Σελίδες:
  • #1 από YmiRLinG στις 13 Nov 2009
  • Αλλος τραγουδιστης, παλια συνθεση κατα τα αλλα, τρελαμενοι 40αρηδες. Τους AiC τους μαθαμε και του αγαπησαμε οπως ηταν παλια. Μπορουν να μας ξανακερδισουν με ενα καινουριο πονημα με νεο τραγουδιστη? Μπορουν να ειναι ανταξιοι του επιπεδου τους? Ε λοιπον με τον καινουριο δισκο το αποδεικνυουν και με το παραπανω. Μιλαμε για εναν τουλαχιστον παρα πολυ καλο δισκο με κομματαρες γεματες εμπνευση. Οι AiC αποδυκνειουν οτι το εχουν ακομα χαλαρα. Οσοι δεν το εχετε κανει αξιζει να τον ακουσετε αμεσα τον δισκο (φυσικα υπαρχει τορρεντ). AiC is back!
  • #2 από s.s. στις 15 Nov 2009
  • Αν και δεν περιμένω κάτι το ιδιαίτερο θα το τσεκάρω το βράδυ και θα πω από αύριο.
  • #3 από Stergios Kourou στις 16 Nov 2009
  • Είναι πολύ καλό πραγματικά!!!

    Έχω αγαπήσει το All Secrets Known με τη μία!!!
  • #4 από s.s. στις 05 Dec 2009
  • Λοιπόν το έχω ακούσει αρκετές φορές και ομολογώ ότι έχω εκπλαγεί ευχάριστα.Κοφτά riff,ωραίες ερμηνείες,θυμίζει AIC από παλιά.Θέτει άνετα υποψηφιότητα για το προσωπικό μου top-10 για το 2009.
  • #5 από fronimiths στις 16 Dec 2009
  • Φοβερός δίσκος! Τολμώ να συγκρίνω και να πω πως είναι καλύτερος από το ομώνυμο! Και η φωνή του DuVall μοιάζει τρομακτικά με του Staley
  • #6 από s.s. στις 16 Dec 2009
  • Και η φωνή του DuVall μοιάζει τρομακτικά με του Staley
    Ισχύει.
  • #7 από parlats στις 16 Dec 2009
  • Και η φωνή του DuVall μοιάζει τρομακτικά με του Staley
    Ισχύει.

    Οπως πολλές μπάντες (βλέπε AC/DC, Skid Row, Helloween) και άλλες πολλές, έτσι και οι Alice in Chains βρήκαν μια φωνή που μοιάζει πάρα πολύ με τον Layne Staley. Αν και δεν είναι απ'τις αγαπημένες μου μπάντες, τολμώ να πω ότι ο Staley έχει αφήσει μεγάλη σφραγίδα στην μπάντα και δυστυχώς ο οποιοσδήποτε τραγουδιστής μπαίνει σε πολλές φορές άδικη σύγκριση.

    Ο Duvall είναι όντως ένας πολύ καλός τραγουδιστής, αλλά δυστυχώς υποπέφτει σ'αυτό που έγραψα νωρίτερα.
    Το καλό είναι ότι η μπάντα αγκαλιάστηκε από πολύ κόσμο και ο Duvall έγινε αποδεκτός. Μακάρι να συνεχίσουν έτσι, γιατί ο δίσκος όντως είναι πολύ καλός.
  • #8 από parlats στις 16 Dec 2009
  • Και η φωνή του DuVall μοιάζει τρομακτικά με του Staley

    Οπως πολλές μπάντες (βλέπε AC/DC, Skid Row, Helloween) και άλλες πολλές, έτσι και οι Alice in Chains βρήκαν μια φωνή που μοιάζει πάρα πολύ με τον Layne Staley. Αν και δεν είναι απ'τις αγαπημένες μου μπάντες, τολμώ να πω ότι ο Staley έχει αφήσει μεγάλη σφραγίδα στην μπάντα και δυστυχώς ο οποιοσδήποτε τραγουδιστής μπαίνει σε πολλές φορές άδικη σύγκριση.

    Ο Duvall είναι όντως ένας πολύ καλός τραγουδιστής, αλλά δυστυχώς υποπέφτει σ'αυτό που έγραψα νωρίτερα.
    Το καλό είναι ότι η μπάντα αγκαλιάστηκε από πολύ κόσμο και ο Duvall έγινε αποδεκτός. Μακάρι να συνεχίσουν έτσι, γιατί ο δίσκος όντως είναι πολύ καλός.

    PS: Ας ελπίσουμε να μη κάνουν το ίδιο οι Aerosmith γιατί θα γελάει και το παρδαλό κατσίκι.
  • #9 από Kiratzoharris στις 21 Dec 2009
  • Ακουω το δισκο κανα μηνα (+) τωρα και νομιζω οτι εχει ακομα να μου δωσει.Δεν περιμενα να μου αρεσει τοσο μιας και οι Alice in chains δεν μου ειχαν κανει ποτε ιδιαιτερη εντυπωση.Η πλακα ειναι οτι μου εκαναν τωρ ακαι ακουσα σοβαροτερα και τους κλασικους τους δισκους.
  • #10 από Stergios Kourou στις 21 Dec 2009

  • "...Time to start living like just before we died..."
Σελίδες: