Αποστολέας Θέμα: ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΧΤΥΠΗΜΑΤΩΝ...  (Αναγνώστηκε 4683 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Archangel

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 379
  • Φύλο: Άντρας
  • I've... seen things you people wouldn't believe...
    • Προφίλ
Γεια σας,


Αν ο σκύλος σας κλαψούριζε γοερά τις προάλλες, η γάτα σας ήταν δύστροπη, αν το αυγολέμονό σας έκοψε (χωρίς κάποια εμφανή αιτία) ή αν έστω νιώσατε κάποια αναταραχή στη Δύναμη, προφανώς έφταιγε  η κραυγή απόγνωσης που έβγαινε από τον γράφοντα το ξημέρωμα της Δευτέρας καθώς το headstock του αγαπημένου μου Ric 4003 φιλούσε τον τοίχο μιας κρεβατοκάμαρας στα χέρια μιας αρούγκαλης...

Δεν θα μπω καν στη διαδικασία αναπαραγωγής του διαλόγου...

Ε: Καλό μου πρόσεχε λίγο,
Α: Προσέχω...
Ε: Καλό μου πρόσεχε...
Α: Μα καλά για χαζή μ’ έχεις ;
Ε: Απλά πρόσεχε...
Α: Μα καλά δεν είμαι καταπληκτική ; (προσπαθεί να παίξει κάποιο κομμάτι του Χατζηγιάννη  βαρώντας αποκλειστικά την Μί)
Α: Λα-λα-λα (inaudible sounds)

(ήχος κινητού που χτυπά)

Ε: Πρό...
Α: Ααααα το κινητούλη μου...

(πλήρης περιστροφή του σώματος της αρούγκαλης σε ένα δωμάτιο λίγων τετραγωνικών η οποία ξεχνά την ύπαρξη του μουσικού οργάνου που βρίσκετε πάνω της)

ΝΤΟΥΠ ! (headstock gets familiar with my bedroom wall)

A: Ωχ... τί έγινε ;
E: RAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAGE !!!!!!!!!!!!!!!!

….

Δεν θα εισέλθω σε λεπτομέρειες για το τι ακολούθησε  (think the Shining) ειλικρινά όμως είναι ένα πολύ μικρό χτύπημα (σαν μικρή φακή ή λίγο μεγάλο κεφάλι καρφίτσας) στην άκρη του headstock αρκετό όμως να ξύσει το χρώμα και να φανερώσει το ξύλο.  Το οποίο όμως το βλέπω συνέχεια και τρελαίνομαι.  Παίζω και το βλέμμα μου καρφώνεται σε εκείνο το σημείο ...και τρελαίνομαι.  Ένας φίλος πρότεινε μανό για τα νύχια στο χρώμα του μπάσου (δλδ μαύρο ματ) κάποιος άλλος όμως μου είπε πως έτσι μπορεί να χαλάσω το βερνίκι / φινίρισμα του οργάνου... (κάτι ανέφερε πως κάποιο στοιχείο του μανό σε συνδυασμό με κάποιο άλλο στοιχείο στο χρώμα του Ric μπορεί να κάνει κάποια βίαιη αντίδραση).

Η ψυχική κατάσταση του οργάνου επανέρχεται (Μotorhead, Kyuss και  Monster Magnet σταθερά 3 φορές την ημέρα σε συνδυασμό με Αναλώσιμους στο DVD player και J.D. στο κρύσταλλο)  το σώμα του όμως πώς θα ιάνει ;;;  Και αν τελικά το μανό είναι ok υπάρχει περίπτωση ο καθαρισμός με κερί ή το lotion της Dunlope να δημιουργηθεί θέμα (σε συνδυασμό με το μανό πάντα)...

Αυτά,
-ένας παρ’ολίγον ανθρωποκτόνος- :D

   
Be(a)st Wishes & Bloody Kisses...


Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΧΤΥΠΗΜΑΤΩΝ...
« Απάντηση #1 στις: 31/01/12, 14:11 »
χεχε, με τρόμαξες με την περιγραφή, νόμιζα ότι σου'σπασε όλο το headstock!
Το headstock είναι βαμμένο με απλό μαύρο ματ χρώμα ή έχει και λούστρο από πάνω; Καλό θα ήταν να έδινες μια φωτογραφία.
Μπορείς βέβαια να κάνεις μια πρόχειρη επιδιόρθωση αν δεν θέλεις να ξοδέψεις φράγκο (μάρκο θα'πρεπε να λέμε τώρα πια, αφού πια έχουμε γερμανική κατοχή), έστω με μανό νυχιών... το οποίο, αν ρωτούσες τη φίλη σου θα σου'λεγε οτι βγαίνει μόνο με ασετόν.

Εγώ όταν είχα χτυπήσει την κιθάρα μου μικρός και έφυγε λούστρο και λευκό χρώμα μαζί, έβαλα διορθωτικό/"blanco"... Φυσικά έγινε μια αηδία αλλά δεν με ένοιαζε πολύ :P
« Τελευταία τροποποίηση: 31/01/12, 14:13 από Βραζίλης »

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΧΤΥΠΗΜΑΤΩΝ...
« Απάντηση #2 στις: 31/01/12, 14:21 »
από τις πιο ωραίες εισαγωγές θέματος...ωραίος :P

πρότασή μου είναι να περάσεις από ένα μάστορα να σου κάνει μια αξιολόγηση και να σου πει μια τιμή...
πόσο να πάει λίγο χρώμα+εργασία?

Αποσυνδεδεμένος gas-13

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε δεν ειναι αργα
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΧΤΥΠΗΜΑΤΩΝ...
« Απάντηση #3 στις: 31/01/12, 15:49 »
Δεν ξερω να σε βοηθησω στο προβλημα σου [υποθετω σε μαστορα] αλλα τρελαθηκα με την περιγραφη σου.Εχεις δοκιμασει να γραψεις σεναριο? Σου μιλαω για πολυ γελιο, σαν να ημουν παρων. Να 'σαι καλα.
Ετσι όπως τα 'φερε η ζωή κι η άτιμη ειμαρμένη
απόχτησα που λές κι εγώ ,κιθάρα γιά ερωμένη.

Αποσυνδεδεμένος Archangel

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 379
  • Φύλο: Άντρας
  • I've... seen things you people wouldn't believe...
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΧΤΥΠΗΜΑΤΩΝ...
« Απάντηση #4 στις: 31/01/12, 16:24 »
Πρώτα απ’όλα συγνώμη για την ορθογραφία...

Σχετικά με μάστορες γνωρίζω μάλλον μόνο τον Τζίμη (?) ή όπως λένε το παλικάρι στα Εξάρχεια (εμείς τον αποκαλούμε LesPaul-ιάρη) ο οποίος μου έχει κάνει κάνα δυο σεταρίσματα αλλά δεν με άφησε καθόλου ικανοποιημένο.  ‘Όποια άλλη κρίση θα είναι καθαρά προσωπική οπότε let it be…

Καγμάκης... Α-χέμ...

Ο Οικονομάκης είναι μια καλή λύση (και σίγουρη), θα είναι όμως σίγουρα ακριβή και το σημαντικότερο χρονοβόρα...

Σχετικά με το όργανο μιλάμε για το κλασικό Jet Glo (κατά κόσμον μαύρο) της Rickenbacker που έχουν όλα τα 4003.  Τπτ ειδικό.

@ Βραζ : Μετά το παράδειγμα σου με το blanco αρχίζω και έχω σκέψεις για το μανό?!?.  Πάντως να πω την jet-glo αλήθεια, βερνίκια, μανό, ασετόν και καθαριστικά, δεν μπορεί κάποια ζημία θα γίνει... Το ξέρω, φταιει ο Murphy…

@ Hot-S : Μάστορα όπως ... ???  Γενικότερα που μπορούν να κινηθούν οι τιμές ??? 

@ Gas-13 : Thank you, εγώ που ήμουν εκεί όμως κόντεψα να σκοτώσω... Βασικά εγώ φταιω που δεν την πλάκωσα από τη στιγμή που άπλωσε το χέρι της στη θήκη... και που άρχισε να τραγουδά Χατζηγιάννη... και που περίμενε να ακούγεται σαν κλασική κιθάρα... το μπάσο... το ηλεκτρικό...

Jeesus…

ΥΓ: Στα vids των Whitesnake και των Βon Jovi όταν μια γκομ ... «κοπέλα» κρατά κάποια κιθάρα, δίπλα σ΄ένα τυπά τα πράγματα έχουν άλλη κατάληξη... δεν περίμενα το Xara να γίνει Jag ούτε και διαμέρισμα να μεταφερθεί στο Malibu αλλά ρε πουσ*** μου το headstock στον τοίχο... Whyyyyyyyyy?  (and she wasn’t even a punk chick)…

YΓ: Ανοιχτός σε προτάσεις....
        Και σε άλλοθι...
Be(a)st Wishes & Bloody Kisses...


Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΧΤΥΠΗΜΑΤΩΝ...
« Απάντηση #5 στις: 31/01/12, 16:45 »
YΓ: Ανοιχτός σε προτάσεις....
Προτείνω.. ξέχασε το και μην ξαναασχοληθείς.
Τα μικροχτυπήματα είναι μέρος της "ωριμότητας" που αποκτά κάθε όργανο που απολαμβάνει την προσοχή μας και δεν κάθεται παρατημένο σε ένα stand ή μία ντουλάπα.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος gmayo

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΧΤΥΠΗΜΑΤΩΝ...
« Απάντηση #6 στις: 31/01/12, 16:56 »
Προτείνω.. ξέχασε το και μην ξαναασχοληθείς.
Τα μικροχτυπήματα είναι μέρος της "ωριμότητας" που αποκτά κάθε όργανο που απολαμβάνει την προσοχή μας και δεν κάθεται παρατημένο σε ένα stand ή μία ντουλάπα.


Και πάνω που πήγα να γράψω το ίδιο...


Δυστυχώς όσο και να τα προσέχεις κάποια στιγμή θα γίνει, εκτός και αν το έχεις σε μια γυάλα και δεν το βγάζεις ποτέ :)...


Το δικό μου το Rıc από τότε που το πήρα μικροκοπανήματα σε έπιπλα προσπαθώντας να ξετυλίξω κάποιο καλώδιο που με ενοχλεί άπειρα, Στην αρχή το έβαζα πάντα στη θήκη άλλα θέλω να παίζω συνέχεια με αυτό και κάπου με κούρασε αυτό το βάλε βγάλε όποτε το έχω συνέχεια εκτεθειμένο έξω σε stand με τον γάτο να πηδάει από πάνω του (ξέρω ξέρω πάω γυρεύοντας και άντε μετά να ψάχνεις βερνίκι για Montezuma brown :S).


Νομίζω ότι αυτό που σε πείραξε πιο πολύ είναι ο Χατζηγιάννης παραδέξου το :p






Αποσυνδεδεμένος Archangel

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 379
  • Φύλο: Άντρας
  • I've... seen things you people wouldn't believe...
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΧΤΥΠΗΜΑΤΩΝ...
« Απάντηση #7 στις: 31/01/12, 18:24 »
Συνάδελφοι κατανοώ τα όσα γράφετε δυστυχώς όμως δεν τα ενστερνίζομαι - σχετικά πάντα με το Ric μου.  Tα Ric είναι σαν τις πανέμορφες petit γυναίκες... Δεν είναι τυχαίο πως σχεδόν όλο το mod κίνημα (και τα απόνερα του) τίμησαν τα Ric.  Είναι τα πάντα σχετικά με το στυλ... Έχετε δει Ric πάνω σε χοντρό άνθρωπο (σημείωση: ο γράφων είναι επιείκα τσουποτός) ... απεναντίας πόσο εικονική είναι η μορφή του Gallup με το Blackstar ;  Γενικότερα εκτός και αν είσαι ο Lemmy (ο οποίος είναι η if-anything-else-fails-then-.* συνθήκη ασφαλείας του μέγα Αρχιτέκτονα του Σύμπαντος) το Ric σου (στη δική μου σκέψη) οφείλει να είναι αψεγάδιαστο.  Είναι από τα ελάχιστα όργανα τα οποία φαίνονται cool  σε όποιο ύψος και να τα παίζεις...  Ναι τα Fender μου φέρουν με περίσσια περηφάνια τα όποια σημάδια απέκτησαν από το συνεχές tinkering και τα lives αλλά πολύ απλά αυτό δεν είναι αποδεκτό για το Ric.

Αφήστε που το knick αποκτήθηκε από μια τύπισσα η οποία θεώρησε πρέπον να παίξει Χατζη-μπλιαχ... στο Ric μου... και το χτύπησε επειδή πήγε να απαντήσει στο κινητό της... (το Ric μου)... μετά από 10 επισημάνσεις πως πρέπει να προσέχει... (το Ric μου)... 3ης το πρωί.... (why lord, why)…

(δεν κάνω πλάκα πως υπάρχουν sticks αναμμένα,  προσφορά ένα ποτήρι Jack και τουλάχιστον 3 φορές την ημέρα έκθεση του μπάσου στην μουσική των Motorhead, Kyuss και Monster Magnet για να ξορκίσω το μίασμα)... δεν είμαι παρανοϊκός, ξέρω ;)

Νομίζω ότι αυτό που σε πείραξε πιο πολύ είναι ο Χατζηγιάννης παραδέξου το :p”
-ναι... είναι αλήθεια L
 
“άντε μετά να ψάχνεις βερνίκι για Montezuma brown”
-         χε-χε-χε (σατανικό γέλιο)... πού μένεις είπαμε ?
 
“με τον γάτο να πηδάει από πάνω του”
:o
 
…την δικιά μου την έχω εκπαιδεύσει (τουλάχιστον σέβεται μόνο αυτό)
Be(a)st Wishes & Bloody Kisses...


Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΧΤΥΠΗΜΑΤΩΝ...
« Απάντηση #8 στις: 31/01/12, 18:41 »
δεν έχω πάει ποτέ αλλά για βαφές, τουλάχιστον, ακούγεται πολύ ο Κακανιάρης...

Αποσυνδεδεμένος panicX

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΧΤΥΠΗΜΑΤΩΝ...
« Απάντηση #9 στις: 01/02/12, 00:35 »
δεν έχω πάει ποτέ αλλά για βαφές, τουλάχιστον, ακούγεται πολύ ο Κακανιάρης...
+1 για τον Κακανιαρη...εχω ακουσει τα καλυτερα... 8)

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΧΤΥΠΗΜΑΤΩΝ...
« Απάντηση #10 στις: 01/02/12, 10:19 »
..το Ric σου (στη δική μου σκέψη) οφείλει να είναι αψεγάδιαστο.. 
Με τέτοιες προσκολλήσεις, όσο μεγαλώνεις, η εντροπία θα σε τιμωρεί αλύπητα!..
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος gmayo

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΧΤΥΠΗΜΑΤΩΝ...
« Απάντηση #11 στις: 01/02/12, 11:19 »
..το Ric σου (στη δική μου σκέψη) οφείλει να είναι αψεγάδιαστο.. 

Με τέτοιες προσκολλήσεις, όσο μεγαλώνεις, η εντροπία θα σε τιμωρεί αλύπητα!..



Ψιλο-συμφωνώ με τον Archangel, τα Ric είναι όργανα που τραβάνε βλέμματα και σχόλια όσο κανένα άλλο όργανο που να γνωρίζω ιδίως στα είδη μουσικής που προαναφέρθηκαν, οπότε θες να το έχεις συνέχεια σαν καινούργιο (εκτός και αν έχεις τα λεφτά η το σπονσοριλική απο την Rıckenbacker να έχεις συνέχεια καινούργια :) ). Αλλά όπως είπα στο προηγούμενο πόστ μου αν θες να το έχεις αψεγάδιαστο βάλτο σε γυάλα σε συνθήκες συντήρησης. Οτιδήποτε μουσικό όργανο ή μη αν το έχεις για καθημερινή χρήση ή έξω στην ατμόσφαιρα τότε φθορές θα υπάρχουν :) .


Archangel αν θες τσέκαρε το forum της rickenbacker υπάρχει ένας χρήστης με το userid jingle_jangle που δίνει αρκετές βοήθειες και πληροφορίες για restoration, χρώματα και γενικά επιδιορθώσεις σε rics. Αλλιώς ανέβα θεσ/νικη και πάνε στον dr frett.


http://www.rickenbacker.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=9243
« Τελευταία τροποποίηση: 01/02/12, 11:28 από gmayo »

Αποσυνδεδεμένος Archangel

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 379
  • Φύλο: Άντρας
  • I've... seen things you people wouldn't believe...
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΧΤΥΠΗΜΑΤΩΝ...
« Απάντηση #12 στις: 01/02/12, 12:31 »
..το Ric σου (στη δική μου σκέψη) οφείλει να είναι αψεγάδιαστο.. 
Με τέτοιες προσκολλήσεις, όσο μεγαλώνεις, η εντροπία θα σε τιμωρεί αλύπητα!..


Ψιλο-συμφωνώ με τον Archangel, τα Ric είναι όργανα που τραβάνε βλέμματα και σχόλια όσο κανένα άλλο όργανο που να γνωρίζω ιδίως στα είδη μουσικής που προαναφέρθηκαν, οπότε θες να το έχεις συνέχεια σαν καινούργιο (εκτός και αν έχεις τα λεφτά η το σπονσοριλική απο την Rıckenbacker να έχεις συνέχεια καινούργια :) ). Αλλά όπως είπα στο προηγούμενο πόστ μου αν θες να το έχεις αψεγάδιαστο βάλτο σε γυάλα σε συνθήκες συντήρησης. Οτιδήποτε μουσικό όργανο ή μη αν το έχεις για καθημερινή χρήση ή έξω στην ατμόσφαιρα τότε φθορές θα υπάρχουν :) .

guys... δεν ζώ σε κάποια παράλληλη διασταση και είναι απολυτα κατανοητο το γεγονος πως με το χρονο ερχονται και καποιες φυσικές φθορές... απο εκεί και περα σαν ανθρωπος με ενοχλεί αφάνταστα ή έλλειψη προσοχής (και ακόμα χειροτερα η αδιαφορία) που μπορει καποιος να δειξει ως προς κατι αξίας (οικονομικης συναισθηματικης ιστορικης κλπ κλπ) που ανηκει σε έναν αλλο ανθρωπο.
 
Αν κάποιος επιλέγει να μην προσέχει τα μουσικα του όργανα ειναι καθαρα επιλογη του, ωστόσο η εμπειρία μου έχει δείξει πως a little care everyday goes a long way...  Δεν καθαρίζω με οδοντόβουρτσα το κενό αναμεσα στους μαγνήτες αλλα από την άλλη (πια) μου αρεζει να τα φροντίζω και να τα προσέχω...
 
Τι να πώ, υποθέτω ο μόνος τροπος να αντιμετωπίσεις την εντροπία είναι είτε να τα κιμιάσεις με καποιον euthanato ή να ενισχυεις το κλειστο καρμικό σου κύκλωμα με περισότερη τάξη... λίγη σε μεγαλυτερο ευρος ή ουσιαστικότερα αρκετη  σε μικρότερο ευρος...
 
Anyways θανκς guys για τα tips...
 
Στείλτε κανα Link/info για τον Κακανιάρη... (θα δω και το site της Ric).
 
Filia !!!
 
 
Be(a)st Wishes & Bloody Kisses...


Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΧΤΥΠΗΜΑΤΩΝ...
« Απάντηση #14 στις: 01/02/12, 14:42 »
Απο τη μια σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κρίμα για μια βλακεία να σημαδευτεί το όργανο! Απο την άλλη, αν το αφήσεις στην ησυχία του, θα το ξεπεράσεις (λογικά) σε λίγο καιρό! Εγώ πάντως θα το έφτιαχνα..
Υ.Γ. Δε μπορώ παρά να μακαρίσω την τύχη μου που η γυναίκα μου κοιτάει απο απόσταση την κιθάρα και το μπάσο επειδή φοβάται μήπως τα γρατζουνίσει! :D
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος Archangel

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 379
  • Φύλο: Άντρας
  • I've... seen things you people wouldn't believe...
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΧΤΥΠΗΜΑΤΩΝ...
« Απάντηση #15 στις: 01/02/12, 15:27 »
Υ.Γ. Δε μπορώ παρά να μακαρίσω την τύχη μου που η γυναίκα μου κοιτάει απο απόσταση την κιθάρα και το μπάσο επειδή φοβάται μήπως τα γρατζουνίσει! :D

+1 : Πόσο τυχερός !!!  ;D

Επίσης μιλησα και με τον κ. Κακανιάρη και ακουστηκε αρκετά cool ανθρωπος... το οτι ξέρει τον Καγμάκη βεβαια με προβληματίζει αλλα whatever... τουλάχιστον δεν φάνηκε να έχει τον χαρακτηρα του ακατανόμαστου μαγαζατορα...

είδωμεν...
« Τελευταία τροποποίηση: 01/02/12, 16:14 από Archangel »
Be(a)st Wishes & Bloody Kisses...


Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΧΤΥΠΗΜΑΤΩΝ...
« Απάντηση #16 στις: 01/02/12, 17:00 »
Υ.Γ. Δε μπορώ παρά να μακαρίσω την τύχη μου που η γυναίκα μου κοιτάει απο απόσταση την κιθάρα και το μπάσο επειδή φοβάται μήπως τα γρατζουνίσει! :D
το οτι ξέρει τον Καγμάκη βεβαια με προβληματίζει αλλα whatever...

καλά....με τόσα χρόνια στο χώρο...και ποιος δεν τον ξέρει....

τι στο καλό σου χει κάνει και είσαι ΤΌΣΟ αρνητικός?
ντάξει...όλοι έχουμε ιστορίες αλλά δεν κάνουμε έτσι :P

Αποσυνδεδεμένος Archangel

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 379
  • Φύλο: Άντρας
  • I've... seen things you people wouldn't believe...
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΧΤΥΠΗΜΑΤΩΝ...
« Απάντηση #17 στις: 02/02/12, 09:59 »

τι στο καλό σου χει κάνει και είσαι ΤΌΣΟ αρνητικός?
ντάξει...όλοι έχουμε ιστορίες αλλά δεν κάνουμε έτσι :P

 
Νομίζω πως δεν είναι ούτε ο τόπος ούτε ο χρόνος σωστός για μια τέτοια ανάλυση (και δεν ξέρω αν ενδιαφέρει κανένα) απλά θεωρώ πως αν και έφερνε καλά όργανα οι τιμές του ήταν και αλμυρές και η δε συμπεριφορά του α-π-α-ρ-ά-δ-ε-κ-τ-η για καταστηματάρχη.  Δεκτό πως το συγκεκριμένο άτομο έχει μία καθ΄όλα αξιοπρόσεκτη  πορεία στα επι της μουσικής θέματα, από εκεί και πέρα αυτό δεν δικαιολογεί ούτε αναιρεί την όποια αγένεια ή ελιτίστικη/απαξιωτική συμπεριφορά... 
 
...Αλλά από την άλλη αυτή είναι η δική μου υποκειμενική άποψη...
 
Be(a)st Wishes & Bloody Kisses...


Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΧΤΥΠΗΜΑΤΩΝ...
« Απάντηση #18 στις: 02/02/12, 13:47 »
η άποψή σου δεν διαφέρει από την άποψη των περισσοτέρων εδώ μέσα...

αλλά το πιο σωστό ήταν αυτό:

Νομίζω πως δεν είναι ούτε ο τόπος ούτε ο χρόνος σωστός για μια τέτοια ανάλυση

Αποσυνδεδεμένος Archangel

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 379
  • Φύλο: Άντρας
  • I've... seen things you people wouldn't believe...
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΧΤΥΠΗΜΑΤΩΝ...
« Απάντηση #19 στις: 03/02/12, 10:08 »
Sooo glad i am not the only ones with them feelings about you-know-who  ;D
 
ΒΤW: καμια επισκευη πάνω στο Ric μέχρι να ζεστάνει ο καιρος δια στόματος μάστορα... υπομονή  ::)   !!!
« Τελευταία τροποποίηση: 06/02/12, 09:51 από Archangel »
Be(a)st Wishes & Bloody Kisses...