επειδή τους έδιωξε το VOX.

Τον ωχαδερφισμό τον κατακρίνω.Βιαστήκατε όμως να μου τον χρεώσετε.
Δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσω την κουβέντα μαζί σας.


Μαλλον πρεπει να κανεις μια καλυτερη ερευνα για να με χρεωσεις με το παραπανω που εγραψες!Παντα υπαρχουν φωνες εδω μεσα που φωναζουν για διαφορα τετοια!
Οσο για αυτο που λες "Μία σύμβαση εργασίας υπογράφεται και από τον εργοδότη αλλά και από τον υπάλληλο.Ανά πάσα στιγμή όμως ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ." συμφωνω οτι γινεται!Αλλα οταν γινεται δεν συμφωνω (εκτος και αν ο υπαλληλος δεν κανει σωστα την δουλεια του).Και ανεκαθεν το κατακρινω!Εσυ απο το πρωτο σου post το θεωρησες λογικο!
Παράθεση από: kyklotron

Δεν κατάλαβα που είναι το πρόβλημα!!!!!
Όταν σπάει ένα συμβόλαιο δεν υπάρχουν ρήτρες HuhHuhHuhHuh?
Ο επιχειρηματίας γουστάρει Χατζηγιάννη.Σας αποζημιώνει και σας στέλνει στο καλό.
Τόσο απλά  Smiley

Επαγγελματίες δεν είστε?Πώς δουλεύετε?
Χωρίς συμβόλαιο,χωρίς καμμία κατοχύρωση?

Ελάτε τώρα......ας σοβαρευτούμε λίγο.....
Εκει ειναι διαφορα μας!
θέμα Δίκης έγινε, το αν μου ανήκει η Ζωή μού,
...η απόφαση του δικαστηρίου αναμένεται...

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Δεν προσπαθώ να δικαιολογήσω κανένα αφεντικό.Τον έχω γραμμένο στα @ρχ1δι@ μου.Όπως και τον ΜΧ και τον λόγο για τον οποίο έφυγε απο την προηγούμενη δουλειά

Επίπεδο....τεράστιο.....



Δεν σας είδα Morpheus,alikaki,PDL ,εσείς που δεν συμβιβάζεστε τόσο εύκολα με το επικρατών σύστημα,να ανοίξετε κανά θέμα και να εκδηλώσετε εκεί τις ευαισθησίες σας, αυτές που δεν έχουμε εμείς οι υπόλοιποι.
Ο πόνος σας έπιασε για τους καλλιτέχνες λες και έχουν ανάγκη αυτοί επειδή τους έδιωξε το VOX.

Τώρα, αυτό τι είναι; Ξαναγράφεις το ίδιο ποστ προσθέτοντας δύο - τρεις προτάσεις στα bold και αυτό το λες άποψη; Για αυτό δεν μπορείς να συζητήσεις...γιατί δεν έχεις κάτι να πεις...μόνο μία από τα ίδια έχεις να πεις κι εσύ...τίποτα το ιδιαίτερο....

Υπάρχει όμως κι άλλος λόγος που δεν μπορείς να κάνεις κουβέντα όπως έγραψες νωρίτερα....
ΧΕΣΤΗΚΑΜΕ με λίγα λόγια......
Αράδιασε τώρα εσύ τις δικές σου απόψεις  και άσε τις σοφείες σε εμένα.

 ;)
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Δεν καταλαβαίνω γιατί τσακώνεστε παιδιά... Αναφέρεστε σε δυο διαφορετικά πράγματα, μη τα μπλέκετε.

Φυσικά μπορεί να σπάσει ένα συμβόλαιο "της νύχτας" ανά πάσα στιγμή (εκτός αν αναφέρεται ρητά το αντίθετο) και μετά ακολουθούν οι αποζημιώσεις που προβλέπονται από αυτό (αν δεν προβλέπονται, κακώς).
Φυσικά είναι κακό για τους καλλιτέχνες που χάνουν τις παραστάσεις τους, ίσως είναι και ανήθικο, όπως το λέτε, αλλά η οικονομία δεν στηρίζεται στην ηθική. Ο καθένας κοιτάει την πάρτη του, ο επιχειρηματίας να τα αρπάξει από τους πελάτες, οι καλλιτέχνες να τα αρπάξουν από τον επιχειρηματία, κλπ.

Αν πχ. ο εν λόγω επιχειρηματίας θεωρείται από πολλούς καλλιτέχνες ως μη-έμπιστος για την τήρηση συμβολαίων, αυτό ίσως να έχει αντίκτυπο στις συμφωνίες που αυτός καταφέρνει να κάνει. Αλλά αυτό σίγουρα το ζυγίζει, με κριτήριο βέβαια το κέρδος (βραχυπρόθεσμο ή μακροπρόθεσμο, ανάλογα την τακτική του).

Συμπερασματικά, ότι και να λέτε, η οικονομία θα λειτουργεί έτσι. Ανέκαθεν ήταν έτσι. Τζάμπα τσακώνεστε.

Αποσυνδεδεμένος kyklotron

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δεν καταλαβαίνω γιατί τσακώνεστε παιδιά... Αναφέρεστε σε δυο διαφορετικά πράγματα, μη τα μπλέκετε.

Φυσικά μπορεί να σπάσει ένα συμβόλαιο "της νύχτας" ανά πάσα στιγμή (εκτός αν αναφέρεται ρητά το αντίθετο) και μετά ακολουθούν οι αποζημιώσεις που προβλέπονται από αυτό (αν δεν προβλέπονται, κακώς).
Φυσικά είναι κακό για τους καλλιτέχνες που χάνουν τις παραστάσεις τους, ίσως είναι και ανήθικο, όπως το λέτε, αλλά η οικονομία δεν στηρίζεται στην ηθική. Ο καθένας κοιτάει την πάρτη του, ο επιχειρηματίας να τα αρπάξει από τους πελάτες, οι καλλιτέχνες να τα αρπάξουν από τον επιχειρηματία, κλπ.

Αν πχ. ο εν λόγω επιχειρηματίας θεωρείται από πολλούς καλλιτέχνες ως μη-έμπιστος για την τήρηση συμβολαίων, αυτό ίσως να έχει αντίκτυπο στις συμφωνίες που αυτός καταφέρνει να κάνει. Αλλά αυτό σίγουρα το ζυγίζει, με κριτήριο βέβαια το κέρδος (βραχυπρόθεσμο ή μακροπρόθεσμο, ανάλογα την τακτική του).

Συμπερασματικά, ότι και να λέτε, η οικονομία θα λειτουργεί έτσι. Ανέκαθεν ήταν έτσι. Τζάμπα τσακώνεστε.


Βραζίλη τα είπες όλα με το όνομα τους  ;)

Για να δούμε τι θα γράψουν τώρα αυτοί με το επίπεδο  :o
I hear a blues riff in the still of the night.
Is that you little boy blues?
Your cross was found on some faraway hill,
They say where wild flowers grow.
Are you up there somewhere playing your blues?
Oh Lord I think I know . . .

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
@ Βραζίλης: αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα. Ότι η οικονομία, και ιδιαίτερα της νύχτας, δουλεύει έτσι εδώ και χρόνια. Το θέμα όμως είναι τι μπορεί να γίνει από την στιγμή που
είναι κακό για τους καλλιτέχνες που χάνουν τις παραστάσεις τους, ίσως είναι και ανήθικο
...εκεί ακριβώς εστιάζεται το θέμα...

@ kyklotron: Φίλε μου...όπως ακριβώς τα λες...εγώ έχω το επίπεδο...γιατί δεν χρησιμοποίησα καμία έκφραση τύπου αρχ**ια ή Χέστηκα...εσύ ήσουν αυτός που τις χρησιμοποίησες...αν νομίζεις οτι έτσι μπορείς να επιβληθείς σε όποιον διαφωνεί μαζί σου...άντε μίλα στον καθρέφτη σου για καλύτερα αποτελέσματα....
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος alikaki

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Γυναίκα
  • @L!K@K!
    • Προφίλ
    • ELENI TSALIGOPOULOU #1 FAN CLUB
πουλαω ειρωνια εκει που με παιρνει!-καλη ωρα-!και φυσικα και ειμαι ειρωνικη οταν εσυ ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΧΕΣΑΙ ΑΠΛΩΣ το γεγονος -οπως ο Βραζιλης-αλλα το υπερασπιζεσαι κι ολας!
Δεν κατάλαβα που είναι το πρόβλημα!!!!!
Όταν σπάει ένα συμβόλαιο δεν υπάρχουν ρήτρες ?????????????
Ο επιχειρηματίας γουστάρει Χατζηγιάννη.Σας αποζημιώνει και σας στέλνει στο καλό.
Τόσο απλά  :)\

Επαγγελματίες δεν είστε?Πώς δουλεύετε?Χωρίς συμβόλαιο,χωρίς καμμία κατοχύρωση?

Ελάτε τώρα......ας σοβαρευτούμε λίγο.....
και μπορει να μη θες να μπεις σε διαδικασια συγκρισης γνωριμιων(πραγμα που δε σου ζητηθηκε,απλα αναγκαστηκα να αναφερθω στις δικες μου μηπως και σε πεισω οτι ξερω παραπανω επι της συγκεκριμενης περιστασης)αλλα απο τη στιγμη που τα ατομαμε τα οποια εχω την τυχη να διατηρω καποιες επαφες βρισκονται μεσα στην υποθεση δεν καταλαβαινω γιατι να μην τα αναφερω!(αν και δε μιλησα χρησιμοποιώντας ονοματα και ουτε προκειται να το κανω)!

Όταν προσλαμβάνεσαι ΕΣΥ στην θέση του απολυμένου αυτό είναι αντιδεολογικό?Είναι αντισυναδελφικό?
Φταις εσύ για την απόλυση του προηγούμενου?Μήπως δεν έχεις ήθος?
εμεις μιλαμε για μια περιπτωση οπου ο αντικαταστατης εμπλεκεται αμεσα στην "εξωση" των παιδιων..το μαγαζι ειχε και εχει ακομα και τωρα πολυ μεγαλη απηχηση οποτε δεν τιθεται θεμα οικονομικο..και εσυ τι περιμενες να βγει ο Μαροσουλης ή ο Χ Μαροσουλης να πει ευθεως "ναι,μου δινει περισσοτερα ο Μιχαλακης και γι'αυτο διωχνω τα παιδια"??δε νομιζω...οταν εχεις λερωμενη τη φωλια σου-και ειδικα σ'αυτο το χωρο-κοιτας πως θα βγεις ο ιδιος λαδι και δε σε νοιαζει να πεις την αληθεια..και επισης νομιζω οτι καποιος σου εθεσε ενα ερωτημα που παρεβλεψες.."γιατι αραγε εφυγε ο ΜΧ απο το προηγουμενο μαγαζι"???
Υ.Γ Επαναστάτησε PDL για την ανύπαρκτη παιδεία,για την ψεύτικη διάσκεδαση που σου πλασάρουν τα ΜΜΕ με τα τηλεμπουζούκια,για το απαράδεκτο βιοτικό μας επίπεδο,για την κακογουστιά που επιβραβεύεται στις μέρες μας κλπ και άσε τις διαμάχες που έχουν οι φίρμες μεταξύ τους.

σε παρακαλω πολυ να μη μιλας οταν δεν ξερεις..ουτε ειναι αυτο το forum το μονο μερος στο οποιο εκφραζουμε την αποψη μας για να μπορεις να βγαλεις και συμπερασμα για το τι εχει κανει καθενας στη ζωη του..

Υ.Γ και αν,τονιζω ΑΝ,πιστευεις οτι λογω της ηλικιας μου,τα ατομα που γνωριζω ειναι του καλλιτεχνικου βελινεκους του Μιχα κανεις λαθος..και δεν το λεω ουτε για να το προσβαλλω ουτε τιποτα..απλα δε θελω να νομιζεις οτι λεγοντας πως γνωριζω καποια πραγματα παραπανω εκ των εσω,ειμαι απο αυτες που τρεχουν πισω απο τους "γοηδες" χωρις σωνει και καλα να παρουσιαζουν και καλλιτεχνικο ενδιαφερον..
...he's got a smile that it seems to me,reminds me of childhood memories where everything was as fresh as the bright,blue,sky..;-)

Αποσυνδεδεμένος eipa_napw_enageia

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Γεια σας καταρχην....Συγγνώμη που επεμβαίνω.....
Θέλω να πω ότι συμφωνώ με kyklotron και Βραζίλη....
Δεν αμφισβητεί κανείς ότι Ο Χατζηγιάννης ενδεχομένως να είναι υπαίτιος αν και κανείς δεν ξέρει πώς ακριβώς γίναν τα πράγματα.....Το θέμα είναι ότι και ο Χατζ δουλειά ζητάει...Δεν είναι ότι έχει προηγούμενα με τη Γλυκιά συμμορία και θέλει να τους διώξει....
Τελικά ο επιχειρηματίας πληρώνει και αποφασίζει ποιον θα κρατήσει και ποιον θα διώξει...

Εν ολίγοις δε διαφωνείτε....Απλά οι μεν το βλέπετε συναισθηματικά το θέμα ενώ οι άλλοι σας λένε ότι δεν πρέπει να το βλέπετε συναισθήματικά καθώς στην αγορά υπάρχει η σχέση πουλάω αγοράζω και μόνο....Αυτό σημαίνει ελεύθερη αγορά και καπιταλισμός....Τώρα άμα θέλετε να κρίνουμε το καπιταλιστικό σύστημα θα ανεβάσουμε πολύ το επίπεδο και δε μας παίρνει....Γι'αυτό καλύτερα ας τα ρίξουμε στο Μιχαλάκη να τελειώνουμε.... :o ::)

Αν και τι θα γίνει τελικά....Θα ανέβει στο VOX...?

PS: Γιατί δεν τα βρήκε με την Πειραιώς...??? Αμα ξέρετε πείτε....



Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Αγνοώντας το τι πραγματικά συνέβη, εκφράζω γενική θέση: μου είναι αδιάφορες οι επιταγές του οποιουδήποτε συστήματος σε τέτοια ζητήματα, όταν αντιβαίνουν στην προσωπική μου ηθική και δεοντολογία. Φυσικά και γνωρίζω (κι από την καλή κι από την ανάποδη) την πάνσοφη καραμέλα πως απώτερος στόχος της επιχείρησης είναι η μεγιστοποίηση του κέρδους και μπλα μπλα μπλα και μπλου μπλου μπλου. Τα είπανε οι κλασικοί, τα είπε ο Keynes και τα λοιπά τζιμάνια...γνωστά και τετριμμένα. Και φτάσαμε στο σημείο να τα κάνουμε ευαγγέλιο και αξίωμα, λες και δεν υπάρχουν επιχειρηματίες σε αυτή τη ζωή που δηλώνουν ολιγαρκείς και διαθέτουν διαφορετική φιλοσοφία και προσέγγιση, Ναι, να το βγάλεις το ρημάδι το χρήμα, δεν το παίζω κι ο ίδιος κανένας τιμητής εκείνων που το κυνηγούν (την τελευταία φορά που κράτησα θέση σε εστιατόριο, δεν δήλωσα Λάτσης), αλλά με ένα μέτρο που δεν θα αποκτηνώνει και δε θα παραγνωρίζει τον άνθρωπο. Αν είναι να πατήσω επί πτωμάτων και να απολύσω πχ έναν υπάλληλο για να αυξηθούν τα κέρδη και να αποκτήσω την 5η μου high definition Sony Bravia 42'' για το σαλονάτο αποχωρητήριο, ώστε να χαλαρώνει το παχύ έντερο με τη θέαση του Ευαγγελάτου, μη σώσω και την πάρω.

Ας μου επιτραπεί να επιλέγω πότε προτιμώ να στέκομαι κυνικά απέναντι στα πράγματα και πότε να διακηρύττω τη διαφωνία μου για τη ζουγκλοποίηση των πάντων. Σε μια τέτοια περίπτωση, που η κατανόησή μου απέναντι στις οικονομικές παραμέτρους είναι δεδομένη, είμαι βέβαιος και πάλι πως δε θα κατέφευγα ποτέ σε υπέρβαση της ηθικής μου, όταν μάλιστα έχει δημιουργηθεί ολόκληρη καμπύλη ευημερίας στον κοιλιακό χώρο από την κάλλιστη διατροφή που μου παρέχουν τα νυχτοκάματα χρόνων.
« Τελευταία τροποποίηση: 29/11/06, 17:38 από schizm »

Αποσυνδεδεμένος alikaki

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Γυναίκα
  • @L!K@K!
    • Προφίλ
    • ELENI TSALIGOPOULOU #1 FAN CLUB
Φυσικά και γνωρίζω (κι από την καλή κι από την ανάποδη) την πάνσοφη καραμέλα πως απώτερος στόχος της επιχείρησης είναι η μεγιστοποίηση του κέρδους και μπλα μπλα μπλα και μπλου μπλου μπλου. Τα είπανε οι κλασικοί, τα είπε ο Keynes και τα λοιπά τζιμάνια...γνωστά και τετριμμένα. Και φτάσαμε στο σημείο να τα κάνουμε ευαγγέλιο και αξίωμα, λες και δεν υπάρχουν επιχειρηματίες σε αυτή τη ζωή που δηλώνουν ολιγαρκείς και διαθέτουν διαφορετική φιλοσοφία και προσέγγιση, Ναι, να το βγάλεις το ρημάδι το χρήμα, δεν το παίζω κι ο ίδιος κανένας τιμητής εκείνων που το κυνηγούν (την τελευταία φορά που κράτησα θέση σε εστιατόριο, δεν δήλωσα Λάτσης), αλλά με ένα μέτρο που δεν θα αποκτηνώνει και δε θα παραγνωρίζει τον άνθρωπο. Αν είναι να πατήσω επί πτωμάτων και να απολύσω πχ έναν υπάλληλο για να αυξηθούν τα κέρδη και να αποκτήσω την 5η μου high definition Sony Bravia 42'' για το σαλονάτο αποχωρητήριο, ώστε να χαλαρώνει το παχύ έντερο με τη θέαση του Ευαγγελάτου, μη σώσω και την πάρω.

Ας μου επιτραπεί να επιλέγω πότε προτιμώ να στέκομαι κυνικά απέναντι στα πράγματα και πότε να διακηρύττω τη διαφωνία μου για τη ζουγκλοποίηση των πάντων. Σε μια τέτοια περίπτωση, που η κατανόησή μου απέναντι στις οικονομικές παραμέτρους είναι δεδομένη, είμαι βέβαιος και πάλι πως δε θα κατέφευγα ποτέ σε υπέρβαση της ηθικής μου, όταν μάλιστα έχει δημιουργηθεί ολόκληρη καμπύλη ευημερίας στον κοιλιακό χώρο από την κάλλιστη διατροφή που μου παρέχουν τα νυχτοκάματα χρόνων.
αυτο ειναι το θεμα,ν'αγιασει το στομα σου,η μαλλον το χερι σου!!!ειπαμε,ολα ξεπουλιουνται σ'αυτη τη ζωη,ναι,το γνωριζουμε ολοι δυστυχως...αλλα οχι και να το επιβραβευουμε ή να το θεωρουμε ο,τι πιο φυσιολογικο και μη κατακριτεο..και ειναι επομενο να κρινουμε και με συναισθηματικα κριτηρια(καποιοι ισως περισσοτερο-και αναφερομαι στον εαυτο μου για λογους τους οποιους προειπα),αλλωστε το συναισθημα ειναι αυτο που ξεχωριζει το ανθρωπινο ειδος απο τα ζωα και του αποδιδει την ιδιοτητα του κοινωνικου οντος...ακριβως το οτι δε ζει με βαση το ενστικτο αλλα και μια προσωπικοτητα την οποια οφειλει να σεβεται...
Το θέμα είναι ότι και ο Χατζ δουλειά ζητάει...Δεν είναι ότι έχει προηγούμενα με τη Γλυκιά συμμορία και θέλει να τους διώξει....


μια μιιιιιιιιιιιιιιιιικρη παρεμβαση σχεδον μηδαμηνης σημασιας,ο εν λογω επιχειρηματιας λεγεται Μαροσουλης..ο Χατζοπουλος ειναι αυτος που εχει αναλαβει την καλλιτεχνικη επιμελεια του σχηματος και ειναι αυτος με τον οποιο ηρθε σε αντιπαραθεση ο Μαροσουλης... :)
« Τελευταία τροποποίηση: 29/11/06, 20:40 από alikaki »
...he's got a smile that it seems to me,reminds me of childhood memories where everything was as fresh as the bright,blue,sky..;-)

Αποσυνδεδεμένος kyklotron

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
PDL

Καταρχήν η προσφώνηση φίλος που έγραψες δεν βλέπω να συμβαδίζει με το υφάκι που εξακολουθείς να διατηρείς προς εμέ  :-\
Πριν ανέφερες ότι γράφω σοφείες (για να το λες εσύ κάτι θα ξέρεις)και μετά μίλησες για χαμηλό επίπεδο λόγω της έκφρασης που χρησιμοποίησα.
Μάθε λοιπόν νεαρέ ότι δεν υπάρχουν πρόστυχες λέξεις και εκφράσεις παρά μόνο πρόστυχοι άνθρωποι!!!!!

Συγνώμη αν κοκκίνησες με αυτήν την έκφραση μου και αν ένιωσες αμηχανία  :-[

Κλείσε γρήγορα το internet,σου μαθαίνει κακά λογάκια  :-X

Κάποιος θα μπορούσε να ρωτήσει γιατί τα ρίχνετε όλα στον επιχειρηματία που ζημίωσε οικονομικά τους συγκεκριμένους καλλιτέχνες?
Γιατί όλη η κουβέντα για το ''μαρούλι'' γίνεται,ας μην κρυβόμαστε.Τα ηθικοκοινωνικοιδεοντολογικααντισυναδελφικά αφήστε τα για κανένα άλλο,τα ακούω βερεσέ!!!

Έχετε αναρωτηθεί άραγε ποτέ πόσο ζημιώνονται οι συγκεκριμένοι,και όχι μόνο,καλλιτέχνες όταν κατεβάζετε τα album τους από τα torrent και δεν ξέρω 'γω που αλλού αντί να τα αγοράσετε με τα λεφτάκια σας?????

Αλλά βέβαια τότε όλοι οι ηθικοί φραγμοί και οι ευαισθησίες σας πάνε περίπατο...τι να λέμε????Τότε κοιτάζουμε την τσεπούλα μας και την πάρτη μας...
Ψάχνουμε μόνο κανά forum να βρούμε για να πουλήσουμε πνεύμα και όχι να επιχειρηματολογήσουμε.

PDL κοιτάξου εσύ στον καθρέφτη και προβληματίσου...Δεν μπορείς να επιχειρηματολογήσεις και το έχεις ρίξει στην προσωπική αντιπαράθεση.
Όταν διαφωνείς με την άποψη κάποιου αντιπαραθέτεις τις δικές σου απόψεις και λήγεις εκεί το θέμα.Δεν προχωράς σε προσωπικά σχόλια όπως έκανες εσύ και το alikaki.

Αν το συγκεκριμένο θέμα σας πέφτει ''βαρύ''.....αλλάξτε θέμα....
Δείτε πως έγραψε ο Βραζίλης,ο schizm,o eipa na pw ena geia (γεια σου ρε φίλε) και μετά δείτε πως γράφετε εσείς...

'Έχετε κάθε δικαίωμα να διαφωνήσετε με κάποιον αλλά κόσμια και όχι να πέσετε πάνω του να τον φάτε.

Τελωσπάντων.... πολλά είπα....μην δίνετε σημασία ....σοφείες όπως λέει και ο PDL....πάω να παίξω λίγο μουσική τώρα.....


I hear a blues riff in the still of the night.
Is that you little boy blues?
Your cross was found on some faraway hill,
They say where wild flowers grow.
Are you up there somewhere playing your blues?
Oh Lord I think I know . . .

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Kyklotron….


Ας ανακεφαλαιώσουμε γιατί μάλλον έχουμε χάσει το νόημα…

Ο ΜΧ «απολύθηκε» από το μαγαζί Πειραιώς 130. Μόλις το έμαθα ο ιδιοκτήτης του Vox, έτρεξε να κλείσει μαζί του συμφωνία. Όταν κλείστηκε η συμφωνία, ανακοίνωσε στους καλλιτέχνες που ήδη εμφανίζονταν στο μαγαζί του, ότι θα συνεχιστούν οι εμφανίσεις τους μέχρι 2 Δεκεμβρίου και μετά θα σταματήσουν.

Αυτό που λέω εγώ σε αυτό είναι ότι: δεν μπορεί ο κάθε επιχειρηματίας όταν κάποιος, που είναι ίσως μεγαλύτερο όνομα από αυτούς που έχει στο μαγαζί του, μαθαίνει ότι είναι ελεύθερος ενώ έχει αρχίσει η σεζόν, να κλείνει συμφωνία μαζί του και να διώχνει αυτούς που έχει γιατί είναι αντιδεοντολογικό. Το ότι υπάρχουν ρήτρες στα συμβόλαια που καλύπτουν τους καλλιτέχνες, δεν σημαίνει ότι μπορεί ο κάθε επιχειρηματίας να κάνει ότι θέλει!!! Άλλωστε, αν έκαναν το αντίστοιχο οι καλλιτέχνες, τώρα δεν θα λέγαμε όλοι: ψωνάρες, το καβάλησαν το καλάμι, δεν θα τους παίρνει κανένα μαγαζί….κ.ο.κ.;;;;


Εσύ όμως kyklotron αυτό που έχεις να αντιπαρατάξεις σε αυτό, είναι η άποψη ότι έτσι γίνονται αυτά τα πράγματα…έτσι είναι η νύχτα…έτσι…έτσι…έτσι…Καλύπτεσαι πίσω από το γεγονός ότι υπάρχουν ρήτρες…σου ξαναλέω: Τα συμβόλαια υπογράφονται για να εκπληρώνουν και οι δύο μεριές τις υποχρεώσεις τους. Όχι για να σπάνε και να πληρώνονται οι ρήτρες.

Και μιας και έφτασε εδώ η συζήτηση, ξέρεις γιατί δεν συνεχίστηκε η συνεργασία ΜΧ – Πειραιώς 130;;; Γιατί ο ΜΧ ήθελε να κρατάει το πρόγραμμα μέχρι τις 02:00 και μετά να κάνει πρόγραμμα ως dj…Κοινώς…για να κάνει ο ΜΧ την προσωπική του μούρλα, διώχνονται από τον χώρο που είχαν κλείσει για φέτος τα παιδιά της «Γλυκιάς Συμμορίας»….και εσύ (άσχετα που δεν ήξερες – ή τουλάχιστον δεν έδειξες να ξέρεις – τον λόγο που διώχνονται τα παιδιά) εξακολουθείς να μου λες για τις ρήτρες…

Τώρα…όσον αφορά όλα όσα αναφέρθηκαν και από εμένα και από εσένα περί επιπέδου, εγώ είπα ότι διτήρησα στις απαντήσεις μου ένα κάποιο επίπεδο, ενώ εσύ έκανες ότι μπορούσες για να το ρίξεις…και κολλάς κιόλας στο ότι έχω υφάκι απέναντί σου…ούτε κοκκίνισα με κάποια από τις εκφράσεις που μας έδωσες απλόχερα, ούτε ένιωσα αμηχανία…απλώς εγώ θεώρησα σωστό να μην χρησιμοποιήσω τέτοιες λέξεις από την στιγμή που μιλάω με κάποιον που δεν τον ξέρω προσωπικά…προφανώς διαφωνείς…πρόβλημά σου…άσε λοιπόν τις ειρωνείες και τους εξυπνακισμούς και αν έχεις να πεις κάτι ουσιαστικό πες το…μην μας πεις πάλι για το που έχεις γραμμένο το εκάστοτε αφεντικό….
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Παιδιά παρακαλώ όχι προσωπικές κόντρες και αντιπαραθέσεις. Η συζήτηση να παραμείνει στο θέμα μας!

Αποσυνδεδεμένος alikaki

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Γυναίκα
  • @L!K@K!
    • Προφίλ
    • ELENI TSALIGOPOULOU #1 FAN CLUB
PDL



Έχετε αναρωτηθεί άραγε ποτέ πόσο ζημιώνονται οι συγκεκριμένοι,και όχι μόνο,καλλιτέχνες όταν κατεβάζετε τα album τους από τα torrent και δεν ξέρω 'γω που αλλού αντί να τα αγοράσετε με τα λεφτάκια σας?????

Αλλά βέβαια τότε όλοι οι ηθικοί φραγμοί και οι ευαισθησίες σας πάνε περίπατο...τι να λέμε????Τότε κοιτάζουμε την τσεπούλα μας και την πάρτη μας...
Ψάχνουμε μόνο κανά forum να βρούμε για να πουλήσουμε πνεύμα και όχι να επιχειρηματολογήσουμε.

\ ευτυχως που σου επισημανα οτι δεν μπορεις να βγαζεις συμπερασματα για καποιον μονο μεσω ενος forum..επιμενεις να στηριζεις τα επιχειρηματα σου στις ενδεχομενες λανθασμενες κινησεις των υπολοιπων χωρις στην ουσια να εχεις κατι να πεις..προσωπικα δεν αγοραζω συχνα δισκους,οταν ομως μια δουλεια μου αρεσει φυσικα και θα διαθεσω τα χρηματα μου για να την αποκτησω αυθεντικη και δε συνηθιζω να χρησιμοποιω το διαδικτυο για να κατεβαζω..και αφου δεν ξερεις να μη μιλας και δη με αυτον τον τοσο απολυτο τροπο,λες και εισαι στο σπιτι καθενος και ξερεις πως κινειται..εγω δεν προκειται να συνεχισω να ενισχυω αυτη τη συζητηση γιατι πραγματικα βλεπω οτι δυστυχως υπαρχουν ατομα που απλα δεχονται τη ντροπιαστικη καταντια του συστηματος χωρις να τη θεωρουν κατι αφυσικο και κατακριτεο...κατι σαν τις γνωστες σε ολους "χαβουζες" που τρωνε οτι τους δινουν αδιαμαρτυρητα..και αμα λαχει πινουν και στην υγεια των "ευεργετων" τους..καν'τε οτι καταλάβαινετε..
...he's got a smile that it seems to me,reminds me of childhood memories where everything was as fresh as the bright,blue,sky..;-)

Αποσυνδεδεμένος s.a

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
..ειναι δυνατον ,αν το δουμε απο καλλιτεχνικης πλευρας το θεμα,να μιλαμε για ηθικη υπερασπιση σ'ολους αυτους τους "αστερες" της famestorιτικης αποχαυνωσης, που μας εδειχναν ολο το 24 ωρο.... τι ωρα τρωνε,τι ωρα πανε τουαλετα,ποιος δημιουργει τις περισσοτερες ιντριγκες για να το παιξουν οι μεγιστοι ερμηνευτες του σημερινου δυσμοιρου Ελληνικου τραγουδιου???
... Ας ειμαστε λιγακι αυστηροι με την καταντια του τραγουδιου και με τους συνενοχους αυτης της καταστασης!

Αποσυνδεδεμένος phoenix

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Συγνώμη, αλλά είναι λογικό να θεωρείτε κάτι που αντικειμενικά είναι τόσο αντιδεοντολογικό ως φυσιολογικό επειδή έτσι είναι το σύστημα? Και να υπερασπίζετε με σθένος αυτούς που το κάνουν? Βέβαια, για να μιλάμε για αντιδεοντολογικό πρέπει να δεχτούμε ότι υπάρχουν κ αρχές! Κ πρέπει να τις έχουμε! Αν δεν τις έχουμε τότε δε μας πειράζουν όσα γίνονται!
Ναι, υπάρχουν ρήτρες, ναι τα συμβόλαια σπάνε, αλλά όταν κάποιος κάνει σωστά τη δουλειά του κ φέρνει αποτέλεσμα δεν είναι αντιδεοντολογικό να τρέξει κάποιος άλλος να του πάρει τη δουλειά? Και σίγουρα η γλυκιά συμμορία δε θα χαθεί, αλλά δεν παύει να είναι και αντιδεοντολογική η όλη αντιμετώπιση!

ΥΓ: Αλήθεια, έχει πάει κανείς από εσάς που εύκολα μιλάτε κ κρίνετε να δει το πρόγραμμα? Να δει αν πραγματικά αυτά τα παιδιά είχαν κόσμο ή όχι? Αν στέκει τέλος πάντων αυτή η δικαιολογία? Μάλλον όχι... Προσωπικά πήγα την τελευταία μέρα κ αυτό που είδα ήταν ένα μαγαζί φίσκα [όπως κ τις άλλες φορές που πήγα] που στο τέλος είχαν σηκωθεί όλοι όρθιοι κ χειροκρόταγαν τα παιδιά για ένα 5λεπτο!

ΥΓ2: Η famestorίτικη αποχαύνωση που κολλάει? Επειδή δηλαδή οι περισσότεροι από τη γλυκιά συμμορία ήταν σε ένα τέτοιο show σημαίνει ότι δεν αξίζουν κ ότι δεν έχουν φωνές? Ακούστε τους πρώτα..... Όλοι από κάπου πρέπει να ξεκινήσουν....

Αποσυνδεδεμένος kyklotron

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Kyklotron….


Ας ανακεφαλαιώσουμε γιατί μάλλον έχουμε χάσει το νόημα…

Ο ΜΧ «απολύθηκε» από το μαγαζί Πειραιώς 130. Μόλις το έμαθα ο ιδιοκτήτης του Vox, έτρεξε να κλείσει μαζί του συμφωνία. Όταν κλείστηκε η συμφωνία, ανακοίνωσε στους καλλιτέχνες που ήδη εμφανίζονταν στο μαγαζί του, ότι θα συνεχιστούν οι εμφανίσεις τους μέχρι 2 Δεκεμβρίου και μετά θα σταματήσουν.

Αυτό που λέω εγώ σε αυτό είναι ότι: δεν μπορεί ο κάθε επιχειρηματίας όταν κάποιος, που είναι ίσως μεγαλύτερο όνομα από αυτούς που έχει στο μαγαζί του, μαθαίνει ότι είναι ελεύθερος ενώ έχει αρχίσει η σεζόν, να κλείνει συμφωνία μαζί του και να διώχνει αυτούς που έχει γιατί είναι αντιδεοντολογικό. Το ότι υπάρχουν ρήτρες στα συμβόλαια που καλύπτουν τους καλλιτέχνες, δεν σημαίνει ότι μπορεί ο κάθε επιχειρηματίας να κάνει ότι θέλει!!! Άλλωστε, αν έκαναν το αντίστοιχο οι καλλιτέχνες, τώρα δεν θα λέγαμε όλοι: ψωνάρες, το καβάλησαν το καλάμι, δεν θα τους παίρνει κανένα μαγαζί….κ.ο.κ.;;;;


Εσύ όμως kyklotron αυτό που έχεις να αντιπαρατάξεις σε αυτό, είναι η άποψη ότι έτσι γίνονται αυτά τα πράγματα…έτσι είναι η νύχτα…έτσι…έτσι…έτσι…Καλύπτεσαι πίσω από το γεγονός ότι υπάρχουν ρήτρες…σου ξαναλέω: Τα συμβόλαια υπογράφονται για να εκπληρώνουν και οι δύο μεριές τις υποχρεώσεις τους. Όχι για να σπάνε και να πληρώνονται οι ρήτρες.



1.Δεν μας ενδιαφέρει αν απολύθηκε ο ΜΧ και γιατί.
2.Δεν καλύπτομαι πίσω από κανένα γεγονός.Όπως συμφώνησαν κι άλλοι καταγράφτηκε τι ισχύει σε αυτές τις περιπτώσεις.Δεν πήρα το μέρος κανενός,δεν συμφώνησα με αυτήν την κατάσταση ούτε διαφώνησα.Διάβαζε πιο προσεκτικά.
Όσοι διαφωνείτε,και καλά κάνετε..δικαίωμα σας,μαζευτείτε ένα βράδυ μαζί με την Λουκά έξω από το VOX και διαδηλώστε.
3.Aυτά τα ρομαντικά περί ''υποταγής στο σύστημα'' που επινοήσατε ειλικρινά έχουν πολύ πλάκα όχι τόσο γιατί τα γράψατε αλλά πιο πολύ γιατί τα πιστεύετε.

I hear a blues riff in the still of the night.
Is that you little boy blues?
Your cross was found on some faraway hill,
They say where wild flowers grow.
Are you up there somewhere playing your blues?
Oh Lord I think I know . . .

Αποσυνδεδεμένος kyklotron

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
πουλαω ειρωνια εκει που με παιρνει!-καλη ωρα-!και φυσικα και ειμαι ειρωνικη

Αυτό όπως είδες το ''άφησα να πέσει κάτω'' και δεν το σχολίασα...αλλά εσύ επιμένεις και συνεχίζεις.

Κοίταξε να δεις κακομαθημένο alikaki:
Σαφώς και δεν σε παίρνει να πουλάς ειρωνεία όχι μόνο σε εμένα αλλά και σε κανένα άλλο μέλος εδώ μέσα.
Έχεις δείξει περίτρανα ότι δεν έχεις τρόπους,δεν είσαι ικανή να κάνεις διάλογο και δεν δέχεσαι μία αντίθετη άποψη (ας πούμε ότι είναι αντίθετη)από την δική σου.

Πριν ασχοληθείς λοιπόν με την ''ντροπιαστική κατάντια του συστήματος'', όπως λες, ασχολήσου πρώτα με τον εαυτό σου.
Αν στερείσαι ''κάτι'' δεν σου φταίνε οι υπόλοιποι.
I hear a blues riff in the still of the night.
Is that you little boy blues?
Your cross was found on some faraway hill,
They say where wild flowers grow.
Are you up there somewhere playing your blues?
Oh Lord I think I know . . .

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
kyklotron PDL και alikaki αν συνεχίσετε τη μεταξύ σας αντιπαράθεση το θέμα θα κλειδωθεί! Ο,τι θέλετε να συζητήσετε, να τσακωθείτε, να βριστείτε, κάντε το με πμ, με τηλέφωνο με σήματα καπνού ή με ό,τι άλλο θέλετε αλλά όχι σε αυτό το θέμα!
« Τελευταία τροποποίηση: 05/12/06, 12:35 από parlats »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
4329 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/04/09, 23:37
από Μαργαρίτα Π.
4 Απαντήσεις
3718 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/10, 03:10
από Garvin
5 Απαντήσεις
3145 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/11, 20:45
από GZS
20 Απαντήσεις
5527 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/08/11, 16:52
από noe13
1 Απαντήσεις
38125 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/11, 13:21
από Korgy
3 Απαντήσεις
37766 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/12/12, 10:38
από arvanitidisx
0 Απαντήσεις
36973 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/12, 13:27
από freemind
2 Απαντήσεις
21616 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/08/15, 14:57
από guitarfreak4
0 Απαντήσεις
4830 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/02/16, 12:33
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
2058 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/03/20, 18:48
από ΠΟΙΟΣ