Αποστολέας Θέμα: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ  (Αναγνώστηκε 7344 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος drumgirl

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
  • Δουλειά δεν είχε ο διάολος...γράφτηκε στον ΟΑΕΔ!
    • Προφίλ
MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« στις: 02/06/07, 02:01 »
  Πως έκατσε κ αρχίσατε να ακούτε την μουσική που πλέον ακούτε τρελά???Σε εμένα προσωπικά ένα βινύλιο ήταν αρκετό για να γίνει το .........κακό!!
  Επιπλέον(!) τί σας έκανε να αρχίσετε να παίζετε το μουσικό όργανο που παίζετε τώρα??
« Τελευταία τροποποίηση: 02/06/07, 02:10 από drumgirl »
Τρία πουλάκια κάθονταν...

Αποσυνδεδεμένος margaritarenia

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Γυναίκα
  • If I were a train I'd be late...again..
    • Προφίλ
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #1 στις: 02/06/07, 02:58 »
Εμένα η μαμά μου ήταν ροκού..έτσι ξεκίνησα με τσακνομαχαιρίτσες...
τα υπόλοιπα ήρθαν με τον καιρό , με τις παρέες, με το ψάξιμο.... ;)

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #2 στις: 02/06/07, 11:20 »
Eμενα μια φορα μ εβαλε η μανα μου να ακουσω το was made for lovin you απο kiss. Απο τοτε το γυρισα σε black sabbath < slayer < dimmu borgir ;D
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Nick82

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #3 στις: 02/06/07, 12:27 »
Όταν είδα την ταινία Desperado,που στην αρχή της ακούγεται το τραγούδι των Los Lobos...την επόμενη βδομάδα πήγα και αγόρασα κλασσική κιθάρα...
Τώρα για ηλεκτρική...όταν ξεκίνησα να ακούω Dire Straits...αν και δεν παίζω με δάχτυλα,ο Mark Knopfler είναι ΘΕΟΣ για μένα...
Φυσικά η αγάπη για τη μουσική "τροφοδοτείται" συνέχεια από νέα κομμάτια,και καινούργιους σε μένα καλλιτέχνες...

Αποσυνδεδεμένος mr.bassman

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #4 στις: 03/06/07, 13:24 »
κάτι τα cd's του βασιλάρα που είχε ο πατέρας μου,κάτι οι μουσικές αναζητήσεις με κάνανε να ακολουθήσω τον δρόμο του ροκ(αρχικά) κ αργότερα του πανκ κ του μέταλ!τώρα όσον αφορά την επιλογή του μουσικού οργάνου(μπάσσο) κ τη δημιουργία του συγκροτήματος μας έγιναν για να να παίζουμε αυτό που γουστάρουμε να ακούμε,ίσως για να αντιδράσουμε στην γ****κοινωνία της Λήμνου αλλά κ να δείξουμε ότι υπάρχει κ άλλη μουσική εκτός απο σκυλάδικα(τουλάχιστον στη Λήμνο)!!!

Αποσυνδεδεμένος jmone

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Born To Lose............. Live To Win.............
    • Προφίλ
    • JM And Rigas
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #5 στις: 04/06/07, 16:39 »
σε ηλικία 6 χρονών που κατάλαβα ότι έβλεπα τα πράγματα κάπως διαφορετικά από τους συνομιλίκους μου έτυχε
να ακούσω Iron maiden και μετά μας πήρε μπάλα  ;D  κιθάρα άρχισα να παίζω αρκετά αργότερα αφού αναγκάστηκα
να εργαστώ για να την αγοράσω αφου οι δικοί μου με είχαν στο κλάσιμο και Voila έγινα τελείως κάφρος και χειρότερος απο μερικούς που πούλαγαν ένα κάφρικο στυλάκι (για συγκροτήματα μιλάω)

μακάρι να είχα και τα φράγκα να κάνω κάνα μάθημα  ;D :-[
ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #6 στις: 04/06/07, 16:48 »
Mια μέρα σκόνταψα και έπεσα με τα μούτρα στο πάτωμα . Εκεί έτυχε να περνάει ένα ραδιόφωνο από κάτω που έπεζε το Fade to Black. Έτσι ρώτησα το ραδιόφωνο:Ε , τί είναι αυτό που πέζεις? και μου λέει αυτό: Metallica.Αυτό ήταν . Η σπίθα είχε ανάψει.  ;D
Σοβαρά τώρα , δεν θυμάμαι πότε άρχισα να ακούω Metal κ Rock

Αποσυνδεδεμένος TAXIS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 174
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΓΙΝΑ ΜΑΜΑ!!!!
    • Προφίλ
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #7 στις: 04/06/07, 19:53 »
Απο τον αδερφο μου που ακουει μεταλ, απο την κολλητη μου που ακουει μπλουζ, απο δισκους με ελληνικο και ξενο ροκ που μου εκαναν δωρο.  8)

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #8 στις: 04/06/07, 20:24 »
Από κάτι ρεμάλια που με χώσανε σε ροκ γκρουπ  ;D

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #9 στις: 04/06/07, 20:38 »
Ο πατέρας μου (εκτός του ότι είχε ο ιερόσυλος όλη τη δισκογραφία Pink Floyd) έβαζε κάθε Σάββατο πρωί, Simon & Garfunkel στο στέρεο.
Εγώ στο μεταξύ πήγαινα κλασική, μου κίνησε τη περιέργεια το τραγούδι, να το βγάλω.
Έτσι αγόρασα μια ακουστική κ μετά από 2 χρόνια ηλεκτρική.
Έτσι ξεκίνησαν όλα...
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #10 στις: 04/06/07, 21:19 »
Γενικότερα στο ροκ με έβαλε ένα βινύλιο του πατέρα μου Pink Floyd - Greatest Dance Hits.
Ειδικότερα στο metal....το Fade To Black....καθόλου πρωτότυπος κοινώς..... :P
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Panos-Echidna

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Echidna Myspace
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #11 στις: 05/06/07, 00:29 »
Έπεσε στα χέρια μου μία κασέτα με Alice Cooper (η οποία ήταν της αδερφής μου η οποία είναι popου και απλά έτυχε επειδή τότε ήταν της μόδας ανάμεσα στη Μαντόνα να έχει και αυτόν).. Μετά ψάχτηκα λίγο και τελικά βρήκα μία με Megadeth και έγινε το κακό... Αργότερα έπεσε στα χέρια μου και μία κασέτα με Slayer οπότε εκεί άρχισε να γίνεται το χοντρό "χώσιμο"!

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΣΙΛΙΗΣ(ΧΟΥ. ΜΟΥ.)

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Άντρας
  • επανασταση
    • Προφίλ
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #12 στις: 05/06/07, 01:01 »
 Ηταν μια Δευτερα του μηνα Φεβρουαριου του 2005(πρωτη λυκειου πηγαινα τοτε) και καναμε μαθημα μουσικης στο σχολειο(μαθημα επιλογης) και ηκουσον ηκουσον στο τελος της ωρας η καθηγητρια μας εβαλε το Another Brick In The Wall που το ειχε φερει τυχαια ενα παιδι μαζι του...Απο εκεινη τη μερα κολησα με Pink Floyd,και μετα απο κανα 2 μερες ακουσα και το Smoke on The Water και εκει εφαγα το οριστικο κολημα!
"Πρεζες ηπαρχουν πολλες...δεν ειναι μονο η ηρωινη,η ηρωινη ομως σκοτωνει...αυτη ειναι η μονη
διαφορα..."

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #13 στις: 05/06/07, 15:56 »
αρχισα να ακουω metallica απο 12 χρονων λογω της μεγαλυτερης αδερφης μοθ.οχι φανατικα.περισσοτερο μου αρεσαν τοτε ξενη κ ελληνικη pop.το καλοκαιρι του 99 ομως με σημαδεψε.παρακολουθωντας mad ανακαλυψα τους placebo κ τους red hot chili peppers κ με ξετρελαναν.ετσι αρχισα να ψαχνομαι αρχικα με την rock κ αργοτερα με την metal
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος Meshuggah

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #14 στις: 06/06/07, 13:17 »
απο μια αρκετα αστεια συγκυρια..Τσακωνομουν με τον ξαδερφο μου(4χρονια μεγαλυτερος εκεινος) για ενα Cd των Prodigy (που μεσουρανουσαν εκεινη την περιοδο)και φυσικα ως μεγαλυτερος εκανε την υποχωρηση :P..Αλλα επειδη επρεπε να παρει κ εκεινος κατι αγορασε εντελως τυχαια το  Fear of the Dark..Οποτε κατα καποιο τροπο ηταν δικο μου ''σφαλμα'' το πως αρχισα να ακουω αυτη τη μουσικη..
I am going to cut off your balls and slash out your eyes and the put your eyes in your ballsacks and your balls in your eyeholes!-Toss me the pick!

Αποσυνδεδεμένος juggernot breaker*

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Άντρας
  • Eγω+εσυ=τα παντα...Εγω=τιποτα
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/dimitrisbenekos
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #15 στις: 14/06/07, 00:16 »
ακουσα πριν 9 χρονια το dynasty των kiss...
ε αυτο ηταν αρκετο και για να ακουω και αυτη τη μουσικη αλλα και να μαθω να παιζω κιθαρα...
ΑΣ ΗΣΟΥΝ ΑΕΡΑΣ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...
ΑΣ ΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ.ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ?

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #16 στις: 14/06/07, 00:24 »
Oταν ημουν μικρος και ακουγα ρειβ μουσικη ετυχε να παρω μια συλλογη οπου ενα τραγουδι για εισαγωγη ειχε ενα ριφ σε Λα...Το επομενο Λα ηταν απο το no one like you των scorpions...
Εκτοτε πεταχτηκαν πολλες ρειβο-συλλογες...

Αποσυνδεδεμένος George Sadoor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Άντρας
  • Love-Hate-Death-Crime-Fear- Pain
    • Προφίλ
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #17 στις: 14/06/07, 12:12 »
Γνώρισα απλά αυτή τη μουσική από κάτι αυθεντικές κασσέτες που είχε ο πατέρας μου.queen-police-iron maiden και πολλές άλλες.Μ'άρεσαν αρχικά αλλά αργότερα δεν έδωσα σημασία.Δεν μ'άρεσε καθόλου η ροκ μουσική.Επίσης γνώριζα μία μπάντα που μισούσα τους him.Στην πρώτη λυκείου λοίπον αφού είχα βαρεθεί αυτο το χιπ χοπ είδα στην τηλεόραση ένα βιντεοκλίπ από placebo.Από εκεί άρχισε να μου αρέσει η ροκ.Θυμόμουν τους him και ήθελα πολύ να πετύχω ένα βιντεοκλίπ να δώ πως μου φαίνονται τώρα που μάρέσει η ροκ.Ευτχώς πετυχαίνω.Το funeral of hearts.Ξετρελλάθηκα.Από κείνη την στιγμή έγινα τρελλά φανατικός αυτής της μπάντας.Για 2 χρόνια.Μετά ξενέρωσα.Μου την σπάγανε.Από τότε ασχολιόμουν και με το ίντερνετ όπου έψαχνα συνέχεια για μπάντες και υποείδη ροκ.Γνώρισα την μέταλ και ειδικά την γκοθικ που τόσο λατρεύω.Ε μην τα πώ και όλα.Φανταστικά χρόνια. :P
Δεν είναι η αγάπη τίποτε άλλο παρά ένα ψέμα...!

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #18 στις: 16/06/07, 10:45 »
..να ναι καλα ο γιος ενος δασκαλου μου στο δημοτικο που,οταν πηγαινα για ιδιαιτερο,περα απο τις εργασιες του πατερα του επαιρνα εξτρα εργασιες εκμαθησης rock υμνων (οπως stairway,smoke,paranoid)σε κατι κασσετες τοτε που τις ειχε τοσο κακογραμμενες απο το ραδιο :P

καταλυτικη ηταν παντως η εξης παριεργη φαση: οταν στις πρωτες μερες του γυμνασιου ειχα φαει κολημα με μια συμμαθητρια μου(τοτε δεν ειχες θαρρος για πολλα πολλα)και περνοντας τηλεφωνο στο σπιτι της ακουγα στην αλλη ακρη του ακουστικου το ''still loving you''.αυτο ηταν! ::)

οσο για κιθαρα,να ναι καλα κατι παιδια στο λυκειο (βλ.the fuzzy nerds)που στα διαλλειματα φερναν τα συμπραγκαλα και ετοιμαζανε μουσικα θεματα για τις σχολικες εορτες με μπολικες δωσεις απο Τρυπες (το κολημα ηρθε με το ''τσιφτετελι'' :P)οποτε τους εγινα κολιτσιδα μεχρι να μου γραψουν σε χαρτι τα πρωτα μου ακορντα (ταμπλατουρα).απο τοτε συνεχισα εγω και το αυτι μου ;D 

Αποσυνδεδεμένος missionary

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #19 στις: 20/06/07, 03:15 »
ο μεγαλυτερος ξαδελφος με εβαζε να αντιφραφω κασσετες του οταν ημουν 6 και να περιμενω ακουσα το come as u r kai to one και κολλησα αργοτερα ειχα την αναγκη να τα παιξω ιση με αυτη καποιου που θελει να κατουρισει μετα απο  48 ωρες μπυρας

Αποσυνδεδεμένος kurdt kobain :-)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • If you read, you will judge...
    • Προφίλ
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #20 στις: 21/06/07, 15:35 »
εγω επεσα στο βικτωρια που παπακωνσταντινου οπου η κασετα ειχε λιωσει μεσα σε ενα μηνα...ωσπου μια μερα ο πατερ μου στην 2α γυμνασιου εφερε σπιτι μας ενα δισκο με τα μπεστ των ντιπ περπλ και μια κασετα που στη μια πλευρα ειχε επιλογες απ'το back to black  και στην αλλη ειχε black sabbath...μετα ακουσα νιρβανα και ραμονς μονος μου διοτι κανεις μα κανεις στο σχολειο μου δεν ειχε ιδεα απο αυτα....δυσκολο να εισαι μονος και να σε δειχνουν με το δαχτυλο επειδη εχεις μακρυα μαλλια κολλητα τζιν και μπλουζακι ραμονς και εισαι μονο 3η γυμνασιου...τωρα πια που μεγαλωσα εχω κοπελα και φιλους που ακουνε ροκ!!!ζω ενα θαυμα..!ειμαι πολυ συγκυνημενος που αναπολω τα παλια!ωραια χρονια... 8)
''When I Meet You There...''

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #21 στις: 23/06/07, 23:59 »
2 πραγματα θυμαμαι για την μουσικη μου πορεια

   Στα πολυ νιατα μου θυμαμαι ακουγα και εγω οτι ηταν τα χιτ εκεινης της εποχης... vanilla ice,alice cooper, NKOTB ,INXS,technotronic και αλλα τετοια...καπου στην δευτερα γυμνασιου, και εχοντας λιωσει πια τους scorpions και κινουμενος σε πιο ροκ μονοπατια, μου εδωσε ενας συμμαθητης μου μια κασετα με κατι μεταλλαδες που ειχε ενα μπλε φοντο και εναν σκελετο να κραταει ενα μωρο στο χερι του... δεν εδωσα πολυ σημασια γιατι ξενερωσα με το εξωφυλλο και ειπα " νταξει ρε μαχο, θα το ακουσω..."  Πηγα σπιτι και μετα απο αρκετες μερες που εμενε στο ραφι εβαλα και ακουσα την κασσετα εκεινη...κολλησα σε dt... σε λιγο καιρο ειχα ολα τα σιντι και οτι μπορουσα εκεινο τον καιρο να το αγορασω...                     
      Σημερα μετα απο απειρες ωρες ακουσματων και προσπαθειας να παιξω τα τραγουδια τους,5 συναυλιες τους, καμια 60αρια σιντι και πολλα memorabillia και λοιπο merchandise μπορω με σιγουρια να πω οτι οι Iron Maiden ειναι για μενα η πιο αγαπημενη μου μπαντα...


  Ολα αυτα τα χρονια λοιπον κολληματος με τους maiden μονο ενας καταφερε να με κανει να τους ξεχασω για λιγο...Η μανα μου εχει μια μεγαλη συλλογη απο βινυλια και εγω κατα καιρους την λεηλατουσα απο διαφορα καλα που ειχε... ποτε ομως δεν ειχα ψαξει τα ελληνικα γιατι ημουν στην ηλικια της ξενομανιας... καποια στιγμη λοιπον εψαξα τους παλιους ελληνικους της δισκους...βρηκα εναν απο μια παρασταση,ena concept για να πλησιασω τους μεταλλικους μου ορους, απο ενα εργο του Αριστοφανη.. εχοντας λοιπον διαβασει τοτε τις κωμωδιες του σε κομιξ ειπα να το ακουσω...ο Αριστοφανης που γυρισε απο τα θυμαρακια λοιπον ηταν η εισαγωγη μου στον μεγαλο Νιονιο...απο τοτε λοιπον ξερω ολα τα τραγουδια του,τον εχω δει αμετρητες φορες και πιστευω οτι και αυτος ειναι απο τις λιγες αγαπες που θα μεινουν μαζι μου μια ζωη..


   Ο λογος ομως που επιασα κιθαρα ηταν πιο πεζος απο ειδωλα,λατρειες,θεοσταλτες συμπτωσεις και αλλα τετοια... βασικα ειμαι πιανιστας,αλλα το καταραμενο το πιανο δεν μεταφεροταν ευκολα ... ;D ,στις εκδρομες και οπου αλλου ηθελα( μιλαω για την τρυφερη ηλικια των 15)... και ενω μπορουσα να παιξω τα "παντα" στο πιανο,κατι τυπακια που ξεραν 5 ακορντα στην κιθαρα παιρναν ολα τα κοριτσια... ετσι ειπα λοιπον να ξεκινησω και εγω κιθαρα μιας και το κολπο λειτουργουσε...και ξεκινησα... και λειτουργησε ..  ::)
         Κατοπιν εορτης βεβαια δεν επρεπε να παρατησω το πιανο η επρεπε ακομα καλυτερα να ξεκινησω ακορντεον...ειμαστε πολλοι οι κιθαριστες πια και το κολπο δεν πιανει... ;D ;D

   
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Nagash

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #22 στις: 25/06/07, 14:11 »
 Κάπου στην 2α Γυμνασίου ένας φίλος, μου έδωσε μία κασέτα για να με ''βάλει'' στο μέταλ. Και τί μου έδωσε ο αθεόφοβος... Bathory: Blood Fire Death. Άντε τώρα να σχηματίσεις γνώμη για το είδος. Ευτυχώς που η κασέτα ήταν 90άρα και για να γεμίσει πήγε και έγραψε κάτι Metallica, Megadeth και Annihilator οπότε το πράμα πήρε το δρόμο του. Με τα χρόνια και το ψάξιμο ήρθε και το κλασσικό ροκ, η ηλεκτρική κιθάρα, καθώς και άλλες πολλές μουσικές.
So when the music's over, turn off the lights...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #23 στις: 25/06/07, 14:52 »
Yπαρχει και αλλο θεμα που ειχα βαλει ΕΓΩ 8)..Ενωστε τα αν γινεται
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

jagmaster

  • Επισκέπτης
Απ: MΟΥΣΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ
« Απάντηση #24 στις: 29/06/07, 23:48 »
Η καθηγητρια μου στα γερμανικα που εκανα ιδιαιτερα. Της ειχα ζητησει να μου γραψει μουσικη και μετα απο κατι εμετοειδη (σαν να ακους τον Νταλαρα η τους Πυξ Λαξ στα γερμανικα) ακουσματα, μου πασαρε Toten Hosen και μετα το πρωτο των Rammstein. Εκει χαθηκε η μπαλα...Μετα ηρθε και η παραμονη στο εξωτερικο και η κατασταση χειροτερεψε...

 ;D ;D ;D ;D