Σελίδες:
  • #26 από Stinky στις 22 Mar 2010
  • Yπαρχει και η λυση να την πουλησεις και να παρεις μια σωστη ηλεκτρακουστικη.
    Αν και απο'τι μου χει πει ο master k@frer δεν πουλας ποτε τιποτα ;D
  • #27 από master of puppets στις 22 Mar 2010
  • Yπαρχει και η λυση να την πουλησεις και να παρεις μια σωστη ηλεκτρακουστικη.
    Αν και απο'τι μου χει πει ο master k@frer δεν πουλας ποτε τιποτα ;D

    ΠΟΤΕ!!!! ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!! :P ο εξοπλισμός είναι κομμάτι μου...πόσο μάλλον μια κιθάρα που πραγματικά λατρεύω....όποτε πιάνω ένα όργανο πάντα θυμάμαι τις πρώτες μου στιγμές μαζι του....δεν μου πάει η καρδιά να το δώσω αλλού ακόμα και αν ξέρω πως θα του συμπεριφερθούν εξίσσου καλά ή και καλύτερα....είναι μια εγωιστική ερωτική σχέση..... ;D
  • #28 από Jezus στις 23 Mar 2010
  • Υπαρχει παντα και το συστημα που ειναι ενσωματομενο στο κατω 'κουμπι' που πιανει η ζωνη σου, οποτε απλα μεγαλωνεις λιγο την τρυπα και αλλαζεις το strap button, το οποιο περιεχει το βυσμα για το καλωδιο, και στο μεσα μερος εχει μια μακροστενη πλακετα που εχει το μικροφωνο
  • #29 από Απόλλων στις 23 Mar 2010
  • Αμα δε τα βγαλει τα λεφτα του το οργανο... Γιαυτο ακριβοπληρωνουμε τις περισσοτερες φορες. Για να παρουμε αξιοπιστα οργανα. Τωρα αν ειναι να παθει ζημια, χτυπα ξυλο μπορει να την παθει και στο σπιτι.

    Όπως το βλέπει κανείς. Για μένα η κιθάρα είναι χόμπυ, όχι επένδυση να σκέφτομαι αν θα "βγάλει τα λεφτά της". Και την αγαπημένη μου κιθάρα (ειδικά εφόσον πρόκειται για ακουστική) δεν θα την έβγαζα από το σπίτι για να την ταλαιπωρώ σε πορτ μπαγκαζ αυτοκινήτων, ζωντανές εμφανίσεις και όλα τα σχετικά. Θα προτιμούσα μια άλλη κιθάρα που θα είχα κυρίως για αυτό το σκοπό. Και για κάποιον που το σκέφτεται προκειμένου να κάνει μια μετατροπή στην κιθάρα του από υπεύθυνο και έμπιστο τεχνίτη, ίσως η επιλογή που προτείνω είναι κάτι που πρέπει να σκεφτεί.
Σελίδες: