Αποστολέας Θέμα: Συναντισουλα Σαλονικα για καφεδακι κ ηθικη συμπαρασταση?  (Αναγνώστηκε 29621 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος manestro

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Manestro
μπορειτε ρε παιδες κατα τις 12;;...
και αν δεν εχετε αντιρρηση παμε εντεχνο να παιξουμε και τπτ..
εχω ταξει στον EPALLE μια ηττα του στο ταβλι..  8) :P


απο τους 9 οι 2 θελουν 12. ποιος αλλος θελει?

12:00??  :o Α πα πα !!!!    Στις 16:00 (δαγκωτό)   ;)   ...12:00 είναι πολύ βάρβαρη ώρα .. 

Τελικά κατοχυρώθηκε το "Εντεχνο" ??
 

Αποσυνδεδεμένος GermanRock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πλεον Μεταπτυχιακοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
μπορειτε ρε παιδες κατα τις 12;;...
και αν δεν εχετε αντιρρηση παμε εντεχνο να παιξουμε και τπτ..
εχω ταξει στον EPALLE μια ηττα του στο ταβλι..  8) :P


απο τους 9 οι 2 θελουν 12. ποιος αλλος θελει?


Ναι, κατοχυρωθηκε. Αλλα συναντιομαστε Καμαρα πρωτα. Ταβλι εγω δεν παιζω παντως, ειμαι σκετη απελπισια σ'αυτον τον τομεα: κ 5χρονο να παιξει μαζι μου, θα χασω! ;D Αρα φιξαρουμε το 16:00 αυριο. Βαλια, στο ξαναλεω: για τυχον αλλαγεσ σχεδιου σε θετω υπευθυνη να με ενημερωσεις. φιλια :-*
12:00??  :o Α πα πα !!!!    Στις 16:00 (δαγκωτό)   ;)   ...12:00 είναι πολύ βάρβαρη ώρα .. 

Τελικά κατοχυρώθηκε το "Εντεχνο" ??
 
I can't sleep alone anymore Need someone here with me,All I ever wanted and more My dreams are fighting for ...Never Ending Nightmare,Always there instead of you...MSG

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Κοιτάξτε βασικα δεν παίζει και τεράστιο ρόλο αφού καμάρα θα βραθούμε... Έτσι δεν είναι?
Άρα βρισκόμαστε εκεί και κανονίζουμε μια και καλή...!
Αν θελετε να τριγυρναει η υποψία για έντεχνο κανένα πρόβλημα!!!΄
;D
 

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Η ώρα όμως παίζει ρόλο γιαυτό αποφασίστε...  ;) Ααα.. και κάνω ανοιχτή πρόκληση σε όποιον θέλει για τάβλι..
Germanrock αν ανησυχείς για τα γλυκά μπορώ να σε βοηθήσω ώστε να μην σηκώσεις όλο το βάρος μόνη σου  :)
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
εγω μεχρι τη Δευτερα δε θα ξαναμπω, οποτε μενω στο 16.00 καμαρα..

αν αλλαξει αναλαμβανει να με ειδοποιησει ο ΕΡΑLLE, και ειδοποιω την ΑννΜαρ..  ;D

Υπαρχει μια περιπτωση να ειναι μαζι η eva.. και ο winmisterakias..

Εγω ψηφιζω παιχνιδια!! <=>εντεχνο  :P


King Lui, μετα την ηττα του EPALLE, αναλαμβανω κι εσενα... 8) ;D
(αν κι εσυ φαινεσαι λιγο τρομακτικος αντιπαλος.. εκτος αν το κανεις για εκφοβισμο..  :-[ :P)
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
King Lui, μετα την ηττα του EPALLE, αναλαμβανω κι εσενα... 8) ;D
(αν κι εσυ φαινεσαι λιγο τρομακτικος αντιπαλος.. εκτος αν το κανεις για εκφοβισμο..  :-[ :P)

Θα φανεί Βάλια, θα φανεί...  ;)
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
  Μιας και ανησυχειτε για τον καιρο:

  Γυρω στις 4 το απογευμα η θερμοκρασια θα βρισκεται στους 13 βαθμους κελσιου,η υγρασια στο 55%,ο Ανεμος θα φυσα νοτιοδυτικα εντασεως 2 μποφορ,με αριη συννεφια :)
  Μαλλον δε θα σας προλαβω καμαρα οποτε θα στειλω μνμ να μου πει καποιος που θα ειστε αν δεν πατε εντεχνο.
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος chorrer

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Άντρας
  • μπαααααα!!!
    • Προφίλ
    • Τζελέπης Δημήτρης- Ελληνοφωνο Ροκ
.....Υπαρχει μια περιπτωση να σκασω κι εγω μυτη.....αν δεν βρεχει βεβαια  ;D
http://tzelepis.kithara.gr  ή http://music.kithara.gr/bands/89/<----- Για κοπιαστε να ακουσετε το θειο Μητσο!

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Εγώ πάλι δε θα μπορέσω να έρθω μου βγήκε κάτι πολύ ξαφνικό...
Ποσταρετε τα νεα σας να ζηλεύω....
Αυτά και καλά να περάσετε! Ρίξτε και καμια ζαριά για μένα.....¨
:(

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
Εγώ πάλι δε θα μπορέσω να έρθω μου βγήκε κάτι πολύ ξαφνικό...
Ποσταρετε τα νεα σας να ζηλεύω....
Αυτά και καλά να περάσετε! Ρίξτε και καμια ζαριά για μένα.....¨
:(


καλα ηταν αν και εφυγα νωρις.ας πουν τι κανανε οι αλλοι μετα. king Lui ποσο πηγε ο αγωνας?
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
καλα ηταν αν και εφυγα νωρις.ας πουν τι κανανε οι αλλοι μετα. king Lui ποσο πηγε ο αγωνας?

Αυτή τη φορά η Βάλια με άφησε να κερδίσω 5-2  :). Επιφυλασόμεθα για τη ρεβάνς  ;D
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
καλα ηταν αν και εφυγα νωρις.ας πουν τι κανανε οι αλλοι μετα. king Lui ποσο πηγε ο αγωνας?

Αυτή τη φορά η Βάλια με άφησε να κερδίσω 5-2  :). Επιφυλασόμεθα για τη ρεβάνς  ;D
και ντεμεκ μας ελεγε οτι ξερει και ταβλι...
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
μαθε κανα ασοδυο εσυ!!  ;D ;D

King Lui, μετα το 2-1 λεω αντε, μετα το διπλο, ας τον αφησω να παρει κανενα.. και μετα σαν καλος ανθρωπος που ειμαι, σ αφησα να τα παρεις..  ::)  :P

την επομενη φορα δε θα μαι ομως τοσο πονοψυχη... προειδοποιω..  8) ;D ;D

Να στε καλα παιδακια, χαρηκα πολυ που σας ειδα ολους, και ελπιζω να τα ξαναπουμε συντομα!

 :-*
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Mακαρι να σκάσω μυτη κ εγω αν με θελετε φυσικα ;D

Αποσυνδεδεμένος GermanRock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πλεον Μεταπτυχιακοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
  Μιας και ανησυχειτε για τον καιρο:

  Γυρω στις 4 το απογευμα η θερμοκρασια θα βρισκεται στους 13 βαθμους κελσιου,η υγρασια στο 55%,ο Ανεμος θα φυσα νοτιοδυτικα εντασεως 2 μποφορ,με αριη συννεφια :)
  Μαλλον δε θα σας προλαβω καμαρα οποτε θα στειλω μνμ να μου πει καποιος που θα ειστε αν δεν πατε εντεχνο.

Τον καιρο τον ξερεις καλα βλεπω... Μακαρι να ηξερες κ το ιδιο καλα την Θεσσαλονικη γιατ αν κρινω απο το που εστειλες τον Πανο να ψαξει το Εντεχνον.... ;D Ας μη σχολιασω καλυτερα! ΛΟΛ! Κ δεν ηρθες κιολας! >:( καλααα...
I can't sleep alone anymore Need someone here with me,All I ever wanted and more My dreams are fighting for ...Never Ending Nightmare,Always there instead of you...MSG

jagmaster

  • Επισκέπτης
Χαχαχα! Οντως ο ικαρος δεν κανει για προσκοπος, αλλα και γω ο τρομπας καλυτερος ειμαι?? 1000 φορες εχω περασει απο κει και παλι δεν μπορω να το θυμηθω...Τεσπα, περασαμε καλα, εγω ζουλαρα τον καπνο και τον αναπτηρα του Επαλλε, ο king luie εκανε την βαλια τοπι στο ταβλι (5-2 χαλαρα και περπατουα), ο chorrer ελυσε τις φιλοσοφικες αποριες του μανεστρου περι ηλεκτρισμου, υπερεντασεων και λαμπακιων Osram, ενω η german rock προσπαθουσε να βρει αντιδοτο για την ξενερα που την περιμενε στην δουλεια της.
Μοναδικη ενσταση: Η ανδροπαρεα (εκτος του chorrer που επεδειξε ζηλο για μαθηση στο θεμα του stoner, καθως και ο luie, που πηρε βαση) καλειτε να ερθει με τους κηδεμονες λογω ασχετιλας σε βασικα ροκ ιδιωματα!

Το βραβειο πιο cult φιγουρας πηγαινει δια περιπατου στον chorrer (ααααααααα!). Με τα σχολια του σε πολλους τομεις μας εκανε και σχιστηκαμε απο τα γελια. Το βραβειο της ανοιχτης παλαμης το παιρνει ο υπογραφων που εφερε γυρω την μιση σαλονικη για να βρει το εντεχνο. Τουλαχιστον καναμε την germanιτσα μας να γελασει, κατι που ηταν και αντικειμενικος σκοπος της συναντησης.

Αποσυνδεδεμένος GermanRock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πλεον Μεταπτυχιακοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Χαχαχα! Οντως ο ικαρος δεν κανει για προσκοπος, αλλα και γω ο τρομπας καλυτερος ειμαι?? 1000 φορες εχω περασει απο κει και παλι δεν μπορω να το θυμηθω...Τεσπα, περασαμε καλα, εγω ζουλαρα τον καπνο και τον αναπτηρα του Επαλλε, ο king luie εκανε την βαλια τοπι στο ταβλι (5-2 χαλαρα και περπατουα), ο chorrer ελυσε τις φιλοσοφικες αποριες του μανεστρου περι ηλεκτρισμου, υπερεντασεων και λαμπακιων Osram, ενω η german rock προσπαθουσε να βρει αντιδοτο για την ξενερα που την περιμενε στην δουλεια της.
Μοναδικη ενσταση: Η ανδροπαρεα (εκτος του chorrer που επεδειξε ζηλο για μαθηση στο θεμα του stoner, καθως και ο luie, που πηρε βαση) καλειτε να ερθει με τους κηδεμονες λογω ασχετιλας σε βασικα ροκ ιδιωματα!

Το βραβειο πιο cult φιγουρας πηγαινει δια περιπατου στον chorrer (ααααααααα!). Με τα σχολια του σε πολλους τομεις μας εκανε και σχιστηκαμε απο τα γελια. Το βραβειο της ανοιχτης παλαμης το παιρνει ο υπογραφων που εφερε γυρω την μιση σαλονικη για να βρει το εντεχνο. Τουλαχιστον καναμε την germanιτσα μας να γελασει, κατι που ηταν και αντικειμενικος σκοπος της συναντησης.
Γερμανιτσα?Αχαχαχαχαχ!καλοοο!που πας κ τα βρισκεις αυτα? ;D
I can't sleep alone anymore Need someone here with me,All I ever wanted and more My dreams are fighting for ...Never Ending Nightmare,Always there instead of you...MSG

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
''εγω ζουλαρα τον καπνο και τον αναπτηρα του Επαλλε''

χαχαχαχαχαχαχαχα. αφου δεν ειχε μεσα ρε. ουτε ενα τσιγαρο δεν μπορουσες να κανεις. αλλα ο αναπτηρας σε βολεψε. για τα χαρτακια και τα φιλτρακια δεν ειπες τιποτα. ποιος τα ζουλαρε? ο chorrer? καθως ανελυε γιατι δεν αναβει το 245ο λαμπακι μπροστα απο την πισινη ροδα σε μια χιλιαρα??
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος GermanRock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πλεον Μεταπτυχιακοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
ενω η german rock προσπαθουσε να βρει αντιδοτο για την ξενερα που την περιμενε στην δουλεια της.

Πφφφχαχαχα, ξεχασα να σας πω τι εγινε στη δουλεια! Εκτος του οτι εκοψα τις φλεβες μου αγρια για ενα ολοκληρο βραδυ (κ δεν μπορεσα να πεισω τον dj να μου βαλει Rammstein η εστω Ärzte για να επιζησω ;D) ειχαμε κ φασαρια μεσα στο μαγαζι!μπροστα απο τη μπαρα μου ηταν κατι πουρα που μου την πεφτανε κ ειχαν αδειασει 3 Μπουκαλια Καρντου μονο κ μονο για να τους σερβιρω εγω! Το πραγμα αρχισε να στραβωνει οταν νευριασαν που δεν επινα μαζι τους ουισκι (κ ας τους εξηγησα πως απαγορευεται) κ οταν ζητησαν να ανεβω στο μπαρ για να χορεψω κ αρνηθηκα. Αν θελουν τειμπλ ντατνς, ας πανε στο πλατινουμ >:( ;D!

Αρχισαν να με βριζουν κ οταν δεν εδωσα σημασια αρχισαν να πετανε κατω τα τασακια. Εκει που παω να τα σηκωσω περναει αλλο ενα ξυστα διπλα απο το κεφαλι μου. Κ μιλαμε για βαρυ γυαλινο τασακι τωρα. Τα παιρνω κ εγω κ τους λεω να το κοψουν κ καθομαι πιο περα, πιανοντας συζητηση μ'εναν συναδελφο απο το σερβις. Κ εκει που μιλαμε αξαφνα σκαει μυτη ενας απο αυτος τους ηλιθιους κ γραπωνει το γκαρσονακι απο το λαιμο λεγοντας του θα σε πνιξω, κατω τα χερια απο την κοπελα, ειναι δικια μου! Ο αλλος του τη λεει, τα παιρνει ο γερος στην κρανα κ αρχισε να βαραει με τα μπουκαλια πανω στον παγκο φωναζοντας μου με ασχημο τροπο να φερω κ τεταρο μπουκαλι, κ μαλιστα γρηγορα, ε καπου εκει πηρε ειδηση το αφεντικο την ολη φασαρια κ μ,ε φυγαδευσε απο το μπαρ για να μην κινδυνεψει η σωματικα μου ακεραιοτητα.

Εν κατακλειδι αναγκαστηκα να μεινω εκτος μπαρας μεχρι να κλεισει το μαγαζι, γιατι αυτοι δε λεγαν να φυγουν με τιποτα. τι εχετε να πειτε? Α ρε επαρχια το μεγαλειο σου! ;D
I can't sleep alone anymore Need someone here with me,All I ever wanted and more My dreams are fighting for ...Never Ending Nightmare,Always there instead of you...MSG

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Αυτά είναι!!!

Αποσυνδεδεμένος chorrer

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Άντρας
  • μπαααααα!!!
    • Προφίλ
    • Τζελέπης Δημήτρης- Ελληνοφωνο Ροκ
@GermanRock

.....Μην ανησυχεις κοπελα μου, δεν ειναι τιποτα.....ειναι που σου ευχηθηκα καλη δουλεια.....ειναι γνωστη η γκαντεμια μου στους φιλικους μου κυκλους ;D ;D  ......δεν περιμενα ομως να επηρεασει κι ατομα που τα ειδα για πρωτη φορα , σορυ!!!!  :-[

@Γενικως

....Η φημη περι κλοπης φιλτρακίων και χαρτακίων ειναι απαραδεκτη , δεν τα αγγιξα ποτε κυριε προεδρε!!!
.....Παρακαλειται ο δραστης να ομολογησει προς αποκατασταση της τιμης μου  ;D ;D

Επιπλεον, οπως ειναι γνωστο η αντιστατικη αγωγιμοτητα ειναι αντιστροφως αναλογη της αντιστασεως της ροης ηλεκτρονιων που διαρρεουν εναν αγωγο στου οποιου τα ακρα εφαρμοζεται ταση με αποτελεσμα να δημιουργειται το φαινομενο του διαιρετη ρευματος σε περιπτωση διαρροης ηλεκτρικης ενεργειας ή κατα την ενωση 2 μη ισοδυναμικων σημειων (κοινως βραχυκυκλωμα) . Κατα συνεπεια η κατα τακτα χρονικα διαστηματα διακοπη κι επαναφορα της ροης της εντασης του δυναμικου πεδιου ενος κυκλωματος μπορει να δημιουργησει επιπλοκες στο συστημα οι οποιες μπορει να ειναι ειτε υπερεντασεις ειτε υπερτασεις με αποτελεσμα την υπερθερμανση της αντιστασεως του λαμπτηρα πυρακτωσεως μιας μοτοσυκλετας των χιλίων κυβικων στα πισω φωτα πορειας και την τελικη καταστροφη του εν λογω λαμπτηρα........δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανετε τοσο μεγαλο θεμα......ειναι τοσο απλο  ;D ;D ;D

SprengG, περιμενω την επομενη φορα αναλυτικο καταλογο με τα διαφορα ειδη της ροκ για να μαθω κι εγω επιτελους τι μουσικη ακουω ωστε να μπορω να δηλωνω χωρις φοβο και παθος γνησιος ροκας αφου θα ξερω πλεον ολα τα ειδη της μουσικης που ακουω  :P
...Και βεβαια , περιττο να σου πω οτι την επομενη φορα που θα κανονισουμε να βρεθουμε, θα με περιμενεις Καμαρα (ελπιζω αυτη να μπορεις να τη βρεις) και θα σε παω εγω στο μερος της συναντησης ....ετσι δεν θα εχεις φοβο να ξαναχαθεις  ;D ;D

Παιδια, την επομενη φορα που θα κανονισουμε συναντηση , ας αναλαβει καποιος να κραταει ενα πανό με το λογοτυπο του κιθαρα για να μην περιμενουμε παλι με τις ωρες ενω θα ειμαστε ολοι εκει  ;)

Τελος πιστευω οτι την επομενη φορα θα ηταν καλο να κανονισουμε να βρεθουμε λιγο πιο αργα ετσι ωστε να παμε για καμια ρετσινουλα και να παιξουμε και λιγη κιθαριτσα.  8) 8)
http://tzelepis.kithara.gr  ή http://music.kithara.gr/bands/89/<----- Για κοπιαστε να ακουσετε το θειο Μητσο!

Αποσυνδεδεμένος manestro

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Manestro
Σκάω μύτη στις 16:00 (Εγγλέζος !!)  αφήνω την 1000αρα κάτω απ την καμάρα  μην μου βραχεί σε περίπτωση που βρέξει..  και κοιτάω γύρω..
... Είχε καμιά 40 -50 άτομα εδω και κει που περιμένανε .. η συνηθισμένη εικόνα δηλαδη,  που συναντάει κάποιος όταν περνάει απ την καμάρα. Τελεια !!!  :o  Ποιοι απ τα 50 άτομα είναι για την συνάντηση ?? ??? ???  (Ουπς σκούρα τα πράματα :-\)  Αρχίζω και κόβω φάτσες ώστε να αναγνωρίσω πιθανούς κιθαρίστες ανάμεσα στους αγνώστους.. :-[ :-[
...Μετά απο προσεχτική παρατήρηση για κανα 10λεπτο έχω αρχίσει να απαγοητεύομαι ....κόσμος ερχόταν ...κόσμος έφευγε  ....είχε βέβαια κάτι φάτσες που  φέρνανε λίγο για κιθαρόβιους ...αλλα  ποιοί απ όλους αυτούς μπορεί να ήταν ?? .. :-\ :-\ :-\   
Δεν είχα φανταστεί ότι θα ήταν έτσι ...δύσκολη κατάσταση ... Κάποια στιγμή σκέφτηκα ..
"Ρε μήπως συναντήθηκαν αυτοί και φύγανε ?"
" Μπα .. δεν νομίζω ..."
Είχε περάσει είδη ένα 15λεπτο και έχω αρχίσει να ανησυχώ  γιατί υπήρχε κίνδυνος να χάσω την συνάντηση...
..Ποια συνάντηση δηλαδή ..ραντεβού στα τυφλά ήταν αυτό όχι συνάντηση...

Εκείνη την στιγμή  σκέφτηκα ότι είναι καιρός να βάλω μπρος τα μεγάλα μέσα .. !!!
Βγάζω λοιπών απο την τσέπη μία κόλλα Α4 με τα Nicknames όσων είχαν πεί ότι θα έρθουν στην συνάντηση  την οποία είχα τυπώσει πρίν φύγω απ το σπίτι .  ;)
Ξεκινάω λοιπόν και με την κόλλα Α4 ανα χείρας  σπεύδω σε πηγαδάκια με   πιθανούς κιθαρωθούς  απο το σημείο της καμάρας μέχρι πέρα στην εκκλησία  :).
"Γεια σας παιδιά ... να σας ρωτήσω κάτι ??? "
- Συνήθως τους διέκοπτα απο κάποια συζήτηση ...Γύριζαν με κοιτούσαν  με ένα μυστήριο υφάκι γεμάτο περιέργεια και απορία .. και καμιά φορά ενόχληση.  >:( Πριν προλάβουν να πουνε  " ναι " ξεδίπλωνα το χαρτί και τους ξαναρωτούσα .
- " Αυτά τα ονόματα  ... σας λένε τίποτα ?? " 
Οι περισσότεροι προσπαθούσαν να τα διαβάσουν αλλά με δυσκολία ..
"- Geeerman...Rock ..  εεεε  Chooo rrer ... , eee pale .?? ??? ??? .. Τι είναι αυτά ρε φίλε ?? "
Η κόλα Α4 έκανε μια μικρή γύρα  ανάμεσά τους αλλα απο το πρώτο κιόλας άτομο που διάβαζε την λίστα εγώ είχα πάρει το μύνημα .. :-[ :'(
Πάλι σε λάθος άτομα έπεσα σκέφτηκα.  :(
 "  ... Ε ...τίποτα παιδιά ... είναι για μια συνάντηση .... "

Μετά απο  πέντε αποτυχημένες απόπειρες  είχα είδη αποκλείσει τους ποιο πιθανούς υποψήφιους κιθαρόβιους...  ::)  ωραια !! και τώρα τι γίνεται ?
Επέστρεψα λοιπόν πίσω στο σημείο που στεκόμουνα στην αρχή ( δίπλα σε ένα καρτοτηλέφωνο) ώστε να έχω οπτική επαφή σε όλα τα σημεία της καμαρας ...

Πριν απο λίγο είχε πάρει το μάτι μου έναν τύπο με μιά μεγάλη μηχανή (λίγο ποιο μεγάλη απ την δικιά μου) ο οποίος καβάλησε το κράσπεδο στο σημείο πριν απ το φανάρι και ψιλοφορτσάτος διέσχισε τον χώρο  για να καταλήξει στην άκρη του τοιχίου όπου πάρκαρε.
Μερικά λέπτά αργότερα να τος ο τύπος στα πέντε μέτρα απο εμένα να κοιτάει εδω και εκεί ..

-"Αυτός πρέπει να ναι δικός μας σκεφτηκα".. και άρχισα να παρακολουθώ διακριτικά τις κινήσεις του  8)
Μετά από λίγο ... τσοοοούπ ... νά σου σκάει και ένας άλλος.... κάτι λένε οι δυό τους χαιρετιούνται και μετά αρχίζουν να κοιτάνε εδώ και εκεί σαν να ψάχνανε κάτι ....
Αν και είχε περάσει σχεδόν ένα 25 λεπτο ..οι ελπίδες ότι θα έβρισκα άτομα απο την συνάντηση άρχισαν να αναζοπυρώνονται  :D :D :D
"-Ωρα για δράση .." είπα απο μέσα μου και με μια αποφασιστική κίνηση βγάζω ξανά απο την τσέπη την κόλα Α4...
Κατευθύνομαι  ολοταχός προς τα πάνω τους ...τους πλησιάζω και τους ρωτάω την κλασική ερώτηση .
"..παιδιά μήπως γνωρίζετε αυτά τα ονόματα?? "

Η απάντηση ήταν ΚΑΤΑΦΑΤΙΚΗ !!!!! ΥΕΑΗΗΗΗ  ;D ;D ;D ;D ;D

...για την ιστορία η κολα Α4 με τα ονόματα  στην συνέχεια χρησίμευσε και σαν απουσιολόγιο ...
   
 


@GermanRock

Επιπλεον, οπως ειναι γνωστο η αντιστατικη αγωγιμοτητα ειναι αντιστροφως αναλογη της αντιστασεως της ροης ηλεκτρονιων που διαρρεουν εναν αγωγο στου οποιου τα ακρα εφαρμοζεται ταση με αποτελεσμα να δημιουργειται το φαινομενο του διαιρετη ρευματος σε περιπτωση διαρροης ηλεκτρικης ενεργειας ή κατα την ενωση 2 μη ισοδυναμικων σημειων (κοινως βραχυκυκλωμα) . Κατα συνεπεια η κατα τακτα χρονικα διαστηματα διακοπη κι επαναφορα της ροης της εντασης του δυναμικου πεδιου ενος κυκλωματος μπορει να δημιουργησει επιπλοκες στο συστημα οι οποιες μπορει να ειναι ειτε υπερεντασεις ειτε υπερτασεις με αποτελεσμα την υπερθερμανση της αντιστασεως του λαμπτηρα πυρακτωσεως μιας μοτοσυκλετας των χιλίων κυβικων στα πισω φωτα πορειας και την τελικη καταστροφη του εν λογω λαμπτηρα........δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανετε τοσο μεγαλο θεμα......ειναι τοσο απλο  ;D ;D ;D

Τελικά συνάδελφε Chorrer το πρόβλημα με την λάμπα δεν ήταν και τόσο σύνθετο ....!!  ::)  ....Απλά δεν πατούσε κάλά ...την κούνησα λίγο και άναψε  ;D ;D ;D ;D

Ρε 'συ GermanRock μπας και τα ουίσκια που τους πότισες  ήταν μπόμπες  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος GermanRock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πλεον Μεταπτυχιακοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Ρε 'συ GermanRock μπας και τα ουίσκια που τους πότισες  ήταν μπόμπες  ;D ;D ;D

 ;DΑαα, εγω δεν ειμαι υπευθυνη για την ποιοτητα της καβας... τα παραπονα στο μαγαζι!

Παράθεση
Φταιει η γνωστη μου γκαντεμια σε φιλους

Αν ειναι να πιανει κ σε ατομα που βλεπεις πρωτη φορα εισαι επικινδυνος βρε!πως σε αφηνουν ακομα να κυκλοφορεις ελευθερος? :o
I can't sleep alone anymore Need someone here with me,All I ever wanted and more My dreams are fighting for ...Never Ending Nightmare,Always there instead of you...MSG

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Το βραβειο πιο cult φιγουρας πηγαινει δια περιπατου στον chorrer (ααααααααα!).

@chorrer, και γω για μορφή σ εκοψα...  ;D ;D

@πανο, ηταν αναγκη να το αναφερεις το ταβλι;!  >:(
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος chorrer

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Άντρας
  • μπαααααα!!!
    • Προφίλ
    • Τζελέπης Δημήτρης- Ελληνοφωνο Ροκ
@manestro

Α...ολα κι ολα συναδελφε τοτε μου δωσες λαθος πληροφοριες....για αυτο δεν θελω να βγαζω διαγνωσεις χωρις να εχω δει ο ιδιος τον ασθενη.....ειπες οτι σου καιει συνεχεια τη λαμπα κι οχι οτι απλα δεν αναβει η λαμπα σου.
   Φανταζεσαι να πηγαινες στο γιατρο και να του ελεγες οτι ποναει το ποδι σου ενω ποναει το κεφαλι σου :P

@GermanRock

Προσπαθουν να με βαλουν μεσα αλλα δεν μπορουν να βρουν στοιχεια που να μπορουν να σταθουν σε δικη , χεχε ;D

@γενικα

Ρε SprengG μιας κι εχεις αναλαβει το ρολο του μεταφραστη (stoner/poser/etc) δεν μου λες και τι σημαινει "cult φιγουρα" ......οχι τιποτα αλλο ,για ξερω αν με βριζετε τωρα ή οχι.... ???

....Τουλαχιστον την επομενη φορα ρε παιδια να παιξουμε κι ενα taboo να ριξουμε και λιγο ομαδικο γελιο.... ;D ;D ;D
http://tzelepis.kithara.gr  ή http://music.kithara.gr/bands/89/<----- Για κοπιαστε να ακουσετε το θειο Μητσο!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
25 Απαντήσεις
8621 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/06/05, 12:54
από Iroukos
42 Απαντήσεις
15447 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/09/08, 13:28
από GermanRock
4 Απαντήσεις
4102 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/10/08, 15:20
από GermanRock
22 Απαντήσεις
8415 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/03/09, 12:13
από GermanRock
5 Απαντήσεις
3695 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/03/09, 10:12
από master of puppets
2 Απαντήσεις
2002 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/09, 16:06
από gkou
4 Απαντήσεις
2655 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/02/11, 12:08
από YmiRLinG
7 Απαντήσεις
40284 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/06/12, 16:42
από zeromancer
3 Απαντήσεις
3623 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/17, 15:03
από Βραζίλης
3 Απαντήσεις
11325 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/09/17, 15:10
από panixgr