Σελίδες:
  • #1 από master of puppets στις 26 Oct 2010
  • To λεπόν once again......επειδή ο τριχωτός μου φίλος ήρθε ξάνθη.....και λιώνουμε.....today σας έχουμε άλλη μια διασκευή baby.....γιατί γουστάρουμε τις απαντήσεις και τo feedback που μας δώσατε (ναι μήτσο...για σένα μιλάμε.... :P )


    Ο εξοπλισμός ίδιος:


    Esp eclipse II
    M-audio axiom 25
    Shure 55 SH
    Lexicon Lambda


    Και σήμερα ήμασταν νηφάλιοι αν και είχαμε αλκοολ..... :P


    Τo link είναι το εξής:
    http://www.box.net/shared/6tmdiitb6c


    Ευχαριστούμε προκαταβολικά...(μήτσο..... :P )
  • #2 από TheVrachnoprofiter στις 26 Oct 2010
  • ΠΑΝΤΑ ήθελα να μου αφιερώσουν τραγούδι στο Κιθάρα... ;D

    Λοιπόν αγαπούλες, είναι κάποιες κλάσεις ανώτερο (και πιο νηφάλιο) απ' το προηγούμενο. Πλήκτρα μέσα στην κλίμακα( ;D ), σόλο sexy as hell (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΥΙΣΚΙ ΜΟΥ???)και η φωνή ΔΕΝ αγγελακίζει τόσο (οκ Λιάκο, βρίσε όσο θες  :P ). Άντε να σας δούμε και λάιβ να γουστάρουμε.
  • #3 από Fourier στις 26 Oct 2010
  • Αυτό μάλιστα...είστε πολύ πιο πειστικοί και δεμένοι σε σχέση με το "lamb". Μπράβο σε όποιον έκανε τα φωνητικά.

    Καλά να περνάτε... ;D


    Υ.Γ. Με πρόλαβε ο φίλος (Μήτσος??? ;D ). Συμφωνώ σε όσα λέει.
     
  • #4 από vagtanplan στις 26 Oct 2010
  • Αη Λαϊκ !!!  Ωραια αποψη του ασματος !!
     
    Αυτο το νηφαλιοι να το προσεξετε !! παρατεταμενη νηφαλιωτης οδηγει σε λαθος συμπερασματα χαχαχαχαχα !!
     
    Μπραβο ρε παιδες !!   ;)
  • #5 από elrich στις 27 Oct 2010
  • ...μου φαίνεται γίνομαι fan σιγά σιγά... Δεν ξέρω τι μου αρέσει πιο πολύ, ο ήχος σας ή η επιλογή των κομματιών.
    Έχω και μια παραγγελιά για την άλλη φορά: Baby please don't go - Van Morisson

    Keep on!!!

    Νηφαλιότητα=τριφυλλότητα που είπε και ο Βύρων Πολύδωρας... χεχε
  • #6 από m@ster k@frer στις 27 Oct 2010
  • Αη Λαϊκ !!!  Ωραια αποψη του ασματος !!
     
    Αυτο το νηφαλιοι να το προσεξετε !! παρατεταμενη νηφαλιωτης οδηγει σε λαθος συμπερασματα χαχαχαχαχα !!
     
    Μπραβο ρε παιδες !!   ;)
    χαχαχαχα ευχαριστουμε vag....
    ...μου φαίνεται γίνομαι fan σιγά σιγά... Δεν ξέρω τι μου αρέσει πιο πολύ, ο ήχος σας ή η επιλογή των κομματιών.
    Έχω και μια παραγγελιά για την άλλη φορά: Baby please don't go - Van Morisson

    Keep on!!!

    Νηφαλιότητα=τριφυλλότητα που είπε και ο Βύρων Πολύδωρας... χεχε
    χαχαχ... ωραιος...  εχυαριστουμε για το χρονο σου...

    αν σου αρεσει ο srv εχω κανει ενα cover και στο pride and joy πριν λιγο καιρο, αν θελεις ακου το...εκει επεδιωξα πιο πολυ να πετυω ηχο srv... αν θελεις ριξε μια ματια στν πρωτη σελιδα πρεπει να ειναι ακομα στις διασκευες...
  • #7 από elrich στις 27 Oct 2010
  • Προσωπικά (και στη μπάντα μου) χέστηκα αν πετύχετε ποτέ ακριβώς τον ήχο του Stevie ή κάποιου άλλου.
    Το μόνο που μετράει είναι το feeling και αυτό σας περισσεύει...

    edit: Το άκουσα το pride & joy... ποοοολύ καλό. Αν θες ακριβώς τον ήχο του SRV πάντως, δοκίμασε να φοράς ΠΑΝΤΑ καπέλο με φτερό (και μια πίπα στο στόμα θα βοηθούσε πολύ). Αυτά με τους ενισχυτές και τα boost - springs είναι δευτερεύοντα  ;D
  • #8 από s.s. στις 27 Oct 2010
  • Moυ άρεσαν και τα 2.Προφανώς δεν είσαστε σε top επίπεδο ακόμα αλλά και μόνο η ιδέα για το συγκεκριμένο project φτάνει προς το παρόν.
    Αν παίξει κανα τζαμάρισμα εδώ κοντά,ενημερώστε.
  • #9 από master of puppets στις 27 Oct 2010
  • Ευχαριστώ και σε αυτο το θέμα τους πάντες....


    είναι η αλήθεια ότι το συγκεκριμένο κομμάτι μας βγήκε πιο φυσικά....πιο "εύκολα" απο την μαιρούλα.....


    Moυ άρεσαν και τα 2.Προφανώς δεν είσαστε σε top επίπεδο ακόμα αλλά και μόνο η ιδέα για το συγκεκριμένο project φτάνει προς το παρόν.


    Αυτό ακριβώς είναι και αυτό που σκεφτήκαμε κι εμείς....βγαίνουν άπειρα γούστα τζαμάροντας με τέτοια κομμάτια.....αλλά όντως θέλει δουλειά....




    . Αν θες ακριβώς τον ήχο του SRV πάντως, δοκίμασε να φοράς ΠΑΝΤΑ καπέλο με φτερό (και μια πίπα στο στόμα θα βοηθούσε πολύ). Αυτά με τους ενισχυτές και τα boost - springs είναι δευτερεύοντα  ;D


    Το καπέλο το φοράω εγώ όταν γράφω τη φωνή....πιάνεται? ;D
  • #10 από Βραζίλης στις 27 Oct 2010
  • μμμ, πολύ καλή άποψη για το τραγούδι, μ'άρεσε και ο ήχος (εκτός από τον "γιαπωνέζο" στα ντραμς).
    Σε διάφορα σημεία κάποιος βγαίνει εκτός ρυθμού, αλλά αυτό διορθώνεται με εξάσκηση. Εύχομαι με το καιρό να "δένεστε" όλο και καλύτερα.
Σελίδες: