Αποστολέας Θέμα: Παγκοσμιοποίηση(ΠΟΥΤ@Ν@ COCA-COLA ΕΣΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΑ)  (Αναγνώστηκε 5591 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Στο video που ακολουθεί πρόσεξτε τι συμβαίνει όταν το φαινόμενο της παγκοσμιοποίησης εισβάλει βίαια με όρους όπως rock,bahamas, bodoir, jaguar κτλ κτλ κτλ, στον γεωγραφικό χώρο όπου ήκμασε κ παρήκμασε το καθεστώς του υπαρκτού σοσιαλισμού. ;D ;D ;D
Απολαύστε
:-*

mama russiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εννοείται πως οποιοδήποτε σχόλιο-κράξιμο κ άλλα τέτοια διάφορα επιβάλονται να κατατεθούν
« Τελευταία τροποποίηση: 18/03/08, 21:38 από kronus »
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος fifi

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
τον τύπο αυτόν τον έχω εδω και κανα μήνα στα 'αγαπημένα ' μου και το βλέπω κάθε πρωί όταν σηκώνομαι στραβά και πράγματι λύνομαι...

το χορευτικό δε, όλα τα λεφτά... :D :D :D :D :D :D
飛翔(はばた)いたら 戻らないと言って
目指したのは 蒼い 蒼い あの空

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
χαχα πλάκα έχει ο τυπάς ρε σεις.... τώρα για τον αγγλικό στίχο....είναι για τα μπάζα.... αλλά ΄ντάξει οι άνθρωποι παιδιά ήταν απίστευτα στερημένοι τόσα χρόνια, και τώρα βγάζουν τα αποθημένα τους...βλέπετε υπαρκτός σοσιαλισμός μάλλον δεν υπήρξε πότε για τους πολλούς, μόνο, για τους λίγους και στη θεωρία.
Πάντως η μουσική είναι χαρακτηρηστική Ρώσικη και μου άρεσε πολύ...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
χαχα πλάκα έχει ο τυπάς ρε σεις.... τώρα για τον αγγλικό στίχο....είναι για τα μπάζα.... αλλά ΄ντάξει οι άνθρωποι παιδιά ήταν απίστευτα στερημένοι τόσα χρόνια, και τώρα βγάζουν τα αποθημένα τους...βλέπετε υπαρκτός σοσιαλισμός μάλλον δεν υπήρξε πότε για τους πολλούς, μόνο, για τους λίγους και στη θεωρία.
Πάντως η μουσική είναι χαρακτηρηστική Ρώσικη και μου άρεσε πολύ...
Μερικοι αν δεν επεκταθειτε σε διαφορα ακυρα πολιτικα σχολια δεν μπορειτε παντως...Ναι ειναι στερημενοι απο τονα γγλικο στιχο οι κακομοιρηδες :P....Παντως αν δειτε ο τυπας εχει και αλλα κομματια στα ρωσικα(ή ρουμανικα ειναι δεν καταλαβα) που ειναι μια χαρα.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
χαχα πλάκα έχει ο τυπάς ρε σεις.... τώρα για τον αγγλικό στίχο....είναι για τα μπάζα.... αλλά ΄ντάξει οι άνθρωποι παιδιά ήταν απίστευτα στερημένοι τόσα χρόνια, και τώρα βγάζουν τα αποθημένα τους...βλέπετε υπαρκτός σοσιαλισμός μάλλον δεν υπήρξε πότε για τους πολλούς, μόνο, για τους λίγους και στη θεωρία.
Πάντως η μουσική είναι χαρακτηρηστική Ρώσικη και μου άρεσε πολύ...
Μερικοι αν δεν επεκταθειτε σε διαφορα ακυρα πολιτικα σχολια δεν μπορειτε παντως...Ναι ειναι στερημενοι απο τονα γγλικο στιχο οι κακομοιρηδες :P....Παντως αν δειτε ο τυπας εχει και αλλα κομματια στα ρωσικα(ή ρουμανικα ειναι δεν καταλαβα) που ειναι μια χαρα.
γιατί ψέμματα είναι? Το στίχο τον αγγλικό τον στερήθηκαν όπως και πολλά άλλα.
Το σχόλιο μου δεν ήταν πολιτικής πρόθεσης αλλά κοινωνικής, και σε παρακαλώ ταμπέλες δεν θέλω πάνω μου με ενοχλούν.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
χαχα πλάκα έχει ο τυπάς ρε σεις.... τώρα για τον αγγλικό στίχο....είναι για τα μπάζα.... αλλά ΄ντάξει οι άνθρωποι παιδιά ήταν απίστευτα στερημένοι τόσα χρόνια, και τώρα βγάζουν τα αποθημένα τους...βλέπετε υπαρκτός σοσιαλισμός μάλλον δεν υπήρξε πότε για τους πολλούς, μόνο, για τους λίγους και στη θεωρία.
Πάντως η μουσική είναι χαρακτηρηστική Ρώσικη και μου άρεσε πολύ...
Μερικοι αν δεν επεκταθειτε σε διαφορα ακυρα πολιτικα σχολια δεν μπορειτε παντως...Ναι ειναι στερημενοι απο τονα γγλικο στιχο οι κακομοιρηδες :P....Παντως αν δειτε ο τυπας εχει και αλλα κομματια στα ρωσικα(ή ρουμανικα ειναι δεν καταλαβα) που ειναι μια χαρα.
γιατί ψέμματα είναι? Το στίχο τον αγγλικό τον στερήθηκαν όπως και πολλά άλλα.
Το σχόλιο μου δεν ήταν πολιτικής πρόθεσης αλλά κοινωνικής, και σε παρακαλώ ταμπέλες δεν θέλω πάνω μου με ενοχλούν.
Ταμπελα?....Που την ειδες?...Εγω δεν καταλαβαινω που κολαει το σχολιο σου για τον υπαρκτο σοσιαλισμο σε ενα βιντεακι που μπηκε για αλλους σκοπους...Για αυτο λεω οτι ορισμενοι τρωγεστε για παρεξηγησεις και αντιπαραθεσεις..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
χαχα πλάκα έχει ο τυπάς ρε σεις.... τώρα για τον αγγλικό στίχο....είναι για τα μπάζα.... αλλά ΄ντάξει οι άνθρωποι παιδιά ήταν απίστευτα στερημένοι τόσα χρόνια, και τώρα βγάζουν τα αποθημένα τους...βλέπετε υπαρκτός σοσιαλισμός μάλλον δεν υπήρξε πότε για τους πολλούς, μόνο, για τους λίγους και στη θεωρία.
Πάντως η μουσική είναι χαρακτηρηστική Ρώσικη και μου άρεσε πολύ...
Μερικοι αν δεν επεκταθειτε σε διαφορα ακυρα πολιτικα σχολια δεν μπορειτε παντως...Ναι ειναι στερημενοι απο τονα γγλικο στιχο οι κακομοιρηδες :P....Παντως αν δειτε ο τυπας εχει και αλλα κομματια στα ρωσικα(ή ρουμανικα ειναι δεν καταλαβα) που ειναι μια χαρα.
γιατί ψέμματα είναι? Το στίχο τον αγγλικό τον στερήθηκαν όπως και πολλά άλλα.
Το σχόλιο μου δεν ήταν πολιτικής πρόθεσης αλλά κοινωνικής, και σε παρακαλώ ταμπέλες δεν θέλω πάνω μου με ενοχλούν.
Ταμπελα?....Που την ειδες?...Εγω δεν καταλαβαινω που κολαει το σχολιο σου για τον υπαρκτο σοσιαλισμο σε ενα βιντεακι που μπηκε για αλλους σκοπους...Για αυτο λεω οτι ορισμενοι τρωγεστε για παρεξηγησεις και αντιπαραθεσεις..
Καλά πλάκα μου κάνεις? μήπως εσύ δεν πετάχτηκες να σχολιάσεις και να ειρωνευτείς? σου μίλησε κανείς? η σου θίξαμε το πετυχημένο οικονομικοπολιτικό σύστημα που δεν θυμάμαι να το βρίσκεις πλέον και πουθενά? Α ξέχασα Κούβα.
Και το αρχικό σχόλιο σου εξήγησα πως δεν ήταν πολιτικό ...πως να το κάνουμε με το ζόρι? Ήταν απλά ένα κοινωνικό σχόλιο για αυτούς τους ανθρώπους που απλά υπέφεραν απο απλή έλειψη των στοιχειωδών συστατικών και σε μουσικά θέματα και σε άλλα.

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Παιδιά, ηρεμήστε λίγο... Ο άνθρωπος για πλάκα το κάνει, μην ψάχνετε να βρείτε τις βαθιές κοινωνικοπολιτικές προεκτάσεις...

Θα το χαρακτήριζα απλά "φρέσκια και πρωτότυπη ιδέα, με μια καλή δόση πλάκας", τίποτε παραπάνω...
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Το χαβαλέ του κάνει και τίποτα περισσότερο. Ούτε κράξιμο χρειάζεται, ούτε βαθύτατες κοινωνικοπολιτικές διαπιστώσεις και μελέτες για να αναλυθεί το φαινόμενο.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Το θεμα ειναι οτι και εγω ετσι το θεωρησα οπως προφανως κ ολοι αλλο αν δεν αντεχουν μην δεν το πεταξουν...τελος παντων...

Στην τελικη εγω μιλησα για σενα που εκανες το σχολιο...Αν ερχοταν ομως καποιος κατω απο εσενα κ αρχιζε τις αναλυσεις επι αναλυσεων περι του θεματος θα τον εκραζες..οπως και να χει τελος..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
χαχα πολυ καλό γέλασα... ;D

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Το θέμα τέθηκε σε άκυρη βάση ευθύς εξαρχής. Αν είχα δε δικαίωμα επιλογής, θα προτιμούσα η καθημερινότητά μου να κατακλύζεται από τέτοια συνειδητώς σαρκαστικά κομμάτια, από το να ανέχομαι το βιασμό της αισθητικής μου μέσα από τα διάφορα παρατράγουδα που ανθούν στον τόπο μας. Κι εδώ τουλάχιστον δεν υπάρχει κι η δικαιολογία του υπαρκτού ή ανύπαρκτου σοσιαλισμού.

Αποσυνδεδεμένος twist 1N my Sobriety

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • χαλαρα θα εμενα στην tri-island area...
    • Προφίλ
    • έχουμε και Myspace...
πολυ ωραιο μουσικη γραφει! κριμα που δεν καταλαβαινω γρι απο τα υπολοιπα κομματια του...
Η μουσική μου στο http://www.myspace.com/ogatoulas

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
το αντίθετο βέβαια θα είχε συμβεί αν παίζαν με μπαλαλαίκες στο τέξας  ??? Γείτονα γεια !  ;D

Αποσυνδεδεμένος ZeeM (ex-user#123)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Και το αρχικό σχόλιο σου εξήγησα πως δεν ήταν πολιτικό ...πως να το κάνουμε με το ζόρι? Ήταν απλά ένα κοινωνικό σχόλιο για αυτούς τους ανθρώπους που απλά υπέφεραν απο απλή έλειψη των στοιχειωδών συστατικών και σε μουσικά θέματα και σε άλλα.

Έγραψες φίλε. Καλά λέω εγώ οτι η τηλεόραση βλάπτει αχαχα  :D

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
28 Απαντήσεις
10617 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/06, 23:33
από Notis144
58 Απαντήσεις
17881 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/05, 09:43
από prince
2 Απαντήσεις
2478 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/06, 13:48
από Tagima
12 Απαντήσεις
5450 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/06, 22:38
από Βραζίλης
6 Απαντήσεις
3025 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/07/06, 17:19
από GIORGOS KANLIS
2 Απαντήσεις
1783 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/06, 11:54
από irene - p
16 Απαντήσεις
4525 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/07, 14:32
από Stergios Kourou
7 Απαντήσεις
3781 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/08/07, 17:08
από Υπνοβάτης...
5 Απαντήσεις
5079 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/08, 16:20
από t_c_bel
5 Απαντήσεις
3040 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/09, 13:20
από lampros.