Αποστολέας Θέμα: Διάθεση Jackson και Gretch από το δίκτυο Φ. Νάκας  (Αναγνώστηκε 23753 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος AnimaPura

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 556
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Παναγιώτη
    • Προφίλ
    • YouTube
Κατά πάσα πιθανότητα λόγω της γενικότερης ώθησης των δυο αυτών brand από την Fender όσον αφορά τους καταλόγους τους για το 2016, αλλά και την προώθησή τους, τα καταστήματα Φ. Νάκας πλέον εισάγουν διάφορα (περιορισμένου αριθμού μοντέλα) Jackson και Gretch.


Και γράφω περιορισμένου αριθμού γιατί για παράδειγμα τα νέα variations της Pro Soloist για το 2016, δεν φαίνονται πουθενά στο site του Νάκα.


http://www.nakas.gr/NakasMusic/default.aspx?id=2&cId=1133&rf=1&utm_source=All+Music+List+Unsort&utm_campaign=abbbf47d13-JACKSON_GRETSCH_2_11_2016&utm_medium=email&utm_term=0_1f21eaf95c-abbbf47d13-105791765&goal=0_1f21eaf95c-abbbf47d13-105791765&mc_cid=abbbf47d13&mc_eid=8fa3c30d21#&&priceFrom=87%2c00&currentSort=-1&fieldValues=&priceMax=8464%2c00&currentBrowseMode=2&priceMin=87%2c00&manufacturers=1314%2c1315&flags=&currentPage=1&priceTo=8464%2c00&fieldValueTexts=&currentItems=36
Excuse me while I kiss the sky!

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
ρε παιδια τι έχει φέρει το άτομο ο Νάκας!! τίγκα στην Gibson και Fender!! Αντε να πάρει και Schecter, Ibanez, ESP να μην χρειάζεται να πηγαίνουμε σε πολλά μέρη!

Αποσυνδεδεμένος AnimaPura

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 556
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Παναγιώτη
    • Προφίλ
    • YouTube
Περιέργως το άνοιγμα π.χ. για τις Gibsons έγινε πέρσυ/πρόπερσυ, ενώ δηλαδή είχαμε ήδη μπει στα σκατά για αρκετά χρόνια όσον αφορά την οικονομική κατάσταση της χώρας. Ακόμη, το να εισάγει όλες αυτές τις μάρκες θα πρέπει να συνδυαστεί και με καλύτερο stock, τουλάχιστον στα μεγαλύτερα καταστήματα ώστε ο κόσμος να μπορεί να δοκιμάσει τα ακριβότερα μοντέλα. Είναι πολύ άσχημο καταστήματα όπως αυτό του Mall στο Μαρούσι να μην έχει κάποια από τα high-end μοντέλα.
Excuse me while I kiss the sky!

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Να συμιωθει οτι φερνει και markbass ενυσχιτες,που μεχρι τωρα δεν εφερε ποτε κανενα καταστημα στην Ελλαδα
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
απορω πως δεν εχει φερει ακομα τη MESA που εχασε ο στολας...

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Νομίζω ότι όλα έχουν να κάνουν και με τη δυνατότητα πώλησης. Πόσα Mesa μπορούν άραγε να πουληθούν καινούργια στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή όταν τα φθηνότερα κεφάλια παίζουν στα 1.500+ ευρώ στα ευρωπαϊκά καταστήματα. Επίσης κάθε εταιρία θέλει και κάποιο αρχικό κεφάλαιο για να κλείσει μία συνεργασία, αν η Mesa ζητάει μεγάλες παραγγελίες φαντάζομαι ότι ο κάθε Νάκας δεν θα ήθελε να επενδύσει σε κάτι που θα έχει μικρά περιθώρια πώλησης ή κέρδους. Μία σκέψη. Πάντως είναι ευχάριστο να υπάρχει μία εγχώρια επιλογή αυτή τη στιγμή και σε τιμές κοντά στον ευρωπαϊκό ανταγωνισμό.
White noise

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Πάντως είναι ευχάριστο να υπάρχει μία εγχώρια επιλογή αυτή τη στιγμή και σε τιμές κοντά στον ευρωπαϊκό ανταγωνισμό.

+18372829748 άν και άργησε.
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος AnimaPura

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 556
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Παναγιώτη
    • Προφίλ
    • YouTube
Νομίζω ότι όλα έχουν να κάνουν και με τη δυνατότητα πώλησης. Πόσα Mesa μπορούν άραγε να πουληθούν καινούργια στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή όταν τα φθηνότερα κεφάλια παίζουν στα 1.500+ ευρώ στα ευρωπαϊκά καταστήματα. Επίσης κάθε εταιρία θέλει και κάποιο αρχικό κεφάλαιο για να κλείσει μία συνεργασία, αν η Mesa ζητάει μεγάλες παραγγελίες φαντάζομαι ότι ο κάθε Νάκας δεν θα ήθελε να επενδύσει σε κάτι που θα έχει μικρά περιθώρια πώλησης ή κέρδους. Μία σκέψη. Πάντως είναι ευχάριστο να υπάρχει μία εγχώρια επιλογή αυτή τη στιγμή και σε τιμές κοντά στον ευρωπαϊκό ανταγωνισμό.
Συμφωνώ και για τα δυο θέματα. Εγώ προτιμώ να αγοράζω από Ελλάδα αν δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά, όχι μόνο για την υποστήριξη, αλλά και για ευκολότερες επιστροφές αν τύχει κάτι κτλ.
Excuse me while I kiss the sky!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
98 Απαντήσεις
59454 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/04/11, 21:39
από Eagle Of Kamelot
0 Απαντήσεις
2434 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/05, 17:17
από nifitsasss
9 Απαντήσεις
3729 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/08, 12:00
από συννεφάκι
15 Απαντήσεις
6783 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/08/08, 20:58
από Ibanezακιας
8 Απαντήσεις
3812 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/08, 13:23
από Βραζίλης
5 Απαντήσεις
3588 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/09/08, 14:57
από Salinas
16 Απαντήσεις
6222 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/03/10, 03:24
από jim.ni
23 Απαντήσεις
5763 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/07/10, 09:28
από PossessedB.E.
3 Απαντήσεις
5774 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/11, 04:54
από alexisgt
0 Απαντήσεις
883 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/23, 18:04
από Ioannis Anastassakis