Αποστολέας Θέμα: The junkie song  (Αναγνώστηκε 10896 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: The junkie song
« Απάντηση #25 στις: 21/12/07, 14:57 »
Παππού, σε ποιον αναφέρεσαι ως αντιγραφέα;

Aνέφερα μερικές γενικές αρχές για να κατανοήσετε την ψυχολογία της φυλής μας. Ευτυχώς στο κιθάρα δεν υπάρχουν αντιγραφείς, γιαυτό κι όλας έχουμε κολλήσει.

Όπως πολύ σωστά είπε κι ο Ιερακόμορφος το ότι αναγνωρίζουμε την ποιητική φύση δεν σημαίνει ότι συμφωνούμε με τον ποιητή. Πολλές φορές υπάρχει αντίλογος μεταξύ μας, κι αυτό φαίνεται καθαρά στα έργα μας, φαντάζομαι ότι το έχετε αντιληφθεί. Άλλες φορές υφίσταται μια κοινή πορεία και κοινή αναζήτηση, φαντάζομαι ότι κι αυτό θα το έχετε αντιληφθεί.

Ακόμα κι όταν διαφωνούμε όμως, γίνεται σε επίπεδο λόγου, δεν υπάρχει καμμιά κακία σ' αυτό, ούτε αντιπαλότητα, ούτε ζήλεια. Αυτό ακριβώς αναζητούμε στην επικοινωνία μας, τον πλουραλισμό και όχι την επιβολή, την μάθηση και όχι την διδασκαλία.

Κι αν καμμιά φορά σχολιάσουμε κάτι σημαίνει ότι χτύπησε βαθιά κομμάτια του εαυτού μας, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι αν δεν σχολιάσουμε μας είναι αδιάφορο.

Όσον αφορά το ποιοί είναι ποιητές, αν και δεν έχει καμμιά σημασία, θέλω να πω πως έχω αναγνωρίσει ποιητές που δεν έχουν καν δημοσιεύσει στίχους.
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: The junky song
« Απάντηση #26 στις: 21/12/07, 19:14 »
Όπως εσύ αυθαίρετα ανεβάζεις σ' αυτόν τον τόπο ότι γουστάρεις, το οποίον ότι, κάποιοι, αυθαιρέτως επίσης, βαπτίζουν ποίημα, έτσι κι εγώ αυθαιρέτως και με απόλυτες δημοκρατικές διαδικασίες εκφράζοντας την άποψη μου, σου λέω ότι αυτή η μετάλλαξη του χαρωπά τα δυό μου χέρια τα χτυπώ, μου φάνηκε απολύτως ανόητη, ατάλαντη και ανούσια. Περιέγραψες, χρησιμοποιώντας έτοιμους στίχους και κοπτοραπτική, την καθημερινότητα ενός ναρκομανούς. Σπουδαίο το επίτευγμα σου για κάποιους κλικαδόρους που αναζητούν με πάθος την αύξηση των αστερακίων κάτω απο το όνομα τους. Εγώ δεν θα σου ζητήσω συγγνώμη, ίσως γιατί δεν είμαι αρκετά άντρας.
Ίσως πάλι να μην έπρεπε να ερίσω σε τέτοιο βαθμό. Ίσως να είμαι τρελός. Στα σίγουρα γράφεις όμορφα, όμως με ενόχλησε το γεγονός ότι ευχαρίστησες αυτούς που ευλογήσανε τα γένια σου, και μόνον αυτούς. Να ξέρεις φίλε μου ότι αυτό που κάνει έναν ποιητή ποιητή δεν είναι τα ποιήματα του αλλά το ποιόν του. Αν σε δυσαρέστησα λυπάμαι.

Υ.Γ. Για να αποδείξω ότι οι πλείστοι εξ' υμών αποτελείτε μέρος κλίκας παραθέτω αυτό που εγώ θεωρώ ποίημα. Έχει μόνο δύο σχόλια. Δυστυχώς ο Χρήστος Φλ. δεν αποτέλεσε ποτέ μέρος της κλίκας σας. Γι αυτό και στο συγκεκριμένο ποίημα είχε μόνο δύο σχόλια.

την κλικα παλι που την ειδες?

Και μια που τ' αναφέραμε, ρε παιδιά, δεν νομίζετε πως είναι καιρός να κανονίσουμε και μια ποιητική κιθαροσυνάντηση?

papus...αναλαβε πρωτοβουλια να συγκεντρωθει ολη κλικα μας.... ;)

Αποσυνδεδεμένος x-versous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 730
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύσκολοι καιροί για πρίγκιπες !!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • youtube
Απ: The junkie song
« Απάντηση #27 στις: 21/12/07, 22:58 »
ΝΑΙ ΠΑΠΠΟΥ ΑΝ ΚΑΝΟΝΙΣΤΕΙ ΚΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ. ;)
Με θάψανε  πολύ βαθιά μα ούτε που σκεφτήκανε ότι εγώ είμαι σπόρος.

https://www.youtube.com/watch?v=Uded2fw0xho

Αποσυνδεδεμένος pinelopi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1075
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κι όμως δεν είναι μακριά...
    • Προφίλ
Απ: The junkie song
« Απάντηση #28 στις: 22/12/07, 09:42 »
Για να αποδείξω ότι οι πλείστοι εξ' υμών αποτελείτε μέρος κλίκας παραθέτω αυτό που εγώ θεωρώ ποίημα.

Αναστάση μέσα στη φράση σου που παραθέτω ουσιαστικά είσαι ανακόλουθος.
Το τι θεωρεί ποίημα ο καθένας μας ή το τι τον αγγίζει σαφώς δεν τοποθετεί τους λοιπούς με μη όμοια συμπεριφορά, ευαισθησία ή νοοτροπία σε μια κλίκα. Αυτά γενικά.
Ειδικά τώρα , και επειδή πλείστες όσες φορές έχω ακούσει αυτήν την "κατηγορία" να σέρνεται εδώ μέσα για χρόνια (δεν πρωτοτύπησες) πραγματικά εξακολουθώ να απορώ ακόμα.
Τι εννοείς χρησιμοποιώντας τη λέξη κλίκα;

Ναι μ' αρέσει ο Καβάφης π.χ. το ύφος του, η γραφή του, ο τρόπος που προσεγγίζει τα θέματα που καταπιάνεται, η αίσθηση που μου μένει μετά την ανάγνωση κ.λ.π.
Με κατηγοριοποιεί ως μέρος κλίκας κάτι τέτοιο ας πούμε;
Ειλικρινά θα ήθελα να καταλάβω τι εννοείς με τη λέξη κλίκα.

όνειρο είναι να ουρλιάζουν χιλιάδες ναι απ' το λαρύγγι του όχι  (Κ.Δ.)

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: The junkie song
« Απάντηση #29 στις: 22/12/07, 13:41 »
Neikos, pinelopi, αν κάτι κάνει "κλικ" σ' εσένα και κάνει "κλικ" και σ' εμένα εννοείται ότι ανήκουμε στην ίδια κλίκ-α! :)

Εκτός αυτού, θα ήθελα να προσθέσω ότι δεν θα έπρεπε να δίνουμε και τόση σημασία σε λόγια που λέγονται εν βρασμό ψυχής. Εδώ μέχρι και οι δικαστές αθωώνουν σε τέτοιες περιπτώσεις. Μπορεί ο άλλος να είναι στις μαύρες του, να τσακώθηκε με τον σύντροφό του, να τον απολύσαν από την δουλειά και τόσα άλλα. Ας είμεθα λογικοί, μην ψάχνουμε να βρούμε ψύλλους στα άχυρα.

Όσον αφορά την συνάντηση ας το αναλάβει κάποιος που βρίσκεται σε αστικό κέντρο. Είμαι μέσα για όλες τις τοποθεσίες αρκεί να το γνωρίζω δύο βδομάδες πρωτήτερα. Αν και θα προτιμούσα στην ύπαιθρο.
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος agrypnos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: The junkie song
« Απάντηση #30 στις: 22/12/07, 14:53 »
x, έχω διαβάσει αρκετά δικά σου και μου άρεσαν.
Τι ήθελα και το διάβασα αυτο;
Βασικά, δεν εχω τι να πω...

Είναι τουλάχιστον χυδαίο να παρουσιάζεται έτσι η εικόνα, η ψυχολογία, η κατάσταση ενός εξαρτημένου από ουσίες. Αναγνωρίζω βέβαια το δικαίωμα του γράφοντος να βλέπει με τον δικό του τρόπο μια κατάσταση, αλλά αυτό νομίζω οτι ξεφευγει πολυ...
Και ούτε χαίρεται για αυτη του την κατάσταση ο εξαρτημένος, ούτε χτυπάει όποιον βρει μπροστα του, ούτε όλοι αυτοί ασκουν βία στη οικογένειά τους! Αρκετοί προσπαθούν να ξεφύγουν!

Προτιμώ να βλέπω το θέμα ως εξής:
Κατά τ' άλλα εσείς
που 'σαστε υγιείς και αξιοπρεπείς
βοηθήστε μας και λίγο
δώστε μας πνοή, στέγη και τροφή
μια ιδέα στεγανή
που να μη μπάζει κρύο


Του εγώ μου φίλε τα όσα στεγανά
διαλύθηκαν σε κάποια μαύρη φλέβα
σ' ένα μονόδρομο αγωνίας αλήθεια και ψευτιά
το ίδιο πρόσωπο σκοτάδι με τη μέρα

Θέλει χρυσάφι και κάποια υποταγή
αγάπη μεταχείρηση στα μέτρα τα δικά της
είν' επικίνδυνη και θέλει προσοχή
θανάτου άγγελος σωματοφύλακάς της


Συγγνώμη, μα αυτή είναι η αποψή μου. Δεν έχει να κάνει με το αν ο x γραφει καλά ή όχι, εχει να κάνει με το πως παρουσιάστηκε το θέμα.
ta_eipes_ola.....autos_to_ezise_kai_kserei...apla..
p.o.y(proof-of-youth)

Αποσυνδεδεμένος x-versous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 730
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύσκολοι καιροί για πρίγκιπες !!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • youtube
Απ: The junkie song
« Απάντηση #31 στις: 23/12/07, 01:05 »
ta_eipes_ola.....autos_to_ezise_kai_kserei...apla..

poios ezise ti den se katalaba?
Με θάψανε  πολύ βαθιά μα ούτε που σκεφτήκανε ότι εγώ είμαι σπόρος.

https://www.youtube.com/watch?v=Uded2fw0xho

Αποσυνδεδεμένος x-versous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 730
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύσκολοι καιροί για πρίγκιπες !!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • youtube
Απ: The junkie song
« Απάντηση #32 στις: 23/12/07, 01:47 »
Neikos, pinelopi, αν κάτι κάνει "κλικ" σ' εσένα και κάνει "κλικ" και σ' εμένα εννοείται ότι ανήκουμε στην ίδια κλίκ-α! :)

θεοςςςςςςςςςςςςςςςςς ;D
Με θάψανε  πολύ βαθιά μα ούτε που σκεφτήκανε ότι εγώ είμαι σπόρος.

https://www.youtube.com/watch?v=Uded2fw0xho

Αποσυνδεδεμένος founio

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Γυναίκα
  • with the birds i' ll share this lonely view....
    • Προφίλ
Απ: The junkie song
« Απάντηση #33 στις: 23/12/07, 14:47 »
Μάλλον το έγραψες χάριν αστεϊσμού.... Φυσικά και γνωρίζεις , θέλω να ελπίζω, ότι κάθε άλλο παρά αστείο είναι το φαινόμενο. 
Πάντως οφείλουμε να παραδεκτούμε ότι όλοι με την παρέα μας έχουμε γράψει ή πει στιχάκια που αφορούν παραγκωνισμένα άτομα της κοινωνίας.

Αποσυνδεδεμένος agrypnos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: The junkie song
« Απάντηση #34 στις: 23/12/07, 15:14 »
ta_eipes_ola.....autos_to_ezise_kai_kserei...apla..

poios ezise ti den se katalaba?

paulos_sidiropoulos
p.o.y(proof-of-youth)

Αποσυνδεδεμένος SPL

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: The junkie song
« Απάντηση #35 στις: 08/01/08, 19:08 »
Ο γκροτέσκος τρόπος που άφησες να βγεί το ουρλιαχτό σου,
είναι αξιοθαύμαστος !
Μπράβο σου, φίλε !!!

Αποσυνδεδεμένος tug

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
    • Diymusic
Απ: The junkie song
« Απάντηση #36 στις: 15/01/08, 21:36 »
Anastasis μιας που όλοι έχουμε αποψη και τον εκραξες χωρίς λόγο να σου πω κι εγώ οτι αδυνατώ να δεχτώ post και καλά ψαγμένο που την λέει στον ανθρωπο που εκανε το χαρωπά από εναν Anastasis που έχει ως logo την Ελληνική σημαία. Η ποίηση φιλε δεν εχει όρια ,δεν εχει πατρίδα και χώμα, έχει ανθρωπια και συναίσθημα.  ;D Ετσι για να την πω και γω για κατι.
Οσο για το ποιημα του φίλτατου που εκανε το χαρωπά για τζανκι το βρήκα κορυφέο και ρεαλιστικότατο. Πανω κάτω όπως ακριβώς τα έδειξε και το ρεκβιεμ για ενα ονειρο, α εκείνο βραβεύτηκε απο τα φεστιβαλ οποτε έπρεπε να το ζητοκραυγάσουμε, είμασταν αναγκασμένοι, ενώ εδώ ευκαιρία να κράξουμε. Λοιπον δεν υπάρχει όσο και να θελετε να πειτε το αντίθετο, δεν υπάρχει τζανκι θεμα που να γινει αστείο. Ηταν σοβαρό το ποιημα και ηταν και πολύ ωραίο. Δεν σε εκανε να χαμογελάσεις καν. Αρα το αποτελεσμά του το πετυχε να σου μεταδώσει την κατάσταση του τζανκι και ηταν πετυχημένο το οτι χρησιμοποιήθηκε το χαρωπά που ειναι τόσο αντίθετο και χαρουμενο.. Θα ελεγα αν ημουν ο Τιμογιαννάκης οτι το εκανε επιτηδες για να δειξει οτι παρολο που ο τζανκι νομιζει οτι θα βρει την ευτυχία του χαρωπά τελικά βρίσκει την αθλιότητα και την θλίψη.
Να πω κι εγω δυο στίχους..

"Βαλε στο χέρι να κυλάει ναφθαλίνη
ότι αρκεί ώστε το βλέφαρο να πεσει
και βαλε μπρος να παμε καπου μακριά
φανταστικέ μου φίλε μην μας βρουν εκείνοι.."


Αποσυνδεδεμένος x-versous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 730
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύσκολοι καιροί για πρίγκιπες !!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • youtube
Απ: The junkie song
« Απάντηση #37 στις: 17/01/08, 16:48 »
σε ευχαριστώ φίλε SPL για τα καλά σου λόγια και να ξέρει πως το μόνο που περίμενα όταν ανέβασα αυτό το τραγούδι (για τραγούδι το έγραψα)είναι να μην με παρεξηγήσουν αυτοί που συμπαθούσα για την δουλειά τους και ευτυχώς μόνο αυτοί δεν με παρεξήγησαν εκτός από τον φίλο ΜΠ που ακόμα συμπαθώ πολύ ( για εμένα γράφοι υπέροχα) ένας από αυτούς που δεν ήθελα να παρεξηγηθώ είσαι και εσύ και πολύ χάρηκα που είδα το σχόλιο σου    να είσαι καλά.



φίλε tug πιστεύω πως ο καθένας μπορεί να εκφέρει γνώμη για ότι θέλει με μοναδικό κανόνα ότι πρέπει πάντα να ξεκινάει με θετική σκέψη και μετά, όπου τον βγάλει το συναίσθημα του.
 τώρα το συναίσθημα του Αναστάση τον οδήγησε εκεί που τον οδήγησε καλύτερα να μις συνεχίσουμε την φαγωμάρα γιατί δυστυχώς τελευταία το έχουμε παρακάνει εδώ μέσα αναφέρομε και στον εαυτό μου γιατί λόγο του συγκεκριμένου τραγουδιού απ ότι φαίνετ έριξα λάδι στην φωτιά.
 σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και να σου πω πως την ίδια σκέψη με εσένα έκανα όταν είδα το ρέκβιεμ για ένα Όνειρο δυστυχώς ζούμε στην κάποτε Ελλάδα τον γραμμάτων και είμαστε κάτι σαν έλληνες όπως έλεγε και ο Παύλος Σιδηρόπουλος που αναφέρθηκε παραπάνω.
Με θάψανε  πολύ βαθιά μα ούτε που σκεφτήκανε ότι εγώ είμαι σπόρος.

https://www.youtube.com/watch?v=Uded2fw0xho

Αποσυνδεδεμένος Blacksheepιος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 367
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: The junkie song
« Απάντηση #38 στις: 25/01/08, 10:14 »
Ρε ανθρωπε Χ , τι να πω...Ενταξει... 2 λεξεις μονο:
ΜΕΛΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟ!

congrats!
Λεσπολιαρης αταλαντος κιθαροπαιχτικος αμνος.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: The junkie song
« Απάντηση #39 στις: 25/01/08, 11:11 »
Είχα σκοπό να γράψω κάτι σχετικά με το topic, απλά εκείνη την περίοδο το αμέλησα.. Τώρα που το επανέφερε ο Blacksheepios επιτρέψτε μου να εκφέρω την γνώμη σε 3 σημεία:

α) Νομίζω ότι το συγκεκριμένο ποίημα προκάλεσε τα αρνητικά σχόλια και κριτική κάποιων λόγω του γεγονότος ότι αποτελεί μια μελοποίηση ενός παιδικού τραγουδιού και έτσι δημιουργείται μια σοβαρή αντίθεση (παιδικό, χαρούμενο τραγούδι + δυνατοί και καυστικοί στίχοι).. Ως εκ τούτου, κάποιοι πιθανόν να μην θεωρούν ότι αυτά τα δύο πάνε μαζί.. Θαρρώ ότι αν το ποίημα δεν είχε την συγκεκριμένη μελοποίηση δεν θα γινόταν τόσος ντόρος.. Προσωπικά δεν με ενοχλεί και θα έλεγα ότι μου άρεσε κιόλας..

β) Διαφωνώ κάθετα στο statement του X-Versous, "χαίρε σε όσους άρεσε, αντίο σε όσους δεν άρεσε".. Πιστεύω ότι ήταν λίγο επιπόλαιη απάντηση και ο Χ-Versous πλέον θα το έχει καταλάβει.. Κάποτε, σε κάποιες εξετάσεις κλασικής κιθάρας (νομίζω ήταν κατατακτήριες από Μέση σε Ανωτέρα) είχα προετοιμαστεί αρκετά καλά, όμως εκείνη τη μέρα μου είχε "βγει" το πρόγραμμα απερίγραπτα καλά (δεν μπορώ να ξέρω για ποιον λόγο, ίσως ήταν η μέρα μου  :D ).. Λοιπόν, περιμένοντας και τους άλλους μαθητές του καθηγητή μου να τελειώσουν και αυτοί τις εξετάσεις τους και κατά την διάρκεια των διαλλειμάτων, ερχόντουσαν οι εξεταστές και μου δίναν συγχαρητήρια σε πολύ θερμό ύφος.. Εγώ δεν πίστευα στα αυτιά μου (δεν είχα συνηθίσει σε κάτι τέτοια).. Μετά το τέλος των εξετάσεων και στο δρόμο της επιστροφής, είπα στον καθηγητή μου ότι δεν μπορώ να καταλάβω πως δέχθηκα τόσα πολλά συγχαρητήρια και εκείνος μου απάντησε, θέλωντας να με προσγειώσει, τα εξής.. "Όπως δεν μας αρέσει να ακούμε αρνητικά σχόλια για τον εαυτό μας και τις περισσότερες φορές διαφωνούμε με αυτά και τα αποβάλλουμε, έτσι πρέπει να γίνεται και με τα θετικά σχόλια.. Θα πρέπει και αυτά να τα φιλτράρουμε και να μην τα λαμβάνουμε πάντοτε ως σωστά και ακριβή".. Αυτό σαν γενικό σχόλιο..

γ) Είμαι σχετικά νέο μέλος στο forum αλλά παρόλα αυτά έχω καταλάβει ότι υπάρχουν κάποιες συμπάθειες όπως και αντιπάθειες.. Τις πρώτες πολλοί μπορούν να τις θεωρήσουν ως κλίκες ενώ τις δεύτερες έχθρες.. Κατά τη γνώμη μου και οι δύο είναι αρκετά βαριοί χαρακτηρισμοί.. Όμως πιστεύω ότι και εσείς θα συμφωνείτε ότι υπάρχουν κάποια άτομα που συμφωνούν σχεδόν στα πάντα, ποστάρουν στα ίδια topics και υπερασπίζονται αλλήλους ανεξαρτήτως αν η γνώμη κάποιου αντικειμενικά μπορεί να φαίνεται εσφαλμένη.. Συμπάθειες παντού υπάρχουν και θα υπάρχουν.. Δεν θα πρέπει να μας ενοχλεί αυτό, αν και κατά τη γνώμη μου η καλύτερη πρακτική είναι να μην βάζουμε τις συμπάθειες μας πάνω από τη κρίση μας..

Αποσυνδεδεμένος x-versous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 730
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύσκολοι καιροί για πρίγκιπες !!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • youtube
Απ: The junkie song
« Απάντηση #40 στις: 27/01/08, 02:27 »
Φίλε Blacksheepιος σε ευχαριστώ για το σχόλιο σου και ας ελπίσουμε πως θα βρεθεί κάποιος που να ξέρει περισσότερα από εμένα
από μουσική (ξέρω μόνο να σφυρίζω ;D)να το μελοποιήσει να είσαι καλά.

Φίλε faser  αρχικά να σε ευχαριστήσω για το σχόλιο σου και να σου πω
1 από τότε μέχρι σήμερα έχω καταλάβει πολλά
όπως και από χθες μέχρι σήμερα κάποια άλλα καθώς το ίδιο θα κάνω και αύριο για μεθαύριο…

2 Συμπαθώ ανθρώπους για αυτό που είναι και στην προκειμένη περίπτωση
αυτοί που συμπαθώ είναι η δουλειά τους
(και αυτό το λέω γιατί μόνο αυτό ξέρω από όλους εδώ μέσα ) 
τα ποιήματα τους και οι στίχοι τους.
Το να τους συμπαθώ για αυτό που κάνουν με κάνει θαυμαστή οπαδό η όπως θες πες το αλλά όχι κλίκα
και αυτό ελπίζω να το καταλαβαίνεις.
να είσαι καλά ευχαριστώ.  ;)

Με θάψανε  πολύ βαθιά μα ούτε που σκεφτήκανε ότι εγώ είμαι σπόρος.

https://www.youtube.com/watch?v=Uded2fw0xho

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
2783 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/05, 13:46
από Sandman1_1
4 Απαντήσεις
2307 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/10/05, 21:55
από Kiratzoharris
3 Απαντήσεις
2422 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/04/07, 12:32
από Vicarious
1 Απαντήσεις
2073 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/02/08, 17:46
από Joevaicci
3 Απαντήσεις
2629 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/05/09, 10:07
από gkou
15 Απαντήσεις
6549 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/08/09, 16:08
από ΕΛΛΙΑΝΙΟΣ
12 Απαντήσεις
3549 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/06/09, 23:08
από Garvin
2 Απαντήσεις
2107 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/08/09, 23:52
από Samdreamth
7 Απαντήσεις
2499 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/07/09, 00:39
από Νίκος
3 Απαντήσεις
1861 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/08/09, 12:58
από Gambi1986