Σελίδες:
  • #26 από kefalonitis 7 στις 02 Jul 2005
  • 4 φορές έχω πάει σε συναυλίες του και άλλες τόσες θα πήγαινα! Η φωνή του μυρίζει Θεσσαλονίκη, σε ταξιδεύει. Όλα τα λεφτά όταν ερμηνεύει τη "ρωγμή του χρόνου"!

    Συμφωνώ απόλυτα!!!
    Εγώ έχω πάει σε 3 και ευχαρίστως θα πήγαινα και σε 13 ακόμα αν μπορούσα!!! :) :) :)
  • #27 από neraida_ths_aughs στις 30 Jul 2006
  • πως λεμε no martini,no party?

    ετσι και no νικολας,no σωκρατης!!  :P

    οχι ενταξει,δεν τον εκτιμω μονο γι'αυτο εννοειται..και απο την αλλη,ο σωκρατης καποια στιγμη θα εκανε το θαυμα του με η χωρις βοηθεια! ειναι κ οι 2 υπεροχοι!
  • #28 από Βραζίλης στις 04 Aug 2006
  • Ο Ν.Παπάζογλου ήταν που μου άνοιξε τα αυτιά και προς μια πιο "λαϊκή" κατεύθυνση, τότε που ήμουν ροκάς/μεταλάς, πριν πολλά χρόνια.
    Στην αρχή η ιδιαίτερη φωνή του και ο τρόπος που τραγουδάει, με ξένισε και λίγο με απώθησε, αλλά μετά τον λάτρεψα! Οι στίχοι, πολλές φορές νόμιζα οτι είχαν γραφτεί για μένα, ταύτιση καταστάσεων. Πολλές συνθέσεις και ενορχηστρώσεις ήταν πρωτοποριακές. Η χαμηλών τόνων παρουσία του ταιριάζει με τη δική μου. Επιλέγει να κάνει συναυλίες κάτω από το αυγουστιάτικο φεγγάρι. Όλα αυτά μαζί με έκαναν να τον εκτιμήσω πολύ. Να'ναι καλά...
  • #29 από parlats στις 04 Aug 2006
  • Ιδιαίτερη φωνή, ιδιαίτεροι στίχοι, ιδιαίτερος άνθρωπος.

    Ακούγοντας Παπάζογλου, θυμάσαι αμέσως 2 πράγματα: Θεσσαλονίκη και Αύγουστο  :)

  • #30 από kefalonitis 7 στις 04 Aug 2006
  • Ο Ν.Παπάζογλου ήταν που μου άνοιξε τα αυτιά και προς μια πιο "λαϊκή" κατεύθυνση, τότε που ήμουν ροκάς/μεταλάς, πριν πολλά χρόνια.
    Στην αρχή η ιδιαίτερη φωνή του και ο τρόπος που τραγουδάει, με ξένισε και λίγο με απώθησε, αλλά μετά τον λάτρεψα! Οι στίχοι, πολλές φορές νόμιζα οτι είχαν γραφτεί για μένα, ταύτιση καταστάσεων. Πολλές συνθέσεις και ενορχηστρώσεις ήταν πρωτοποριακές. Η χαμηλών τόνων παρουσία του ταιριάζει με τη δική μου. Επιλέγει να κάνει συναυλίες κάτω από το αυγουστιάτικο φεγγάρι. Όλα αυτά μαζί με έκαναν να τον εκτιμήσω πολύ. Να'ναι καλά...

    Και εμένα γι'αυτό μου αρέσει...Για τις καλές ενορχηστρώσεις και για την χαμηλών τόνων παρουσία του...
    Επίσεις και για τις συναυλίες κάτω από το αυγουστιάτικο φεγγάρι
  • #31 από DHMHTROS στις 05 Aug 2006
  • 6 αυγουστου 2006 στις 21:30 θα εμφανιστει στη σιβηρη χαλκιδικης για το φεστιβαλ κασανδρας.
    οσοι πιστοι και κοντινοι προσελθετε... :)
  • #32 από eva... στις 07 Aug 2006
  • 6 αυγουστου 2006 στις 21:30 θα εμφανιστει στη σιβηρη χαλκιδικης για το φεστιβαλ κασανδρας.
    οσοι πιστοι και κοντινοι προσελθετε... :)

    Εγω εδωσα το παρον,μιας και ημουν εκει διπλα,στη σιβηρη και δεν υπηρχε περιπτωση να χασω τον Παπαζογλου!!Μ'αρεσει παρα πολυ,σαν φωνη,τα τραγουδια του,το μπαγλαμαδακι του (μη ξεχνιομαστε καπως ετσι ξεκινησε!) και οφειλω να πω οτι ηταν φοβερος χθες βραδυ!!!Δεν ειχε τοσο πολυ κοσμο οσο περιμενα αλλα πιστευω οτι οσοι βρεθηκαν εκει δεν εχουν να πουν ουτε μια κακη κουβεντα!!!Εδωσε ρεστα!!!Και ειναι πανω απ'όλα ανθρωπος με καρδια!!Δεν ξερω αν αλλοι καλλιτεχνες θα το εκαναν αυτο η αν θα το σκεφτονταν αλλα θα σας μεταφερω τι ειπε προς το τελος της συναυλιας που πραγματικα δεν το περιμενα και τον παραδεχομαι,"ας σταματησουμε και ας σιωπησουμε για λιγο γι'αυτους τους φουκαραδες στον Λιβανο"!!!
    Πρεπει να σημειωσω και κατι που αν δε το πω θα σκασω!!Η κοπελα που ηταν μαζι του,ονοματι Ελενα Δεληχρηστου,τρομερη φωνη!!!Αλλα και το ακουστικο τμημα της "Λοξης Φαλλαγας"  ολοι ενας κι ενας!!Και ολοι αυτοι με την φωνη του Παπαζογλου ηταν οτι πιο ωραιο για να σου ομορφυνουν μια βραδια του Αυγουστου!!!
  • #33 από mixalism στις 09 Aug 2006
  • πολύ πολύ πολύ καλός πήγα σε3 συναυλίες του πριν από χρονια αξεχαστες. Το φουλάρι το ξέχασες ή δεν το φοράει θα ξανα κάνει κάτι εδώ κοντά
  • #34 από kefalonitis 7 στις 09 Aug 2006
  • Παίδες γεια και χαρά!!!

    Μήπως έχετε ακούσει τίποτα για συναυλίες του Νικόλα στην Κεφαλονιά ή στην Αθήνα; ???
  • #35 από Iroukos στις 09 Aug 2006
  • Ιδιαίτερη φωνή, ιδιαίτεροι στίχοι, ιδιαίτερος άνθρωπος.

    Ακούγοντας Παπάζογλου, θυμάσαι αμέσως 2 πράγματα: Θεσσαλονίκη και Αύγουστο  :)



    δλδ ειναι η εποχη του!!! ;D

    πλακιτσα!!!
    και μενα παντος θεσσαλονικη κ Αυγουστο μου θυμιζει!
    πολυ καλος!!! ;)
  • #36 από PanosIa στις 16 Aug 2006
  • Άν και σε ζωντανή συναυλία τον είδα μόνο μια φορά (πριν από χρόνια στο Φραγκοκάστελο της Κρήτης) ακούω συχνά τραγούδια του. Η αξία του είναι αναμφισβήτητη όπως δείχνουν και τα προηγούμενα από το δικό μου μηνύματα.

    Τα τραγούδια του που μου αρέσουν περισσότερο: Αύγουστος, Ο μοναχός ο άνθρωπος, Υδροχόος, Τρελή και αδέσποτη, Πότε Βούδας πότε Κούδας.
  • #37 από gkou στις 03 Dec 2008
  • Εγώ κάθε φορά που τον ακούω, με ταξιδεύει με τον πιο γλυκό τρόπο, ειδικά το "Πέρασα έτσι" από το "Χαράτσι"...
  • #38 από marthakou στις 11 Jan 2009

  • Είναι πολύ καλός. Τα τραγούδια τα οποία μου έρχονται αυτήν τη στιγμή είναι τα: "Αόρατοι σταυροί", "Απόψε σιωπηλοί" και "Για το χαμόγελό σου".
  • #39 από ΧΩΡΙΑΤΗΣ στις 12 Jan 2009
  • Το όνειρο
    εγώ κι ο ίσκιος μου
    μη με αποκαλείς τεμπέλη
    του χαμού
    για το χαμόγελο
    θάνατο θέλω τραγικό
    μάτια μου
    αύγουστος
    και πολλά άλλα

    Μεγάλος τραγουδοποιός
    χάραξε και συνεχίζει να χαράζει την δική του ξεχωριστή πορεία στο ελληνικό τραγούδι
  • #40 από taxfreesax στις 12 Jan 2009
  • αγαπημενος,τον θυμαμαι αχνα απο τα παιδικα μου χρονια παρεα με την Γλυκερια να με συνοδευει στα πρωτα μου ονειρα...βλεμμα χαμηλο,χαμογελο αμηχανο,ευθραυστος στο λογο του,αμεσος και ειλικρινης,πανω απ ολα απλα ανθρωπινος...αγγιζει ευαισθητες χορδες...ξυπνα συναισθηματα..τι αλλο?
  • #41 από ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΠΕΛΛΟΣ στις 24 Aug 2009
  • Αύγουστος δεν υπάρχει καλύτερο ερωτικό
Σελίδες: