Αποστολέας Θέμα: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!  (Αναγνώστηκε 74676 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Tagima

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • Mr.Ibanezakias
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #100 στις: 03/02/08, 03:00 »
Οχι αυτό ειναι σίγουρα!!!
Life Its running, don't dance too fast
Just catch the rythm, and follow it with your heart

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #101 στις: 03/02/08, 04:27 »
(πάντως κατά τη γνώμη μου είναι άθλιο)

κοψε κατι μαστορα...
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος Χάρης(DJ Ha)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #102 στις: 03/02/08, 05:19 »
(πάντως κατά τη γνώμη μου είναι άθλιο)
κοψε κατι μαστορα...

Νταξει ρε συ, ο καθενας εχει την γνωμη του...Σεβαστή. :)


Λοιπον ,τελικα το setlist( για την Ινδια) ειναι αυτο που υπαρχει κ πιο πανω.
(το θεωρησα φημη φιλε SneakySneaky γιατι βγηκε
πριν καν ανεβουν στην σκηνη οι ΙΜ στην Ινδια :-\)

Καποιες λεπτομεριες για το σετλιστ:
-H σειρα των 4 πρωτων τραγουδιων του σετλιστ ειναι ιδια(σχεδον) με το live after death.
-Το fear υπαρχει μεσα για να ικανοποιησει την Ινδια (ισως κ την Αυστραλια)
  γιατι εκει δεν τους βλεπουν κ πολυ συχνα...! :P
  Λογικα στο ευρωπαικο leg δεν θα υπαρχει(μακαρι, για να παιξουν κατι απο τα SIT ή SSOAS  ;))
- Ας ελπισουμε οτι το Moonchild θα παιχτει εδω στην Ελλάδα.Αν κ θα ναι μεγαλη έκπληξη
  αντι για την απαγγελια του  seven deadly sins, να ακουστει η απαγγελια του "My son...ask for
  thyself another Kingdom, for that which I leave is too small for thee."
   8) 8) 8)

Για δικη σας ενημερωση στο www.ironmaiden.com εχει φωτο κ νεα
για την περιοδεια, που ενημερωνονται καθημερινα... ;)

Επισης στο youtube εχουν ανεβει καποια βιντεο απο την Ινδια.Οποιος θελει... ;)
( tag:  iron maiden india 2008 )
http://www.myspace.com/operationmix
MUSIC IS MY WIFE! (Harris Copyright 2001)

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #103 στις: 03/02/08, 16:29 »
(πάντως κατά τη γνώμη μου είναι άθλιο)
κοψε κατι μαστορα...

Νταξει ρε συ, ο καθενας εχει την γνωμη του...Σεβαστή. :)


Λοιπον ,τελικα το setlist( για την Ινδια) ειναι αυτο που υπαρχει κ πιο πανω.
(το θεωρησα φημη φιλε SneakySneaky γιατι βγηκε
πριν καν ανεβουν στην σκηνη οι ΙΜ στην Ινδια :-\)

Καποιες λεπτομεριες για το σετλιστ:
-H σειρα των 4 πρωτων τραγουδιων του σετλιστ ειναι ιδια(σχεδον) με το live after death.
-Το fear υπαρχει μεσα για να ικανοποιησει την Ινδια (ισως κ την Αυστραλια)
  γιατι εκει δεν τους βλεπουν κ πολυ συχνα...! :P
  Λογικα στο ευρωπαικο leg δεν θα υπαρχει(μακαρι, για να παιξουν κατι απο τα SIT ή SSOAS  ;))
- Ας ελπισουμε οτι το Moonchild θα παιχτει εδω στην Ελλάδα.Αν κ θα ναι μεγαλη έκπληξη
  αντι για την απαγγελια του  seven deadly sins, να ακουστει η απαγγελια του "My son...ask for
  thyself another Kingdom, for that which I leave is too small for thee."
   8) 8) 8)

Για δικη σας ενημερωση στο www.ironmaiden.com εχει φωτο κ νεα
για την περιοδεια, που ενημερωνονται καθημερινα... ;)

Επισης στο youtube εχουν ανεβει καποια βιντεο απο την Ινδια.Οποιος θελει... ;)
( tag:  iron maiden india 2008 )

1.σεβαστη μεχρι ενα σημειο...
2.το αλεχανδερ δεν προκειτε να παιχτει εκτος αν κανουνε drop το ROTAM(το εχει πει ο bruce)
3.πρεπει να εισαι FC member για να δεις τις φωτο.

η παραγωγη ειναι κατα πολυ μικροτερη στο πρωτο σκελος απαυτην του 2ου και 3ου, οποτε πρεπει να περιμενουμε πολλα περισσοτερα επι σκηνης
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #104 στις: 03/02/08, 17:04 »
Το setlist πολύ μου αρέσει! Παίζουν μερικά από τα καλύτερα λιγότερο γνωστά κομμάτια τους.. (λιγοτερο γνωστα... σχετικά είναι όλα) όπως rime of the ancient mariner, clairvoyant, can i play with madness, moonchild) κρίμα που δεν έχει το afraid to shoot strangers που ποτέ δεν το έχω ακούσει live.. και το alexander the great θα μου άρεσε πολύ αλλά καλύτερα rime of the ancient blabla (αν ισχύουν αυτά που είπε ο bruce) και το be quick or be dead θα με κόλαζε! Προσωπικά δεν θα ήθελα στο σετ το number of the beast kai to run to the hills, διότι τα έχω βαρεθεί, συνέχεια τα παίζουν.. καλά και το hallowed be thy name θα μου πεις το παίζουν συνέχεια αλλά αυτό δεν γίνεται να το βαρεθείς.Ακόμα θα ήθελα να παίξουν πολύ το childhoods end απο fear of the dark, και το Transylvania απο iron maiden..

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #105 στις: 03/02/08, 17:05 »
Δυστυχώς, για μένα τουλάχιστον, επιβεβαιώνονται οι υποψίες μου περί του setlist. Ουσιαστικά αποτελεί δλδ επανάληψη όσων είδαμε το '99 στο Περιστέρι, χωρίς τα κομμάτια της Blaze εποχής.

Προσωπικά, η ύπαρξη μεγάλης παραγωγής δεν αποτελεί αρκετό δέλεαρ για να τους δω φέτος...

Παραμένω στην "υπόσχεση" μου, οτι η τελευταία Maiden συναυλία που θα δω από κοντά θα έιναι όταν εν τέλη αποφασίσουν να παίξουν ένα setlist παρόμοιο με το Maiden England.
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος SneakySneaky

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #106 στις: 03/02/08, 17:12 »
Γιατί ρε παιδιά να κόψω κάτι???  Η περιοδεία λέγεται Somewhere Back In Time.  Απ'το SIT μόνο 2 κομμάτια.  Απ'το SSOASS 3.  Απ'το Powerslave 4.  Fear,  Hallowed,  Trooper?  ???  Πώς γίνεται να θεωρείται περιοδεία που αναπολεί τα χρόνια εκείνα όταν μόνο 3 κομμάτια έχουν κάτι χρόνια να παιχτούν?  Μόνο Rime,  Powerslave (αν θεωρήσουμε πως δεν πιάνεται η περιοδεία του Dickinson το 2002) και το Heaven Can Wait.  Όλα τ'άλλα έχουν παιχτεί σε κάποια απ'τις περιοδείες μετά το reunion.  Να δώσω 70 για αυτό?  Όχι,  δεν γουστάρω*.


* Ομολογουμένως είδα footage απ'το Rime και το Powerslave και κάποιους ενδοιασμούς τους έχω  ;D.

Αποσυνδεδεμένος Χάρης(DJ Ha)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #107 στις: 03/02/08, 19:32 »
Το setlist πολύ μου αρέσει! Παίζουν μερικά από τα καλύτερα λιγότερο γνωστά κομμάτια τους.. (λιγοτερο γνωστα... σχετικά είναι όλα) όπως rime of the ancient mariner, clairvoyant, can i play with madness, moonchild) κρίμα που δεν έχει το afraid to shoot strangers που ποτέ δεν το έχω ακούσει live.. και το alexander the great θα μου άρεσε πολύ αλλά καλύτερα rime of the ancient blabla (αν ισχύουν αυτά που είπε ο bruce) και το be quick or be dead θα με κόλαζε! Προσωπικά δεν θα ήθελα στο σετ το number of the beast kai to run to the hills, διότι τα έχω βαρεθεί, συνέχεια τα παίζουν.. καλά και το hallowed be thy name θα μου πεις το παίζουν συνέχεια αλλά αυτό δεν γίνεται να το βαρεθείς.Ακόμα θα ήθελα να παίξουν πολύ το childhoods end απο fear of the dark, και το Transylvania απο iron maiden..

Mπηκα στον κοπο να κοιταξω την ηλικια σου για να επιβεβαιωσω την σκεψη που εκανα για σενα. ;D :)
Δεν σε αδικω φιλε μου,σε καταλαβαινω απολυτα, αλλα:

-πχ  το childhoods end , θεωρειται δευτερης κλασσης τραγουδι, ποσο μαλλον να το παιξουν
σε τετοιου ειδους  περιοδεια,  οπως κ τα αλλα τραγουδια που ανεφερες απο το fear of the dark...Ουτοπικο...  ::)

-Επισης, σε ολες μα ολες τις συναυλιες τους , δεν λειπει ΠΟΤΕ η τριαδα run to the hills,beast, hallowed
 καθως κ το ομοτιτλο.(+trooper,wratchild, σχεδον παντα)  Ποτε ομως. ;)
 Ειναι σαν λες οτι οι  Sabbath δεν θα παιξουν το Paranoid, ή οι Purple το Smoke on the water... :o

http://www.myspace.com/operationmix
MUSIC IS MY WIFE! (Harris Copyright 2001)

Αποσυνδεδεμένος twist 1N my Sobriety

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • χαλαρα θα εμενα στην tri-island area...
    • Προφίλ
    • έχουμε και Myspace...
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #108 στις: 03/02/08, 19:55 »
σχεδον τα μισα κομματια δεν ειναι απο την περιοδο που διαφημιζουν! κριμα! και ειχα μεγαλυτερες προσδοκιες για το τουρ.

που υπογραφω για να ΜΗΝ παιξουν το alexander?  ;D
Η μουσική μου στο http://www.myspace.com/ogatoulas

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #109 στις: 03/02/08, 22:56 »
Ουσιαστικά αποτελεί δλδ επανάληψη όσων είδαμε το '99 στο Περιστέρι...
:o :o :o

Στο πού? :o

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #110 στις: 04/02/08, 00:01 »
Το setlist πολύ μου αρέσει! Παίζουν μερικά από τα καλύτερα λιγότερο γνωστά κομμάτια τους.. (λιγοτερο γνωστα... σχετικά είναι όλα) όπως rime of the ancient mariner, clairvoyant, can i play with madness, moonchild) κρίμα που δεν έχει το afraid to shoot strangers που ποτέ δεν το έχω ακούσει live.. και το alexander the great θα μου άρεσε πολύ αλλά καλύτερα rime of the ancient blabla (αν ισχύουν αυτά που είπε ο bruce) και το be quick or be dead θα με κόλαζε! Προσωπικά δεν θα ήθελα στο σετ το number of the beast kai to run to the hills, διότι τα έχω βαρεθεί, συνέχεια τα παίζουν.. καλά και το hallowed be thy name θα μου πεις το παίζουν συνέχεια αλλά αυτό δεν γίνεται να το βαρεθείς.Ακόμα θα ήθελα να παίξουν πολύ το childhoods end απο fear of the dark, και το Transylvania απο iron maiden..

Mπηκα στον κοπο να κοιταξω την ηλικια σου για να επιβεβαιωσω την σκεψη που εκανα για σενα. ;D :)
Δεν σε αδικω φιλε μου,σε καταλαβαινω απολυτα, αλλα:

-πχ  το childhoods end , θεωρειται δευτερης κλασσης τραγουδι, ποσο μαλλον να το παιξουν
σε τετοιου ειδους  περιοδεια,  οπως κ τα αλλα τραγουδια που ανεφερες απο το fear of the dark...Ουτοπικο...  ::)

-Επισης, σε ολες μα ολες τις συναυλιες τους , δεν λειπει ΠΟΤΕ η τριαδα run to the hills,beast, hallowed
 καθως κ το ομοτιτλο.(+trooper,wratchild, σχεδον παντα)  Ποτε ομως. ;)
 Ειναι σαν λες οτι οι  Sabbath δεν θα παιξουν το Paranoid, ή οι Purple το Smoke on the water... :o


δεν χρειαζεται παντα ο eddie να βγαινει ξερω γω για 2η φορα,στο iron maiden,υπαρχουν και αλλα κομματια...caught somewhere in time ρε παιδια...
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Tagima

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • Mr.Ibanezakias
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #111 στις: 04/02/08, 02:45 »
Συμφώνω με μερικές απόψεις ότι μένουν μερικά από τα καλυτερα κομματια απέξω και φυσικά δεν θα θέλα να ακούσω τίποτα άλλο εκτος απο το Powerslave, Somewhere In time kai Seventh Son... καλά το Iron Maiden δεν γίνεται να μη το παίξουν. Καλά όσο για το Alexanter βάλτε το cd να το ακούσετε καλύτερα γιατί live δεν το βλέπω!!!
Life Its running, don't dance too fast
Just catch the rythm, and follow it with your heart

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #112 στις: 04/02/08, 03:43 »
Ουσιαστικά αποτελεί δλδ επανάληψη όσων είδαμε το '99 στο Περιστέρι...
:o :o :o

Στο πού? :o

1 Oκτωβρίου 1999, Γήπεδο Περιστερίου, Ed Hutner Tour...


Καλά όσο για το Alexander βάλτε το cd να το ακούσετε καλύτερα γιατί live δεν το βλέπω!!!


Από τις Iron Maidens στις 8 Μαρτίου στο MMD θα το ακούσουμε εν τέλει αυτό...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος twist 1N my Sobriety

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • χαλαρα θα εμενα στην tri-island area...
    • Προφίλ
    • έχουμε και Myspace...
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #113 στις: 04/02/08, 03:55 »
Ουσιαστικά αποτελεί δλδ επανάληψη όσων είδαμε το '99 στο Περιστέρι...
:o :o :o

Στο πού? :o

ω ναι φιλε συνδημοτη! στο γηπεδο του ατρομητου! ΑΤΡΟΟΟΟΜΗΗΗΤΟΟΟΟΣ! ΟΕΕΕΕΕ! ΟΥΑΑΑΑΑΑ!
Η μουσική μου στο http://www.myspace.com/ogatoulas


Αποσυνδεδεμένος Tagima

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • Mr.Ibanezakias
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #115 στις: 04/02/08, 15:12 »
πως είναι η εικόνα? το έχω αλλά ειναι χαλια... Αν είναι καλό αυτο να το κατεβάσω
Life Its running, don't dance too fast
Just catch the rythm, and follow it with your heart

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #116 στις: 04/02/08, 15:16 »
Δεν το έχω κατεβάσει ακόμα, αλλά είναι το μόνο που βρήκα με ενεργά links.  :-\
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #117 στις: 04/02/08, 16:05 »
Ουσιαστικά αποτελεί δλδ επανάληψη όσων είδαμε το '99 στο Περιστέρι...
:o :o :o

Στο πού? :o

ω ναι φιλε συνδημοτη! στο γηπεδο του ατρομητου! ΑΤΡΟΟΟΟΜΗΗΗΤΟΟΟΟΣ! ΟΕΕΕΕΕ! ΟΥΑΑΑΑΑΑ!
Ατσα ρε δόξες το Περιστέρι!! 8)

Αποσυνδεδεμένος Tagima

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • Mr.Ibanezakias
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #118 στις: 04/02/08, 21:02 »
Εγώ το κατεβάσα σε ενα αλλό ελληικό site που έχει πάρα πολλά bootlegs από Ελλάδα και όχι μόνο...αλλά η εικόνα είναι χάλια... 'Ηταν η πρώτη φορά που είδα Maiden και ήταν πολύ καλή συναυλία αν εξαιρέσουμε τα μπινελίκια του Dickinson (αν και είχε χίλια δίκια)!!!
Life Its running, don't dance too fast
Just catch the rythm, and follow it with your heart

Αποσυνδεδεμένος SneakySneaky

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #119 στις: 04/02/08, 22:38 »

-Επισης, σε ολες μα ολες τις συναυλιες τους , δεν λειπει ΠΟΤΕ η τριαδα run to the hills,beast, hallowed
[/quote]
Κι όμως.  Στην περιοδεία τους το 2006 δεν έπαιξαν τα Number και Run.  Απ'τα πιο γ**άτα σετ λιστ και μάλιστα παραδέχομαι που τότε οι Maiden έκαναν την μαγκιά να παίξουν ολόκληρο το album.  Δικαιολόγησαν την ονομασία Matter Of Life And Death Tour.  Κρίμα βέβαια που τα χάλασαν το 2007.  :-[ 

Αποσυνδεδεμένος fuZZed

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #120 στις: 05/02/08, 13:42 »
Δυστυχώς, για μένα τουλάχιστον, επιβεβαιώνονται οι υποψίες μου περί του setlist. Ουσιαστικά αποτελεί δλδ επανάληψη όσων είδαμε το '99 στο Περιστέρι, χωρίς τα κομμάτια της Blaze εποχής.

Προσωπικά, η ύπαρξη μεγάλης παραγωγής δεν αποτελεί αρκετό δέλεαρ για να τους δω φέτος...

Παραμένω στην "υπόσχεση" μου, οτι η τελευταία Maiden συναυλία που θα δω από κοντά θα έιναι όταν εν τέλη αποφασίσουν να παίξουν ένα setlist παρόμοιο με το Maiden England.

+10000000000000000000000000000
τα ιδια παντελακι μου τα ιδια παντελη μου...... δεν εχουν βαρεθει να αναπαραγουν τα κομματια του best of the beast;;;;;; παλι the trooper, run to the hills,fear of the dark, number of the beast;;;;;;;;;;;; τα χω δει σε live, σε κασσετες βιντεο, σε dvd, σε avi, στον υπνο μου, στο σπιτι, σε αλλα σπιτια ΕΛΕΟΣΣΣΣ..!!!!!!!!
Εχουνε βγαλει τα απειρα live ειτε σε cd ειτε σε εικονα/ηχο και στρεφονται συνεχως γυρω απ τα ιδια κομματια....
Απαξιωνουν την ιστορια τους κ απαξιωνουν κ οσους γουσταρανε ολοκληρα τα αλμπουμ κ οχι μονο τα κομματια κραχτες (βλεπε singles).
απ το s.i.t. μονο αυτα τα 3 αξιζουν;; κ αν θελουν να παιξουν μονο 3 κομματια απ εκει, παλι αυτα τα συγκεκριμενα;;;;
απ το s.s.o.t.s.s. απογοητευση (το maiden england το ξεχασανε μαλλον..)
τι παει να πει οτι καποια κομματια τους πρεπει να τα παιζουν στανταρ;;;;; συμβολαιο εχουν κανει;;;;
τουλαχιστον ας μην μας ζαλιζανε με early years, golden years κτλ κτλ...
slow the eggs - σιγα τ αυγα!!

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #121 στις: 05/02/08, 13:57 »
Δυστυχώς, για μένα τουλάχιστον, επιβεβαιώνονται οι υποψίες μου περί του setlist. Ουσιαστικά αποτελεί δλδ επανάληψη όσων είδαμε το '99 στο Περιστέρι, χωρίς τα κομμάτια της Blaze εποχής.

Προσωπικά, η ύπαρξη μεγάλης παραγωγής δεν αποτελεί αρκετό δέλεαρ για να τους δω φέτος...

Παραμένω στην "υπόσχεση" μου, οτι η τελευταία Maiden συναυλία που θα δω από κοντά θα έιναι όταν εν τέλη αποφασίσουν να παίξουν ένα setlist παρόμοιο με το Maiden England.

+10000000000000000000000000000
τα ιδια παντελακι μου τα ιδια παντελη μου...... δεν εχουν βαρεθει να αναπαραγουν τα κομματια του best of the beast;;;;;; παλι the trooper, run to the hills,fear of the dark, number of the beast;;;;;;;;;;;; τα χω δει σε live, σε κασσετες βιντεο, σε dvd, σε avi, στον υπνο μου, στο σπιτι, σε αλλα σπιτια ΕΛΕΟΣΣΣΣ..!!!!!!!!
Εχουνε βγαλει τα απειρα live ειτε σε cd ειτε σε εικονα/ηχο και στρεφονται συνεχως γυρω απ τα ιδια κομματια....
Απαξιωνουν την ιστορια τους κ απαξιωνουν κ οσους γουσταρανε ολοκληρα τα αλμπουμ κ οχι μονο τα κομματια κραχτες (βλεπε singles).
απ το s.i.t. μονο αυτα τα 3 αξιζουν;; κ αν θελουν να παιξουν μονο 3 κομματια απ εκει, παλι αυτα τα συγκεκριμενα;;;;
απ το s.s.o.t.s.s. απογοητευση (το maiden england το ξεχασανε μαλλον..)
τι παει να πει οτι καποια κομματια τους πρεπει να τα παιζουν στανταρ;;;;; συμβολαιο εχουν κανει;;;;
τουλαχιστον ας μην μας ζαλιζανε με early years, golden years κτλ κτλ...

αυτο λεω και γω...αφου παιζεις τα ιδια και τα ιδια,τι ονομαζεις αλλιως το tour?ελεος πια..λες και δεν μπορουν να προβαρουν,κομματια που εχουν ηχογραφησει?τι να πω..
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος fuZZed

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #122 στις: 05/02/08, 14:11 »

[/quote]
αυτο λεω και γω...αφου παιζεις τα ιδια και τα ιδια,τι ονομαζεις αλλιως το tour?ελεος πια..λες και δεν μπορουν να προβαρουν,κομματια που εχουν ηχογραφησει?τι να πω..
[/quote]

και να πεις οτι κανουν και σπανια συναυλιες ετσι ωστε να εχουν παντα τα αδιαμφησβητητα «δυνατα» τους κομματια, να το καταλαβαινα... δε βαριούνται;;; Και το περίεργο ειναι οτι οι παραδοσιακοι οπαδοι τους εχουν συνηθως σε εκτιμηση ολοκληρα τα αλμπουμ...
Ωρες ωρες λειτουργουν σαν συγκροτημα που εχει γινει γνωστο απο video-clips του...
Θα δυσκολευτω να ξαναπαω......
slow the eggs - σιγα τ αυγα!!

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #123 στις: 05/02/08, 16:18 »

αυτο λεω και γω...αφου παιζεις τα ιδια και τα ιδια,τι ονομαζεις αλλιως το tour?ελεος πια..λες και δεν μπορουν να προβαρουν,κομματια που εχουν ηχογραφησει?τι να πω..
[/quote]

και να πεις οτι κανουν και σπανια συναυλιες ετσι ωστε να εχουν παντα τα αδιαμφησβητητα «δυνατα» τους κομματια, να το καταλαβαινα... δε βαριούνται;;; Και το περίεργο ειναι οτι οι παραδοσιακοι οπαδοι τους εχουν συνηθως σε εκτιμηση ολοκληρα τα αλμπουμ...
Ωρες ωρες λειτουργουν σαν συγκροτημα που εχει γινει γνωστο απο video-clips του...
Θα δυσκολευτω να ξαναπαω......
[/quote]
θα τα καταφερεις μην ανησυχεις.παρε βαθιες ανασες.
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος fuZZed

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #124 στις: 06/02/08, 12:00 »

[/quote]
θα τα καταφερεις μην ανησυχεις.παρε βαθιες ανασες.
[/quote]

πηρα αλλα φουσκωσα και μου ρθε ρεψιμο...
slow the eggs - σιγα τ αυγα!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
76 Απαντήσεις
30536 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/07, 16:37
από Vaiking
117 Απαντήσεις
39700 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/04/07, 00:11
από Tuomas
0 Απαντήσεις
2450 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/05/07, 23:39
από gers
4 Απαντήσεις
4215 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/09, 21:28
από Garvin
2 Απαντήσεις
2565 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/06/09, 23:37
από davemurrayaris
56 Απαντήσεις
17829 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/08/09, 07:56
από Kli Klis
2 Απαντήσεις
3060 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/08/09, 04:03
από fake7
7 Απαντήσεις
4734 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/10/09, 18:31
από fake7
153 Απαντήσεις
44990 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/10, 15:42
από master of puppets
18 Απαντήσεις
6426 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/03/11, 00:16
από Garvin