Ψηφοφορία

Σας αρεσε αυτο που ακουσατε στο www.meres.gr?

Υπερβολικα καλο
7 (17.1%)
Πολυ καλο
14 (34.1%)
Αρκετα καλο
6 (14.6%)
Ετσι κι ετσι
5 (12.2%)
Αδιαφορο
9 (22%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 41

Αποστολέας Θέμα: "ΜΕΡΕΣ" Νεο αιμα στην ελληνικη rock σκηνη!!!www.meres.gr  (Αναγνώστηκε 19456 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Srv85

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • myspace.com/panagiotisavgerinos
Οι "ΜΕΡΕΣ" κυκλοφορησαν την πρωτη δισκογραφικη τους δουλεια με τιτλο "Παντοτινη Χαραγματια".
Αποσπασματα απο τον δισκο θα βρειτε στην διευθυνση www.meres.gr.Καλοδεχουμενες οποιες κριτικες,καλες η κακες!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 24/06/07, 17:08 από Srv85 »

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Επίσης,κάποιες πληροφορίες για τις ΜΕΡΕΣ,μπορείτε να διαβάσετε στις ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ,ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ,ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ στην ανακοίνωση   ΑΠΟΨΕ ΜΕΡΕΣ LIVE ΣΤΑ 5/4.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος chrisgtr

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
  • ***Funk U***
    • Προφίλ
Πολυ καλη μπαντα και πολυ καλος δισκος!!! Αξιολογη προσπαθεια. :o
Remember, remember the fifth of November,
gunpowder, treason and plot,
I see no reason why gunpowder treason
should ever be forgot.
Guy Fawkes, Guy Fawkes,
'twas his intent
to blow up the King and the Parliament.

Αποσυνδεδεμένος agrypnos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ΕΧΟΥΜΕ 2007 εχετε μεινει πολυ πολυ πισω...αν εβγενε αυτος ο δισκος την εποχη του 80 κατι θα ελεγε,τωρα sorry ερασιτεχνικο με την κακη ενοια ...χωρις φαντασια μουσικα και στιχουργικα,και η φωνη τιποτα ιδιαιτερο.
p.o.y(proof-of-youth)

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Κρινοντας τη πορεια του ελληνικου ροκ εγω προσωπικα δεν εχω δει και επαναστατικα βηματα...
Αλλωστε αν κατι ειναι καλο δεν ειναι ποτε ντεμοντε...(Πολλες μπαντες το μαρτυρουν αυτο)

Τα τραγουδια ειναι πολυ καλα... ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος batattitude

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Λοιπον εγω ακουσα το δισκο ολοκληρο και οχι μονο απο το σαιτ και εχει καποια πολυ καλα κομματια.Οι Δροσουλιτες και οι Τρεις Ιππεις ειδικα ειναι κομματαρες.Οι κιθαρες επισης μου εκαναν πολυ καλη εντυπωση.Οι φωνες θελουνε δουλεια χωρις να ειναι κακες.

Αποσυνδεδεμένος Srv85

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • myspace.com/panagiotisavgerinos
Ευχαριστουμε γαι τα καλα λογια!!Ερχεται και το δευτερο!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΠΙΘΙΑΝΟΣ

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Ευχαριστουμε γαι τα καλα λογια!!Ερχεται και το δευτερο!!!!!!!!!

Το δεύτερο θα είναι κορυφαίο. Αναμφισβήτητα.

Αποσυνδεδεμένος Φελίσια

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Ουάου!!! Ωραία μουσική, ωραίοι στίχοι, περιμένω το δεύτερο και κάτι άκουσα για video clip, άντε παιδιά πότε με το καλό:

Αποσυνδεδεμένος sovaros diskokritikos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
πολυ  καλη προσπαθεια θα ελεγα. ριφφ που σου μενουν,  μερικά πολύ καλά σολα και γενικα μουσικη που σου "κολλαει". ΟΙ στιχοι πολυ καλοι με σαφη ρομαντικο προσανατολισμό με την καλη έννοια , καμια σχεση με την τρεχουσα ροκ κατασταση του τυπου "βαριεμαι που ζω" ή "κακουργα κοινωνια" ή "εγώ ειμαι πολυ κακος και ολοι εσεις που με ακουτε ειστε κακομοιρηδες". συναισθημα και ευαισθησια σε σωστες δοσεις. αυτο νομίζω βγαινει και απο τον τροπο που εχουν τραγουδηθει τα κομματια. οι φωνες ειναι καθαρες και συμπαθητικες.
καλυτερες στιγμες του CD: "άλλη μια νυχτα", "φτηνη παρηγοριά", οι "τρεις ιππεις" .
πιο αδυναμα τραγουδια τα: "λογια", "γλυκο κρασι" και το "μερες"

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Ουάου!!! Ωραία μουσική, ωραίοι στίχοι, περιμένω το δεύτερο και κάτι άκουσα για video clip, άντε παιδιά πότε με το καλό:
Τα γυρίσματα του clip θα γίνουν μέσα στον Νοέμβριο και θα είναι έτοιμο το Δεκέμβριο...Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος vitalij

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Πολύ καλή δουλειά παίδες!!!Οι στίχοι είναι απίστευτοι και τα solos πολύ καλά!!Εύγε στον κιθαρίστα!!Η παραγωγή μέτρια.

Αποσυνδεδεμένος skia

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μιλώντας ως απλός ακροατής που ακούει τα τραγούδια χωρίς να κρίνει κατα πόσο η παραγωγή ήταν τέλεια ή κατα πόσο το ριφάκι ητανε τρελλά ψαγμένο θα έλεγα ότι αυτός ο δίσκος με άγγιξε πραγματικά με τα κομμάτια του.Ο σκοπός του τραγουδιού είναι να αγγίξει την ψυχή σου..ειδικά τα:
άλλη μια νύχτα,αν είχα,ίσως αν μ'αγαπούσες..Και η μουσική αλλά και η φωνή έχουν μία ξεχωριστή ταυτότητα και μία ειλικρίνια!Καλή συνέχεια παιδιά και γερά! ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος constantinos9

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Σαν να ακούω εδώ και 15 χρόνια το ίδιο τραγούδι για εκατομμυριοστή φορά, δεν αντέχω άλλο αυτο το παραμύθι με το ελληνικό ροκ. Ημαρτον πια, δε φταίτε εσείς ρε παιδιά αλλά σας περνει και εσας η μπάλα. Λίγο φαντασία ρε γ**ώτο δεν αντέχεται άλλο αυτό το πράγμα, τι μιζέρια είναι αυτή με τους ατάλαντους τους έλληνες ρεεεεεεε....

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Θέλω σε αυτό το σημείο να ευχαριστήσω ειλικρινά όλα τα παιδιά για τα σχόλια τους ,θετικά ή αρνητικά και το λέω αυτό, γιατί μόνο και μόνο ότι ασχολείστε,είναι καταπληκτικό για μας . ;) Επίσης πολύ σύντομα ,θα είμαι σε θέση να σας δώσω και την ηλεκτρονική διεύθυνση,που θα μπορέσετε να δείτε και το πρώτο μας video clip .Έτσι θα έχετε μια άποψη και για την αισθητική της μπάντας. Keep on rockin' 8)
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Το video clip είναι έτοιμο και μπορείτε να το δείτε στο www.myspace.com/meresmeres .
Πείτε μας τη γνώμη σας και για το clip.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Ακουσα το κομματι στο σπεις.Ομορφο ειναι.Ωραια φωνητικα αρκετα ωραιες κιθαρες.Οχι τιποτα το πολυ πρωτοτυπο αλλα ωραιο.Εν συνεχεια θα ακουσω και αλλα απο το σαιτ.

Παιδια πραγματικα αν εσεις απο το γκρουπ εχετε κανει 20υς και 3ους λογαρισμους ειναι μεγαλη βλακεια..Αν οχι οκ.. :(
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Ακουσα το κομματι στο σπεις.Ομορφο ειναι.Ωραια φωνητικα αρκετα ωραιες κιθαρες.Οχι τιποτα το πολυ πρωτοτυπο αλλα ωραιο.Εν συνεχεια θα ακουσω και αλλα απο το σαιτ.

Παιδια πραγματικα αν εσεις απο το γκρουπ εχετε κανει 20υς και 3ους λογαρισμους ειναι μεγαλη βλακεια..Αν οχι οκ.. :(
Δύο και τρεις λογαριασμοί άπ'όσο ξέρω δεν υπάρχουν .Κάποιοι φίλοι που γίναν μέλη και γράψαν κάτι ναι...Και μάλλον τα καλά όπως είναι φυσικό...Αυτό που έχει σημασία ,είναι οι αντικειμενικές απόψεις και αυτές τις θέλουμε πολύ.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Τώρα και στο youtube.
www.youtube.com/watch?v=rOGuJ7d4jW8
. Τέρμα η διαφήμιση ,αυτό ήταν ,τώρα όλο δικό σας... :-*
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος batattitude

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Macmisia το είδα το βίντεο στo myspace . Ωραίο είναι πραγματικά.Απλά έχω μια ένσταση για το "Μέρες" που διαλέξατε να κάνετε βίντεο...Πιστεύω ότι είχατε καλύτερα κομμάτια.Anyway...Αυτά 8)

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
το δισκακι το ακουσα αρκετες φορες ..
ειναι μια αξια δουλεια ..
Ενα συνοθύλευμα  απο παλια τραγουδια .. ενα best of μεχρι εδω των συνθετων του γκρουπ ..
Ειναι άξια γιατι τα τραγουδια ειναι γραμμενα απο τη ψυχουλα των παιδιων και σιγουρα οταν γραφοντουσαν, γραφοντουσαν οχι για εμπορικους σκοπους αλλα για να εκφρασουν ενα συναισθημα .. να σφραγισουν μια εποχη..
Οι Μερες θα μας δειξουν "το δικό τους σημερα" απο εδω και περα.. (@ constantinos9 )
και οι βασεις που βαλανε ειναι γερες!    - και η ευθυνη μεγαλη -
Στους επικριτες τους θα απαντησω .. "γιαυτό το λογο εχουν κανει θραυση τα σκυλαδικα .. γιατι ειμαστε που ειμαστε ελαχιστοι που απαρτιζουμε και τροφοδοτουμε με το αιμα μας την ελληνικη σκηνη, χωρις τη βοηθεια κανενος.. αν δε στηριξουμε ο ενας τον αλλο, θα μας φανε τα σκυλια, και η σημαια θα πεσει .."
Μακαρι να υπηρχαν αλλα 40 συγκροτηματα σα τις μερες, που εχουν δινουν ψυχουλα στα τραγουδια τους και χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια σε αγγιζουν"
θα συμφωνησω απολυτα με τη skia .. "Ο σκοπός του τραγουδιού είναι να αγγίξει την ψυχή σου.."
και προσωπικα, ξερω ψυχες που οι μερες τις αγγιξαν!
και αυτό ειναι επιτυχια  ;)
Δυναμη και Πιστη μερες ..
Τα καλυτερα ερχονται  :)
« Τελευταία τροποποίηση: 03/06/08, 12:27 από Σκίρων »

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Τόλη μου σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.Για μένα η ουσία βρίσκετε ακριβώς σε αυτό.Στους "χαλεπούς" καιρούς που διανύει το Ελληνικό ροκ,αυτό που χρειάζετε είναι να στηρίζουμε την προσπάθεια ,όλων αυτών των παιδιών που με προσωπικές προσπάθειες και έξοδα ,προσπαθούνε να  κρατήσουν τη σημαία ψηλά.Έχουμε επιλέξει όλοι το δύσκολο,να παίζουμε ροκ στην Ελλάδα.Θα μπορούσαμε ανετότατα να το γυρίσουμε στο σκυλάδικο και γιατί όχι να κονομήσουμε κιόλας,αλλά η ψυχή μας άλλα μας λέει...Δε θα πω ότι οι "Μέρες" είναι η καλύτερη μπάντα της Ελλάδας.Υπάρχουν σίγουρα αρκετές που είναι καλύτερες.Αν όμως δεν υποστηρίξουμε το Ελληνικό ροκ,δεν θα τους δώσουμε ποτέ την ευκαιρία να "λάμψουν".Οι "Μέρες" κάνουν ότι κάνουν με ειλικρίνεια,αξιοπρέπεια και χωρίς κανένα άγχος για επιτυχία.Μόνο και μόνο ότι κάνουμε αυτό που ακριβώς αγαπάμε είναι η μεγαλύτερη επιτυχία για εμάς.Για εμένα προσωπικά είναι ισάξιο και με τον οποιοδήποτε "χρυσό" ή "πλατινένιο" δίσκο.Όταν ήμουν 16,17 χρονών καθόμουνα αργά στο σπίτι μου με τα ακουστικά μου και,άκουγα τραγούδια που με "ταξίδευαν",τραγούδια που κυριολεκτικά με έκαναν να ανατριχιάζω και έκαναν μέσα μου να ξεχύνονται άπειρα συναισθήματα.Άν έστω και ένα παιδί από τα 200-300 που έχουν αγοράσει το δίσκο ή έχουν "κατεβάσει" κάποιο τραγούδι ,αισθάνετε το ίδιο με τη μουσική μας,τότε εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Έχω πετύχει. :)
« Τελευταία τροποποίηση: 03/06/08, 14:13 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
θα τα πουμε στο φεσιβαλ της ΚΝΕ....

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
θα τα πουμε στο φεσιβαλ της ΚΝΕ....

Λυπάμαι ειλικρινά,αλλά το live στο Μενίδι ακυρώθηκε,λόγω μεγάλης...συμμετοχής!
Επίσης να ενημερώσω ότι εκτός του www.meres.gr ,υπάρχουν και άλλα τραγούδια από το πρώτο μας δίσκο που μπορείτε να ακούσετε στα www.myspace.com/meresmakis και www.myspace.com/meresmeres .Κάντε μια επίσκεψη και εκεί για μια πιο ολοκληρωμένη άποψη.Θα τα πούμε επίσης και από κοντά στις 27 και 28 Ιουνίου σε live που θα ανακοινώσουμε σύντομα...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Πολύ όμορφα τα τραγούδια σας! Καλή συνέχεια!  :)
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1886 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/06/07, 17:34
από Srv85
39 Απαντήσεις
17411 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/08, 09:13
από mick77
7 Απαντήσεις
4968 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/11/08, 23:39
από Νεφελοβάτης
12 Απαντήσεις
6996 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/07/09, 02:02
από Aganippi
64 Απαντήσεις
22057 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/05/10, 07:08
από gkou
2 Απαντήσεις
5004 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/10, 14:41
από themos
6 Απαντήσεις
3366 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/03/10, 18:17
από blackmorefan
6 Απαντήσεις
3539 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/01/11, 12:44
από Eagle Of Kamelot
3 Απαντήσεις
2522 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/11, 17:45
από s.s.
2 Απαντήσεις
2954 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/10/11, 17:15
από freemind