Αποστολέας Θέμα: Pimp my AMP!!!  (Αναγνώστηκε 7894 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Pimp my AMP!!!
« στις: 11/10/07, 02:58 »
Ή αλλιώς... "Νταβάτζωσε τον ενισχυτή μου"

Λοιπόν, το θέμα έχει ως εξής:

Έχεις μια άλφα δικάναλη κεφαλή, με μια λάμπα(12ΑΧ7Α) στην προενίσχυση. Τί μπορείς να κάνεις για γίνει ένα θεριό αντάξιο ενός Boogie? (Καλά, υπερβολή, μάλλον ποτέ δεν θα γίνει Boogie  ;D)
Αναλύστε όσο θέλετε, τσάμπα είναι!  ;D


Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Pimp my AMP!!!
« Απάντηση #1 στις: 11/10/07, 12:34 »
Τι κεφαλη ειναι αυτη??? 1 λαμπα προενισχυση και ολο το υπολοιπο τρανζιστορ???
Παντως εγω πηρα προσφατα αυτο



οποτε αν και οι δυο τριοδοι χρησιμοποιουνται και για τα δυο καναλια (και οχι μια για το ενα και μια για το αλλο), μπορεις να βαλεις κατι τετοιο και ισως να δουλεψει...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Pimp my AMP!!!
« Απάντηση #2 στις: 11/10/07, 22:49 »
Για τι ενισχυτή μιλάμε και ποια χαρακτηριστικά του Μπούγκι θες να μιμηθείς?

Πχ με έναν AVT δεν πρόκειται να πάρεις ποτέ ήχο μπούγκι εκτός αν από τον αρχικό ενισχυτή μείνει μόνο το καπάκι...

Αν το παραπάνω σενάριο σε ικανοποιεί, μπορεί να πάρεις ένα boogie replica kit με 6-7 κατοστάρικα, σε PCB πλακέτα, με μετασχηματιστές, λάμπες, knobs και όλο το πακέτο, να το στεγάσεις μέσα στο κουτί του τωρινού σου ενισχυτή και να ακούγεσαι σαν ρεκτο, μαρκ 1 κλπ. Αλλά θέλει γνώσεις και διάβασμα και για να επιλέξεις τα υλικά και για να μην ψηθείς από τα αμπέρ του μετασχηματιστή.

Χρησιμοποιώντας σαν βάση το κύκλωμα άλλου ενισχυτή, που δεν έχει καμία σχέση με αυτόν που θες να αναπαράγεις δεν θα πας μακρυά...
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Pimp my AMP!!!
« Απάντηση #3 στις: 11/10/07, 23:06 »
Κι εγώ αρχικά ένα τέτοιο kit σκέφτηκα, απλά προς το παρόν θέλω κάτι λιγότερο δαπανηρό αλλά σχετικά αποτελεσματικό. Η κεφαλή είναι μια άσχετη Fame ενός ministack, που με την GT8 που χρησιμοποιώ κάνει και με το παραπάνω τη δουλειά της, απλά θέλω να έχω στον ενισχυτή και την επιλογή καθαρά του ενισχυτή πέραν της δουλειάς που κάνει η πεταλιέρα. Πληροφοριακά η καμπίνα είναι 4x8.

Ουσιαστικά τώρα δλδ χρησιμοποιήσεις τον ενισχυτή μόνο σαν τελικό και θες να του "προσθέσεις" και προενίσχυση, καλα κατάλαβα?

Δύσκολο αυτό, ειδικά αφού οι 12AX7 που ήδη φοράς είναι το πιό δυνατό που κυκλοφορεί σε λάμπα προενίσχυσης. Μπορείς να αλλάξεις μάρκα και να δείς κάτι σε JJ ή Electo-Harmonix αλλά σε gain δεν θα δείς τεράστια διάφορα.

Η καλύτερη λύση είναι αυτό που προτείνει ο Gabriel6th.

Επίσης μη ξεχνάς τη σημασία που παίζουν τα ηχεία σε έναν ενισχυτή. Άλλη απόκριση έχουν τα 8", άλλη τα 12" κι άλλη τα 15" (warning: τρέλλη ίδεα!).
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Pimp my AMP!!!
« Απάντηση #4 στις: 11/10/07, 23:14 »
Κι εγώ αρχικά ένα τέτοιο kit σκέφτηκα, απλά προς το παρόν θέλω κάτι λιγότερο δαπανηρό αλλά σχετικά αποτελεσματικό. Η κεφαλή είναι μια άσχετη Fame ενός ministack, που με την GT8 που χρησιμοποιώ κάνει και με το παραπάνω τη δουλειά της, απλά θέλω να έχω στον ενισχυτή και την επιλογή καθαρά του ενισχυτή πέραν της δουλειάς που κάνει η πεταλιέρα. Πληροφοριακά η καμπίνα είναι 4x8.

Δηλαδή θέλεις να ενσωματώσεις στον ενισχυτή σου κάποια εφφέ όπως overdrive, distortion και κάποιο επιπλέον EQ. Φιλόδοξο σχέδιο. Μπορείς με τις κατάλληλες γνώσεις ηλεκτρονικών να παρεμβάλεις τα κυκλώματα των εφφέ που θες (λογικά από πετάλια, η αντίγραφά τους που θα φτιάξεις μόνος σου) σε κάποιες θέσεις πριν η μετά την προενίσχυση. Αλλά αυτό προϋποθέτει να καταφέρεις να διαβάσεις ολόκληρο το κύκλωμα του ενισχυτή σου πρώτα... Θεωρητικά υλοποιήσιμο. Πρακτικά, μόνο αν θες να αποδείξεις στον εαυτό σου ότι μπορείς. Και ίσως να απογοητευτείς.
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Pimp my AMP!!!
« Απάντηση #5 στις: 12/10/07, 00:13 »
Όχι, δεν θέλω να βάλω FX στον ενισχυτή, γι'αυτό θα έχω τη GT8 ούτως ή άλλως, θέλω να κάνω αυτό που είπε ο Argo. Και εκτός αυτού, είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι δεν παίζει να το κάνω μόνος μου. Μ'ότι δεν κατέχω, δεν μπλέκομαι!  ;D

Το κακό είναι οτι για να προσθέσεις κάτι στον ενισχυτή σου χρειάζεται να κάνεις επέμβαση στο κύκλωμα. Ουσιαστικά θα είναι πιο εύκολο να πάρεις ένα kit ενισχυτή και να το φτιάξεις από την αρχή. Υπάρχουν εκει έξω kits τα οποία έχουν προνοήσει για τους εντελώς αρχάριους και δεν είναι τόσο δύσκολα...

Φρόντισε μόνο αν το αποφασίσεις να έχεις μετρήσει την πλακέτα ώστε να χωράει στην κεφαλή.
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Pimp my AMP!!!
« Απάντηση #6 στις: 12/10/07, 01:47 »
Για τις ηλεκτρολογικές σου γνώσεις είσαι σίγουρος? Γιατί παιδιά τα αμπέρ που αποθηκεύονται στους πυκνωτές και το μετασχηματιστή είναι αρκετά για να σε σκοτώσουν στο λεπτό... Με το ηλεκτρικό φορτίο δεν ισχύει όσο περισσότερο τόσο πιο επικίνδυνο. Επίσης δε σε σκοτώνουν τα βολτ... Τα 2 αμπέρ είναι πιο επικύνδυνα από τα 20.
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Pimp my AMP!!!
« Απάντηση #7 στις: 12/10/07, 09:21 »
Δεν θα το κάνω εγώ, απλά θα αγοράσω το kit. Ο Mr. Telegun θα το κάνει!  ;D


Τον Mr. Telegun τον ρώτησες?  ;D

Ξέρεις μήπως που μπορώ να βρώ κάποιο τέτοιο kit?


Πολλά υπάρχουν...

http://www.torresengineering.com/
http://www.allenamps.com/kits.php
http://www.guytronix.com/ (Από τα λίγα kit για αρχάριους. Σκοπεύω να παραγγείλω ένα Gilmore Jr. Kit από 'κει.)
http://www.ampmaker.com/index.asp (Δυσυχώς προσωρινά κλείστο.)
http://dobermanamps.com/?pg=kits

Επίσης το forum στο http://www.ax84.com/ παρέχει συζητήσεις και συμβουλές για την κατασκευή tube amps.

Όπως θα δείς δυστυχώς το μόνο site εντός Ε.Ε. είναι το ampmaker που όπως έγραψα είναι προσωρινά κλειστό.

Επίσης μια λύση θα ήταν να σου φτιάξει ο κύριος Telegun έναν ενισχυτή χρησιμοποιώντας το σασί του δικού σου.
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος V.P.

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Pimp my AMP!!!
« Απάντηση #8 στις: 12/10/07, 09:56 »
you take your amp to  Mr. Telegun and you tell him to take your amps eyes out....:)
γιατι αποτι εχω καταλαβει απλως θες καποιες προσθηκες-βελτιωσεις. δν χρειαζεται να αρχισεις απο το μηδεν!!!

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
Απ: Pimp my AMP!!!
« Απάντηση #9 στις: 12/10/07, 11:32 »
  Πριν πας τον ενισχυτη σου για πειραγμα,μπορεις να κανεις κατι αλλο.Αλλαξε του την 12ΑΧ7 που φοραει και βαλε του μια Ruby 12AX7A-C Selected. Λυχνια με το περισσοτερο high gain σε σχεση με τις υπολοιπες 12ΑΧ7 που κυκλοφορουν.Ειναι καλά ζυγισμένη στις συχνότητες και πολύ καλή σε metal καταστάσεις αλλά λίγο άψυχη στα καθαρά και σε blues,rock.Ο μικροφωνισμος της ειναι σε λογικα πλαισια αλλα εχει λιγο θορυβο λογω του high gain.Η τιμη της απο ιντερνετ ειναι 7,5€.Αν την παραγγειλεις σε καποιο εγχωριο μαγαζι λογικα θα τη βρεις καπου  στα 10€.
    Κατι ακομη,θα μπορουσες να δοκιμασεις και την 12ΒΖ7 η οποια ειναι λυχνια με το περισσοτερο gain που κυκλοφορει.Δε θυμαμαι εταιρια να σου προτεινω.Νομιζω η Sylvania βγαζει.Θα ψαξω στο ιντερνετ και θα σου πω....
  Επισης οσο μικροτερα ηχεια φορας,τοσο πιο δυσκολα ''καθαριζει'' ο ηχος σου.Βασικα με μια προενισχυτρια να παρεις ηχο boogie ειναι λιγο δυσκολο.Τεσπα θα δω τι λυχνιες θα εχω μεχρι το αλλο Σαββατο και αν ταιριαζει καποια σε αυτο που ψαχνεις θα σου φερω :)

Υ.Γ.:Ωραιο θεμα θα εχουμε το αλλο Σαββατο :)
« Τελευταία τροποποίηση: 12/10/07, 11:40 από Ikaros »
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
Απ: Pimp my AMP!!!
« Απάντηση #10 στις: 12/10/07, 11:57 »
  Αν δεν βρεις την Ruby,μπορεις να βαλεις την Electro-Harmonix 12AX7 EH.Λυχνια που φτιαχνεται απο τη Sovtek,και κανει 7€ σε ελληνικο μαγαζι.Εχει καλυτερη διαυγεια απο την Ruby και ευκρινεια.Πριμομεσαια λυχνια που οσο ανεβαινει το gain τονιζεται περισσοτερο.Καλα καθαρα,και πολυ καλα βρωμικα για hard rock και μεταλ.Απλα σε σχεση με την προηγουμενη εχει ελαφρως λιγοτερο gain.
  Επισης μπορεις να βαλεις Sovtek 12AX7 WB.Κοστιζει 5€ σε ελληνικο μαγαζι.Εχει πολυ gain,ειναι σχετικα αψυχη με μετρια ευκρινεια.Μικροφωνισμος και θορυβος σε λογικα επιπεδα.
  Μια λυχνια που βγηκε σχετικα προσφατα ειναι και η Sovtek 12AX7 LPS. High gain Λυχνια Ρωσικη οπως και η προηγουμενη.Κοστιζει 6€ σε εγχωριο μαγαζι αν και καποιες παρτιδες ειναι λιγο ελαττωματικες.Δινει εμφαση στα πριμομεσαια.Αν μπει σε ενισχυτες με κυκλωματα τυπου Fender δινει πολυ ωραια καθαρα.Καλα βρωμικα αλλα με αρκετες ψηλες συχνοτητες οποτε πρεπει να χαμηλωσεις το treble του ενισχυτη σου.Εχει σχετικα δυνατο μικροφωνισμο και θορυβο σε λογικα πλαισια.
    Μια ακομη,η Philips 12AX7 η Γιουκοσλαβικη.Περιοδος παραγωγης τουλαχιστον αυτην που εχω εγω ειναι του 91.Μου κοστισε πριν ενα χρονο 3€ και φετος που πηγα στο ιδιο μαγαζι να την αγορασω μου ειπε 10€.Τεσπα ο κοσμος δεν παει καλα.
  Ωραια λυχνια,διαυγης και με καλη ευκρινεια.Πολυ καλα καθαρα αλλα και βρωμικα που μπορουν να αγγιξουν metal καταστασεις.Μικροφωνισμος και θορυβος σε λογικα πλαισια.
  Αυτην ειναι η δικη μου προταση πριν κανεις οτιδηποτε.Λυχνιες και ηχεια.Οτι κι αν κανεις ενημερωσε μας για το αποτελεσμα :)

…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
Απ: Pimp my AMP!!!
« Απάντηση #11 στις: 12/10/07, 12:21 »
  Να ξερεις  οτι ειναι πιθανο να απογοητευθεις στα μαγαζια απο τις τιμες που θα ακουσεις και μαλιστα σε μαγαζια με ειδη μουσικης,κοιτα προς το ιντερνετ περισσοτερο. :) Δε σε αποτρεπω να κανεις μια βολτα,ποτε δεν ξερεις.Απλα σε ενημερωνω ;)
   Και κατι,ακομη.Η λυχνια ειναι σαν την μηχανη.Θελει να ''στρωθει'' για να σου δωσει τα μεγιστα χαρακτηριστικα της.Αναλογα με τον τυπο ενισχυτη που διαθετεις θελει καποιες ωρες ''αναμματος''.Για ενισχυτες τυπου A Class εχω διαβαει οτι χρειαζονται 4-8 ωρες ενω για Α-B Class οι διπλασιες σχεδον.Αν και στις 2 πρωτες ωρες που θα καιει θα καταλαβεις τα χαρακτηριστικα της.
« Τελευταία τροποποίηση: 12/10/07, 12:25 από Ikaros »
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Pimp my AMP!!!
« Απάντηση #12 στις: 12/10/07, 13:15 »
Αυτην ειναι η δικη μου προταση πριν κανεις οτιδηποτε.Λυχνιες και ηχεια.Οτι κι αν κανεις ενημερωσε μας για το αποτελεσμα :)

Ωραίο post περί λυχνίων, συνάδελφε... Μπράβο σου!

Τα ηχεία σύντομα θα αλλάξουν σε 12", αυτό είναι σίγουρο, απλά θα ήθελα να δώ κάποια διαφορά στο gain, γιατί κακά τα ψέμματα, ο ενισχυτής έτσι όπως είναι τώρα δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σκέτος.

Το να αλλάξεις μια mini καμπίνα από 4x8" ξέρεις οτι δεν μπορείς να την κάνεις 4x12", έτσι? Λογικώς, η διαστάσεις της καμπίνας πρέπει να είναι 24.3" στο πλάτος και περίπου 27.6" στο ύψος. Άρα στο πλάτος δεν θα μπορείς να χωρέσεις δύο 12" αλλά και ούτε στο ύψος. Μάλλον η μόνη σου λύση είναι να τα βάλεις διαγώνια. Αλλά πρέπει να κοιτάξεις το πόσα Ohm έχει output ο ενισχυτής τώρα για να ξέρεις πόσο να βάλεις. Υποψιάζομαι οτι θα μιλάμε για 4 Ohm αλλά καλύτερα να το κοιτάξεις. Τώρα αφού θα βάλεις δύο ηχεία αντί για τέσσερα άρα τα Ohm θα πρέπει να είναι 16 στο σύνολο, δλδ 8 Ohm στο κάθε ηχείο. Αυτό, εφ' όσων η σύνδεση των ηχείων έχει γίνει σειριακά. Αν έχει γίνει παράλληλα τότε μιλάμε για ένα σύνολο 4 Ohm.

Πάντως προς ενημέρωση όσο αφορά τα ηχεία, οι Mesa Boogie φοράνε Celestrion είτε Vintage 30 είτε C 90.  
 
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
Απ: Pimp my AMP!!!
« Απάντηση #13 στις: 12/10/07, 17:48 »
  Αντωνη,αν απο ηχεια 8ιτσα περασεις σε 12αιτσα τοτε θα καθαρισει πολυ ο ηχος σου και δεν ξερω κατα ποσο θα εχεις οχι gain αλλα κατα ποσο θα μπορει να δονηθει σε τετοιο βαθμο το ηχειο ωστε να βγει ολοκληρωμενα ογκος και drive.Καλυτερα οπως λες να αλλαξεις λυχνιες,μετα ηχεια και μετα πηγαινε τον στον Telegun να δει τι μπορει να κανει.
  Οσο για το ζεσταμα,ενα λεπτο αρκει.Να φανταστω η κεφαλη σου εχει on-off  και standby-on ή αναβει κατευθειαν με on-off?
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
Απ: Pimp my AMP!!!
« Απάντηση #14 στις: 12/10/07, 18:56 »
  Θεωρητικα θελει λιγο χρονο για να ζεσταθει.Μπορεις να κανεις οτι εκανα κι εγω σε εναν ενισχυτη που ειχα παρομοιο με τον δικο σου παλιοτερα.Να τον ανοιγεις με το Volume στο 0 και μετα απο ενα λεπτακι να αρχιζεις να παιζεις. :)
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Pimp my AMP!!!
« Απάντηση #15 στις: 12/10/07, 20:18 »
Ίκαρε ξεχνάς οτι η κεφαλή του παιδιού είναι τρανζιστοράτη με λαμπάτη προενίσχυση...  ;)
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Pimp my AMP!!!
« Απάντηση #16 στις: 12/10/07, 23:31 »

Ακριβώς αυτό είναι που θέλω να κάνω. Τα ηχεία σύντομα θα αλλάξουν σε 12", αυτό είναι σίγουρο, απλά θα ήθελα να δώ κάποια διαφορά στο gain, γιατί κακά τα ψέμματα, ο ενισχυτής έτσι όπως είναι τώρα δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σκέτος. Αλλά είναι δυνατόν να προσθέσω κι άλλη λάμπα?  ???
Ή θα καεί όλο το σύστημα?


Αλλη λαμπα δεν μπορεις να προσθεσεις... οποτε αλλαξε λαμπα οπως προτεινε ο Ικαρος, αλλαξε και καμπινα αφου το εχεις σκοπο, και μετα απο εκει και περα βλεπεις... παντως γα εμενα δεν αξιζει να το ψαξεις περα απο εκει για μαντες στον συγκεκριμενο ενισχυτη... αλλαξε λαμπα (και καμπινα ισως), αν δεν κανεις κατι βαλε μπροστα ενα πεταλι (boost, overdrive, distortion, η ισως καποια λαμπατη προενισχυση σαν του telegun, fat foot νομιζω?), και αν παλι δεν εχεις κανει κατι, μην κανεις μοντες, πουλα το μινιστακ, βαλε και τα λευτα που θα εδεινες για μοντες (δεν ειναι και λιγα οπως το βλεπω...) και παρε καποιον ενισχυτη που να ειναι πιο κοντα στον ηχο που θες.

Ικαρος, σε ποια μαγαζια βρισκεις τετοιες λαμπιτσες αν επιτρεπεται?
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
Απ: Pimp my AMP!!!
« Απάντηση #17 στις: 13/10/07, 16:08 »
  Jesus,προσωπικα παιρνω πηγαινω σε ηλεκτρονικαδικα για να βρω λυχνιες.Δυσκολο μεν να βρεθει κατι καλο αλλα ποτε δεν ξερεις.Σε μικροτερες πολεις υπαρχουν ακομη καποια καλα κομματια αλλα ποιος τρεχει στο αγνωστο... ???
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Pimp my AMP!!!
« Απάντηση #18 στις: 18/10/07, 01:28 »
ελεγα μηπως ειχες καποιο συγκεκριμενο... αυτα που ειναι για ραδιοφωνικους σταθμους ή τιποτα χαι-φιντελαδικα ας πουμε, κατι συγκεκριμενο...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
4798 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/05/08, 22:59
από Jezus
8 Απαντήσεις
4688 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/06/08, 17:19
από Aenima