Αποστολέας Θέμα: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη  (Αναγνώστηκε 11772 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Sts_Ikaros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 308
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι κακός
    • Προφίλ
Επιτέλους έρχεται νέος δίσκος.
Άκουσα στο μελωδία δυο τραγουδια και παραθέτω πρωτες σκέψεις.
Θα επανέλθω μετά το πρωτο λάιβ 14/2 στο Σταυρό του Νότου (που φυσικα θα πάω)

Δεν θυμάμαι τίτλους ;D
Λοιπόν...το πρωτο...

1) αρκετα βαρύς ήχος, βρωμικη ηλεκτρική, ροκ ρυθμός, χαμηλά (σε ένταση) φωνητικά και όχι ιδιαίτερα μελωδικά, σε ορισμένα σημεία χαωτικό - ψυχεδελικό (κάτι θύμισε Θ. Παπακωνσταντίνου), στίχος κοινωνικός, επίκαιρος, με άρνηση σε ότι αρνητικό μαστίζει....
Με λίγα λόγια καινούρια πρόταση του Σωκράτη αλλά χωρίς να ξενίζει. Ωραίο άκουσμα.

2) Ερωτικό πιο σοφτ στην γνωστή οδό Σωκράτους με ακουστικούς ήχους χωρίς να επαναλαμβάνει όμως παλιές συνταγές.

Αυτά προς το παρόν
Ση για
Δε με λεν' Σταύρο.
Με λέν' Σταύρο και κυρ Σταύρο και αφέντη τσουτσουλομύτη

Αποσυνδεδεμένος pimami

  • Ανεμοσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Φωταγωγός
Απ: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη
« Απάντηση #1 στις: 11/02/05, 15:20 »
άντε να δούμε...
μήπως θυμάσαι ποιος γράφει στίχους?
"τα ελατήρια του στρώματος βουίζουν όνειρα"

Αποσυνδεδεμένος giannis_maios84

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη
« Απάντηση #2 στις: 11/02/05, 16:20 »
ta stoixia pou exo einai pos to proto tragoudi pou anaferei o filtatos einai to :"thiasos",to deutero:"o magos" kai to cd legete "to adio domatio". pou kiklofori teli flebari...8 tragoudia tha einai tou malama kai ta alla 4 allon kai opos katalabenete tha einai 12!nomizo tou grafei o alkaios kai o ioannou...ta alla dika tou omos!

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1240
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Απ: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη
« Απάντηση #4 στις: 18/02/05, 19:48 »
an katalaba swsta..apo thn epomenh deutera tha kukloforhsei...mporei omws na kanw kai lathos..:)
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος socrates_

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
  • Στα χέρια σου αφήνω το τιμόνι...
    • Προφίλ
Απ: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη
« Απάντηση #5 στις: 18/02/05, 22:36 »
Μέχρι τώρα ξέρουμε ότι την Δευτέρα 21/2 θα κυκλοφορήσει ο νέος δίσκος με τραγούδια-μπαλλάντες και αρκετά ηλεκτρικό ήχο!!Περιμένουμε με αγωνία...
Άλλα θέλω κι άλλα κάνω,
πως να σου το πω...

Αποσυνδεδεμένος pink floyd

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
  • UMMA GUMMA
    • Προφίλ
Απ: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη
« Απάντηση #6 στις: 19/02/05, 11:33 »
Παίδες από τώρα τολμώ να κάνω την πρόβλεψη ότι το τραγούδι που θα ξεχωρίσει είναι "Ο θίασος" ... Θα με θυμηθείτε.
Αναμονή ως την δευτέρα .... Καλή ακρόαση...
several species of small fury animals gathered together in a cave and grooving with a pict .........

Αποσυνδεδεμένος stavrod7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη
« Απάντηση #7 στις: 23/02/05, 14:09 »
Χαιρετώ,
Χαίρομαι που βρήκα (έστω και αργά!) ένα φόρουμ που ασχολείται σοβαρά με την ελληνική μουσική. Ελπίζω να έχω χρόνο να ενημερώνομαι συχνά…
Χθες πρωί πρωί αγόρασα το νέο δίσκο του Μάλαμα και από το πρώτο κιόλας άκουσμα ανακουφίστηκα που παραμένει πιστός στο είδος του σε αντίθεση προς άλλους πολλούς εξαίσιους τραγουδιστές και όχι μόνο, που με την πάροδο του χρόνου «ξεφεύγουν» ανάλογα με τη ζήτηση…
Πέραν από τη φωνή του καλλιτέχνη που δεν χρειάζεται να αναφερθώ καν , υπάρχουν πολύ μελετημένες και ψαγμένες ενορχηστρώσεις  οι οποίες υποστηρίζουν απόλυτα τις μελωδίες. Οι στίχοι, όπως πάντα προσεχτικά διαλεγμένοι, μου δίνουν την αίσθηση ότι πράγματι κάτι έχουν να δώσουν.
Δεν θα’θελα να ξεχωρίσω κάποια κομμάτια. Κατά την προσωπική μου γνώμη ο δίσκος «Το άδειο δωμάτιο» είναι μια από τις πολύ λίγες ολοκληρωμένες, από κάθε άποψη , σύγχρονες δουλειές. Ελπίζω να παραδειγματίζονται και άλλοι αξιόλογοι καλλιτέχνες από τέτοιες δουλειές και ευελπιστώ ότι θα έρθουν παρόμοιας αξίας και ακόμη καλύτερες δουλειές στο μέλλον. Θέλω να πιστεύω ότι το ελληνικό τραγούδι έχει να μας προσφέρει ακόμη πάρα πολλά.

Σταύρος


Αποσυνδεδεμένος Τσάκι

  • Ο ονειροπόλος
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 285
  • Φύλο: Άντρας
  • Ειμαι αυτο που κυνηγαω....
    • Προφίλ
    • tsaki's musicpage
Απ: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη
« Απάντηση #8 στις: 23/02/05, 17:22 »
ante ante na piasoun douleia oi peirates na to xosei kaneis sto dc na to paroume kai emeis hhohohohoho ;D ;D
Ολα τελειώνουνε κι όλα περνάνε...

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη
« Απάντηση #9 στις: 24/02/05, 11:05 »
Μετά από 6-7 ακούσματα όλου του cd..θα γράψω τα πρώτα μου συμπεράσματα...
Δεν ξετρελάθηκα..
Πράγματι όπως γράφει και ο STS παραπάνω , ήχος πιο βαρύς πιο ψυχεδελικός και μάλλον κουραστικός κάποιες στιγμές.
Πιο σκληρά ακούσματα , πιο απόμακρα. Η ερμηνευτική ζεστασιά προηγούμενων παραγωγών μάλλον απουσιάζει εδώ (εκτός κάποιων ).
Στιχουργικά θα έλεγα ότι βρίσκεται  χαμηλότερα από παλαιότερες δουλειές. Δεν μπορώ να μην κάνω συγκρίσεις με το "'Ενα" που είχε καταπληκτικά στιχάκια. Βέβαια εκεί είχαμε Άλκη Αλκαίο , αλλά και ο Σωκράτης είχε δώσει πολύ καλύτερα δείγματα στο παρελθόν.

Ειδικός δεν είμαι , παρά απλός ακροατής. Τα συναισθήματα όμως που μου δημιούργησε το "Ένα" , από το πρώτο άκουσμα εδώ δεν τα είχα...Φυσικά αυτό είναι εντελώς υποκειμενικό...

...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη
« Απάντηση #10 στις: 24/02/05, 13:55 »
ειμαι στο πρωτο ακουσμα (ακομα να τελειωσει)
θα συμφωνησω κι εχω με τον Sts...μελαγχωλικος τονος φωνης, σκοτεινα ακουσματα με ροκ ρυθμους..
εχει ξεφυγει κατα πολυ απο ρεμπετικα και λαικα μουσικα χρωματα.
κατα πολυ λιγοτερο ξεσηκωτικα τραγουδια...
δεν με χαλαει ομως! :)
και εμεις ψυχεδελικοι ειμαστε! ;)

ειμαι ομως στο πρωτο ακουσμα, θα επανελθω σαφως οταν γινει βιωμα και δω τα τραγουδια με αλλο ματι..
εως τοτε καλη μας ακροαση!

Αποσυνδεδεμένος socrates_

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
  • Στα χέρια σου αφήνω το τιμόνι...
    • Προφίλ
Απ: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη
« Απάντηση #11 στις: 24/02/05, 16:31 »
Μετά από πολλές ακροάσεις μπορώ να πω ότι μου ακούγεται πολύ καλό το cd αν και θα ήθελα το Σωκράτη πιο μελωδικό.Ο ηλεκτρικός ήχος και η φωνή του στα τραγούδια θυμίζουν πιο πολύ Θανάση παρά τα ροκ κομμάτια του Σωκράτη στις Ασπρόμαυρες Ιστορίες και στον Φύλακα.Ο στίχος εκφράζει την διάθεση και τα αδιέξοδα του την στιγμή που τα έγραφε ενώ όλα τα τραγούδια έχουν δικό τους ξεχωριστό χρώμα.Νομίζω ότι με αυτό τον δίσκο διατηρεί και πάλι ψηλά τον πήχη όπως μας έχει συνηθίσει ;)
Άλλα θέλω κι άλλα κάνω,
πως να σου το πω...

Αποσυνδεδεμένος Modmor

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη
« Απάντηση #12 στις: 24/02/05, 22:47 »
Για μένα το τραγούδι κλειδί που με κάνει να συνεχίζω να πιστεύω στην εκρηκτική ζεύξη της φωνής του Μάλαμα με τον
-ακόμα- ακαθόριστα Ροκ ήχο του Μπάμπη Παπαδόπουλο είναι το 3ο του δίσκου, το 'Πρόσωπα'....

Στα σημεία που ο Μάλαμας έχει και μελωδικότητα ο ήχος γίνεται ανεξέλεγκτα ελκυστικός.

Θα διαφωνήσω με τους προλαλήσαντες ως προς τον στίχο.
Έτυχε και πρώτα διάβασα τα τραγούδια, μέχρι να φτάσω σπίτι, και μετά τα άκουσα..
ΑΔΙΚΟΥΝΤΑΙ απο την ερμηνεία του Σωκράτη κατα τη γνώμη μου μια που δεν είμαι καθόλου φίλος της απαγγελίας των στίχων....
Ισως να μην είχω σηνηθίσει...
δεν ξέρω πώς συμβαίνει
μια σταγονίτσα της να με ξεπλένει
να παρασέρνει μακριά
τόση βρομιά

δεν ξέρω πως συμβαίνει
να ακούω τόσα πολλά όταν σωπαίνει
να νιώθω τόση αποχεριά
σε μια αγκαλιά

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη
« Απάντηση #13 στις: 25/02/05, 14:38 »
το "Παιχνιδι με τα μαυρα" ξεχωρισε για μενα...
οσο ποιο πολυ τον ακουω τοσο ποιο πολυ μ'αρεσει...ε ετσι ειναι ο Σωκρατης ριζωνει και στερειωνει σιγα σιγα! ;)

Αποσυνδεδεμένος pink floyd

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
  • UMMA GUMMA
    • Προφίλ
Απ: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη
« Απάντηση #14 στις: 25/02/05, 16:14 »
Λοιπόν να πω και γω τις παρατηρήσεις μου. Κατ' αρχήν αγόρασα το δίσκο με το που άνοιξαν τα METROPOLIS χθες και τιμάται 15,30 Ευρά.

Θετικά:
Το πρώτο και κύριο είναι ότι υπάρχει ένας συγκεκριμένος χαρακτήρας σ' αυτόν το δίσκο απ' την αρχή ως το τέλος. Στα περισσότερα κομμάτια η ενορχήστρωση είναι πολύ δουλεμένη και ενδιαφέρουσα ταυτόχρονα. Εντυπώσιακό artwork στο εσώφυλλο και στο εξώφυλλο. Στιχουργικά είναι, κατα την προσωπική μου άποψη, απ' τους καλύτερους δίσκους του Σωκράτη. Είναι πιο δουλεμένος ο στίχος. Γοητευτική στα περισσότερα(όχι σε όλα) αυτή η όντως σκοτεινή, χλευαστική κατά κάποιο τρόπο ερμηνεία του Σωκράτη. Άπαιχτο το δέσιμο που κάνουν τα δύο τελευταία κομμάτια ( Στάχτη και Θίασος). Μελωδικά είναι εξαιρετικό κατά την άποψη μου.

Αρνητικά:

Θυμίζει πολύ Θανάση η ενορχήστρωση του Μπάμπη. Ακολουθεί ακριβώς τις ίδιες τεχνικές απ' ότι κατάλαβα (χωρίς αυτό υποχρεωτικά να με χαλάει). Δεν μπορώ επίσης να καταλάβω γιατι αυτό το βιβλιαράκι με τους στίχους (που πραγματικά είναι καλή δουλειά) δεν είναι μες στο cd αλλά έτσι στον αέρα.  Στα περισσότερα κομμάτια δεν μου αρέσουν τα τύμπανα. Ίσως κάποια κομμάτια θα έπρεπε να ήταν λιγότερα γεμισμένα από την ενορχήστρωση.

Καλύτερα κομμάτια θεωρώ το "Πρόσωπα" και το "Θίασος" ενώ πολύ ενδιαφέρον είναι και το "Σπηλιά του Δράκου" στου οποίου τη μουσική συνέβαλαν και οι Λαϊκεδέλικα. Δεν μπυ άρεσε το "Γυναίκα"

Συμπέρασμα: Θεωρώ πως αυτό το album δεν μπορεί να συγκριθεί με το ΕΝΑ. Έχουν διαφορετικό χαρακτήρα και έχουν και τα δυό τη χάρη τους. Πάντως είναι ανώτερω των προσδοκιών μου καθώς ο Σωκράτης δεν έχει βγάλει καμμιά πατάτα μέχρι τώρα και πίστευα πως ίσως είχε έρθει η ώρα της. Αλλά τo album είναι πραγματικά εξαιρετικό και πολύ ιδιαίτερο. Δεν χρειάζεται όλα τα τραγούδια να είναι συναυλιακά και ξεσηκωτικά. Ευχαριστούμε και πάλι Σωκράτη...

Καλή ακρόαση.........
« Τελευταία τροποποίηση: 25/02/05, 16:24 από pink floyd »
several species of small fury animals gathered together in a cave and grooving with a pict .........

Αποσυνδεδεμένος socrates_

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
  • Στα χέρια σου αφήνω το τιμόνι...
    • Προφίλ
Απ: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη
« Απάντηση #15 στις: 26/02/05, 00:41 »
Όποιος έχει (ακόμη) αμφιβολίες ας διαβάσει αυτό... ::)
http://v3.e-go.gr/music/articles.asp?catid=3761&subid=2&pubid=253673
Άλλα θέλω κι άλλα κάνω,
πως να σου το πω...

Αποσυνδεδεμένος kiseichukan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • Vanitas Vanitatum Et Omnias Vanitas
    • Προφίλ
Απ: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη
« Απάντηση #16 στις: 26/02/05, 00:52 »
Όποιος έχει αμφιβολίες, ας μπει απλώς στον κόπο να το ακούσει πρώτα. Έτσι θα σχηματίσει ο ίδιος άποψη και δε θα αρκεσθεί σε άλλη μία ενός γενικού ενδιαφέροντος portal.
Woman was God's second mistake

Αποσυνδεδεμένος socrates_

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
  • Στα χέρια σου αφήνω το τιμόνι...
    • Προφίλ
Απ: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη
« Απάντηση #17 στις: 26/02/05, 13:14 »
Όποιος έχει αμφιβολίες, ας μπει απλώς στον κόπο να το ακούσει πρώτα. Έτσι θα σχηματίσει ο ίδιος άποψη και δε θα αρκεσθεί σε άλλη μία ενός γενικού ενδιαφέροντος portal.
Συμφωνώ ότι ο καθένας έχει τα δικά του αισθητήρια αλλά νομίζω ότι αυτή η κριτική είναι αντιπροσωπευτική για τους περισσότερους και από την άλλη αυτός που την έγραψε ασχολείται αποκλειστικά με τη μουσική στο συγκεκριμένο site...
Άλλα θέλω κι άλλα κάνω,
πως να σου το πω...

Αποσυνδεδεμένος estef

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη
« Απάντηση #18 στις: 26/02/05, 14:03 »
Σε  κάθε ακρόαση του νέου δίσκου του Σωκράτη βρίσκω και κάτι καινούριο.Εκπληκτική δουλειά,κάθε φορά γουστάρω και ένα ακόμη τραγούδι.Ακούστε δυνατά το ΜΑΝΤΗ, το ΟΝΕΙΡΟ,ΤΟ ΑΔΕΙΟ ΔΩΜΑΤΙΟ,ΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΔΡΑΚΟΥ,το ΘΙΑΣΟ και ότι άλλο αγαπήσετε από ένα υπέροχο δίσκο,που δεν πετάς τίποτα.
Εντάξει,το ΓΥΝΑΙΚΑ δεν με ενθουσίασε αλλά ίσως θέλει τον χρόνο του.

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη
« Απάντηση #19 στις: 26/02/05, 14:05 »
το "Παιχνιδι με τα μαυρα" μονο σε μενα αρεσε? :-\
τοοοσο παραξενος ειμαι.. ::)

Αποσυνδεδεμένος socrates_

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
  • Στα χέρια σου αφήνω το τιμόνι...
    • Προφίλ
Απ: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη
« Απάντηση #20 στις: 26/02/05, 14:13 »
το "Παιχνιδι με τα μαυρα" μονο σε μενα αρεσε? :-\
τοοοσο παραξενος ειμαι.. ::)
Και σ' εμάς άρεσε!!!Και "ο μάντης" και τα "πρόσωπα" και "το όνειρο" κλπ,κλπ...Όλα τα κομμάτια φοβερά,έχει πάρει φωτιά το cd-player!
Η "Γυναίκα" όντως θέλει το χρόνο της αλλά αξίζει ο κόπος ;)
Άλλα θέλω κι άλλα κάνω,
πως να σου το πω...

Αποσυνδεδεμένος pink floyd

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
  • UMMA GUMMA
    • Προφίλ
Απ: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη
« Απάντηση #21 στις: 26/02/05, 15:52 »
Παίδες όντως αναθεωρώ για το "Γυναίκα". Έχει μια βασανιστικά γοητευτική μελωδία. Αυτό το album του Σωκράτη είναι, πιστεύω, το πιο δύσπεπτο από κάθε άλλο και θες αρκετες ακροάσεις για να το κατακτήσεις. Τώρα που το έχω ακούσει πάνω από 50 φορές όλο σαν σύνολο είμαι πεπεισμένος πως πρόκειται περί αριστουργήματος. Αγαπημένο μου μέχρι τώρα "Ο μάντης". Θα επανέλθω....

Έχει κανείς καμμιά εξήγηση γιατί το βιβλιαράκι με τους στίχους είναι έτσι ξεκρέμαστο;

Στο "άρρητο" υπάρχει ομοιοκαταληξία στο πρώτο κουπλέ με τους τίτλους από δύο τραγούδια του Θνάση "αγρύπνια - ενύπνια" . Απλώς το παρατήρησα...

Καλή ακρόαση.........
several species of small fury animals gathered together in a cave and grooving with a pict .........

Αποσυνδεδεμένος christhehealer

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • PeugeotSportClub
Απ: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη
« Απάντηση #22 στις: 03/03/05, 18:36 »
Έχει κανείς καμμιά εξήγηση γιατί το βιβλιαράκι με τους στίχους είναι έτσι ξεκρέμαστο;

Tσαχπινιά του γραφίστα που το σχεδίασε.
Yπάρχει μία "μόδα" τώρα τελευταία να βάζουν χάρτινο περιτύλιγμα έξω από το πλαστικό του CD. Eπειδή δεν υπάρχει προφανής λόγος χρησιμοποίησης χάρτινου περιτυλίγματος, βάζουμε το βιβλιαράκι απέξω και βρήκαμε μια δικαιολογία για να το "πουλήσουμε"...

Για να περάσω και στο κυρίως θέμα. Mία φορά που το έχω ακούσει, μου θυμίζει πολύ τις "Aσπρόμαυρες Iστορίες", στο πιο μοντέρνο τους...

Αποσυνδεδεμένος juliepaki

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αράζω άρα ζω
    • Προφίλ
    • κι άλλο προφίλ
Απ: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη
« Απάντηση #23 στις: 06/04/05, 13:09 »
Ήταν δυνατοί οι προηγούμενοι δίσκοι του.
Τους κουβαλάμε ακόμα , γι αυτό και "αδικήσαμε" την μικρή παρέκλιση του ύφους με το πρώτο ή τα πρώτα ακούσματα του νέου δίσκου.
Εγώ ένοιωσα ότι το δωμάτιο παύει να είναι άδειο όταν παίζει το δισκάκι  :)
Με συνεπήρε όταν πραγματικά το άκουσα , όταν του αφιέρωσα χρόνο και δεν υπήρχε απλά σαν μουσική υπόκρουση.
Μου άρεσε πολύ , είναι κάτι που το ήθελα στην δισκοθήκη μου.

θέλει, αστέρι μου, ατέλειωτα νυχτέρια να γίνει η κάμπια χρυσαλίδα και μετάξι..

Αποσυνδεδεμένος fillipos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Μάλαμας - νέος δίσκος - τελος Φλεβάρη
« Απάντηση #24 στις: 10/04/05, 23:06 »
γεια !

αυριο παιζει στον μυλο στην θεσσαλονικη και πιστευω να ακουσουμε και εμεις κανενα καινουργιο τραγουδι του. παντως μεχρι τωρα οτι εχει βγαλει ειναι ντιαμαντια!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
11194 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/03, 14:29
από Zoso
5 Απαντήσεις
4000 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/03/06, 13:21
από Shu_Ji
1 Απαντήσεις
2570 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/12/05, 00:34
από nicktgr15
11 Απαντήσεις
4658 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/06, 13:47
από Unknown Artist
6 Απαντήσεις
3872 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/10/06, 21:25
από LuNaFrEaK
11 Απαντήσεις
5867 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/06, 12:31
από Ariel_1
0 Απαντήσεις
2112 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/07, 01:47
από ship_me_out!!!
2 Απαντήσεις
2269 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/08, 13:44
από Υπνοβάτης...
0 Απαντήσεις
2212 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/05/08, 17:37
από MUSICPOST
0 Απαντήσεις
1781 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/07/08, 15:12
από MUSICPOST