Αποστολέας Θέμα: Πρόγραμμα drum machine  (Αναγνώστηκε 16134 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dandelion

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Πρόγραμμα drum machine
« στις: 08/04/08, 13:32 »
Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς προγραμματάκι drum machine, απλό γιά εξάσκηση στην κιθάρα.
Το θέλω απλά να παίζει, και να κάνω practice στην κιθάρα, ιδίως με ένα φίλο που είναι μπασίστας θα μας βοηθήσει πολύ.


Αποσυνδεδεμένος sanders

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #1 στις: 08/04/08, 14:42 »
ενα πολυ καλο προγραμμα ειναι το acoustica beatcraft πολυ καλο προγραμμα και με πολλες δυνατοτητες... δοκιμασε το. ;)

Αποσυνδεδεμένος dandelion

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #2 στις: 08/04/08, 15:39 »
Πρώτα ευχαριστώ,
Το αγοράζω από κάπου ή το κατεβάζω ? και αν το πρώτο ξέρεις τιμή ?

Αποσυνδεδεμένος sanders

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #3 στις: 09/04/08, 03:28 »
μην το αγορασεις για κανενα λογο. Κατεβασε το μεσω μtorrent (προγραμμα, αν δεν το εχεις googlare το και θα βρεις site να το κατεβασεις) απο το www.torrentz.com. Αν εχεις απορια πες.... ;)

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #4 στις: 09/04/08, 09:29 »
Κοίτα το Midi Drum Rhythm Generator. Απλό και εύκολο στη χρήση, μπορείς να φτιάξεις ότι ρυθμό θέλεις ή να χρησιμοποιήσεις τους ρυθμούς που έχει ήδη και να τους μετατρέψεις ανάλογα. Επίσης είναι freeware, οπότε δεν θα χρειαστεί να μπλέξεις με torrents κλπ. Πιστεύω ότι για το σκοπό που το θέλεις θα είναι υπεραρκετό.

Aν θέλεις έτοιμα midi files για drums, ψάξε εδώ. Δεν είναι free, αλλά από τη σελίδα μπορείς να κατεβάσεις μεγάλο αριθμό samples χωρίς να πληρώσεις τίποτα.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος dandelion

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #5 στις: 09/04/08, 10:29 »
Το acoustica το ψάχνω μήπως μπορέσω και το κατεβάσω ολόκληρο, γιατί το free δεν έχει έτοιμους ρυθμούς.
Απ΄ότι φαίνεται εύκολα φτιάχνεις κάτι μόνος σου αλλά γιά την ώρα θα χρειαζόμουνα έτοιμα τέμπο γιά εξάσκηση.
Το ίδιο και το midi drum, δεν έχει καν την δυνατότητα αλλαγής ταχύτητας.



Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #6 στις: 09/04/08, 18:32 »
Δες και το Fruity loops...ειναι πολύ απλό και κάνει δουλειά...\

Μετά για πιο extreme αλλά τελείως αληθοφανή τύμπανα πας σε ezdrummer ;)
για κατέβασμα ισχύουν τα ίδια με πάνω
.......sex fai skata kai ypnos!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #7 στις: 09/04/08, 21:12 »
Το acoustica το ψάχνω μήπως μπορέσω και το κατεβάσω ολόκληρο, γιατί το free δεν έχει έτοιμους ρυθμούς.
Απ΄ότι φαίνεται εύκολα φτιάχνεις κάτι μόνος σου αλλά γιά την ώρα θα χρειαζόμουνα έτοιμα τέμπο γιά εξάσκηση.
Το ίδιο και το midi drum, δεν έχει καν την δυνατότητα αλλαγής ταχύτητας.

Αν εννοείς το Midi Drum Rhythm Generator, φυσικά και έχει δυνατότητα αλλαγής ταχύτητας από 30 μέχρι 240 bpm. Αν πάλι χρειάζεσαι έτοιμoυς ρυθμούς, κοίτα το άλλο link που σού έδωσα.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος dandelion

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #8 στις: 11/04/08, 13:40 »
Ok το ψάχνω.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #9 στις: 12/04/08, 15:17 »
Τις προάλλες, έπεσε τυχαία το μάτι μου στο συγκεκριμένο post και είπα να δοκιμάσω το ezdrummer.. Συνήθως χρησιμοποιώ fruit loops για drums αν και ομολογώ ότι δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα.. Λοιπόν αφού εγκατέστησα το ezdrummer με το cubase σαν host, παρατήρησα ότι ο ήχος μου παραμόρφωνε και έσπαγε (φανταστείτε πως ακούγονται τα mp3 όταν ο υπολογιστής έχει φτάσει στα όρια της Ram του) ενώ το volume δεν ήταν καθόλου ψηλά, ούτε σημάδια clipping φαινόντουσαν.. Για να το τσεκάρω περαιτέρω, έβαλα και την Mackie Satellite κάρτα ήχου για να δοκιμάσω το ezdrummer αντί της on-board sound card.. Τα ίδια ακριβώς.. "Σπάσιμο" ήχου λες και ζοριζόταν το laptop.. Στο task manager δεν είχα προβλήματα, όλα καλά.. Είπα μήπως φταίνε τα ηχεία.. Δοκίμασα και με ακουστικά και πάλι τα ίδια.. Επειδή από τα λίγα που είδα διέκρινα ότι είναι πολύ καλό προγραμματάκι, θα ήθελα να το χρησιμοποιήσω, αλλά το πρόβλημα αυτό με αποθαρρύνει..

Μήπως κάποιος είχε παρόμοιες εμπειρίες με το ezdrummer?

Αποσυνδεδεμένος Harrucci

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • compresora prin i... meta?
    • Προφίλ
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #10 στις: 14/04/08, 13:38 »
respect στα ΕΖ drummer...τα χρησιμοποιω κατα κορον και δεν μου εχουν παρσουσιασει το παραμικρο... faser μηπως ειναι προβηλματικο το αρχειο που κατεβασες? ή ο υπολογιστης σου ειναι αργος και ζοριζεται? απο την αλλη δεν ειναι και ιδιατερα βαρυ προγραμμα το EZ... δοκιμασε να το κατεβασεις και απο αλλου...αξιζει τον κοπο

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #11 στις: 14/04/08, 13:45 »
Τις προάλλες, έπεσε τυχαία το μάτι μου στο συγκεκριμένο post και είπα να δοκιμάσω το ezdrummer.. Συνήθως χρησιμοποιώ fruit loops για drums αν και ομολογώ ότι δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα.. Λοιπόν αφού εγκατέστησα το ezdrummer με το cubase σαν host, παρατήρησα ότι ο ήχος μου παραμόρφωνε και έσπαγε (φανταστείτε πως ακούγονται τα mp3 όταν ο υπολογιστής έχει φτάσει στα όρια της Ram του) ενώ το volume δεν ήταν καθόλου ψηλά, ούτε σημάδια clipping φαινόντουσαν.. Για να το τσεκάρω περαιτέρω, έβαλα και την Mackie Satellite κάρτα ήχου για να δοκιμάσω το ezdrummer αντί της on-board sound card.. Τα ίδια ακριβώς.. "Σπάσιμο" ήχου λες και ζοριζόταν το laptop.. Στο task manager δεν είχα προβλήματα, όλα καλά.. Είπα μήπως φταίνε τα ηχεία.. Δοκίμασα και με ακουστικά και πάλι τα ίδια.. Επειδή από τα λίγα που είδα διέκρινα ότι είναι πολύ καλό προγραμματάκι, θα ήθελα να το χρησιμοποιήσω, αλλά το πρόβλημα αυτό με αποθαρρύνει..

Μήπως κάποιος είχε παρόμοιες εμπειρίες με το ezdrummer?
Μου ακούγεται σαν πρόβλημα με τον buffer της κάρτας ήχου. Δοκίμασε να το ανεβάσεις λίγο.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #12 στις: 14/04/08, 14:43 »
Τις προάλλες, έπεσε τυχαία το μάτι μου στο συγκεκριμένο post και είπα να δοκιμάσω το ezdrummer.. Συνήθως χρησιμοποιώ fruit loops για drums αν και ομολογώ ότι δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα.. Λοιπόν αφού εγκατέστησα το ezdrummer με το cubase σαν host, παρατήρησα ότι ο ήχος μου παραμόρφωνε και έσπαγε (φανταστείτε πως ακούγονται τα mp3 όταν ο υπολογιστής έχει φτάσει στα όρια της Ram του) ενώ το volume δεν ήταν καθόλου ψηλά, ούτε σημάδια clipping φαινόντουσαν.. Για να το τσεκάρω περαιτέρω, έβαλα και την Mackie Satellite κάρτα ήχου για να δοκιμάσω το ezdrummer αντί της on-board sound card.. Τα ίδια ακριβώς.. "Σπάσιμο" ήχου λες και ζοριζόταν το laptop.. Στο task manager δεν είχα προβλήματα, όλα καλά.. Είπα μήπως φταίνε τα ηχεία.. Δοκίμασα και με ακουστικά και πάλι τα ίδια.. Επειδή από τα λίγα που είδα διέκρινα ότι είναι πολύ καλό προγραμματάκι, θα ήθελα να το χρησιμοποιήσω, αλλά το πρόβλημα αυτό με αποθαρρύνει..

Μήπως κάποιος είχε παρόμοιες εμπειρίες με το ezdrummer?
Μου ακούγεται σαν πρόβλημα με τον buffer της κάρτας ήχου. Δοκίμασε να το ανεβάσεις λίγο.
Thx Fteo.. Το πρόβλημα λύθηκε.. Είχε να κάνει με το buffer αφενώς, αλλά και με κάτι προγράμματα που κατανάλωναν αρκετή μνήμη.. Μάλλον είμαι για καινούργια RAM :(..

Αποσυνδεδεμένος Harrucci

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • compresora prin i... meta?
    • Προφίλ
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #13 στις: 14/04/08, 15:54 »
ενα σχολιο μονο... οτι μνημη και να εχεις...αφενος οταν ανοιγεις το qbase κλεινεις ολα τα αλλα προγραμματα(προσωπικα κλεινω και το antivirus ::))...αφετερου οταν κανεις τις εγγραφες σου αρχικα, επιλεγεις μεσα απο το qbase χαμηλο latency για να εχεις την ελαχιστη καθυστερηση (με μεγιστη καταναλωση CPU ομως)...
στα επομενα σταδια της μιξης δεν χρειαζεσαι χαμηλο latency... οσο λοιπον επεξεργαζεσαι τα καναλια σου και τα φωρτωνεις με plug in φροντισε σταδιακα να αυξανεις την καθυστερηση της καρτας (μαλλον αυτο πρεπει να ειναι το buffer που αναφερθηκε) για να πεφτει η καταναλωση της CPU...ειναι πολυ σημαντικο!  :Dριχνει κατα πολυ την καταναλωση της CPU...βεβαια και αυτο εχει τα ορια του στην χρηση του αφου απο ενα σημειο και μετα δημιουργει προβλημα λογω καθυστερημενης αναγνωσης των εγγραφών :'(

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #14 στις: 14/04/08, 16:01 »
ενα σχολιο μονο... οτι μνημη και να εχεις...αφενος οταν ανοιγεις το qbase κλεινεις ολα τα αλλα προγραμματα(προσωπικα κλεινω και το antivirus ::))...αφετερου οταν κανεις τις εγγραφες σου αρχικα, επιλεγεις μεσα απο το qbase χαμηλο latency για να εχεις την ελαχιστη καθυστερηση (με μεγιστη καταναλωση CPU ομως)...
στα επομενα σταδια της μιξης δεν χρειαζεσαι χαμηλο latency... οσο λοιπον επεξεργαζεσαι τα καναλια σου και τα φωρτωνεις με plug in φροντισε σταδιακα να αυξανεις την καθυστερηση της καρτας (μαλλον αυτο πρεπει να ειναι το buffer που αναφερθηκε) για να πεφτει η καταναλωση της CPU...ειναι πολυ σημαντικο!  :Dριχνει κατα πολυ την καταναλωση της CPU...βεβαια και αυτο εχει τα ορια του στην χρηση του αφου απο ενα σημειο και μετα δημιουργει προβλημα λογω καθυστερημενης αναγνωσης των εγγραφών :'(
Εύστοχο το σχόλιο σου και σε ευχαριστώ για τις συμβουλές ;).. Μήπως θυμάται κανείς ένα προγραμματάκι που τεστάρει τον υπολογιστή σου για να δει μέχρι πόσα ταυτόχρονα κανάλια "αντέχει";

Αποσυνδεδεμένος Pandemonium

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #15 στις: 18/04/08, 17:35 »
Υπαρχει καποιος που εχει φτιαξει η βρει ετοιμα patterns για ballads-blues-rock για το acoustica beatcraft?ψιλοεπειγει
I'm to old for this nuts...!

Αποσυνδεδεμένος Pandemonium

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #16 στις: 22/04/08, 12:49 »
Κανεις?? :(
I'm to old for this nuts...!

Αποσυνδεδεμένος katatonia

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
  • This lie could be so real..
    • Προφίλ
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #17 στις: 14/06/08, 16:52 »
Εγώ παιδιά χρησιμοποιώ το ezdrummer,είναι ότι πιο αληθοφανές έχω ακούσει μέχρι στιγμής όσο αφορά τον ήχο των drums.
Πρόσφατα έμαθα και για ένα άλλο το BFD (http://www.fxpansion.com/index.php?page=1) είναι 5 dvd!!Το έχω βάλει να κατεβαίνει άλλα μάλλον του χρόνου θα το έχω..
Melancholy,still my desire,O' let my heart by thee inspire..

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #18 στις: 15/06/08, 01:03 »
Εγώ γενικά ηχογραφώ multitrackοειδώς στο Cool Edit Pro.. Τι να κατεβάσω για να φτιάχνω ξεχωριστώ track ή tracks με τα ντραμς;
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #19 στις: 15/06/08, 01:41 »
Μια ακομη λυση ειναι τα ετοιμα loops τα οποια περιλαμβανουν εκτος απο φρασεις με ντραμς ,και φρασεις με μπασο, κιθαρες και αλλα οργανα, ξεχωριστα ή ολα μαζι κλπ.Θα βρειτε απειρα πακετα στο ιντερνετ για κατεβασμα.Περυσι θυμαμαι ειχα κατεβασει κανα 2 dvd και ειχα ξεκινησει να γραφω κομματι με λουπες στο Cubase.Το
 Cubase εχει τη μηχανη Warp που αλλαζει το τεμπο της λουπας που δουλευετε αν δεν σας καλυπτει το τεμπο που ειχε απο μονη της.Παρολα αυτα πιο καλο αποτελεσμα στην συγκεκριμενη δουλεια κανει το "Ableton Live 7" ,ενα προγραμμα με πολυ καλυτερη και ευχρηστη warp engine.Ειχα φτιαξει περυσι ενα ωραιο 3λεπτο με ντραμς απο λουπες. 
Eπισης αρκετα ικανοποιητικα ντραμς εχει το Groove Agent 2 της Steinberg το οποιο εχω επισης χρησιμοποιησει και λειτουργει και μονο του ανεξαρτητα, αν δεν θελετε να εγκαταστησετε το Cubase.
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #20 στις: 22/07/08, 16:03 »
Μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει Pack για ezdrummer με Brush Set (σκουπάκια και τζαζ style γενικά);

Αποσυνδεδεμένος PanouleXxX

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #21 στις: 06/08/08, 21:13 »
Παιδια με ενδιαφερει το θεμα. Εστω οτι εχω βγαλει ενα κομματι μεταλ δικο μου στην κιθαρα και θελω να του βαλω drums. Δεν θελω ομως να παιζει το ιδιο πραγμα στα drums ολη την ωρα. Ξερετε, να εχει 2,3 διαφορετικους ρυθμους μεσα. Αυτο πως το κανω ; Γινεται με αυτα τα προγραμματα ;

Μπορει καποιο παλικαρι να περιγραψει λιγο πανω κατω πως το κανει με απλα λογια και συντομα.

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #22 στις: 07/08/08, 12:57 »
Κοίτα, με ένα πρόγραμμα, το ezdrummer, μπορείς να το κάνεις αυτό. Για σένα συγκεκριμένα που παίζεις μέταλ, υπάρχει ένα πακέτο, το Drum kit from hell, που είναι ειδικό για μέταλ. Αυτό το πρόγραμμα, εκτός από ήχους, έχει και ρυθμούς και fills σε μορφή mid και είναι πάρα πολλοί. Οπότε, κάθεσαι, τους ακούς και όποιος σου αρέσει τον βάζεις, μετά βάζεις έναν άλλο, μετά ένα fill που να σου αρέσει.
Κι επειδή παίζει με αρχεία mid, αν θες (και ξέρεις φυσικά), μπορείς να φτιάξεις και δικούς σου ρυθμούς (συνήθως φτιάχνω δικούς μου), ή να πας να πειράξεις τους ρυθμούς που με drag & drop έχεις βάλει στο κομμάτι σου σε όποια μέτρα θες, για να σπάς την οποιαδήποτε μονοτονία που πιστεύεις ότι μπορεί να υπάρχει ;-)

Αποσυνδεδεμένος sofitia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κλασική κιθάρα
    • Προφίλ
    • http://clubs.pathfinder.gr/tetradiakitharas?bcseed=1256914726_11423
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #23 στις: 31/01/10, 17:15 »
όντος το acoustica beatcraft είναι πολύ εύχρηστο πρόγραμμα  αλλα δεν είναι  free
ξέρετε κάποιο free?  ???  που να κάνει την ίδια δουλεία?  ;D
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΑΝΤΕΧΕΙ

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Πρόγραμμα drum machine
« Απάντηση #24 στις: 12/02/10, 12:58 »
όντος το acoustica beatcraft είναι πολύ εύχρηστο πρόγραμμα  αλλα δεν είναι  free
ξέρετε κάποιο free?  ???  που να κάνει την ίδια δουλεία?  ;D


Έχεις ΠΜ

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
5228 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/11/05, 01:03
από freemind
6 Απαντήσεις
4433 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/09/05, 13:32
από freemind
76 Απαντήσεις
52699 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/02/10, 23:32
από freemind
drum machine

Ξεκίνησε από AndreasD. Εφέ

11 Απαντήσεις
5000 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/08/08, 14:13
από AndreasD.
6 Απαντήσεις
4115 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/10, 23:40
από freemind
0 Απαντήσεις
4175 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/13, 21:00
από gers
3 Απαντήσεις
7015 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/16, 23:25
από realguru
Drum machine vs Zoom R8

Ξεκίνησε από cbk Κρουστά

6 Απαντήσεις
31404 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/14, 23:36
από cbk
11 Απαντήσεις
32477 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/08/15, 22:14
από vartanis
5 Απαντήσεις
4495 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/03/18, 17:14
από kiwi