Αποστολέας Θέμα: Velcro για πεταλακια.Μια βοήθεια συνάδελφοι-συνφορουμίτες.  (Αναγνώστηκε 7433 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Παίδες,μπαίνω κατευθείαν στο θέμα.Έχω αυτή την πεταλιέρα http://www.thomann.de/gr/rockbag_rb23050b.htm
και επειδή τα πετάλια μου πηγαίνουν-δώθε οταν τα μετακινώ αποφάσισα να βάλω velcro για να στερεωθούν.Οπότε ψάχνοντας βγήκα εδώ http://www.thomann.de/gr/rockbag_accessories_guitars.html .Η απορία μου είναι οτι στο velcro γράφει στο ένα male και στο άλλο female,ποιο από τα δύο θα επιλέξω για να 'ντύσω' την πεταλιέρα μου ώστε να τοποθετήσω πάνω τα πεταλάκια μου?Ευχαριστώ παιδιά εκ των προτέρων.Περιμένω τα φώτα σας...παρακαλώ δώστε τα.. ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 06/02/08, 02:52 από MakisSRV »
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
το πρώτο λινκ σου βγάζει σε μια τσάντα...κοίταξέ το... ;D
όσο για τα βέλκρο...νομίζω πως χρειάζεσαι και τα 2..
το male κολλάει με το female...ε?   :D

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
 .. δε ξερω ποιο είναι το male & ποιο το  female, αλλά εγώ στη δικιά μου (όπως και πολλοι άλλοι) βάζουν το μαλακό στη πεταλιέρα και το σκληρό στα πετάλια ..

TIP .. να αγοράσεις και μια ταινία διπλής όψης (παχιά) και να τη κολλήσεις ανάμεσα στο πετάλι και στο σκληρό velcro ..

Αποσυνδεδεμένος jkstigma

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 305
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Βασικά είναι ένα καταστημα στη Βουλιαγμενης στον Αγ.Δημητριο, που έχει τέτοια είδη ταινίας και σε ΚΑΛΗ ποιοτητα. 3Μ λεγετε νομιζω
Προσωπικά θα δοκιμάσω να κολησω τα δικά μου με velcro (κριτς κρατς)που πήρα από μαγαζί με υφάσματα κτλ κτλ
και αν δεν κάνουν την δουλειά τους σωστά θα πάω απο βουλιαγμένης.

Πως κολάτε το Velcro σε μαλακή θήκη? Ράψιμο?

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Βασικά είναι ένα καταστημα στη Βουλιαγμενης στον Αγ.Δημητριο, που έχει τέτοια είδη ταινίας και σε ΚΑΛΗ ποιοτητα. 3Μ λεγετε νομιζω
Προσωπικά θα δοκιμάσω να κολησω τα δικά μου με velcro (κριτς κρατς)που πήρα από μαγαζί με υφάσματα κτλ κτλ
και αν δεν κάνουν την δουλειά τους σωστά θα πάω απο βουλιαγμένης.

Πως κολάτε το Velcro σε μαλακή θήκη? Ράψιμο?
'Oσο αφορά την 3Μ αυτή ειναι η καλύτερη ..
όσο αφορά την ερώτηση σου "Πως κολάτε το Velcro σε μαλακή θήκη? Ράψιμο?"  τι εννοείς μαλακη θήκη????

Αποσυνδεδεμένος jkstigma

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 305
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ennoώ όχι σε hardcase οπου ο πάτος είναι ξύλινος ara kai κολλάς οι καρφιτσώνεις το velcro,
αλλά μαλακή σαν αυτή πχ
http://www.thomann.de/gr/electro_harmonix_pedalbag.htm

Ραβουμε το πχ θηλυκό  velcro πάνω της ?

Προς το παρών τα έχω χύμα και κόβουν βόλτες στις μετακινήσεις. :)
 

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Πως σε βολευει η μαλακη θηκη???
δεν εχω ιδεα, δεν ηξερα οτι υπαρχει τετοιο πραγμα καν!
μηπως να εκοβες ενα κομματι ξυλο στα μετρα της, και εκει επανω να κoλαγες το velcro?
(δαιμονια ελληνικη πατεντα!!!!!!)

 ;D

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
To female πρέπει να είναι το μαλακό, αυτό που είναι ντυμένες και οι pedaltrain. Ντύνεις την πεταλιέρα με το female και στα πεταλάκια βάζεις το σκληρό (το male).
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος jkstigma

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 305
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πως σε βολευει η μαλακη θηκη???
δεν εχω ιδεα, δεν ηξερα οτι υπαρχει τετοιο πραγμα καν!
μηπως να εκοβες ενα κομματι ξυλο στα μετρα της, και εκει επανω να κoλαγες το velcro?
(δαιμονια ελληνικη πατεντα!!!!!!)

 ;D

αυτο έχω κάνειι
εχς κοψει ενα κομματι ξυλο στα μετρα της, αλλα δεν το χω ντυσει ακομα..τα χω χύμα πάνω του :)

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Ευχαριστώ ρε παιδιά,με φωτησατε πλήρως..Αντε,και εγώ στο γάμο σας.. ;D θα ρίξω και 2 τσάμικα... :P ;DΚαι εγο την μαλακή θήκη έχω.οπότε θα βρω και θα κόψω ξύλο αρχικά στις διαστάσεις και θα το ντύσω με βελκρο θυληκό και ύστερα στα πεταλάκια θα βάλω το αρσενικό.σωστα?..Ευχαριστώ
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Μπορείς επίσης να βάλεις και logo. Δεν θα φύγει ποτέ, είτε το velcro βάλεις, είτε το πετάλι κατευθείαν!  ;D  ;D  ;D

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Ευχαριστώ ρε παιδιά,με φωτησατε πλήρως..Αντε,και εγώ στο γάμο σας.. ;D θα ρίξω και 2 τσάμικα... :P ;DΚαι εγο την μαλακή θήκη έχω.οπότε θα βρω και θα κόψω ξύλο αρχικά στις διαστάσεις και θα το ντύσω με βελκρο θυληκό και ύστερα στα πεταλάκια θα βάλω το αρσενικό.σωστα?..Ευχαριστώ
.. αρχισε να χορεύεις γιατι ειμαι ήδη παντρεμενος   ;D  ;D  ;D

Αποσυνδεδεμένος Acanthor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ...there's too much panic in this town...
    • Προφίλ
ennoώ όχι σε hardcase οπου ο πάτος είναι ξύλινος ara kai κολλάς οι καρφιτσώνεις το velcro,
αλλά μαλακή σαν αυτή πχ
http://www.thomann.de/gr/electro_harmonix_pedalbag.htm

Ραβουμε το πχ θηλυκό  velcro πάνω της ?

Προς το παρών τα έχω χύμα και κόβουν βόλτες στις μετακινήσεις. :)
 


Εχω τη συγκεκριμένη βαλίτσα και έχει μέσα ήδη λωρίδες ραμμένες θηλυκές. Σου δίνει βέβαια και μερικές λωρίδες "αρσενικές" ώστε να τις κολλήσεις στα πετάλια.

Έχε υπόψιν ότι και το πλάισιο φέρνει 3Μ velcro. Τα καλύτερα λένε ότι είναι τα dual lock της 3M.

Αποσυνδεδεμένος jkstigma

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 305
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
SUPERRRRRR :D

την περιμένω να μoυ έρθει από thomann

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Μιας που είμαστε εδώ.ποια η διαφορα μεταξυ των δύο? 1) http://www.thomann.de/gr/rockcase_rc23010a.htm
                                                              2) http://www.thomann.de/gr/rockcase_rc_23020a_effekt_pedalcase.htm

υπάρχει διαφορά πέραν των διαστάσεων?έχουν και οι δύο velcro?η δεύτερη απ'οτι κατάλαβα έχει.
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος KaBi

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Μιας που είμαστε εδώ.ποια η διαφορα μεταξυ των δύο? 1) http://www.thomann.de/gr/rockcase_rc23010a.htm
                                                              2) http://www.thomann.de/gr/rockcase_rc_23020a_effekt_pedalcase.htm

υπάρχει διαφορά πέραν των διαστάσεων?έχουν και οι δύο velcro?η δεύτερη απ'οτι κατάλαβα έχει.


Και οι δυο έχουν cases έχουν velcro στον πάτο. Η μοναδική τους διαφορά είναι στις διαστάσεις, όπως το λές

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Παιδιά αν κοιτάξετε σε κάποιο κατάστημα με είδη ραψίματος θα βρείτε velcro αυτοκολλητα...με πολύ δυνατό αυτοκόλλητο...
Εγώ πάντως αυτό έκανα και έχω κολλήσει ενα μια φέτα rack στο γραφείο μου, ένα DI και ένα TS7....και αν τραβίξω το rack οριζόντια έρχεται μαζί το γραφείο...τα αυτοκόλλητα που είχαν πάνω νομίζω πως ήταν κλάσεις ανώτερα απο οποιαδήποτε ταινία διπλής όψης έχω δει...

Αν πάτε όμως και ζητήσετε velcro ίσως σας κοιτάξουν περίεργα οι κυρίες εκεί....πείτε τους "αυτοκόλλητα σκρατς" και θα καταλάβουν...!
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
67 Απαντήσεις
38194 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/06/06, 03:35
από Sound of Rock
41 Απαντήσεις
27666 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/12/08, 21:30
από FotisKatsanos
10 Απαντήσεις
11636 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/09/07, 16:19
από Anaximandros
16 Απαντήσεις
19497 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/11/07, 23:56
από Βραζίλης
3 Απαντήσεις
3043 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/08, 09:23
από taxfreesax
13 Απαντήσεις
5236 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/06/08, 02:23
από Jezus
16 Απαντήσεις
8963 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/03/17, 14:53
από adr1anos
3 Απαντήσεις
2770 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/11, 00:43
από Johnie Darko
3 Απαντήσεις
2172 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/12/11, 10:59
από panicX
2 Απαντήσεις
2058 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/03/20, 18:48
από ΠΟΙΟΣ