Σελίδες:
  • #1 από Γιάννης Σ. στις 19 Jan 2011
  • Γεια σε όλους, πιστεύω ότι εδώ γίνεται καταπληκτική δουλειά, ένα σχολείο μουσικής αληθινό.
     
    Έκανα μια δικιά μου ροκ διασκευή στο γνωστό τραγούδι Electricity των OMD, από παιδάκι έιχα την αίσθηση ότι αυτό το τραγούδι έπρεπε να είναι κάπως έτσι...
    http://www.box.net/shared/2j1u28qji6
  • #2 από let me know 796 στις 19 Jan 2011
  • πολυ μαγκικο  :up μπραβο.
    ωραια εκτελεση , αν ηταν και πιο καλη παραγωγη θα ηταν πολυ cool.
    προφανως ειναι απο προβα ε? γιάυτο ακουγεται αυτο το βαθος.

    πολυ ωραιο παντως .
  • #3 από gkou στις 19 Jan 2011
  • Μόνο το μπούκωμα στον ήχο με ενόχλησε, κατά τα άλλα ωραία και ευφυέστατη διασκευή :up
  • #4 από dio21 στις 19 Jan 2011
  • καλη ιδεα.... :up

    αλλα........ο ηχος δεν βοηθησε....επισης νομιζω οτι η μπαντα δεν ειναι δεμενη....το σολο ηταν συνεχεια εξω (κ δεν παταγε τις νοτες κανονικα κ ολες).....

    ωραια φωνητικα......
  • #5 από Γιάννης Σ. στις 19 Jan 2011
  • Δεν είναι μπάντα βρε παιδιά, εγώ στο δωμάτιό μου... Απλά τα υπόλοιπα - κιθάρα όπου συνοδεύει, νταμς, μπάσο - παίζουν απ' το guitar pro. To 6 κάνει θαύματα!
     
    Ναι το σόλο δεν το έπαιξα καλά, δεν έπαιζα όντως όλες τις νότες, χρειάζονταν πολύ εξάσκηση!
  • #6 από elrich στις 19 Jan 2011
  • Αν και η εκτέλεση ήταν κακή τουλάχιστον ηχητικά, 1000+ μπράβο για την επιλογή του κομματιού!!!
    Μακράν το αγαπημένο μου από 80's, μπράβο, μπράβο και πάλι μπράβο... προσφέρεται για punk σκίσιμο.
    Η φωνή σου είναι πάρα πολύ καλή γι'αυτό το είδος (δεν σε έχω ακούσει και σε άλλο...) και το feeling ξεχειλίζει.
    Παλιά το παίζαμε και με τη μπάντα μου, λίγο διαφορετικά βέβαια, αλλά έψαξα και σου βρήκα το guitar pro αρχείο που το είχα διασκευάσει, από το οποίο σου στέλνω την εισαγωγή μπας και θες να κρατήσεις τίποτα...
    (μπράβο σου είπα?)

    Keep on!
  • #7 από dio21 στις 19 Jan 2011
  • οπ τοτε γραψε λαθος....νομιζα οτι ηταν ηχογραφηση προβας μπαντας.... :)

    (εβαλες μετρονομο στο κομματι????)
  • #8 από master of puppets στις 19 Jan 2011
  • Σόρρυ αλλα δεν το άκουσα όλο.....σαν ιδέα είναι αρκετά έξυπνη πραγματικά...αλλα ο ήχος είναι απλά απαράδεκτος.... :-\ δοκίμασε το ξανα με καλύτερο ήχο γιατί όντως αξίζει τον κόπο...
  • #9 από Γιάννης Σ. στις 19 Jan 2011
  • Όχι μετρονόμο, απλά το guitar pro.
     :)
     
    Παιδιά, μιας και το είδα και αλλού, όταν λέτε 'καλύτερη ποιότητα' εννοείται με κάποιον τρόπο που να συνδέεται απαυθείας ο ενισχυτής στον Η/Υ που κάνει ηχογράφηση; Και η φωνή; Εντάξει εγώ το βιντεοσκοπώ, πάντα πίστευα ότι ένα τραγούδι είναι πολύ καλύτερο αν βλέπεις και την εικόνα... Αλλά με απλή ηχογράφηση σε ένα δωμάτιο δεν ξέρω πόσο καλύτερο μπορεί να γίνει (αντίλαλος κτλ). 
  • #10 από RORY GALLAGHER στις 20 Jan 2011

  • Μόλις το άκουσα πήρα αυτόματα μια χαρούμενη φάτσα!! > :D :D
    wasted electricity yeaaaaaahh!
    Πολύ ωραίο σαν ιδέα/διασκευή, μπράβο!

    Σαν παραγωγή, ναι είναι κάπως, αλλά μιλάμε για pure punk!Δε θέλουμε ποιότητα!! ;D
    (ΥΓ: Πάντως αν θέλεις μπορώ να σε βοηθήσω να το "φτιάξεις" κάπως)
  • #11 από Γιάννης Σ. στις 22 Jan 2011
  • Ευχαριστώ πολύ για τις υποδείξεις παιδιά, θα προσπαθήσω να κάνω τις μελλοντικές ηχογραφήσεις καλύτερες.
     ;)
Σελίδες: