Αποστολέας Θέμα: Ποια η γνωμη σας για τον Alice Cooper?  (Αναγνώστηκε 14338 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ποια η γνωμη σας για τον Alice Cooper?
« Απάντηση #25 στις: 19/06/05, 09:36 »
Ναι μην τυχον και ανυσηχησετε. Kiratzοharri ακου εσυ τον Alice Cooper και μην ακους κανενα..
Τον ακουω τον ακουω!Δεν ξερω ιδιως καποια τραγουδια του μου αρεσουν πολυ καποια αλλα ειναι  ψιλοπατατες(για μενα ετσι..)
Και αλλη μια ερωτηση ποιο ηταν το τελευταιο του σιντι?Ηταν καλο?
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Ποια η γνωμη σας για τον Alice Cooper?
« Απάντηση #26 στις: 19/06/05, 13:28 »
Ναι ρε φιλε, μεγαλη απωλεια.. Οι W.A.S.P ειναι μεγαλοι, και ο Αlice επισης.

Σαφως ειναι μεγαλη μπαντα...Απλα δε μου αρεσουν! Που ειναι το κακο?
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Necromayhem

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι Θεός.. Και γουστάρω τρελά..
    • Προφίλ
Απ: Ποια η γνωμη σας για τον Alice Cooper?
« Απάντηση #27 στις: 19/06/05, 15:03 »
Ναι μην τυχον και ανυσηχησετε. Kiratzοharri ακου εσυ τον Alice Cooper και μην ακους κανενα..
Τον ακουω τον ακουω!Δεν ξερω ιδιως καποια τραγουδια του μου αρεσουν πολυ καποια αλλα ειναι ψιλοπατατες(για μενα ετσι..)
Και αλλη μια ερωτηση ποιο ηταν το τελευταιο του σιντι?Ηταν καλο?

Εννοειται εχει και πατατες, καθως τα studio albums του ειναι παρα πολλα. Το τελευταιο του ειναι το ''The Eyes of Alice Cooper" το 2003. Θεωρειται καλο, αλλα φερνει προς τις πρωτες του δουλειες δλδ ''Killer" και ''Love it to Death" και οχι στο γνωστο ''Trash". Aλλα ειναι κλασσικη ροκια του '70..

Ναι ρε φιλε, μεγαλη απωλεια.. Οι W.A.S.P ειναι μεγαλοι, και ο Αlice επισης.

Σαφως ειναι μεγαλη μπαντα...Απλα δε μου αρεσουν! Που ειναι το κακο?

Δεν ειναι κακο. Απλα οπως το πες ειναι μεγαλη μπαντα..
When Death releases you from me, just let my corpse decay, unburied,
I do NOT deserve the luxury of a Grave..

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ποια η γνωμη σας για τον Alice Cooper?
« Απάντηση #28 στις: 19/06/05, 19:48 »
Αλλη μια ερωτηση:Πως συνδεονται ο Cooper με τους WASP?
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Necromayhem

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι Θεός.. Και γουστάρω τρελά..
    • Προφίλ
Απ: Ποια η γνωμη σας για τον Alice Cooper?
« Απάντηση #29 στις: 19/06/05, 23:25 »
Η ερωτηση σου ειναι λιγο αφελης. Προφανως παιζουν και οι δυο hard rock, που μοιαζει σε μερικες περιπτωσεις, και τα live show τους (kυριως στο παρελθον) ηταν αρκετα επεισοδειακα (κεφαλια απο αρνια,αιματα,γκομενες και τρεχα γυρευε) με τους W.A.S.P να ειναι αμεσα επηρεασμενοι απο τον Cooper στο ολο image..
When Death releases you from me, just let my corpse decay, unburied,
I do NOT deserve the luxury of a Grave..

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Απ: Ποια η γνωμη σας για τον Alice Cooper?
« Απάντηση #30 στις: 20/06/05, 14:20 »
οι W.A.S.P δε θα ταν αυτοι που 'ναι σημερα..

Κι αυτο θα ταν μεγαλη απωλεια ε???? ;D ;D :P

Ναι ρε φιλε, μεγαλη απωλεια.. Οι W.A.S.P ειναι μεγαλοι, και ο Αlice επισης. Τωρα οποιος καθεται και κρινει απο το image και δεν εχει ιδεα απο την μουσικη του οσο και των W.A.S.P ειναι αξιος της μοιρας του.. Καθαροαιμο ευθυ hard rock. Αν δεν βγαζαν αυτους τους υμνους τοτε, ιδιως ο Cooper που οριοθετησε μια σκηνη μονος του, οι Pain of Salvation και λοιποι ψαγμενοι (μην πω καμια κουβεντα) θα πλεκαν πουλοβερ σημερα.. Ακου το ομωνυμο W.A.S.P και αμα δεν το βρεις κλασσικο ε, τοτε καλυτερα να αλλαξεις μουσικη.. 

Εγραψες μεγαλε.Ευτυχως δλδ που υπαρχουν αυτες οι μπανταρες και τυποι σαν τον daniel gildenlow,mikael akerfeldt,adam jones , τυποι δλδ που παιζουν την "ψαγμενη" μουσικη (για να μην πεις και τπτ χειροτερο) , δεν εγιναν μοδιστρες.
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

Αποσυνδεδεμένος Necromayhem

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι Θεός.. Και γουστάρω τρελά..
    • Προφίλ
Απ: Ποια η γνωμη σας για τον Alice Cooper?
« Απάντηση #31 στις: 20/06/05, 16:04 »
Φιλε, δεν εχω τιποτα με τους Οpeth, τους Pain of Salvation, και λοιπους ψαγμενους προγκρεσιβαδες και μη.. Εχουν βγαλει πολυ αξιολογα πραγματα που τα ακουω κι ο ιδιος. Τα χω ομως μ'αυτους που σνομπαρουν τα πιο παλια και ''απλα'' ακουσματα, καθοτι ειναι της βαριας κουλτουρας και αναζητουν ταχα μου τραγουδια με ''βαθια'' νοηματα και προοδευτικες ατμοσφαιρες ..
When Death releases you from me, just let my corpse decay, unburied,
I do NOT deserve the luxury of a Grave..

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Απ: Ποια η γνωμη σας για τον Alice Cooper?
« Απάντηση #32 στις: 20/06/05, 16:53 »
Φιλε, δεν εχω τιποτα με τους Οpeth, τους Pain of Salvation, και λοιπους ψαγμενους προγκρεσιβαδες και μη.. Εχουν βγαλει πολυ αξιολογα πραγματα που τα ακουω κι ο ιδιος. Τα χω ομως μ'αυτους που σνομπαρουν τα πιο παλια και ''απλα'' ακουσματα, καθοτι ειναι της βαριας κουλτουρας και αναζητουν ταχα μου τραγουδια με ''βαθια'' νοηματα και προοδευτικες ατμοσφαιρες ..

den katalabainw pou einai to kako na psaxneis ta "perierga" pragmata.ti na kanoume,merikous den tous ekfrazoun kommatia se stil animal-fuck like a beast.
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

Αποσυνδεδεμένος explorer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Άντρας
  • born to lose...live to win
    • Προφίλ
Απ: Ποια η γνωμη σας για τον Alice Cooper?
« Απάντηση #33 στις: 20/06/05, 17:37 »
emas mas ecfrazoun giati eimaste kai poli barbata arsenika ;D ;D ;D ;D
lay down your souls to the gods of rock'n'roll

Αποσυνδεδεμένος gon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Άντρας
  • goodbye cruel world
    • Προφίλ
Απ: Ποια η γνωμη σας για τον Alice Cooper?
« Απάντηση #34 στις: 20/06/05, 20:21 »
Ο Alice μ'αρεσει τρελα γιατι παιζει αυτο το απλο,ευχαριστο,δυνατο,αυθεντικο rock n' roll.Αμα σ'αρεσει αυτο που περιεγραψα ;D τοτε  η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα αν δεν σ'αρεσει ο alice. ;D

Οσο για τη φωνη του και το κατα ποσο καλλιεργημενη ειναι ενα αλλο παρεμφερες παραδειγμα μου ερχεται στο μυαλο:Ozzy ;)
Predestined or punished
By man or god?

Αποσυνδεδεμένος mleo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Εδώ δεν είναι το σπίτι μου
    • Προφίλ
Απ: Ποια η γνωμη σας για τον Alice Cooper?
« Απάντηση #35 στις: 24/06/05, 12:55 »
Μ' αρεσε οταν πρωτο εμφανίστηκε πριν τοοοσα χρόνια, είμουν και πιτσιρικάς. Τώρα ... οχι

Αποσυνδεδεμένος cybercartoon

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 57
  • Φύλο: Άντρας
  • Digital Stairway
    • Προφίλ
    • http://www.geocities.com/alexcybercartoon/digital_stairway.html
Απ: Ποια η γνωμη σας για τον Alice Cooper?
« Απάντηση #36 στις: 27/06/05, 22:35 »
Μ'αρέσει πολύ το Hell is living without you, house of fire, bed of nails.
κατα τ'άλλα, εντάξει.... :-\ :-\ :-\
Θυμάσαι που σου'λεγα, όταν σφυρίζουν τα πλοία, μην είσαι στο λιμάνι

http://www.geocities.com/alexcybercartoon/digital_stairway.html

Αποσυνδεδεμένος Ο Γενίτσαρος cmaj7

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 191
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΑΜΠΑ ΟΥΓΚΑ ΟΥΓΚΑ
    • Προφίλ
Απ: Ποια η γνωμη σας για τον Alice Cooper?
« Απάντηση #37 στις: 27/06/05, 23:13 »
Για μενα ο Cooper είναι μάπα, ένας ακόμα πατάτας αμερικάνος που παραμυθιάζει τη χαζοδεκαοχτάρικα της
χώρας του με χιλιοπαιγμένα riff και με υποτιθέμενες ιδιαιτερότητες με φίδια κλπ
(Αλήθεια όλες αυτές οι ακρότητες των star δεν είναι διαφήμιση για αυτούς?)
Παρόλα αυτά νομίζω ότι τα όποια καλά του (school's out, eighteen κλπ) είναι τα πιο καλά του
Τα poison κλπ είναι απλά ευχάριστα τραγουδάκια
".... Αν είσαι ROCK   -   είσαι ΠΑΜΟΚ ..."

Αποσυνδεδεμένος loudness

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
  • let there be ROCK !!!!
    • Προφίλ
Απ: Ποια η γνωμη σας για τον Alice Cooper?
« Απάντηση #38 στις: 08/02/06, 02:42 »
Για μενα ο Cooper είναι μάπα, ένας ακόμα πατάτας αμερικάνος που παραμυθιάζει τη χαζοδεκαοχτάρικα της
χώρας του με χιλιοπαιγμένα riff και με υποτιθέμενες ιδιαιτερότητες με φίδια κλπ

(Αλήθεια όλες αυτές οι ακρότητες των star δεν είναι διαφήμιση για αυτούς?)
Παρόλα αυτά νομίζω ότι τα όποια καλά του (school's out, eighteen κλπ) είναι τα πιο καλά του
Τα poison κλπ είναι απλά ευχάριστα τραγουδάκια


αγαπητε φιλε

επετρεψε μου να διαφωνισω  ;D ;D ειναι πιο βαθυστοχαστο ατομο απο οσο μπορει να φανταστει κανεις !! εχει κανει απιστευτα πραγματα στην ζωη του και μαλιστα ειναι ο ανθρωπος ο οποιος συνδιασε θεατρικη ερμινεια στην μουσικη του . αλλα οχι μονο απο πλευρα οπτικη αλλα και μουσικη. οταν το 75 εβγαζε το welcome to my nightmare εναν δισκο πολυ μπροστα για την εποχη του ολλοι εμεναν καγκελο . και τωρα με τα τωρινα μεσα και με αυτα που ακουει ενας νεοτερος μπορει ευκολα να πει α χαλια ηχος α χιλιοπαιγμενο ναι ειναι χιλιοπαιγμενο αφου ολοι το πηραν απο αυτον.το ατομο ειναι η αληθινη ενοια του rock n roll . δεν τον επελεξε αδικα ο ζαππα . καλα τρελλη ιστορια και αυτη ειπε στον κουπερ να παει απο το σπιτι του ζαππα να τους ηχογραφισει στο στουντιο και τους ειπε 7 οντας κοματιας ο κουπερ σε συνενοηση με τα αλλα κομματια σκεφτηκαν ε κοτζαμ ζαππα μας το ειπε επαγγελματιας ειναι μαλλον πρωι θα ενοουσε οποτε να σου στο στουντιο πρωι και με τον ζαππα με τα σωβρακα να βριζει.μετα βγαζει το goes to hell αλλη αλμπουμαρα απο εκει . δεν ειναι σωστο να τον κρινουμε χωρις να ξερουμε το στυλ του το ατομο εχει τρελλη σατιρα στα κομματια του , λυρισμο , αποδοση ρολου . οταν τραγουδουσε το ballad of fry ... το ατομο τραγουδουσε φοροντας ζουρλομαδια και οντας παγιδευμενος σε χωρο που δεν μπορουσε να κινηθει κλειστοφοβικο !! εξου και το κομματι εχει αυτην την ερμηνια φαση τρελλος που θελει να την κανει απο τρελλαδικο.επισης να σας θυμισω black widow με τον αημνιστο vincent price σε εναν τρελλο μονολογο η το steven ?
το ατομο πηγε σε κρατικο ψυχιατρειο για αποτοξινωση αντι να παει σε καμια ακριβη κλινικη οπου και γνωρισε τρελλα τυπακια εκει μεσα και για τους οποιους εβγαλε μια ΔΙΣΚΑΡΑ που λιγος κοσμος ξερει from the inside  τρελλο αλμπουμ απιστευτο και παιζει σε αυτο ο LUCKATHER Ο ΚΙΘΑΡΙΣΤΑς ΤΩΝ ΤΟΤΟ  και φυσικα τρελλοι μουσικοι !!!! τι να πει κανεις nurse rosseta , jackknife johhny , from the inside μιλαμε για αγνωστο δισκο του αλλα απιστευτα καλο .σας παραθετω ενα λινκ με ενα κομικ το οποιο ειχε κυκλοφορισει τοτε . επισης να σας πω πως το συγκεκριμενο σαιτ εχει νεα απο συγκροτηματα με πιο αμερικανικο ηχο  ;D http://www.sleazeroxx.com/comics/accomic1.shtml
δεν αναφερθηκα καθολου στις αρχες δηλαδη τα κλασσικα απο 69 μεχρι 75 που ειχε το συγκροτημα γιατι λιγο πολυ τα ξερουμε ολοι . ολα τα ριφφ εχουν ξαναπαιχτει απο μετεπειτα μουσικους που ολοι μας λιγο πολυ αγαπαμε .
στην δεκαετια του 80 εκανε στις αρχες λιγο κοιλια καθως πειραματιστηκε πολυ αλλα μετα προς τα τελη γνωρισε το body builder κιθαριστα (θα με καψει ο θεος δεν θυμαμαι το ονομα του ) με τον οποιο εβγαλαν ωραια αλμπουμ  prince of darkness , he is back (the man behind the mask) και αλλα πολλα
το θεμα ειναι πως το ατομο ειναι respect ειτε μας αρεσει η μουσικη του η οχι εχει ποτισει γενιες μουσικων και πιστευω πως δικαια αξιζει τον σεβασμο μας .
θα τον ηθελα πεθερο μου !!!!!! ( με τετοια κορη που εχει )!!! ;D
φιλικα βασιλης

Αποσυνδεδεμένος Scarsick

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm going slightly mad
    • Προφίλ
Απ: Ποια η γνωμη σας για τον Alice Cooper?
« Απάντηση #39 στις: 11/12/06, 17:25 »
Μου αρεσει πολύ, ειδικα τα πρώτα του αλμπουμ ειναι παρα πολύ καλά(welcome to my nightmare, Billion Dollar Babies, Killer, Scools out, Love it to death), στην συνεχεια βεβαια εγινε περισσοτερο εμπορικος και ποζεράς, (Trash, hey stupid) και πολλοι τον κατακρινουν γι' αυτή την αλλαγή του ύφους του, αν και γι'αυτό το ειδος τα αλμπουμ αυτά ειναι πολύ καλα.
Together we stand, divided we fall

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
31 Απαντήσεις
14424 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/06, 16:03
από Johnie Darko
40 Απαντήσεις
25894 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/08/09, 20:35
από ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΠΕΛΛΟΣ
26 Απαντήσεις
10400 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/07, 13:27
από sliv22
10 Απαντήσεις
5579 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/07, 15:30
από verdict94
37 Απαντήσεις
16761 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/10/09, 10:54
από Βραζίλης
7 Απαντήσεις
4343 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/06/11, 21:45
από denisgiann
4 Απαντήσεις
3045 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/03/08, 00:37
από if_it_is?
966 Απαντήσεις
264522 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/15, 11:07
από atav (φλουτσ)
2 Απαντήσεις
2775 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/04/08, 02:49
από Pandemonium
1 Απαντήσεις
2688 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/09/08, 18:51
από Ogun-Sotis