Αποστολέας Θέμα: Ακομα παλευετε με τα Vista?  (Αναγνώστηκε 22151 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #75 στις: 26/05/07, 12:55 »
Πάντως για να μην κρυβόμαστε, οι μοναδικοί λόγοι που προτιμώνται τα Windows περισσότερο γενικά είναι ότι είναι πιο "εύχρηστα" κυρίως για τον πλέον άσχετο που θα πιάσει για πρώτη φορά υπολογιστή και (ο πιο σημαντικός λόγος): τα παιχνίδια. Τι να κάνουμε? Κάποιοι είμαστε παιχνιδιάρηδες. Δεν μπορώ να ψάχνω με το σταγονόμετρο ποια παιχνίδια θα βγουν σε mac.
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #76 στις: 26/05/07, 13:38 »
Ti λετε ρεεεε? το φωτοσοπ το ανοιξα αφου εβγαλε το μηνυμα. τιποτα αλλο δεν ετρεχε. ο λογος που το ανοιξα ηταν να επεξεργαστω (σμικρυνση) της εικονας απο το print screen. το μηνυμα μου το εβγαλε στην επιφανεια εργασιας.
ενεμα ο υπολογιστης μου ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση απο τον δικο σου. εφαρμογες μονο της προκοπης σταθερες εχω. defrag καθε μηνα. οτι αντιμετωπισα εως τωρα ειχε να κανει μονο με κατι των windows. ειχε κανει πριν λιγο και ενα αλλο ωραιο με το svchost.exe αλλα κρασαρε εντελως και δε μπορουσα να το κανω print screen. μονο firefox ετρεχε.

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #77 στις: 26/05/07, 14:52 »
ενεμα ο υπολογιστης μου ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση απο τον δικο σου. εφαρμογες μονο της προκοπης σταθερες εχω. defrag καθε μηνα. οτι αντιμετωπισα εως τωρα ειχε να κανει μονο με κατι των windows. ειχε κανει πριν λιγο και ενα αλλο ωραιο με το svchost.exe αλλα κρασαρε εντελως και δε μπορουσα να το κανω print screen. μονο firefox ετρεχε.

Ουαου, μηπως μπορεις να μου πεις και σε τι κατασταση ειναι και το πληκτρολογιο μου? Εσυ που ξερεις τι κανω εγω με τον υπολογιστη μου  ??? Και πως ειναι δυνατον να λες οτι ειναι σε καλυτερη κατασταση ο δικος σου απο την στιγμη που σ'εσενα πεταει προβληματα ενω σε μενα οχι? ???

Το γεγονος οτι σου εκανε ζημια καποιο προγραμμα (το οποιο μετα εσβησες) ή καποιος ιος τον οποιο μετα επισης εσβησες, το σκεφτηκες?

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #78 στις: 26/05/07, 16:08 »
King Lui όσον αφορά στα παιχνίδια που λες, ειλικρινά επειδή δεν ασχολούμαι με παιχνίδια (εκτός του Need For Speed που με τρελαίνει) δεν έχω ασχοληθεί να δω τί βγαίνει σε mac και τί όχι...
Παραπέρα όμως, κάναμε μία σύγκριση και λέμε ότι τα Mac είανι σταθερότερα ενώ τα Win kai ειδικά τα Vista είναι αίσχος...Είπαμε όμως, όλα είναι υποκειμενικά...Οπότε ο καθένας κρίνει και πράττει αναλόγως...Κι εγώ τα κατηγορώ αλλά σε Win τρέχω αν και δεν παίζω παιχνίδια για δικούς μου λόγους...θα φροντίσω να αλλάξει όμως αυτό σύντομα !:)
Stillborn σε καταννοώ απολύτως και να τονίσω πως και το δικό μου pc είναι αρκετά καλά για να μην πω τέλεια σεταρισμένο, παρόλ'αυτά τρώω πού και πού τέτοια κρασαρίσματα...απλά είναι Win...
Από κει και πέρα με τον φίλτατο enema βρείτε τα μεταξύ σας!:)
C ya!
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #79 στις: 26/05/07, 17:03 »
StillBorn King, και γω είχα αυτά τα προβληματάκια,και μάλιστα απο τη πρώτη μέρα. Κάνε μια αναζήτηση στο Γούγλη, και κάτι θα βρείς...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #80 στις: 26/05/07, 21:36 »
Εγω παιδια αποχωρω απο την συζητηση μας, γιατι αποτι φαινεται ειμαι η εξαιρεση  8)

Καλη τυχη στις αναζητησεις σας.

paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #81 στις: 26/05/07, 23:53 »
ενεμα ο υπολογιστης μου ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση απο τον δικο σου. εφαρμογες μονο της προκοπης σταθερες εχω. defrag καθε μηνα. οτι αντιμετωπισα εως τωρα ειχε να κανει μονο με κατι των windows. ειχε κανει πριν λιγο και ενα αλλο ωραιο με το svchost.exe αλλα κρασαρε εντελως και δε μπορουσα να το κανω print screen. μονο firefox ετρεχε.

Ουαου, μηπως μπορεις να μου πεις και σε τι κατασταση ειναι και το πληκτρολογιο μου? Εσυ που ξερεις τι κανω εγω με τον υπολογιστη μου  ??? Και πως ειναι δυνατον να λες οτι ειναι σε καλυτερη κατασταση ο δικος σου απο την στιγμη που σ'εσενα πεταει προβληματα ενω σε μενα οχι? ???

Το γεγονος οτι σου εκανε ζημια καποιο προγραμμα (το οποιο μετα εσβησες) ή καποιος ιος τον οποιο μετα επισης εσβησες, το σκεφτηκες?
μηπως ο υπολογιστης μου ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΤΕ ΙΟ??
μηπως ποτε δεν εκανε προβλημα εφαρμογη?
μηπως ΕΧΩ ΚΑΛΥΤΕΡΟ hardware
τεσπα δε με ενδιαφερει ο επομενος υπολογιστης μου θα ειναι apple, οποτε....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
33 Απαντήσεις
41899 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/13, 19:38
από Spyros Delta
Vista

Ξεκίνησε από stavros75 « 1 2 » Επιστήμη και Τεχνολογία

47 Απαντήσεις
12499 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/07, 12:22
από YmiRLinG
1 Απαντήσεις
2164 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/06/07, 14:25
από schizm
20 Απαντήσεις
8042 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/08/07, 23:26
από newGuitarMan
9 Απαντήσεις
4560 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/11/07, 03:21
από GreekDudeCovers
4 Απαντήσεις
2755 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/08, 10:08
από m@ster k@frer
14 Απαντήσεις
6299 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/08, 02:49
από .
6 Απαντήσεις
3282 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/08, 13:40
από hot_sauce (φλουτσ)
0 Απαντήσεις
2136 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/09, 20:38
από les paul
0 Απαντήσεις
1793 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/11, 20:11
από Transformer