Σελίδες:
  • #1 από SirBlackBass στις 01 May 2009
  • Ποιές χορδές προτιμάτε να χρησιμοποιείτε? 8α ή8ελα να ακούσω γνώμες μιας και δεν εχω τα λεφτά να τις δοκιμάσω μια μια.
  • #2 από Fteo στις 01 May 2009
  • D'addario XL Pro Steels Super Bright roundwound 40άρες. Δίνουν στο P μου απίστευτη χροιά!
  • #3 από Nikoubis στις 01 May 2009
  • DR Stainless Steel Lo-Riders 45-125.

    Με τα λεφτα που εχω δωσει δοκιμαζοντας χορδες μεχρι να καταληξω σε αυτες αγοραζα χαλαρα ενισχυτη...
  • #4 από SirBlackBass στις 01 May 2009
  • Εχω 40άρες Ernie Ball και 8έλω να αγοράσω 45άρες άλλα ρωτάω για να ξέρω πρίν το κάνω! :)
  • #5 από Nikoubis στις 01 May 2009
  • Στα υπ'οψιν οτι θα χρειαστει ρυθμιση το intonation και ισως και το truss rod.
  • #6 από SirBlackBass στις 01 May 2009
  • είναι και ένας λόγος που το κάνω για να κατεβεί το action. πείτε μου περισσότεροι συμβουλές για χορδές!!
  • #7 από EPALLE στις 01 May 2009
  • GHS Boommers 45αρες. για τα λεφτα τους οι καλυτερες (για μενα)
  • #8 από SirBlackBass στις 02 May 2009
  • ο κα8ε ένας έχει διαφορετική άποψη... δεν με βοη8άει πολύ αυτό!! βέβαια σκέφτομαι να πάρω τις signature του trujillo. τι λέτε?
    Trujillo η DR?
    Αποφάσισα. Trujillo, DR ή Elixir??
  • #9 από Nikoubis στις 02 May 2009
  • ο κα8ε ένας έχει διαφορετική άποψη... δεν με βοη8άει πολύ αυτό!!

    Αν καποιες χορδες ηταν αντικειμενικα καλυτερες απο ολες τις αλλες, τοτε ολοι με αυτες θα παιζαμε. Ομως το ποιες αρεσουν στον καθενα τοσο ηχητικα οσο και σαν αισθηση στο χερι ειναι κατι το υποκειμενικο. Εγω για παραδειγμα μισω τον ηχο και την αισθηση των Elixir και λατρευω τις DR, ομως αυτο ουτε κανει τις Elixir κακες χορδες, ουτε τις DR τις καλυτερες του κοσμου. Οποτε, καταλαβαινεις πως μονο αποψεις μπορουμε να προσφερουμε, οι οποιες κατα πασα πιθανοτητα θα ειναι διαφορετικες. ;)

  • #10 από Newbie Bass στις 03 May 2009
  • Το ποιες χορδες θα παρεις εξαρτατε απο το τροπο που παιζεις απο το τι παιζεις μεχρι και απο τους μαγνητες που εχεις.Εγω χρεισιμοποιω Elixir ή D'addario XL και παντα 40αρες.
  • #11 από SirBlackBass στις 04 May 2009
  • Για p-bass basswood με p-bass μαγνήτες τι 8α συστήνατε?
  • #12 από SirBlackBass στις 04 May 2009
  • με τα λεγόμενα του newbie bass πάντα...
Σελίδες: