Αποστολέας Θέμα: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!  (Αναγνώστηκε 44566 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« στις: 03/03/09, 03:26 »
Γεια σας και παλι...
Πριν λιγο εστειλα την συμμετοχη μου στο www.guitaridol.tv και ειπα να το μοιραστω μαζι σας..
2 λογια για το κομματι και το κλιπακι:
Αν εχει τυχει να ακουσετε προηγουμενα μου κομματια οπως το Soulmates η το Sundown θα ξερετε μαλλον πως ειμαι fan της μελωδιας προτιστως και οχι του ακαταπαυστου "χωσιματος"..
Μην με ρωτησετε γιατι λοιπον,αλλα στη  συγκεκριμενη περιπτωση επελεξα ενα κομματι το οποιο ειναι αμιγως τεχνικο και λιγοτερο μελωδικο..Θελω να πιστευω παντως πως παραμενει ενα ολοκληρωμενο "κομματι" και οχι απλα κιθαριστικος αυνανισμος..Ισως παλι να κανω και λαθος ομως.. :D Εσεις θα μου πειτε..Και μια και τηνει το ολο θεμα προς την κατηγορια του shredding που ειναι ιδιαιτερα δημοφιλες ::) τις τελευταιες μερες στην κατηγορια μας,αν το θελησετε χωστε πραμα ελευθερα..lol
Συνεχιζω..Το κομματι ονομαζεται Vertiginous Motion (ευχαριστω Ναγια)...Ο ηχος ειναι σε πολυ πρωιμο σταδιο οσο αφορα το mix γιατι δυστυχως βιαζομουνα αρκετα να προλαβω την προθεσμια..Οποτε ηχητικα καθαρα το κομματι εχει πολυ δουλεια ακομα..Ο ηχος ειναι παρμενος απο την κονσολα του στουντιο για λιγοτερο θορυβο..Ο συγχρονισμος δεν ειναι πολυ καλος σε μερικα σημεια αλλα δεν ειχαμε και πολυ χρονο να ασχοληθουμε με το video editing..
Αnyway...Νομιζω την πηρατε μια ιδεα..Αν εχετε αποριες ρωτατε ελευθερα..

Οσο αφορα τις ψηφους..Δεν μου αρεσει να ζηταω κατι τετοιο..Αλλα αν εχετε τον χρονο και τη διαθεση μπορειτε να με ψηφισετε στο www.guitaridol.tv
Λογικα η συμμετοχη μου θα φαινεται στο site για ψηφοφορια απο αυριο..Θελει μερικες ωρες μεχρι να εγκριθει..
Ολα τα σχολια φυσικα ειναι δεκτα..λινκ για youtube




edit:Για οσους μου ζητησαν το κομματι σε audiο μορφη απο το στουντιο εχω ενα πρωτο mix..
www.myspace.com/alexflouros



------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT:
Η επομενη φαση ξεκινησε και το λινκ αλλαξε..
http://www.guitaridol.tv/online_final/entry/vertiginous_motion
« Τελευταία τροποποίηση: 15/04/09, 22:33 από Alex Flouros »

Αποσυνδεδεμένος grmako

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #1 στις: 03/03/09, 08:39 »
 Παρα πολύ ωραίο και μελοδικό κομμάτι......!!!! Αξίζει πραγματικά!!! Συγχαρητηρια!

Αντε να εγκριθεί να αρχίσουμε να σε ψηφίζουμε! :)

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #2 στις: 03/03/09, 09:26 »
πολυ καλο κομματι οτι πρεπει για τον διαγωνισμο...κανε ομως μια "μαγκια" ρε συ αλεξ.βαλε λινκ του βιντεο σου εδω.(το λινκ στο guitar Idol)για να μπορει καποιος να votaρει(??).Μη κολλας δεν ειναι σαν να ζητας την ψηφο απο καποιον.οποις θελει θα ψηφισει
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #3 στις: 03/03/09, 11:54 »
Οντως ειναι πιο τεχνικο απο τα κομματια που εχουμε ακουσει κατα καιρους απο εσενα, ομως νομιζω πως δε χανει την αξια της μελωδικοτητας. Ιδιαιτερα στα σημεια των κοψιματων θεωρω το riff εκπληκτικο!
Κριμα ομως που δεν γυρισες βιντεο με εναεριες καμερες, μαυρα ρουχα, fish eye φακους...Ακομα καλυτερα με φανελακι κι ενα μαθητη σου κραταει το φακο :D

Καλη επιτυχια ευχομαι ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1240
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #4 στις: 03/03/09, 11:57 »
την ψήφο μου την έχεις...και τα συγχαρητήρια μου για το κομμάτι, και αυτά τα έχεις...

καλή επιτυχία.
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #5 στις: 03/03/09, 14:38 »
Συγχαρητηρια και απο μενα! Να πω και οτι ειχα πολυυυ καιρο πραγματικα να ακουσω τετοιο μελωδικο instrumental. Και οσο αφορα το ''χωσιμο'', υπαρχει εκει που θα επρεπε, δεν το βρισκω φλυαρο δηλαδη.

Επισης σε καποιες φρασεις μου θυμισε Petrucci. Δεν το λεω για κακο, προς Θεου! Συγχηαρητηρια και παλι!

Αποσυνδεδεμένος Ammon Jerro

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 413
  • Φύλο: Άντρας
  • Chaotic Good
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #6 στις: 03/03/09, 15:12 »
Αλεξ προσθεσε μια ψηφο ακομα απο μενα
Συγχαρηρητηρια για το κομματι που δημιουργησες
Ειναι καταπληκτικο. Δημιουργεις μουσικη που θελω να ακουω ! !
(Μου συμβαινει λιγες φορες αυτο πιστεψε με, ειδικα στα instrumentals)
Να σου ευχηθω και εγω λοιπον Καλη επιτυχια στο guitar idol.............
Boys believe nothing can hurt them. Grown men know better.

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #7 στις: 03/03/09, 15:21 »
εμενα μαρεσε μπραβο πολυ καλο  :up good luck
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος grmako

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #8 στις: 03/03/09, 16:13 »
Επισης σε καποιες φρασεις μου θυμισε Petrucci. Δεν το λεω για κακο, προς Θεου! Συγχηαρητηρια και παλι!

Και έλεγα να το γράψω, να μην το γράψω.... και εμένα μου θύμισε σε κάπια σημεία petrucci αλλά ήθελα να το σιγουρευτώ πρώτα!!!
Δε βαριέμαι να το ακούω το άτιμο το κομμάτι! ::P Απίστευτος και πάλι!!!

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #9 στις: 03/03/09, 17:05 »
Παρα πολύ ωραίο και μελοδικό κομμάτι......!!!! Αξίζει πραγματικά!!! Συγχαρητηρια!

Αντε να εγκριθεί να αρχίσουμε να σε ψηφίζουμε! :)

Επισης σε καποιες φρασεις μου θυμισε Petrucci. Δεν το λεω για κακο, προς Θεου! Συγχηαρητηρια και παλι!

Και έλεγα να το γράψω, να μην το γράψω.... και εμένα μου θύμισε σε κάπια σημεία petrucci αλλά ήθελα να το σιγουρευτώ πρώτα!!!
Δε βαριέμαι να το ακούω το άτιμο το κομμάτι! ::P Απίστευτος και πάλι!!!

Σε ευχαριστω πολυ..
Ελπιζω μεχρι το βραδυ να υπαρχει επισημα η συμμετοχη μου μεσα..Θα σας ενημερωσω οταν ειναι με το αναλογο λινκ για οσους θελουν ψηφισουν..
 :) Ναι..Εχετε δικαιο..Στο συγκεκριμενο κομματι φαινονται οι επιρροες μου απο τον Petrucci..Δεν υπαρχει λογος να κρυψω πως θαυμαζω την δουλεια του μεταξυ αλλων.. :)

πολυ καλο κομματι οτι πρεπει για τον διαγωνισμο...κανε ομως μια "μαγκια" ρε συ αλεξ.βαλε λινκ του βιντεο σου εδω.(το λινκ στο guitar Idol)για να μπορει καποιος να votaρει(??).Μη κολλας δεν ειναι σαν να ζητας την ψηφο απο καποιον.οποις θελει θα ψηφισει

Ευχαριστω πολυ..Οπως ειπα και πριν θα σας ενημερωσω με το λινκ οταν προστεθει το κομματι στον διαγωνισμο..Και οποιος θελει το χρησιμοποιει για να ψηφισει.. :)
Να'σαι καλα..

Οντως ειναι πιο τεχνικο απο τα κομματια που εχουμε ακουσει κατα καιρους απο εσενα, ομως νομιζω πως δε χανει την αξια της μελωδικοτητας. Ιδιαιτερα στα σημεια των κοψιματων θεωρω το riff εκπληκτικο!
Κριμα ομως που δεν γυρισες βιντεο με εναεριες καμερες, μαυρα ρουχα, fish eye φακους...Ακομα καλυτερα με φανελακι κι ενα μαθητη σου κραταει το φακο :D

Καλη επιτυχια ευχομαι ;)

Ευχαριστω πολυ φιλε..Οπως καταλαβαινεις με ενδιαφερει κατα βαση ενα κομματι να ειναι μουσικη..Αν πλησιαζω προς τα εκει καλα παμε.. :D
lol για την δευτερη γραμμη του σχολιου σου..

την ψήφο μου την έχεις...και τα συγχαρητήρια μου για το κομμάτι, και αυτά τα έχεις...

καλή επιτυχία.

Ευχαριστω πολυ φιλαρακι..Να'σαι καλα..

Συγχαρητηρια και απο μενα! Να πω και οτι ειχα πολυυυ καιρο πραγματικα να ακουσω τετοιο μελωδικο instrumental. Και οσο αφορα το ''χωσιμο'', υπαρχει εκει που θα επρεπε, δεν το βρισκω φλυαρο δηλαδη.

Επισης σε καποιες φρασεις μου θυμισε Petrucci. Δεν το λεω για κακο, προς Θεου! Συγχηαρητηρια και παλι!

Να΄σαι καλα..Ναι..Οπως ειπα και παραπανω δεν υπαρχει λογος να κρυψω τις επηρροες μου.. :) Σε ευχαριστω για τον χρονο και το σχολιο σου.. ;)

Αλεξ προσθεσε μια ψηφο ακομα απο μενα
Συγχαρηρητηρια για το κομματι που δημιουργησες
Ειναι καταπληκτικο. Δημιουργεις μουσικη που θελω να ακουω ! !
(Μου συμβαινει λιγες φορες αυτο πιστεψε με, ειδικα στα instrumentals)
Να σου ευχηθω και εγω λοιπον Καλη επιτυχια στο guitar idol.............

Ευχαριστω και παλι παιδια..Μαλλον λεω τα ιδια συνεχεια αλλα ειναι οι σκεψεις μου..Και ευχαριστω για τα σχολια σας που επιβεβαιωνουν καποια σχετικη κατευθυνση την οποια εχω στο μυαλο μου..
Να ειμαι ειλικρινης ο διαγωνισμος δεν με απασχολει πολυ..Αν παει καλα εχει καλως..Αν οχι και παλι διασκεδαζω με την ολη διαδικασια και παιρνω πληροφοριες για την δουλεια μου..Ολα καλα ειναι οπως και να το δω δλδ..
Ομως επειδη το κομματι ειναι μερος της προσωπικης μου δουλειας και θα μπει στην δισκογραφεια μου συντομα,με ενδιαφερει να ξερω αν ειναι σωστη η κατευθυνση μου και τι κανω λαθος..
Να΄σαι καλα..

εμενα μαρεσε μπραβο πολυ καλο  :up good luck

Ευχαριστω φιλαρακι..




 :) ;)

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #10 στις: 03/03/09, 17:19 »
Όντως... Petrucci inspired... Kι όμως έχει κι ένα προσωπικό σου στοιχείο, ειδικά για όσους από μας σε έχουμε ακούσει με τους Fragile Vastness...


Άντε να ανεβεί και στο Guitar Idol να σε ψοφήσουμε... ;)
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #11 στις: 03/03/09, 18:17 »
θα μου επιτρεψετε να πω την ταπεινη μου γνωμη.ο τυπος ειναι γνωστης του οργανου (τον Αλεξ εννοω αν και δεν τον γνωριζω προσωπικα).
τωρα οσο για τυχον επιρροες  απο petrucci ειναι το μονο που δεν με απασχολει.αυτο που ακουω εγω ειναι ζορικο και μπραβο του και καλη επιτυχια επισης.μπορει σαν κιθαριστας να μην ειμαι καλος αλλα 15,16 χρονια εχω ακουσει πολυ μουσικη και δεν εχω βρει καποιον κιθαριστα που να μην εχει επηρεαστει απο καποιον αλλο. βλεπε π.χ jimi hendrix -elmore james ποσοι ακομα.

Εν κατακλείδι  μπραβο :up

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #12 στις: 03/03/09, 18:25 »
Να ενημερωσω απλα οτι απο τωρα υπαρχει η συμμετοχη μου στο site..
Μπορουν οσοι θελουν να ψηφισουν εδω.. ;)
http://www.guitaridol.tv/heat_3/entry/vertiginous_motion

Αποσυνδεδεμένος the bard

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #13 στις: 03/03/09, 18:46 »
Alex έχεις την ψήφο μου! Το κομμάτι σου δεν μου άρεσε απλά καθώς εχω σαν (κιθαριστικό) στόχο μου να μπορώ κάποια στιγμή να γράφω μουσική σε αυτό το στυλ...
Καλή επιτυχία!

Y.Γ. Τωρα συνειδητοποίησα οτι διατύπωσα κάπως περιεργα τη σκεψη μου  :P Εννοω φυσικά οτι μου αρεσε παρα πολυ το τραγούδι!  :)
« Τελευταία τροποποίηση: 03/03/09, 19:07 από the bard »

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #14 στις: 03/03/09, 19:51 »
α ρ ι σ τ ο υ ρ γ η μ α

καλη επιτυχια!

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #15 στις: 03/03/09, 21:05 »
η 21η ψηφος ειναι η δικια μου!αντε να ανεβεις οσο πιο γρηγορα γινεταιιιιι,ψηφιστεεε ρεμαλιααααα :)
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #16 στις: 03/03/09, 21:55 »
Όντως... Petrucci inspired... Kι όμως έχει κι ένα προσωπικό σου στοιχείο, ειδικά για όσους από μας σε έχουμε ακούσει με τους Fragile Vastness...


Άντε να ανεβεί και στο Guitar Idol να σε ψοφήσουμε... ;)

Ευχαριστω φιλε..Ανεβηκα..Ψοφηστε με ελευθερα.. ;D

θα μου επιτρεψετε να πω την ταπεινη μου γνωμη.ο τυπος ειναι γνωστης του οργανου (τον Αλεξ εννοω αν και δεν τον γνωριζω προσωπικα).
τωρα οσο για τυχον επιρροες  απο petrucci ειναι το μονο που δεν με απασχολει.αυτο που ακουω εγω ειναι ζορικο και μπραβο του και καλη επιτυχια επισης.μπορει σαν κιθαριστας να μην ειμαι καλος αλλα 15,16 χρονια εχω ακουσει πολυ μουσικη και δεν εχω βρει καποιον κιθαριστα που να μην εχει επηρεαστει απο καποιον αλλο. βλεπε π.χ jimi hendrix -elmore james ποσοι ακομα.

Εν κατακλείδι  μπραβο :up

Να'σαι καλα φιλε..Ευχαριστω πολυ..

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #17 στις: 03/03/09, 22:26 »
εχεις μια και απο μενα...
Συγκεκριμενα τη 2η...
Πολυ ωραιο το κομματι σου και αρκετα ισορροπημενο θα ελεγα, δεν ειναι το συνεχομενο χωσιμο...
Once again μπραβο alex... :up

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #18 στις: 03/03/09, 23:29 »
Alex έχεις την ψήφο μου! Το κομμάτι σου δεν μου άρεσε απλά καθώς εχω σαν (κιθαριστικό) στόχο μου να μπορώ κάποια στιγμή να γράφω μουσική σε αυτό το στυλ...
Καλή επιτυχία!

Y.Γ. Τωρα συνειδητοποίησα οτι διατύπωσα κάπως περιεργα τη σκεψη μου  :P Εννοω φυσικά οτι μου αρεσε παρα πολυ το τραγούδι!  :)

 :) Μην ανησυχεις..Καταλαβα τι εννοουσες και σε ευχαριστο πολυ για το κοπλιμεντο..
Να΄σαι καλα..

α ρ ι σ τ ο υ ρ γ η μ α

 :) δυσκολευομαι να δεκτω εναν τοσο μεγαλο χαρακτηρισμο αλλα οπως και να'χει σε ευχαριστω πολυ..Χαιρομαι πολυ που σου αρεσε.. ;)
Ειπαμε..Οταν ειναι ετοιμο το studio track θα εχετε και το audio που θα ειναι σαφως καλυτερης ποιοτητας.. ;)

η 21η ψηφος ειναι η δικια μου!αντε να ανεβεις οσο πιο γρηγορα γινεταιιιιι,ψηφιστεεε ρεμαλιααααα :)


καλη επιτυχια!

lol λιγο αγρια τα λες αλλα οκ.δεν μπορω να διαφωνησω.. ;D
Ευχαριστω φιλαρακι.. ;)

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #19 στις: 03/03/09, 23:42 »
Πολύ όμορφο κομμάτι.. Μπράβο Alex.. Εύχομαι κάθε επιτυχία..

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #20 στις: 04/03/09, 02:20 »
εχεις μια και απο μενα...
Συγκεκριμενα τη 2η...
Πολυ ωραιο το κομματι σου και αρκετα ισορροπημενο θα ελεγα, δεν ειναι το συνεχομενο χωσιμο...
Once again μπραβο alex... :up

Πολύ όμορφο κομμάτι.. Μπράβο Alex.. Εύχομαι κάθε επιτυχία..

εριξα την #24  ;D
καλη επιτυχια Αλεξ  ;)

υ.γ.: πως γινεται να εισαι τοσο cool και χαλαρος οταν παιζεις τετοιους παπαδες? το κανεις να μοιαζει ευκολο σαν να παιζεις κομπολοϊ  ;D

Σας ευχαριστω πολυ παιδια..Να'στε καλα..
Φιλε Ακη..Απο κομπολοι δεν εχω ιδεα..Ειμαι ομως ασσος στο ταβλι αν θες να παιξουμε καμια παρτιδα..Τρελο shredding εκει.. ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος panka

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #21 στις: 04/03/09, 03:01 »
sto 1.05/6 εχεισ κλεψει καποιες 'γραμμες' απο πετρουτσι.ενα σολο που λιγοι το 'θαυμαζουν' τοσο
εχω δικιο?
γ**αει το vid.οσο για την ψηφο μου κανεισ δεν θα την παρει γιατι ολο αυτο το παιξιμο το θεωρω αυνανιστικο(ισως επειδη δεν μπορω να παιξω ετσι...χαχαχα)
εχω δικαιωμα στην ψηφο δεν λενε?
« Τελευταία τροποποίηση: 04/03/09, 03:02 από panka »

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #22 στις: 04/03/09, 03:23 »
sto 1.05/6 εχεισ κλεψει καποιες 'γραμμες' απο πετρουτσι.ενα σολο που λιγοι το 'θαυμαζουν' τοσο
εχω δικιο?
γ**αει το vid.οσο για την ψηφο μου κανεισ δεν θα την παρει γιατι ολο αυτο το παιξιμο το θεωρω αυνανιστικο(ισως επειδη δεν μπορω να παιξω ετσι...χαχαχα)
εχω δικαιωμα στην ψηφο δεν λενε?

Ποιο σολο? Αν θες πες μου να ακουσω και εγω γιατι δεν το παρατηρησα..Ξερω οτι φερνει σε Petrucci το ολο θεμα αλλα σιγουρα δεν σκεφτηκα εσκεμμενα οτι "εκλεβα" μια μελωδικη γραμμη η κατι τετοιο..Ισως να το εκανα ασυναισθητα..Απλα πες μου γιατι οντως με ενδιαφερει..
Χεχε..Τωρα οσο αφορα την ψηφο σου..Καλα κανεις φιλε και μαγκια σου..Εννοηται πως οπου και οποτε θες την δινεις καπου.. :)
Καποιες σκεψεις τωρα..Κουβεντα να κανουμε..
Αν και οντως δεν ειμαι τοσο του χωσιματος,ξερω απο την περσινη μου πειρα στο συγκεκριμενο θεμα οτι σε εναν διαγωνισμο σας αυτον δεν περναει τοσο αυτο που λεμε "η ουσια"..Νομιζω ειχαν γινει και αναλογες συζητησεις για το ολο θεμα παλιοτερα και δεν μπορω να κρυψω πως θα συμφωνησω στο οτι και ο ιδιος ο Gilmour να επαιρνε μερος στον διαγωνισμο δεν θα κερδιζε..Ναι..Λαθος τραγικο και για μενα..Αλλα μαλλον ειναι η αληθεια..Τετοιου ειδους μουσικοι δεν αναδεικνυονται απο διαγωνισμους..Μονο μεσα απο την προσωπικη τους προσπαθεια στο χωρο..
Τωρα απο την αλλη θα μου πεις,και αν θελουν αυτοι να βγαλουν εναν "σαλτιμπαγκο/ψιλοκαραγκιοζη" κιθαριστα νικητη,αυτο θα προσπαθησεις να γινεις??Ηα απαντηση ειναι πως οχι..Οχι γιατι εκτιμω και τα 2 ειδη παιξιματος..Και το τεχνικο τμημα με την αναλογη μουσικοτητα για τα γουστα μου,και το τμημα του feeling και του μετρημενου και ουσιαστικου παιξιματος..Δεν θεωρω δλδ μονο το ενα ειδος,μουσικη..Βεβαια αποψεις ειναι αυτα..Δεν χρειαζεται να συμφωνουμε..
Οποτε απλα καταληγω στο οτι για τον συγκεκριμενο διαγωνισμο που νομιζω οτι ζητανε κατι πιο "φανταχτερο" και οχι τοσο κατι απο "τα αλλα" θα ταιριαζε περρισοτερο ενα τετοιο κομματι..Ξανα να τονισω ομως πως υποστηριζω και αυτο το ειδος..Αλλιως δεν θα εγραφα καθολου τετοια μουσικη..
Αν εχεις καποιες παραπανω σκεψεις στο θεμα θα χαρω να τις ακουσω..
Alex

Αποσυνδεδεμένος panka

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #23 στις: 04/03/09, 03:48 »
sto 1.05/6 εχεισ κλεψει καποιες 'γραμμες' απο πετρουτσι.ενα σολο που λιγοι το 'θαυμαζουν' τοσο
εχω δικιο?
γ**αει το vid.οσο για την ψηφο μου κανεισ δεν θα την παρει γιατι ολο αυτο το παιξιμο το θεωρω αυνανιστικο(ισως επειδη δεν μπορω να παιξω ετσι...χαχαχα)
εχω δικαιωμα στην ψηφο δεν λενε?

Ποιο σολο? Αν θες πες μου να ακουσω και εγω γιατι δεν το παρατηρησα..Ξερω οτι φερνει σε Petrucci το ολο θεμα αλλα σιγουρα δεν σκεφτηκα εσκεμμενα οτι "εκλεβα" μια μελωδικη γραμμη η κατι τετοιο..Ισως να το εκανα ασυναισθητα..Απλα πες μου γιατι οντως με ενδιαφερει..
Χεχε..Τωρα οσο αφορα την ψηφο σου..Καλα κανεις φιλε και μαγκια σου..Εννοηται πως οπου και οποτε θες την δινεις καπου.. :)
Καποιες σκεψεις τωρα..Κουβεντα να κανουμε..
Αν και οντως δεν ειμαι τοσο του χωσιματος,ξερω απο την περσινη μου πειρα στο συγκεκριμενο θεμα οτι σε εναν διαγωνισμο σας αυτον δεν περναει τοσο αυτο που λεμε "η ουσια"..Νομιζω ειχαν γινει και αναλογες συζητησεις για το ολο θεμα παλιοτερα και δεν μπορω να κρυψω πως θα συμφωνησω στο οτι και ο ιδιος ο Gilmour να επαιρνε μερος στον διαγωνισμο δεν θα κερδιζε..Ναι..Λαθος τραγικο και για μενα..Αλλα μαλλον ειναι η αληθεια..Τετοιου ειδους μουσικοι δεν αναδεικνυονται απο διαγωνισμους..Μονο μεσα απο την προσωπικη τους προσπαθεια στο χωρο..
Τωρα απο την αλλη θα μου πεις,και αν θελουν αυτοι να βγαλουν εναν "σαλτιμπαγκο/ψιλοκαραγκιοζη" κιθαριστα νικητη,αυτο θα προσπαθησεις να γινεις??Ηα απαντηση ειναι πως οχι..Οχι γιατι εκτιμω και τα 2 ειδη παιξιματος..Και το τεχνικο τμημα με την αναλογη μουσικοτητα για τα γουστα μου,και το τμημα του feeling και του μετρημενου και ουσιαστικου παιξιματος..Δεν θεωρω δλδ μονο το ενα ειδος,μουσικη..Βεβαια αποψεις ειναι αυτα..Δεν χρειαζεται να συμφωνουμε..
Οποτε απλα καταληγω στο οτι για τον συγκεκριμενο διαγωνισμο που νομιζω οτι ζητανε κατι πιο "φανταχτερο" και οχι τοσο κατι απο "τα αλλα" θα ταιριαζε περρισοτερο ενα τετοιο κομματι..Ξανα να τονισω ομως πως υποστηριζω και αυτο το ειδος..Αλλιως δεν θα εγραφα καθολου τετοια μουσικη..
Αν εχεις καποιες παραπανω σκεψεις στο θεμα θα χαρω να τις ακουσω..
Alex


+1 για οσα γραφεις

τωρα σκεψεις..
ακου (ξανα) το take away my pain απο το falling into infinity.αυτο ειναι και το αγαπημενο σολο για εμενα του κυριου πετρουτσι.αυτο τουλαχιστων ξερω απεξω και ανακατωτα,και μετα καποια απο LTE.
απλα οτα ακουσα τις 2 πρωτες νοτες αυτου του θεματος που παιζεις 'ανασηκωθηκα'
για τα παρακατω.ξερις τι`οι περισσοτεροι απο 'αυτους' τους κιθαριστες μου φαινονται κιθαριστeς του youtube.λιγους στην σκηνη εχω δει να παιζουν ετσι και να με συνεπαιρνουν με το παιξιμο τους,και με ακομα λιγοτερους 'τετοιους' εχω παιξει μουσικη μαζι τους και να το ευχαριστηθω.
ο τροπος που ζω αυτες τις μουσικες ειναι καπως ετσι.(αρε που**να ζωη πως τα εφερες)κιθαριστες με τετοιο 'υφος' μου φαινονται ψευτικοι.για αυτο και δεν μπορω να πω ποιον γουσταρω,δεν με συγκινει ωστε να συμετεχω ενεργα σε κατι τετοιο.απο ενα τετοιο διαγωνισμο αυτος που θα επερνε την ψηφο μου ειναι αυτος που θα με εκανε να πω WOW,αλλα ως εκει.
αλλωστε κιθαριστες που αλλαξαν την μουσικη δεν βγηκαν απο τετοιους διαγωνισμους.ολοι στις συναυλιες μαθαν να παιζουν,μαζι με αλλους μουσικους,οχι μπροστα σε μια καμερα...(αν εξεραισεις τον guthrie govan..xaxaxa)
μαλλον ειναι διαφορετικος ο τροπος που ειναι στην ζωη μου η μουσικη απο τετοιου ειδους διαγωνισμους(και καθε ειδους διαγωνισμους  :P )
εσενα θα σε ψηφιζα ας πουμε γιατι οταν ηθελα καποια βοηθεια με βοηθησες.οχι γιατι με εκανες να πω WOW.πραγμα που σημαινει οτι το συζητας οπως και απο αυτο σου το τοπικ.αυτα.λιγο αργα..αυριο πιο νηφαλιος θα διορθωσω αυτεσ τισ δηλωσεις μου (μεγαλεια και ετσι) να βγαζουν και νοημα



(και ας εκλεψες το σολο)
« Τελευταία τροποποίηση: 04/03/09, 03:54 από panka »

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #24 στις: 04/03/09, 04:01 »
sto 1.05/6 εχεισ κλεψει καποιες 'γραμμες' απο πετρουτσι.ενα σολο που λιγοι το 'θαυμαζουν' τοσο
εχω δικιο?
γ**αει το vid.οσο για την ψηφο μου κανεισ δεν θα την παρει γιατι ολο αυτο το παιξιμο το θεωρω αυνανιστικο(ισως επειδη δεν μπορω να παιξω ετσι...χαχαχα)
εχω δικαιωμα στην ψηφο δεν λενε?

Ποιο σολο? Αν θες πες μου να ακουσω και εγω γιατι δεν το παρατηρησα..Ξερω οτι φερνει σε Petrucci το ολο θεμα αλλα σιγουρα δεν σκεφτηκα εσκεμμενα οτι "εκλεβα" μια μελωδικη γραμμη η κατι τετοιο..Ισως να το εκανα ασυναισθητα..Απλα πες μου γιατι οντως με ενδιαφερει..
Χεχε..Τωρα οσο αφορα την ψηφο σου..Καλα κανεις φιλε και μαγκια σου..Εννοηται πως οπου και οποτε θες την δινεις καπου.. :)
Καποιες σκεψεις τωρα..Κουβεντα να κανουμε..
Αν και οντως δεν ειμαι τοσο του χωσιματος,ξερω απο την περσινη μου πειρα στο συγκεκριμενο θεμα οτι σε εναν διαγωνισμο σας αυτον δεν περναει τοσο αυτο που λεμε "η ουσια"..Νομιζω ειχαν γινει και αναλογες συζητησεις για το ολο θεμα παλιοτερα και δεν μπορω να κρυψω πως θα συμφωνησω στο οτι και ο ιδιος ο Gilmour να επαιρνε μερος στον διαγωνισμο δεν θα κερδιζε..Ναι..Λαθος τραγικο και για μενα..Αλλα μαλλον ειναι η αληθεια..Τετοιου ειδους μουσικοι δεν αναδεικνυονται απο διαγωνισμους..Μονο μεσα απο την προσωπικη τους προσπαθεια στο χωρο..
Τωρα απο την αλλη θα μου πεις,και αν θελουν αυτοι να βγαλουν εναν "σαλτιμπαγκο/ψιλοκαραγκιοζη" κιθαριστα νικητη,αυτο θα προσπαθησεις να γινεις??Ηα απαντηση ειναι πως οχι..Οχι γιατι εκτιμω και τα 2 ειδη παιξιματος..Και το τεχνικο τμημα με την αναλογη μουσικοτητα για τα γουστα μου,και το τμημα του feeling και του μετρημενου και ουσιαστικου παιξιματος..Δεν θεωρω δλδ μονο το ενα ειδος,μουσικη..Βεβαια αποψεις ειναι αυτα..Δεν χρειαζεται να συμφωνουμε..
Οποτε απλα καταληγω στο οτι για τον συγκεκριμενο διαγωνισμο που νομιζω οτι ζητανε κατι πιο "φανταχτερο" και οχι τοσο κατι απο "τα αλλα" θα ταιριαζε περρισοτερο ενα τετοιο κομματι..Ξανα να τονισω ομως πως υποστηριζω και αυτο το ειδος..Αλλιως δεν θα εγραφα καθολου τετοια μουσικη..
Αν εχεις καποιες παραπανω σκεψεις στο θεμα θα χαρω να τις ακουσω..
Alex


+1 για οσα γραφεις

τωρα σκεψεις..
ακου (ξανα) το take away my pain απο το falling into infinity.αυτο ειναι και το αγαπημενο σολο για εμενα του κυριου πετρουτσι.αυτο τουλαχιστων ξερω απεξω και ανακατωτα,και μετα καποια απο LTE.
απλα οτα ακουσα τις 2 πρωτες νοτες αυτου του θεματος που παιζεις 'ανασηκωθηκα'
για τα παρακατω.ξερις τι`οι περισσοτεροι απο 'αυτους' τους κιθαριστες μου φαινονται κιθαριστeς του youtube.λιγους στην σκηνη εχω δει να παιζουν ετσι και να με συνεπαιρνουν με το παιξιμο τους,και με ακομα λιγοτερους 'τετοιους' εχω παιξει μουσικη μαζι τους και να το ευχαριστηθω.
ο τροπος που ζω αυτες τις μουσικες ειναι καπως ετσι.(αρε που**να ζωη πως τα εφερες)κιθαριστες με τετοιο 'υφος' μου φαινονται ψευτικοι.για αυτο και δεν μπορω να πω ποιον γουσταρω,δεν με συγκινει ωστε να συμετεχω ενεργα σε κατι τετοιο.απο ενα τετοιο διαγωνισμο αυτος που θα επερνε την ψηφο μου ειναι αυτος που θα με εκανε να πω WOW,αλλα ως εκει.
αλλωστε κιθαριστες που αλλαξαν την μουσικη δεν βγηκαν απο τετοιους διαγωνισμους.ολοι στις συναυλιες μαθαν να παιζουν,μαζι με αλλους μουσικους,οχι μπροστα σε μια καμερα...(αν εξεραισεις τον guthrie govan..xaxaxa)
μαλλον ειναι διαφορετικος ο τροπος που ειναι στην ζωη μου η μουσικη απο τετοιου ειδους διαγωνισμους(και καθε ειδους διαγωνισμους  :P )
εσενα θα σε ψηφιζα ας πουμε γιατι οταν ηθελα καποια βοηθεια με βοηθησες.οχι γιατι με εκανες να πω WOW.πραγμα που σημαινει οτι το συζητας οπως και απο αυτο σου το τοπικ.αυτα.λιγο αργα..αυριο πιο νηφαλιος θα διορθωσω αυτεσ τισ δηλωσεις μου (μεγαλεια και ετσι) να βγαζουν και νοημα



(και ας εκλεψες το σολο)

 ;D
Αντε καλο βραδυ..
2 πραγματα παντως για να εχεις να απαντησεις αυριο..
To take away my pain το γνωριζω καλα..Πραγματικα ομως δεν καταλαβαινω που υπαρχει ομοιοτητα με το συγκεκριμενο..Ισως καποιος αλλος καταλαβαινει καλυτερα..
Στα περι διαγωνισμων και τι ειδους μουσικοι κερδιζουν σε αυτα τα ειπαμε.Δεν νομιζω πως διαφωνουμε σε κατι εκει..Και καταλαβαινω εν μερη την αποψη σου..Την συμμεριζομαι εν μερη και ολα..
Οπως σου ειπα και νωριτερα δικαιωμα σου ειναι να κρινεις τη μουσικη οπως την αντιλαμβανεσαι και να επιβραβευεις μονο οτι θελεις... ;)
Αυτα..Τραβα για υπνο τωρα.. ;D

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
55 Απαντήσεις
15556 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/08, 17:25
από Joevaicci
6 Απαντήσεις
3914 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/09, 02:10
από zeromancer
30 Απαντήσεις
9430 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/09, 20:15
από Jim_Gkountonas(Arpeggiator)
42 Απαντήσεις
13637 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/09, 09:05
από armagedon
0 Απαντήσεις
1796 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/04/09, 09:27
από Θοδωρής
10 Απαντήσεις
4869 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/09, 01:52
από zeromancer
7 Απαντήσεις
3635 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/09, 01:05
από Panos the Greek
1 Απαντήσεις
1715 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/09/10, 12:50
από Eagle Of Kamelot
18 Απαντήσεις
5288 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/12/10, 17:03
από Mike Moss
10 Απαντήσεις
5357 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/09/14, 20:06
από tech21man