Σελίδες:
  • #1 από kwstakhs_emg στις 16 Mar 2011
  • καλησπερα παιδες...

    παιζω κιθαρα απο περσι και για εναν χρονο σε ωδειο αλλα επαιζα τα βασικα απο πιο μικρος γιατι με βοηθουσε και ο πατερας μου που ηξερε καποια πραγματα...

    τωρα σταματησα το ωδειο λογω του οτι δεν εχω καθε μερα και για πολυ ωρα χρονο για κιθαρα...αλλα οσο μπορω γρατζουναω....

    λοιπον θελω την βοηθεια σας!!! ενω στα ριφφς τα πιανω γρηγορα στα σολο υστερω λιγο....βασικα αυτο που με ενδιεφερε εξ αρχης ηταν πρωτα ο ρυθμος και μετα τα σολο! και για αυτο το ειχα αφησει λιγο στη μεση το θεμα "σολο".....θα ηθελα να μου προτεινετε κανενα καλο ελληνικο βιβλιο να αγορασω οσο προλαβαινω να παιζω μονος μου και να με βοηθησει οσο γινεται! θελω καποιο καλο για να αποφυγω τα λαθη οσο γινεται που μπορει να μου κανουν κακο στο μελλον!

    ευχαριστω εκ των προτερων!
  • #2 από thanos1547 στις 31 May 2011
  • φίλε εγω πάω κιθαρα εδω και 2,5 χρονια και χρησιμοποιώ τα βιβλία του troy stetina (troy stetina series)  βέβαια είναι στα αγγλικα αλλά δεν νομιζω να δισκολευτείς πάντως να ξέρεις οτι καλύτερα να κάνεις οτι βιβλια διαλέξεις με κάποιον δασκαλο για να αποφέυγεις οσο γινεται τα λάθη .
Σελίδες: