Αποστολέας Θέμα: Γιάννης Αγγελάκας  (Αναγνώστηκε 13316 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sourwtiri

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Trobet.gr
Γιάννης Αγγελάκας
« στις: 09/09/02, 02:04 »
enas rokas amfilegomenos! Idritiko stelexos twn Trypwn pou afisan istoria stin elliniki mousiki skini!kapoioi lene pws an den itan aftos to sigrotima tha paremene mia metriotita!alloi pws itan tixeros kai eixe plai tou aksious mousikous pou ton evgalan apo tin afania!o papazoglou ton xaraktirise"mastora tou logou"(me ton opoio simfwnw apolita)!o prwtos tous diskos thewreite themeliwdis gia tin metepeita poreia tou ellinikou rok!oi stixoi tou polles fores eginan sinthimata!i gnwmi tou pleon metraei!i virgin ton empisteftike kai ekane ti dikia tou etairia paragwgis ipo tin prostasia tis!kapoioi vriskoun ti fwni antipathitiki kai ipostirizoun pws den tragoudaei(de mporei) alla mono apagelei!kapoioi ti vriskoun iperoxi!

eseis ti gnwmi exete gia ton en logw kirio?
« Τελευταία τροποποίηση: 21/12/03, 23:19 από Ο Νέος Κιθαρωδός »
Με μια τρατα ολοχρυση, με  sourwtiri  πατο
στο σκοτος πλεει αβυθιστη με πληρωμα φευγατο

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Giannis Aggelakas
« Απάντηση #1 στις: 09/09/02, 02:20 »
Aixmhros stixos pou eidika sthn prwimh fash tous apotelouse pragmatikh apokalypsh ki ikanopoiouse kai ta prostagmata ths epoxhs tous. H fwnh tou de me enthousiase pote idiaitera, alla th thewrw anapospasto kommati ths aisthitikhs pou exoun vgalei pros ta eksw oi Trypes dia mesou ths dhmiourgikhs tous istorias. Hgetikh fysiognwmia me safestath epidrastikh dynamikh, toso entos tou group, oso kai apenanti sto genikotero rock xwro...syndiamorfwths allwste kai tou teleytaiou ki apo tous pio synepeis kai aksiologous ekfrastes tou.

To mono pou me exei xalasei ston Aggelaka einai pws peran apo tous Lost Bodies, oi protaseis tou dia mesou ths XA! Records yphrksan megales apotyxies. Toso oi Psofioi Korioi, ena metriotato groupaki pou vasise thn pleionothta ths anagnwrishs tou se ena kommati mono, oso ki oi Eisodos Kindynou, to didymo pou anedeikse th vwmoloxia se aytoskopo ki oxi se aisthitikh taktikh, apoteloun epiloges pou "tholwnoun" to kallitexniko tou profil.

To mono pou ousiastika fovamai apo dw kai pera einai mhpws epanapaythoun kai aytoi sta kekthmena kai doume mia apo ta idia. Meta apo tosa xronia einai fysiologiko na yparxei mia dhmiourgikh kampsh, alla ekei vrisketai ki h diafora metaksy enos kalou kallitexnh apo enan eksairetiko. Idwmen...

jagmaster

  • Επισκέπτης
Re:Giannis Aggelakas
« Απάντηση #2 στις: 13/09/02, 22:09 »
distixws pote den aksiopoihse to mialo pou eixe kaigontas me narkwtika kai m***kies.themeliwtis tou ellinikou rock,me idiomorfi fwni epirease(athela tou fisika) se vathmo kakourgimatos tin elliniki rock skini.ton sevomai alla to provlima einai oti o idios den sevetai ton mitho tou.telws pantwn kai poios eimai egw gia na krinw?egw eimai apla enas apostoleas stixwn...

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Giannis Aggelakas
« Απάντηση #3 στις: 13/09/02, 22:15 »
Παιδιά κατά τη γνώμη μου η φωνή του τύπου είναι μια σκέτη μούφα!
Πρώτον, δεν έχει φωνή και δεν τραγουδάει αλλά φωνάζει, είναι σαν να επιμένει να ακούσεις κάτι και να το βάλεις καλά στο μυαλό σου..
Ενώ η μουσική της μπάντας είναι τέλεια, αυτός χαλάει όλο το σκηνικό, και είναι αυτός ο λόγος που δεν ακούω ιδιαίτερα τρύπες.

Αποσυνδεδεμένος sourwtiri

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Trobet.gr
Re:Giannis Aggelakas
« Απάντηση #4 στις: 14/09/02, 01:18 »
egw pantws pistevw pws xwris i fwni na diekdikei ta skiptra tis melwdikwteris i tis pio aksiologis fwnis, einai idanika kathari kai exei tairiasei apsoga me ti mousiki kai fisika tin exei stigmatisei!me liga logia trypes xwris afti ti fwni tha tan ena tipota kata tin tapeini mou apopsi... ::)
Με μια τρατα ολοχρυση, με  sourwtiri  πατο
στο σκοτος πλεει αβυθιστη με πληρωμα φευγατο

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Giannis Aggelakas
« Απάντηση #5 στις: 14/09/02, 01:58 »
Θα συμφωνήσω με το σουρωτήρι.  Μιλάμε για ένα συγκρότημα με πολύ χαρακτηριστικό και αναγνωρίσιμο ήχο, τόσο μουσικά όσο και φωνητικά.  Δεν θα έλεγα ότι οι Τρύπες χωρίς τον Αγγελάκα θα είχαν μείνει στην αφάνεια, αλλά από την άλλη πλευρά ίσως να μην είχαν γνωρίσει τόση επιτυχία.  Eξάλλου μην ξεχνάμε ότι έχει και δημιουργική συμμετοχή στη μουσική και τους στίχους, δεν είναι απλά ο τραγουδιστής.  Και προσωπικά η φωνή του μου αρέσει.  Μπορεί να μην έιναι τέλεια τραγουδιστικά αλλά είναι πολύ καθαρή, ηχηρή και σίγουρα εκφραστική.  Αλλά ακόμα και αν δεν μου άρεσε, δεν θα έλεγα ότι είναι "μούφα".  Και τέλος, είναι πολύ καλός frontman... τώρα πως το μεταφράζουν αυτό στα ελληνικά;  ???
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Giannis Aggelakas
« Απάντηση #6 στις: 14/09/02, 08:37 »
Leader!! ;D

Αποσυνδεδεμένος grankerII

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
  • Grank 'em all
    • Προφίλ
Re:Giannis Aggelakas
« Απάντηση #7 στις: 14/09/02, 10:59 »
Πολύ καλός στιχουργός,με γλώσσα σκληρή,που τα λέει έξω απ'τα δόντια.Μίσος για τον κόσμο,απογοήτευση απο τους ανθρώπους και σφραγισμένες διέξοδοι κινδύνου συνθέτουν τον σκοτεινό κόσμο του Αγγελάκα.Άγριος μηδενισμός που παρασύρει συναισθηματικά στο εφιαλτικό τοπίο του.Σχεδόν τέλεια για τα ελληνικά δεδομένα!
Φωνή άσχημη(όχι πάντως φάλτσα),που παρόλ'αυτά έχει το βασικότερο συστατικό της επιτυχίας:είναι αναγνωρίσιμη.
Αν αυτά συνδυαστούν με τις εκπληκτικές ιδιότητες frontman  ( ούτε γω ξέρω τον ελληνικό όρο,αλλά νομίζω αρκεί το τραγουδιστής με attitude  ;D ) συνθέτουν μια καταπληκτική μουσική προσωπικότητα που όχι τυχαία επηρέασε πολύ τα ελληνικά μουσικά δεδομένα.
Fight fire with fire,ending is near...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Giannis Aggelakas
« Απάντηση #8 στις: 14/09/02, 14:31 »

Leader!! ;D


Όχι απαραίτητα, φίλε Γιώργο.  Ο frontman (γενικά, όχι ειδικά ο Αγγελάκας) δεν είναι απαραίτητο ότι θα είναι και ο leader ενός συγκροτήματος, είτε συνθετικά, είτε μουσικά, είτε απλά σαν προσωπικότητα μέσα στο συγκρότημα.  Νομίζω ότι ο granker έφτασε πιο κοντά σε μια σωστή απόδοση.  Εξάλλου, απ' ότι θυμάμαι η λέξη "leader" δεν είναι ελληνική, έτσι;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Giannis Aggelakas
« Απάντηση #9 στις: 14/09/02, 14:56 »
Ναι ρε πλάκα κάνω@ :)

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Giannis Aggelakas
« Απάντηση #10 στις: 15/09/02, 03:26 »
An kai ws oros einai adokimos gia thn peristash, mia "ellhnopoihsh" tou frontman tha odhgouse sto "mprostarhs"  :)

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Giannis Aggelakas
« Απάντηση #11 στις: 15/09/02, 14:28 »
Φίλε bluewind, η λέξη "μπροστάρης" ήταν από τις πρώτες που μου ήρθε στο μυαλό.  Θεωρώ όμως ότι, όπως σωστά είπες, είναι μάλλον αδόκιμη.  Τουλάχιστον στο δικό μου μυαλό η λέξη αυτή είναι συνδεδεμένη με την έννοια του ηγέτη, του οδηγητή.  Σίγουρα πάντως δεν αποδίδει επαρκώς την έννοια του frontman.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος tripes

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Re:Giannis Aggelakas
« Απάντηση #12 στις: 30/11/02, 16:54 »
εγω  παντως μετα απο μια συναυλια στο ροδον που τον γνωρισα εχω να πω οτι στον τροπο σκεψης μου θυμιζει kurt kobain δηλαδη δεν κανει τη δημοσιοτητα αυτοσκοπο του αλλα  αντιθετα γραφει αυτα που θελει να εξωτερικευσει.αν θυμαστε ο kobain αυτοκτονησε μετα την αποτοξινωση του απο την ηρωινη λεγοντας σε ενα γραμμα του προς το κοινο του(που τελικα δημοσιευσε η γυναικα του)οτι δεν αντεχει τη δημοσιοτητα.οσο για τη φονη μπορει να μην ειναι η μελοδικοτερη οπως λετε αλλα ειναι η καταλληλοτερη για να τραγουδησει τρυπες

Αποσυνδεδεμένος sourwtiri

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Trobet.gr
Re:Giannis Aggelakas
« Απάντηση #13 στις: 30/11/02, 18:04 »
an o aggelakas eixe to tropo skepsis tou cobain( ??? ) oxi mono de tha akouga ksana trypes alla tha evaza kai skopo tis zwis mou na metatrapw se ena koino....mpwlaki gia rizogalo
Με μια τρατα ολοχρυση, με  sourwtiri  πατο
στο σκοτος πλεει αβυθιστη με πληρωμα φευγατο

Αποσυνδεδεμένος zaf1981

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
  • BE ROCK OR BE DEAD
    • Προφίλ
Re:Giannis Aggelakas
« Απάντηση #14 στις: 03/12/02, 18:48 »
Θεωρώ τον Αγγελάκα από τους κορυφαίους και ίσως τον μόνο αναλοίωτο από τη δημοσιότητα Έλληνα ροκ τραγουδιστή.
Το αν η φωνή του είναι σκληρή και βαριά δε σημαίνει τίποτα.
Ας θυμηθούμε το Δ.Σαββόπουλο και τον Κ.Χατζή.Αυτή η διαφορετική ποιότητα φωνής τους καταξίωσε.Όποιος πιστεύει κάτι αρνητικό για των Αγγελάκα είμαι σίγουρος ότι δεν έχει βρεθεί σε κάποιο live του συγκροτήματος... ;)

Αποσυνδεδεμένος echo

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
    • Προφίλ
    • Justelene
Re:Giannis Aggelakas
« Απάντηση #15 στις: 17/10/03, 14:31 »
prosopika ime fanatiki toy opados...exo diavasei tis poiitikes toy silloges,exo ola ta cd,kai to ost toy xamenoy(apaixto)kai ida kai tin tainia...opou eskise o typos...
ton brisko katapliktiko.o Giannis ine enas kai monadikos...
I don't need no arms around me
I don't need no drugs to calm me

psomas

  • Επισκέπτης
Re:Giannis Aggelakas
« Απάντηση #16 στις: 17/10/03, 15:34 »
και γω φανατικός οπαδός του είμαι.Ο Γάννης Αγγελάκας είναι κορυφή!!

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Re:Giannis Aggelakas
« Απάντηση #17 στις: 17/10/03, 16:43 »
ΘΕΟΣ ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΜΟΡΦΗ ΚΛΠ ΚΛΠ...Αψογος ποιητής με φοβερό ηχόχρωμα ιδιότυπο και με εξαιρετικες μουσικες ικανοτητες οπως φάνηκε απο το σαουντρακ της ταινιας που πρωταγωνίστησε, Ο Χαμένος τα παίρνει όλα...
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Rock

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
  • Η ζωή είναι μικρή, για να είναι θλιβερή
    • Προφίλ
Re:Giannis Aggelakas
« Απάντηση #18 στις: 19/10/03, 16:55 »
O Giannhs einai enas apo tous agaphmenous mou mousikous... H fwnh toy m aresei para poly(eidika se sxesh me allwn pou th sygkrinou opws px tou klapsom***i Anestopoyloy) giati apla edwse kati to diaforetiko... Stixoi e3w ap ta dontia ki ola xyma kai tsaoubalata... Kourasthke omws kai gerase pleon paidia...
Take me down to the Paradise city...

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Giannis Aggelakas
« Απάντηση #19 στις: 19/10/03, 18:39 »
H fwnh toy m aresei para poly(eidika se sxesh me allwn pou th sygkrinou opws px tou klapsom***i Anestopoyloy) giati apla edwse kati to diaforetiko...

Ο ένας βασίζεται σε μια ακατέργαστη φωνητική πρόζα με ολίγη από τραγούδι, όσο του επιτρέπουν οι αναμφίβολα περιορισμένες του τεχνικά φωνητικές ικανότητες κι ο άλλος σφύζει από θεατρικότητα στις ερμηνείες του με σαφέστατα πιο πολλά προσόντα σε τεχνικό επίπεδο. Το ηχόχρωμα είναι θέμα προτιμήσεων...

Αποσυνδεδεμένος Τσάκι

  • Ο ονειροπόλος
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 285
  • Φύλο: Άντρας
  • Ειμαι αυτο που κυνηγαω....
    • Προφίλ
    • tsaki's musicpage
Re:Giannis Aggelakas
« Απάντηση #20 στις: 20/10/03, 02:02 »
Kat'arxas na gnostopoiiso pos k ego eime fan tou group twn trypes(k oxi ton trypwn re pedia eleos!!)
ostoso ean eimaste ligo adikeimenikoi k ligo skliroi krites prepei na omologisoume oti o aggelakas den exei orea foni.ostoso ayto pou kanei gai ta tragoudia pou ermineyei eine tha elega katapliktiko..fadazeste tin kainouria zali tragoudismeni?den ginete..o typos apagelei..den tragouda..
kai epeisis prpei a anaferthei k i idiotita tou os poiitis..emena merika apo ta poiimata tou mou aresan,alla pali den ta katalava.vevea poiisi eine ayti tha mou peis tin katalavenei mono aytos pou tin grafei.
tora oson afora tous alzchaimer beat k tis kainouries m@@@ies pou kanei o giannakis..e oxi file dn tsimpao epeidi eise o aggelakas na perno oti aidia kaneis..siggnomi
ayta
geia
Ολα τελειώνουνε κι όλα περνάνε...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Giannis Aggelakas
« Απάντηση #21 στις: 20/10/03, 08:58 »
Οι Τρύπες ήταν το εναύσμα για να ασχοληθώ με την ελληνική ροκ σκηνή (όπως και για πολλούς άλλους, απ'ότι ξέρω). Η φωνή του Αγγελάκα στην αρχή με αιφνιδίασε με τη χροιά και τη βαριά θεσσαλλλονικιώτικη προφορά. Αλλά τελικά μου άρεσε γιατί ήταν κάτι πρωτότυπο, ήταν αυτό που έψαχνα τελικά, μια διέξοδος από τα συνήθη ακούσματα της εποχής, τότε, στα τέλη της δεκαετίας του '80 που τους πρωτοάκουσα.

Δεν πρέπει όμως να παραβλέπουμε τη συνθετικές και ενορχηστρωτικές ικανότητες του Παπαδόπουλου και του Καρρά. Ιδιαίτερα ο πρώτος, ο Μπάμπης, είναι μορφή όσον αφορά τον τρόπο παιξίματος. Ο ήχος της κιθάρας του είναι πρωτότυπος, τραχύς και ταυτόχρονα μελωδικός, με ένα ρυθμό που τσακίζει κόκκαλα.
Πολλές φορές προσπάθησα να αντιγράψω τον ήχο του και το στυλ του...

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Giannis Aggelakas
« Απάντηση #22 στις: 20/10/03, 11:11 »
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ
ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΦΩΝΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΟΙΗΘΗΚΕ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ.
ΠΟΙΗΤΗΣ ΚΑΙ ΕΜΠΝΕΥΣΜΕΝΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟΣ, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΡΟΚΑΣ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΤΡΥΠΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΖΩΟΓΟΝΗΣΕ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΡΟΚ. ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ ;)

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:Giannis Aggelakas
« Απάντηση #23 στις: 20/10/03, 19:05 »
Παιδιά κατά τη γνώμη μου η φωνή του τύπου είναι μια σκέτη μούφα!
Πρώτον, δεν έχει φωνή και δεν τραγουδάει αλλά φωνάζει, είναι σαν να επιμένει να ακούσεις κάτι και να το βάλεις καλά στο μυαλό σου..
Ενώ η μουσική της μπάντας είναι τέλεια, αυτός χαλάει όλο το σκηνικό, και είναι αυτός ο λόγος που δεν ακούω ιδιαίτερα τρύπες.

den mporo na po oti den exei foni. foni exoume oloi. akoma kai ego (ax kai na me akousei kanenas gnostos!!!)
to pan einai na min faltsarei i foni sou. o Aggelakas den faltsarei kai as min tragoudaei. Pantos DEN fonazei, apla proferei tous stoixous. Einai kai ayto tragoudi.
H Bandi kai o Dany (apo Cradle Of Filth) pou tsirizoun kai fonazoun exoun foni?Den faltsaroun omos.

Einai poli kalos. Kai sigoura se syndiasmo me tin mousiki ton ypoloipon trypes kanoun thaymata! einai poli kaloi pantos, mpam gia tin elliniki skini tote pou itan poli metria se geniko synolo.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Σοφία

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:Γιάννης Αγγελάκας
« Απάντηση #24 στις: 02/01/04, 14:44 »
"EE..Ti ginetai?Teleiwsame "

Eixa afisei to cd na paizei enw eixan teleiwsei ta tragoudia kai otan to akousa auto ebala ta gelia
Apisteytos kai anepanalhptos !!
8a diafwnisw me merikous, alla emena auto pou me trabikse itan i fwni..Parakseni xroia
..αν οι καρχαρίες ήταν άνθρωποι θα διοργάνωναν πού και πού μεγάλες γιορτές στο νερό γιατί τα χαρούμενα ψαράκια έχουν καλύτερη γεύση απο τα μελαγχολικά..

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
3037 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/06, 16:57
από Unknown Artist
42 Απαντήσεις
16867 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/04/06, 20:16
από Krusty
1 Απαντήσεις
2617 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/10/06, 10:42
από kain
61 Απαντήσεις
25981 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/07, 01:49
από ship_me_out!!!
12 Απαντήσεις
8127 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/08, 13:50
από Kli Klis
25 Απαντήσεις
9749 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/10/08, 23:58
από FAIRY-The return!
3 Απαντήσεις
6682 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/09, 03:01
από rajah
0 Απαντήσεις
4304 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/07/14, 20:53
από krios80
0 Απαντήσεις
5208 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/15, 01:15
από krios80
0 Απαντήσεις
5012 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/09/15, 13:21
από Βραζίλης