Αποστολέας Θέμα: Καλος εξοπλισμος,πρεπει να συνοδευεται και απο "καλα" χερια;  (Αναγνώστηκε 8629 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
@G.K.
σκέψου όμως να μην είναι δικά του τα λεφτά.. να είναι ας πούμε ο γυιος σου..

Αν ηταν γιος μου θα σημαινε οτι η φαμιλια μας θα ειχε λεφτα για ξοδεμα...
Σε ελευθερη αλλα αδικη κοινωνια ζουμε. Εχω δει μερικες φορες 15χρονα με ESP. Αλλα δε μπαινω στη διαδικασια να αναρωτηθω αν τους αξιζει. Αφου τα εχουν με γεια τους και χαρα τους...


Και εγω απο τα 15 μου εχω μια Jackson Soloist.Οταν την πηρα φυσικα και δεν ημουν για μια τετοια κιθαρα.Αλλα ειχα τα λεφτα συν το ταξιδακι στην Αμερικη.Αν δεν την αγοραζα τωρα μπορει να μην επαιζα τοσο καλα οσο τωρα ή να μην ημουν στο επιπεδο που ειμαι τωρα πιο απλα.Φυσικα και υπαρχουν πολλοι καλυτεροι παιχτες απο εμενα που παιζουν με χειροτερο εξοπλισμο απο τον δικο μου.

Πολλοι με εχουν δει και με το υφος τους καταλαβαινω οτι λενε "εγω παιζω πολυ καλυτερα απο αυτον και αυτος παιζει με Jackson και εγω με μια φτηνη".Και εχω νιωσει ασχημα γιατι δεν αντιπροσωπευει το παιξιμο μου την τιμη της κιθαρας.Δηλαδη βλεπει καποιος την κιθαρα μου και περιμενει να παιζω malmsteen και εγω παιζω ενα σολο των maiden.

Μια φορα ειχα πει κιολας οτι η κιθαρα ειναι του μεγαλυτερου αδερφου μου ;D

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
@G.K.
σκέψου όμως να μην είναι δικά του τα λεφτά.. να είναι ας πούμε ο γυιος σου..

Αν ηταν γιος μου θα σημαινε οτι η φαμιλια μας θα ειχε λεφτα για ξοδεμα...
Σε ελευθερη αλλα αδικη κοινωνια ζουμε. Εχω δει μερικες φορες 15χρονα με ESP. Αλλα δε μπαινω στη διαδικασια να αναρωτηθω αν τους αξιζει. Αφου τα εχουν με γεια τους και χαρα τους...


Και εγω απο τα 15 μου εχω μια Jackson Soloist.Οταν την πηρα φυσικα και δεν ημουν για μια τετοια κιθαρα.Αλλα ειχα τα λεφτα συν το ταξιδακι στην Αμερικη.Αν δεν την αγοραζα τωρα μπορει να μην επαιζα τοσο καλα οσο τωρα ή να μην ημουν στο επιπεδο που ειμαι τωρα πιο απλα.Φυσικα και υπαρχουν πολλοι καλυτεροι παιχτες απο εμενα που παιζουν με χειροτερο εξοπλισμο απο τον δικο μου.

Πολλοι με εχουν δει και με το υφος τους καταλαβαινω οτι λενε "εγω παιζω πολυ καλυτερα απο αυτον και αυτος παιζει με Jackson και εγω με μια φτηνη".Και εχω νιωσει ασχημα γιατι δεν αντιπροσωπευει το παιξιμο μου την τιμη της κιθαρας.Δηλαδη βλεπει καποιος την κιθαρα μου και περιμενει να παιζω malmsteen και εγω παιζω ενα σολο των maiden.

Μια φορα ειχα πει κιολας οτι η κιθαρα ειναι του μεγαλυτερου αδερφου μου ;D

ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΣΟΛΟ ΤΩΝ MAIDEN :angry!!!!!

οπου Μaiden τσουπ και εγω... πλακα κανω μν ψαρωνεις ;D
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Καλύτερα ειναι να έχεις φοβερά χέρια και μετριο εξοπλισμό παρα το αντίθετο.Τώρα οσον αφορά αυτόν τον  σνομπισμό του στυλ "δεν του αξίζει αυτη η κιθάρα" είναι τελειως off.Οπως καποιος μπορει να σκάσει χρημα τρελό και να αγοράσει μια φερράρι χωρις να ειναι ο σουμάχερ(παρόλο που σιγουρα το πιστεύει) ετσι και ο καθένας μπορεί να τα σκασει -αμα τα εχει- και να παρει οτι κιθάρα γουστάρει.Ακόμα και αν την σηκώνει μια στο τοσο και την γρατζουνάει σαν τον πίθηκα....η αγορά εχει πετυχει τον στόχο της...τον εχει κανει χαρούμενο.Οπως και με το αμαξι...μπορει απλα να ειναι ενα μεσο να πας απο το σημειο Α στο σημειο Β αλλα ο ενας που τα εχει πηγαινει με το cabrio...και ο αλλος...με το λεωφορείο...αυριο.. ;D.Είναι καθαρά θεμα χρημάτων.....αν τα εχεις η αν δεν τα εχεις.

Και για να μη γινεται αυτος ο τρελος χαμος με τον εξοπλισμό  να δωσω ενα απλο παραδειγμα.Οταν ξεκινουσα ηλεκτρική(μετα απο καποια χρονια κλασσικης..που την ειχα ψιλοχοντροβαρεθεί) πηγα τυχαια μια μερα στο σπιτι ενος φιλου και ειδα τον αδερφό του να παιζει με μια rg της σειράς και μια πεταλιερα zoom αν θυμάμαι καλά μεσα απο τα ηχεία ενος διπλου κασετοφώνου :o :o :o για output καθώς ο ενισχυτης του ειχε βαρεσει διάλυση.Το παιδί εντωμεταξύ επαιζε απίστευτα οχι αστεία και ο ηχος γαμαγε και εδερνε παρολο που εβγαινε απο μια μετρια κιθάρα με εφε μιας πολυ μετριας πεταλιερας και χωρις καθόλου ενισχυτη αλλα με  output τα ηχειάκια ενος μαγνητόφωνου ταπεινού.
Αν καποιος εβλεπε τον εξοπλισμό του πριν παιξει θα ελεγε..για να εχει τετοιο gear καταλαβα αμεσως τι παικτης ειναι.Προφανως ομως αυτο δεν εχει τοσο σημασια αλλα το τι κανουν τα κουλαδια σου.Ευτυχως που τον ειδα τοτε και το καταλαβα αλλιως θα προσπαθούσα και εγω να μαζεύω καλουδια δεξια και αριστερα μπας και στρωσει ο ηχος μου ;).
Civilize the mind make savage the Body

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
17 Απαντήσεις
11707 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:56
από Alex_Under
12 Απαντήσεις
12847 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/05, 06:48
από Petrucci
18 Απαντήσεις
14654 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/08, 22:32
από profsokin
15 Απαντήσεις
10483 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/06, 00:59
από zoltan
39 Απαντήσεις
17224 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/08, 09:13
από mick77
7 Απαντήσεις
4844 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/11/08, 23:39
από Νεφελοβάτης
12 Απαντήσεις
6902 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/07/09, 02:02
από Aganippi
19 Απαντήσεις
7053 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/10/09, 18:07
από Gabriel6th
0 Απαντήσεις
2963 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/12/09, 10:14
από dandy
15 Απαντήσεις
7185 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/12, 12:26
από Adno