Αποστολέας Θέμα: Γνώμες για Fender  (Αναγνώστηκε 76927 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Staggάρης

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Άντρας
  • και όχι Tsaggάρης
    • Προφίλ
    • Karting
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #75 στις: 08/08/05, 00:15 »
  ;D ;D ;D
Έγραφα γρήγορα εξού και το λάθος  :) ;)

Αποσυνδεδεμένος Tzeleberfidon

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
  • L-153 Team
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #76 στις: 08/08/05, 22:49 »
Πάντως την deluxe ο διαμαντόπουλος την έχει πολύ ακριβή. Σήμερα ρώτησα και μου είπε τιμή μετρητοίς 1900!!! ενώ στον thomann εχει 1300 περίπου. Ετσι έχω αναβάλει την αγορά μου και εγώ για να την κάνω κάποια στιγμή όταν πάω Γερμανία από Thomann.
L-153 Navy Team

Αποσυνδεδεμένος Staggάρης

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Άντρας
  • και όχι Tsaggάρης
    • Προφίλ
    • Karting
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #77 στις: 09/08/05, 21:40 »
Κι όμως.....
 
Έχω ευχάριστα νέα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος CK

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #78 στις: 09/08/05, 23:36 »
Eλα ρε Staggaρη! Το πηρες ετσι? Και εγω το πηρα, γερασα, αλλα ποτε δεν ειναι αργα!!!!! Αντε καλα παιξιματα με τη Meξικανα!!!!!!!! :-*
« Τελευταία τροποποίηση: 09/08/05, 23:40 από CK »

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #79 στις: 27/01/06, 17:09 »
Ένας φίλος φίλου μπορεί και να μου πουλήσει μία τέτοια.
Ξέρει δύο άτομα που έχουν ακριβώς την ίδια και ο ένας δεν τη δίνει με τίποτα!
Ψάχνω πληροφορίες
πότε φτιάχτηκε?
είναι ιαπωνική ή αμερικάνικη?
Πόσο κόστιζε καινούργια?
Είναι το μοντέλο με το headstock που μοιάζει με jackson,έχει 2 διπλούς 1 μονό Dimarzio,
είναι μαύρη με μαύρο pickguard.
Η τρίτη αλλά σε μαύρο http://freespace.virgin.net/john.blackman4/images/hm1992.jpg
« Τελευταία τροποποίηση: 28/01/06, 11:29 από jacksonas »

Αποσυνδεδεμένος Winmmisterakias

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Εκει που τελειωνει η λογικη αρχιζει ο Winmmister
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #80 στις: 28/01/06, 20:26 »
δεν νομιζω οτι με κιθαρα fender θα παιζεις και τοσο πολυ metal... γενικα απ οτι μου λεει η εμπειρια μου οι fender οι κιθαρες οπως και οι ενισχυτες ειναι για πιο jazzoεντεχνοrock φαση.... τωρα μπορει να κανω και λαθος και το συγκεκριμενο μοντελο να ειναι η εξαιρεση.... ;D
Winmmisterakias ή αλλιως Winstonerakias

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #81 στις: 29/01/06, 04:29 »
Πληροφοριακά θα πω ότι έχω ένα Live των Dark Tranquillity και ο ένας κιθαρίστας έχει μια Stratocaster. ;D

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #82 στις: 29/01/06, 12:11 »
Αυτη την κιθαρα ειχα πριν αγορασω την Jackson που εχω τωρα...
Ειναι μια πραγματικα αξιολογη κιθαρα με πολυ καλο ηχο και καλη ταστιερα... Εχει Basswood σωμα, maple λαιμο και rosewood (η maple αναλογα το μοντελο) ταστιερα.
Εγω της ειχα αλλαξει τους μαγνητες με EMG σετ και η κιθαρα εσπερνε σε οτι ειχε να κανει με Hard rock/metal αλλα και σε rock/blues φαση...
Αν της βαλεις μαγνητες που σπλιταρονται πανω κατω, θα μπορεις να την χρησιμοποιεις και σαν κανονικη strat ;)
Κατα την γνωμη μου ειναι μια κιθαρα που αξιζει τα λεφτα της... Μεταχειρισμενη με τους original μαγνητες θα την αγοραζα γυρω στα 400-500€...
Ειναι made in Japan αλλα inspected in USA (για αυτο εχει και αυτοκολλητο made in Japan, αλλα στο σιδερενιο καπακι για τις βιδες στην ενωση λαιμου - σωματος εχει σφραγιδα αναγλυφη USA)...
Γενικα ειναι μια κιθαρα που θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος...
Η δικια μου ειχε και Floyd Rose Pro τρεμολο αυθεντικο που ηταν αψογο...
Αυτα... Καλες αγορες...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #83 στις: 29/01/06, 16:10 »
δεν νομιζω οτι με κιθαρα fender θα παιζεις και τοσο πολυ metal... γενικα απ οτι μου λεει η εμπειρια μου οι fender οι κιθαρες οπως και οι ενισχυτες ειναι για πιο jazzoεντεχνοrock φαση.... τωρα μπορει να κανω και λαθος και το συγκεκριμενο μοντελο να ειναι η εξαιρεση.... ;D

Με οποιαδήποτε κιθάρα μπορείς να παίξεις οτιδήποτε, με τον καταλληλο συνδυασμό μαγνητών. Οι Iron Maiden με strat δεν παίζανε? Και o Hammet με Strat ξεκινησε...
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος RoyBatty

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 475
  • Φύλο: Άντρας
  • Where the Southern Cross meets the Yellow Dog
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #84 στις: 29/01/06, 16:52 »
Είναι γενικά παραδεκτό πως οι Fender Japan είναι καλές κιθάρες.H συγκεκριμένη δεν αποτελεί εξαίρεση,αν και απαιτεί αλλαγή μαγνητών.Με αυτό το μοντέλο έπαιζε και ο Greg Howe κάποτε.
Πάντως,μην δώσεις πάνω από 500 με 600 ευρώ.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #85 στις: 29/01/06, 17:06 »
Eυχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας. :D
Απλά μια Fender (που μου αρέσουν) και είναι Heavy Metal έκδοση (που παίζω) μου ακούγεται καλή φάση  ;D
Και έστω και για να την κρατήσω απλά για συλλογή...
Πάντως να πω την αλήθεια θέλω μια κιθάρα που να ξεφύγω από τη μέτρια κιθάρα...
Θα κανονίσω και να πάω να δω την κατάσταση της.
Thanks! ;)

Αποσυνδεδεμένος Conviction

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Άντρας
  • λαουτιέρης
    • Προφίλ
    • Frail Conviction Band Page
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #86 στις: 29/01/06, 17:18 »
δεν νομιζω οτι με κιθαρα fender θα παιζεις και τοσο πολυ metal... γενικα απ οτι μου λεει η εμπειρια μου οι fender οι κιθαρες οπως και οι ενισχυτες ειναι για πιο jazzoεντεχνοrock φαση.... τωρα μπορει να κανω και λαθος και το συγκεκριμενο μοντελο να ειναι η εξαιρεση.... ;D

Με οποιαδήποτε κιθάρα μπορείς να παίξεις οτιδήποτε, με τον καταλληλο συνδυασμό μαγνητών. Οι Iron Maiden με strat δεν παίζανε? Και o Hammet με Strat ξεκινησε...

+1. και ο mackintosh με fender επαιξε, πριν λίγες μέρες... με τον κατάλληλο συνδυασμό μαγνητών πάντα..  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #87 στις: 29/01/06, 17:21 »
Ωραία κιθάρα! ;)
Αλλά αυτή με την maple ταστιέρα (σε μαύρο πάντα) ακόμα πιο ωραία! ;D ;D ;D
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #88 στις: 30/01/06, 01:09 »
+1. και ο mackintosh με fender επαιξε, πριν λίγες μέρες... με τον κατάλληλο συνδυασμό μαγνητών πάντα..  ;D ;D


καρακαστομαρισμενη βεβαια...... http://forum.kithara.gr/index.php?topic=24134.msg245167#msg245167
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #89 στις: 30/01/06, 01:17 »
Mη μπερδέυεστε με τις συνηθισμένες strat.
Αυτή που λέω είναι η HM Strat!
Είναι σαν της φωτογραφίας που παραθέτω πιο πάνω!
Επίσης τη βρήκα και στο ebay.
http://cgi.ebay.com/Fender-HM-Stratocaster-Dimarzio-Floyd-Rose-Pro-Gotoh_W0QQitemZ7385173721QQcategoryZ38082QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Αποσυνδεδεμένος Conviction

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Άντρας
  • λαουτιέρης
    • Προφίλ
    • Frail Conviction Band Page
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #90 στις: 30/01/06, 01:47 »
+1. και ο mackintosh με fender επαιξε, πριν λίγες μέρες... με τον κατάλληλο συνδυασμό μαγνητών πάντα..  ;D ;D


καρακαστομαρισμενη βεβαια...... http://forum.kithara.gr/index.php?topic=24134.msg245167#msg245167


Είπαμε... με τον κατάλληλο συνδυασμό μαγνητών πάντα...  ;) ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #91 στις: 30/01/06, 02:13 »
Εμένα πάντως μια χαρά κιθάρα για μέταλ μου φαίνεται... Στην τελική πουλάς τους μαγνήτες και πετάς πάνω δυο EMG...
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος loudness

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
  • let there be ROCK !!!!
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #92 στις: 05/02/06, 23:10 »
 ;D ;D

ειναι καλο κομματι και αν αλλαξεις μαγνητες και ηλεκτρικα θα πεταει !!! πρεπει να ειναι απογονος της εταιριας heartfield που στην ουσια ηταν fender εχουν πολυ καλα ξυλα και αν τις σενιαρεις θα εχεις ενα παρα πολυ καλο οργανο  ;D . να φανταστεις εχω ακομα προσπεκτους της φεντερ οπου ο vinnie moore διαφημιζε τις heartfield talon. τις ειχα δοκιμαζει σε ενα μαγαζακι απεναντη απο το παλιο happening θρυλικες εποχες για οσους το ειχαν προλαβει!! τεσπα μου ειχε κανει τρελλη εντυπωση αν και δοκιμασα την heartfield αλλα ειναι το ιδιο ακριβως πραγμα εμφανισιακα τουλαχιστον.χτυπα αφοβα.!!!! ;)

μην κολλατε με το αν μπορει να παιξει καποιος μεταλ με φεντερ η οχι !!! το καθε τι σεταρετε στα μετρα του καθενα . αν καποιος τρελενεται με την εμφανιση μιασ φεντερ μπορει να την κανει να κελαιδαει . στο κατω κατω τοσοι μεταλλαδες παιζουν με φεντερ και μην ξεχνατε πως εχει κι τοσα μοντελα.να σας θυμισω πως ακομα και barritone μοντελο εχει με λουκ στρατοκαστερ  ;)

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #93 στις: 06/02/06, 00:19 »
Eπίσης όποιος θέλει να την πάρει θα του δώσω το τηλέφωνο του κατόχου της.
Δεν την έχω δει καν ακόμα.Απλά ίσως να μην είναι η καλύτερη στιγμή να την πάρω μιας και τα οικονομικά μου είναι... ::)

Αποσυνδεδεμένος arbary2000

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #94 στις: 27/02/06, 19:35 »
Eαν υποθεσουμε πως εαν καποιος απο μια φθηνη κιθαρα τυπου stratocaster κρατησει μονο το σωμα και αλλαξει τους μαγνητες και το μπρατσο με γνησια fender usa,τοτε ποια η διαφορα απο μια γνησια fender usa?H ιδια ερωτηση ισχυει και για αλλους τυπους κιθαρων.Διευκρινιζω οτι κανω αυτη την ερωτηση γιατι οι απαντησεις που εχω παρει εως τωρα ειναι διφορουμενες.thanks

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #95 στις: 27/02/06, 20:26 »
Eαν υποθεσουμε πως εαν καποιος απο μια φθηνη κιθαρα τυπου stratocaster κρατησει μονο το σωμα και αλλαξει τους μαγνητες και το μπρατσο με γνησια fender usa,τοτε ποια η διαφορα απο μια γνησια fender usa?H ιδια ερωτηση ισχυει και για αλλους τυπους κιθαρων.Διευκρινιζω οτι κανω αυτη την ερωτηση γιατι οι απαντησεις που εχω παρει εως τωρα ειναι διφορουμενες.thanks

Τα ξύλα του σώματος δεν θα είναι τα ίδια. Κοινώς θα χαλάσεις σχεδόν όσα χρήματα κάνει μια Fender USA για μια κιθάρα που ισως να αποδίδει στο 90% και θα έχει πολύ χαμηλή αξία μεταπώλησης...
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος math2014

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #96 στις: 27/02/06, 20:29 »
Μη νομιζεις ομως οτι τα ξυλα του σωματος θα κανουν τρελη διαφορα...
Downhill mountain biking :)

Αποσυνδεδεμένος arbary2000

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #97 στις: 27/02/06, 20:42 »
φιλε math εκανα αυτη την ερωτηση γιατι αλλος μου λεει οτι σε μια ηλεκτρικη ο ηχος που βγαινει επηρεαζεται κατα πολυ μεγαλο ποσοστο απο τους μαγνητες πραγμα λογικο ενω καποιος επισης ο οποιος ειναι πολυ σχετικος επιμενει πως οσο πιο παλια ειναι τα ξιλα τοσο το καλυτερο.Ευχαριστω για την απαντηση

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #98 στις: 27/02/06, 21:12 »
Κοιτα για ένα κοινό κιθαρίστα δεν θα κάνει διαφορά τον αν έχει σώμα από φέντερ ή απο epiphone ή από κάτι άλλο. Όπως είπε ο φίλος Gabriel6th η μόνη διαφορά πιστεύω ότι θα έιανι η ποιο χαμηλή αξία μεταπώλησης. Το 90% το βρίσκω λίγο και εγώ λέω ότι θα είναι στο 95 αν όχι και πιο πάνω σε σύγκριση με την κανονική. Το 5-10% δεν είναι αρκετό για να καταλάβεις μια μικρή, AΝ βρεις διαφορά στον ήχο.
Τώρα ναι μια Vintage Strat από το 59 θα έχει ένα διαφορετικό ήχο αλλά μιλάμε για ξύλα που είναι πάνω από 50 ετών και για μαγνήτες που φτιάχτικαν με την τότε τεχνολογία.
Τώρα αν μιλήσουμε για διαφορές στρατ με λες πολ. Νε το ξύλο στην λες πολ είναι πιο πολύ, πιο βαρυ και γιαυτό παίζει ρόλο. Αλλά από στρατ σε στρατ ναι μπορεί στο τελος να παίζει ενα μικρό ρόλο. Αλλά τώρα για να ένα απλο κιθαρίστα, σαν τους περισσότερους από εμάς, μπορει μια στρατ τον 100ε να ακούγεται και να παίζει διαφορετικά από μια τον 1000ε αλλά και μια μεξικάνα με 500ε και αλλαγή στους μαγνήτες πιστεύω πως μπορεί να παίξει εξίσου καλά με την αμερικάνα.

Και να τελιώσω με κάτι άλλο. Καλή κιθάρα, ενισχυτής κτλ δεν είναι αυτος που κοστίζει περισσότερα, έχει τα καλύτερα ξύλα, μπλα μπλα.. Είναι αυτός/η που ακούγεται καλύτερα στο αυτί μας. Και το τι ακούει ο κάθε άνθρωπος έιναι διαφορετικό. Γιαυτό υπάρχουν και τόσο πολλά από τα οποία μπορούμε να διαλέξουμε. Και γι αυτό τον λογο έχεις και τις διφορούμενες απαντησεις. Γιατί στον καθένα απο εμάς αρέσει και κάτι διαφορετικό.
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Fender
« Απάντηση #99 στις: 27/02/06, 21:26 »
Χωρίς να είμαι ειδικός σε ζητήματα ηλεκτρικής κιθάρας, θα ήθελα να πώ απλά ότι κι εγώ έχω ακούσει πολλές και διάφορες απόψεις επί του θέματος, συχνά εκ διαμέτρου αντίθετες. Αυτό που φαίνεται να υποστηρίζουν οι περισσότεροι είναι ότι τα ξύλα δεν παίζουν τόσο μεγάλο ρόλο στον ήχο της κιθάρας όσο οι μαγνήτες. Αυτό μού φαίνεται λογικό αφού η ηλεκτρική κιθάρα δεν παράγει ήχο με τον ίδιο τρόπο όπως η ακουστική, στην οποία το ηχείο κάνει όλη τη διαφορά. Εξάλλου το γεγονός ότι αρκετοί αγοράζουν φτηνές (σχετικά) κιθάρες τις οποίες στη συνέχεια εξοπλίζουν με καλύτερης ποιότητας μαγνήτες φαίνεται να επιβεβαιώνει αυτή την άποψη. Από την άλλη τα ξύλα μιας κιθάρας δεν είναι δυνατόν να μην έχουν κανένα ρόλο στη διαμόρφωση του ήχου, αν όχι ποιοτικά, τουλάχιστον από πλευράς χροιάς και sustain. Σε τελική ανάλυση βέβαια η "ποιότητα" του ήχου είναι και θέμα υποκειμενικό.

Καλύτερα όμως να μάς πουν τη γνώμη τους όσοι είναι πραγματικά γνώστες του αντικειμένου...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
25 Απαντήσεις
9841 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/09, 23:21
από woodaki
6 Απαντήσεις
4765 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/07, 01:36
από sakman
6 Απαντήσεις
4126 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/09, 00:17
από gers
21 Απαντήσεις
9240 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/08, 00:11
από PanouleXxX
8 Απαντήσεις
5978 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/09, 17:24
από Γεννημενος Κιθαρίστας!!!
42 Απαντήσεις
17319 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/03/11, 03:34
από Gabriel6th
3 Απαντήσεις
4372 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/02/12, 22:32
από geopaok
5 Απαντήσεις
3861 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/12, 23:54
από Απόλλων
0 Απαντήσεις
2516 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/07/13, 23:58
από kostas4
0 Απαντήσεις
2908 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/01/15, 12:11
από AnimaPura