Σελίδες:
  • #1 από Pavlosd25 στις 01 Apr 2014
  • Καλησπερα παιδια,

    δεν ξερω αν ποσταρω στην καταλληλη κατηγορια. Το Σαββατο εχω ενα λαιβ και θελω να βγαλω το παρακατω σολο. Μπορει καποιος να μου πει τι παιζει εστω στην αρχη γιατι απο το βιντεο δεν μπορω να καταλαβω? το ταπινγκ δεν με ενδιαφερει..αν καποιος μπορουσε να το γραψει και σε tab ακομα καλυτερα! σα ευχαριστω!
    'Do I Wanna Know?' By Arctic Monkeys Cover - W/ GUITAR SOLO - performed by Karl Golden

    ειναι απο το σημειο 1:35
  • #2 από hot_sauce (φλουτσ) στις 01 Apr 2014
  • #3 από Pavlosd25 στις 01 Apr 2014
  • #4 από hot_sauce (φλουτσ) στις 01 Apr 2014
  • Τι εννοείς "δικό του"?

    Δεν έχει γράψει αυτό του τραγουδιού?
  • #5 από Pavlosd25 στις 01 Apr 2014
  • Τι εννοείς "δικό του"?

    Δεν έχει γράψει αυτό του τραγουδιού?

    οχι ειναι αυτοσχεδιο σολο του..
  • #6 από atav (φλουτσ) στις 01 Apr 2014
  • Στην αρχή κάνει unison bend στη σειρά. Ψάξε την τεχνική, αλλά πρέπει να κουρδίζεις σωστά το σήκωμά σου για να μην ακούγεται παράφωνο! Μετά νομίζω οτι φαίνονται καθαρά αυτά που παίζει στο βίντεο!
  • #7 από Καθόδιος (φλουτσ) στις 01 Apr 2014
  • Κι εσύ βρε αθεόφοβε έβαλες στο σετ κομμάτι που δεν έχεις δουλέψει στην πρόβα?
    Καλή επιτυχία πάντως...
  • #8 από Mistral στις 02 Apr 2014
  • Κι εσύ βρε αθεόφοβε έβαλες στο σετ κομμάτι που δεν έχεις δουλέψει στην πρόβα?
    Καλή επιτυχία πάντως...
    Ξέρεις πόσα γκομενάκια ποστάρουν αυτό το άσμα στο facebook τώρα τελευταία? Αν το παίξει ο Pavlos καταλαβαίνεις τί θα κάνουν από κάτω τα τσαχπινογαργαλιάρικα κορίτσια? Pavlo μαζί σου!! :) :)

    Πέρα από την πλάκα, εκτός από το tapping είναι τόσο δύσκολο?
    Κάνε το εξής ρε συ. Κατέβασε από το youtube το άσμα ως mp3. Βάλε το σε πρόγραμμα τύπου audacity (ή στο winamp που έχει αντίστοιχο plugin) και μείωσε την ταχύτητα για να σου ακουστεί καθαρά αυτό που παίζει. Θα σε βοηθήσει πιστεύω. Δεν είναι και τόσο δύσκολο ;)

  • #9 από adr1anos στις 02 Apr 2014
  • Επίσης το τελευταίο κομμάτι έχει ακόμα μία φωνή από πάνω, ίσως με δεύτερο take, αλλά επειδή μου ακούγεται πολύ τέλειο, μάλλον είναι harmonizer από πεταλιέρα. Μην περιμένεις να ακουστεί έτσι όταν θα το παίξεις μόνο του.
  • #10 από atav (φλουτσ) στις 02 Apr 2014
  • Δεν το αφήνεις το ρημάδι; Γιατί σε δυό μέρες δε σε βλέπω ζωηρό... Μελέτησέ το και βάλτε το στο επόμενο live.  ;)
Σελίδες: