Σελίδες:
  • #1 από N.I.K.O.L.A.S. στις 23 Dec 2012
  • Κατ'αρχήν γειά σας (καλώς όρισα ;D ). Πρώτη φορά γράφω εδώ! Θα ήθελα τη γνώμη σας....Παίζω 2.5 χρόνια ακουστική και θέλω να πάρω ηλεκτρική αλλά είμαι λίγο άσχετος και κατέληξα σε αυτά:


    http://www.armaosmusic.gr/default.asp?static=43&category=97&id=17715


    http://drumstore.gr/index.php?route=product/product&path=94_153_298&product_id=1238


    http://drumstore.gr/index.php?route=product/product&path=94_153&product_id=1214


    Την τελευταία δε τη δοκίμασα, τις άλλες δύο ναι...Βέβαια, ό,τι πληρώνεις παίρνεις, αλλά, αν κάποιος έχει σχετική εμπειρία, ήθελα να ξέρω πως είναι από ποιότητα, στα ηλεκτρικά κυρίως...α....για την τελευταία το σκέφτομαι γιατί μαζί με όλα τα άλλα θα μου πάει πολύ....αλλά θέλω να πάρω κάτι τώρα που να το κρατήσω...μη πάω μετά από 2 χρόνια και να παίρνω κάτι άλλο....Αν κάποιος έχει εμπειρία ας δώσει καμιά γνώμη....Α! Κάτι παίζει και γι'αυτήν:
    http://drumstore.gr/index.php?route=product/product&path=94_153&product_id=1250   
    μου είπαν ότι είναι καλή...



    hot_sauce:Καλώς όρισες, στο φόρουμ δε γράφουμε με greeklish
  • #2 από noe13 στις 24 Dec 2012
  • Απο αυτες που ποσταρες το καλυτερο value for money η classic vibe...δεν υπαρχει ουτε ενας που να την εχει και να εχει παραπονο...Πολλοι λενε οτι ντροπιαζει ακομα κ τις αμερικανικες...Αν μπορεις παρε αυτη...εχω ειχα την affinity και ειναι αξιοπρεπεστατο οργανο για τα λεφτα του αν θες μια πιο φτηνη λυση αλλα η c.v θα σε κρατησει για πολυ καιρο
  • #3 από N.I.K.O.L.A.S. στις 24 Dec 2012
  • κι εγω σε classic vibe ειμαι προσανατολισμενος αλλα σε οσα μαγαζια πηγα τη βρισκω μονο σε μπλε κ δε μαρεσει τη θελω σε sunburst  μαλλων θα τη παραγειλω απο το νετ απο οτι εχω διαβασει στο forum αξιοπιστο site ειναιι το thomann και μαλλων απο κει  θα τη παρω ευχαριστω παντωσ αδερφε!!!καλες  γιορτες να χεις!
  • #4 από kbasilis στις 24 Dec 2012
  • Τα ηλεκτρηκά μην σε αγχώνουν και ο λόγος είναι ο εξής,δεν σου κάνει το ξυλώνεις και βάζεις κάτι που να σου αρέσει καρτάς το OR και αν χρειαστεί να την πουλίσεις κοτσάρεις επάνω το Or.

    Το θέμα είναι με τα ξύλα,τάστα, κτλ να είναι ΟΚ η κιθάρα
  • #5 από N.I.K.O.L.A.S. στις 27 Dec 2012
  • ρε παιδια ξερετε τι?την δοκιμασα τη clasic vibe αλλα το μπρατσο δε μου εκανε ηταν καπως χοντρο και λεω να παρω η την affinity η την squier standard κ αμα ειναι αργοτερα της αλλαζω μαγνητες και ακουγετε πιο γαμαουα!!!αλλα δε ξερω...  ???
  • #6 από kbasilis στις 27 Dec 2012
  • αδερφέ θα σου ξαναπω αυτό

    Τα ηλεκτρηκά μην σε αγχώνουν και ο λόγος είναι ο εξής,δεν σου κάνει το ξυλώνεις και βάζεις κάτι που να σου αρέσει καρτάς το OR και αν χρειαστεί να την πουλίσεις κοτσάρεις επάνω το Or.

    Το θέμα είναι με τα ξύλα,τάστα, κτλ να είναι ΟΚ η κιθάρα


    όπως επίσης να σε βολεύει και στο παίξιμο  :solo .

    Μετά αλλάζεις μαγνήτες και ηλεκτρικά αν θες και η γνώμη μου είναι να κρατίσεις και τα μανίσια αν χρειαστεί να την σπρώξεις αλλά τους μαγνήτες θέλει να τους κρατίσεις γιατί είναι του γούστου σου  ;)
  • #7 από zeoy στις 28 Dec 2012
  • ρε παιδια ξερετε τι?την δοκιμασα τη clasic vibe αλλα το μπρατσο δε μου εκανε ηταν καπως χοντρο και λεω να παρω η την affinity η την squier standard κ αμα ειναι αργοτερα της αλλαζω μαγνητες και ακουγετε πιο γ**αουα!!!αλλα δε ξερω...  ???


    το μπράτσο των CV δε θεωρείται σε καμία περίπτωση χοντρό για τα δεδομένα της fender ... just saying  ;)


    επιπλέον, δεν συγκρίνονται σαν όργανα με τα αντίστοιχα της σειράς affinity ή standard κατά τη γνώμη μου (και πολλών άλλων)


    ό,τι πάρεις πάντως, καλές αγορές και καλώς ήρθες.
  • #8 από N.I.K.O.L.A.S. στις 28 Dec 2012
  • παιδες τελικα πηρα την affinity πολυ γαματη μου τεριαζε στο μπρατσο πηρα και ενυσχητη  roland 20x δε ξερω αν ειναι καλος παντως εμενα μια χαρα ου ακουγετε!!!ενα σετακι χορδες θελει μονο γιατι τις βλεπω καπως ταλαιποριμενες κ ειναι μια χαρα !!! (κ οι δυο κιθαρες θελουν αλλα τεσπα)Αα!!και να βγαλω τη ζελατινα απο το pickguard   ευχαρισω για ολα!
  • #9 από noe13 στις 29 Dec 2012
  • Μια χαρα σετακι πηρες,ξεκινα να βαρας ανελεητα! >:D
  • #10 από vaig3 στις 29 Dec 2012
  • Μια ερωτηση εντελως εγκυκλοπαιδικη.Ειμαι ασχετος απο strat.
    Αν εχω μια Squier Classic Vibe '50s και βρω στο ebay 1 μανικι 70's USA,μπορει να μπει;Αν ναι αξιζει;
Σελίδες: