Αποστολέας Θέμα: Ρεβεγιόν Πρωτοχρονιάς-Προτάσεις  (Αναγνώστηκε 9573 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ότι λέει ο τίτλος.
Τι θα κάνετε ξημερώματα πρωτοχρονιάς?
Έχετε κλείσει πουθενά?
Έχετε καμια καλή ιδέα(φθηνή κατά προτίμηση) για μας που δεν έχουμε κανονίσει κάτι?
Πείτε.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ρεβεγιόν Πρωτοχρονιάς-Προτάσεις
« Απάντηση #1 στις: 30/12/09, 21:08 »
Ξημερωματα λεω να κανω μια ομορφη σκοπια στο Γουδι και να περιμενω την αλλαγη, που ελπιζω να μη με "μπιφτεκωσει" επειδη ειναι...πρωτορονια!
Εχω κλεισει μαλλον στα καυσιμα και μια φθηνη ιδεα ειναι το απεναντι 24ωρο καφε που ευελπιστω να ειναι ανοικτο για να πιουμε και τιποτα ζεστο μεσα στην υγρασια της αλλαγης του χρονου!

Happy New Gear :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος s0uL R3b3L

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Άντρας
  • Το Κιθαρίζειν Εστί Φιλοσοφείν!!!
    • Προφίλ
Απ: Ρεβεγιόν Πρωτοχρονιάς-Προτάσεις
« Απάντηση #2 στις: 30/12/09, 21:31 »

έπρεπε να έχει γίνει πιο νωρίς το θέμα μπας και έπεφταν στο τραπέζι και προτάσεις σχετικά με μουσική (μουσικές σκηνές κλπ.)...
όταν το σκέφτηκα ήταν πολύ αργά για να ψάξω και να κλείσω οπουδήποτε   ::)
They say that lifes a carousel
Spinning fast, youve got to ride it well
The world is full of kings and queens
Who blind your eyes and steal your dreams
Its heaven and hell, oh well


Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ρεβεγιόν Πρωτοχρονιάς-Προτάσεις
« Απάντηση #3 στις: 31/12/09, 02:37 »
η πιο φτηνή και καλύτερη κατά τη γνώμη μου πρόταση είνια μάζωξη παρέας σε σπίτι!
ούτε κολλάς στο δρόμο! (περσι περπατούσα την Αχαρνών και πήγαινα πιο γρήγορα απ'τα αυτοκίνητα)
ούτε σαρδελιάζεσαι σε ένα μαγαζί!
ούτε σκας ένα απίστευτο ποσό για να πληρώσεις πρωτοχρονιάτικες καμπάνες....

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Ρεβεγιόν Πρωτοχρονιάς-Προτάσεις
« Απάντηση #4 στις: 31/12/09, 03:00 »
^^
Το αυτό.

3-4 μπουκάλια από κάβα και σφηνοπότηρα, 2 τράπουλες και καλή παρέα, γιατί όχι και καλή μουσική (kithara.gr είσαι ;D) και καλύτερα δε γίνεται!
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Ρεβεγιόν Πρωτοχρονιάς-Προτάσεις
« Απάντηση #5 στις: 31/12/09, 08:36 »
Βασικά, μιας και έχει κρύο έξω, δεν λέει με τίποτα για κάτι παλαβό και outdoor, αν και μια βολτίτσα παραλιακώς, με κάνα μπουφάν δεν βλάπτει, για καμιά δυο ώρες.
Άλλωστε κάποιοι τους 4 τοίχους τους έχουμε βαρεθεί. Όποτε μπορούμε χρειάζεται να κοιτάμε λίγο ουρανό, λίγο θάλασσα, λίγο φύση, όσο μπορούμε να απολαύσουμε την φύση εδώ στην πόλη. Από την άλλη κυκλοφορεί και πολύ κόσμος έξω αυτές τις μέρες, πράγμα το οποίο απολαμβάνει κανείς, έαν μπορέσει να βρει κάνα τραπεζάκι, σε καμιά καφετέρια, κάνα μπαράκι, σε στυλ πασαρέλας Μικρολίμανου, έτσι ώστε να χαζεύει και το κόσμο που πηγαινοέρχεται. Εγώ το γουστάρω πολύ αυτό.
Αυτό προσφέρεται περισσότερο για πλακίτσα και μπλα μπλά, ενώ η παραλία αργότερα, για να πούμε και κάτι πιο σοβαρό και πιο φιλοσοφικό, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν μπορούμε να τα ανακατέψουμε! Και τα δύο πάντως αυτά κυρίως παρεϊστικα και όχι οικογενειακά, μιας και μάλλον θα ήταν αυτά που θα επακολουθούσαν μετά την ΜΑΣΑ- ΠΙΩΜΑ στο σπίτι, για όσους μπορούν και θέλουν να το περάσουν οικογενειακά.

Συμφωνώ με τον Hot Sauce, αλλά στην περίπτωση του οικογενειακο-παρεϊστικα, ότι το καλύτερο είναι σπίτι μου σπιτάκι μου! φτιάχνεις τα ωραία σου τα φαγητάκια, έχεις και τα ωραία σου τα οινοπνεύματα, άνετος χώρος όλος δικός σου, ζεστασιά, βάζεις και τα τραγούδια που αγαπάς, έαν γουστάρεις παίζεις και κάνα επιτραπέζιο, από πρέφα έως μονόπολυ και γλυτώνεις ΚΙΝΗΣΗ - ΣΑΡΔΕΛΙΑΣΜΑ - ΚΑΙ οικονομικό πιασοκώλιασμα.
Είμαι από αυτούς που πιστεύουν, ότι μπορούν να απολαύσουν καλύτερα μία έξοδο σε ένα μαγαζί, άλλες μέρες, πέρα των γιορτινών. 
Βέβαια κάποιοι έχουν ένα κόλλημα, να βρίσκονται με πάρα πολύ κόσμο μαζί, για πολλούς και διάφορους λόγους, οπότε ΤΩΡΑ είναι που θα πρέπει να βάλουν τα δυνατά τους, να χωθούν με το ζόρι σε κάποιο μαγαζί και να απολαύσουν την ασφυκτική κομποστοποίηση και την χαοτική αντιεξυπηρέτηση.


Καλός πολίτης Freemind! Από ότι καταλαβαίνω, δεν είναι απαραίτητο να είσαι πολύ κοντά στο τέλος της Θητείας σου, αλλά έχουν περάσει τα "δύσκολα". Πριν 5 χρόνια περίπου ήμουν ΑΣΔΥΣ. Καλά ξεμπερδέματα φίλε μου και καλό υπόλοιπο. Εγώ τότε, φύλαγα 8 ωρη σκοπιά στο Ιντερκοντινένταλ, μέχρι της 5 το πρωί, για την Γιορτή των Ενόπλων Δυνάμεων και τη Ρεβεγιόν τους. Σίγουρα όχι ότι καλύτερο για πρωτοχρονιά. Αλλα μερικοί μήνες είναι φίλε μου, θα περάσουν και λόγω διαφορετικότητας από την υπόλοιπη ζωή σου μένουν και "αξέχαστοι"..χαχαχα! Χρόνια πολλά και καλές γιορτές και σε σένα με κάμια άδεια για το σπιτάκι σου.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!  ;D
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Ρεβεγιόν Πρωτοχρονιάς-Προτάσεις
« Απάντηση #6 στις: 31/12/09, 08:50 »
Φίλος (και συγγενής) άνοιξε μπαράκι πρόσφατα οπότε η παρέα τον στηρίζει και τον ενισχύει σύσσωμη τέτοιες μέρες! Όλοι εκεί για ρεβεγιόν! :)
Κρίμα που είστε μακριά να σας καλέσω...
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος cpfrikis

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Ρεβεγιόν Πρωτοχρονιάς-Προτάσεις
« Απάντηση #7 στις: 31/12/09, 18:23 »
Revegion kai m@l@kies..

Reeeeeeeeee!!!!!!!!!
Synel8ete leme..

Αποσυνδεδεμένος SneakySneaky

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
    • Προφίλ
Απ: Ρεβεγιόν Πρωτοχρονιάς-Προτάσεις
« Απάντηση #8 στις: 31/12/09, 19:36 »
Revegion kai m@l@kies..

Reeeeeeeeee!!!!!!!!!
Synel8ete leme..
Έχει δίκιο το παληκάρι.  Πλησιάζει το τέλος ρεεεεεεεεεεε!!! >:D

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ρεβεγιόν Πρωτοχρονιάς-Προτάσεις
« Απάντηση #9 στις: 31/12/09, 20:02 »
Χμμ η ιδέα για χαρτάκι στο σπίτι δεν είναι πολύ άσχημη αλλά την επέλεξα πέρσυ+ ότι προτιμώ να παίζω χαρτιά ανήμερα που είμαι και πιο χαλαρός(για να τα παίρνω ευκολότερα :P).
Μάλλον οδεύω προς ένα καινούργιο μπαράκι που άνοιξε στα Πετράλωνα όπου με 4.5 ευρώ το ποτό μπορείς να γίνεις φέση απλά και γρήγορα.
Δεν χρειάζεται να κλείσεις κιόλας.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Ρεβεγιόν Πρωτοχρονιάς-Προτάσεις
« Απάντηση #10 στις: 01/01/10, 04:57 »
Γινοταν τρελος χαμος σημερα προς κεντρο απο οσο καταφερα να διακρινω... Μιλαμε για ουρα χιλιομετρων!
Πολυ ωραιο το ποστ σου Χοληδοχε και το γραψιμο σου ''αμεσο''.
Και εγω συμφωνω πως σε σπιτι με φιλικα προσωπα, καλο ποτο, χαβαλε, μουσικη και χαρτια ειναι το καλυτερο αυτη τη μερα...
Ελπιζω ολοι να περασατε ωραια! Για τους υπολοιπους, υπαρχουν 364,5 μερες να το διορθωσετε.
Καλη χρονια! ;)


Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ρεβεγιόν Πρωτοχρονιάς-Προτάσεις
« Απάντηση #11 στις: 01/01/10, 18:10 »
Κλ ήταν.Με τσάμπα (σχεδόν) ποτό ήταν εξασφαλισμένη η επιτυχία.
Τρελή κίνηση πράγματι.1 ώρα έκανα να φτάσω.
Πάμε για κανά χαρτάκι σήμερα.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ρεβεγιόν Πρωτοχρονιάς-Προτάσεις
« Απάντηση #12 στις: 01/01/10, 18:44 »
Ευχαριστω πολυ Χοληδοχος! Πραγματι ειμαι ΑΣΔΥΣ και μου μενει ακριβως μια εβδομαδα για να μπορεσω να απολυθω. Αν κι οπως βλεπω το θεμα, με τους "βυσματιες" που κυκλοφορουν και να εξαφανιζονται μεσα σε δεκατα του δευτερολεπτου, παλι οι ΕΛΔΥΚαριοι θα βγαλουμε το φιδι απο την τρυπα μεχρι να απολυθουμε!
Ομως δε μας "χαλασε" γιατι παρολο που ειχα γερμανικο νουμερο κι εκανα πρωτοχρονια στο κρεβατι, το χαρηκα που ειμασταν μονο 30 ατομα ( οι υπολοιποι 180 ηταν εξαφανισμενοι... ) και καναμε ρεβεγιον απο τις 9 ;D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ρεβεγιόν Πρωτοχρονιάς-Προτάσεις
« Απάντηση #13 στις: 01/01/10, 19:25 »
Ευχαριστω πολυ Χοληδοχος! Πραγματι ειμαι ΑΣΔΥΣ και μου μενει ακριβως μια εβδομαδα για να μπορεσω να απολυθω. Αν κι οπως βλεπω το θεμα, με τους "βυσματιες" που κυκλοφορουν και να εξαφανιζονται μεσα σε δεκατα του δευτερολεπτου, παλι οι ΕΛΔΥΚαριοι θα βγαλουμε το φιδι απο την τρυπα μεχρι να απολυθουμε!
Ομως δε μας "χαλασε" γιατι παρολο που ειχα γερμανικο νουμερο κι εκανα πρωτοχρονια στο κρεβατι, το χαρηκα που ειμασταν μονο 30 ατομα ( οι υπολοιποι 180 ηταν εξαφανισμενοι... ) και καναμε ρεβεγιον απο τις 9 ;D
Χαχα :D.. Τι μου θύμησες με την ΑΣΔΥΣ τώρα.. Είχα κάτσει και εγώ Γουδί για 3 εβδομάδες (Σχολή Πληροφοριών - η αίθουσα μας βρισκόταν δεξιά, με το που περάσεις την πύλη).. Θυμάμαι που και εμείς σαν φιλοξενούμενοι, όπως και οι ΕΛΔΥΚάριοι, έκαναν τη σκοπιά στη πύλη, γιατί τα "βύσματα" της ΑΣΔΥΣ δεν μπορούσαν.. Είχε τη πλάκα του πάντως, αν την έκανες το βράδυ (αν την έκανες πρωϊ ή μεσημέρι, δηλαδή την ώρα που ερχόντουσαν οι έφευγαν οι στρατηγοί, την είχες κάτσει με τα "Παρουσιάστε").. Περνούσε κόσμος, χαβαλέδιαζες στο φυλάκιο, έτρωγες τα πιτόγυρα σου.. Btw, ακόμα απαγορεύουν το περπάτημα μπροστά από το δρομάκι της Εκκλησίας του στρατοπέδου;

Καλός πολίτης και κράτα γερά.. Οι τελευταίες μέρες είναι οι χειρότερες.. Θα περάσουν όμως ;)..

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2793 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/06/03, 01:39
από bluewind
48 Απαντήσεις
15282 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/01/04, 09:14
από Βραζίλης
145 Απαντήσεις
78924 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/11, 01:40
από Jezus
16 Απαντήσεις
7304 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/08, 00:54
από GiorgosVolos
13 Απαντήσεις
5125 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/08, 15:23
από adr1anos
12 Απαντήσεις
5868 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/09, 09:52
από AtticanSky
8 Απαντήσεις
4146 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/09, 22:26
από Κ.Dee
0 Απαντήσεις
3370 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/12/13, 15:33
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)
1 Απαντήσεις
3708 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/21, 01:37
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
848 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/21, 15:52
από ΠΟΙΟΣ